Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26

Wątek: Kiedy odpieluchowanie?

  1. #1
    Chustoguru Awatar Olapio
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7,913

    Domyślnie Kiedy odpieluchowanie?

    czy dziecko musi sygnalizowac zeby sie pozbyc pieluch?
    Bo moj Michal nie sygnalizuje ale trzyma dzielnie i robi na nocnik. Np nie robi przez 3 godziny a jak go posadze na nocnik to od razy robi.
    Moczy zazwyczaj 1 pieluche dziennie jak ja zapomne go wysadzic
    No i w nocy robi
    Moze zabrac sie bardziej za wysadzanie i sciagnac pieluche? Zostawilabym tylko na spanie i na spacer. Ale to nie za wczesnie? Poza tym chyba bedzie mu w tylek zimno bo on siedzi wiecznie na kafelkach...

  2. #2
    Chustoguru Awatar kammik
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Stolyca
    Posty
    6,437

    Domyślnie

    To mu ciepłe majtki załóż Jest szansa, że jak nie będzie miał pieluchy to i zacznie sygnalizować potrzebę.
    Ja mam stracha przed wychodzeniem na dwor bez pieluchy. Mam wizję zasikanej i zmarzniętej dupinki, brrrrr.
    "A co im imponuje? Płaczące posągi. Zamiana wody w wino. Zwykły kwantowy efekt tunelowy, który i tak by się zdarzył, gdyby tylko ktoś zechciał poczekać parę zylionów lat. Jak gdyby zamiana słonecznego światła w wino, dokonywana przez winorośle, ich grona, czas i enzymy nie była tysiąc razy bardziej cudowna i nie zdarzała się stale..."
    Terry Pratchett "Pomniejsze bóstwa"


  3. #3
    Chustoholiczka Awatar erithacus
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Tczew
    Posty
    3,315

    Domyślnie

    To zdejmij mu tą pieluchę i zobacz co się będzie działo. Spróbuj teraz, bo potem będzie Ci się mniej chciało z większym brzuchem, poza tym będziesz czuła większą presję, żeby "zdążyć" i będzie trudniej.
    Nie bój się, że zmarznie. Jak mu będzie zimno, to nie będzie siedział na kafelkach. Dzieci nie są takie głupie






    Czasem mnie nie ma. Można mnie złapać na maila: [mój nick z forum] @ tlen.pl


  4. #4
    Chustoguru Awatar Olapio
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7,913

    Domyślnie

    ok to musze najpierw kupic cieple majtki

  5. #5
    demona
    Guest

    Domyślnie

    Maciek sie odpieluchował jak miał 15 m-cy. Wielo nie znałam, a pampersy trzeba było oszczędzać Teraz gorzej pojdzie hehe wszystko przez wielo

  6. #6
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,769

    Domyślnie

    jak się tak szybko dziec odpieluchuje, to troche szkoda dla matki, bo przeciez takie piekne te pieluszki i jeszcze by sie tyle spróbowało, atu nie będzie już komu ich zakładac....
    K. 2009M. 2012

  7. #7
    demona
    Guest

    Domyślnie

    Peliszku, ale Ola w ciązy, więc może

  8. #8
    Chustofanka Awatar pawimi
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Lake Villa, USA
    Posty
    178

    Domyślnie

    moj nastarszy odpieluchowal sie za pomoca babci (niestety nie moge tego przypisac sobie) w wielku 13 miesiecy, swiadomie i z calkowitym sukcesem. Byl absolutnie do tego gotowy, tez z poczatku nie sygnalizowal ale dzielnie trzymal i chetnie korzystal z nocniczka, az zalapal o co chodzi w tym calym biznesie pieluchowo-nocnikowym. Byc moze twoj maluch tez jest jak najbardziej gotowy....kazdy dziec jest inny i nie mozna przykleic generalnej metki ze odpieluchowujemy po ukonczeniu dwoch lat, bo wczesniej dziecko nie jest gotowe i mozna mu zaszkodzic itd....Dla odmiany moj sredniak lal w gacie ponad trzy lata i wydawalo mi sie ze nigdy nie zrozumie do czego sluzy kibel. Probuj cieple majtochy i pobawcie sie w duzego chlopca. A noz widelec to jest wlasnie ten moment. Powodzenia zycze

  9. #9
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,769

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez demona Zobacz posta
    Peliszku, ale Ola w ciązy, więc może
    no tak , przeciez pieluch to dopiero teraz do woli może kupować!!!!!
    K. 2009M. 2012

  10. #10
    Chusteryczka Awatar magnolia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Krosno
    Posty
    2,876

    Domyślnie

    ściągaj pieluchę, skoro sika na nocnik to po co mu pielucha u nas jest taka sama sytuacja choć mój dużo starszy... od 3 mcy bez pieluchy ale niestety nie sygnalizuje sam, ale trzyma więc jest ok, po prostu wysadzam i pytam często... i nie wiem kiedy zacznie sygnalizować sam, ale to nie ważne, sika na nocnik to pieluchy nie potrzebuje... (w nocy ma pieluchę, ale na spacerach też juz nie, sikamy pod drzewkiem)

  11. #11
    Chusteryczka Awatar Gertruda
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Las koło Łodzi
    Posty
    2,701

    Domyślnie

    Ja zauważyłam, że Kajcik sygnalizuje jak ma majtki na tyłku, jak ma pieluchę to rąbie w nią aż miło - tzn kupę pokaże a o siku mogę zapomnieć. Więc zdjęłam mu pieluchy i lata w majtasach. Czasem się zabawi i pokazuje jak już robi. Pieluchę zakładam tylko na noc, bo zdarza się, że wstaje rano z lekko posiusianą pieluchą.
    Starszy 18.12.2008 Młodszy 02.01.2011

    Podpisz się i ratuj maluchy!!!!

  12. #12
    Chusteryczka Awatar magnolia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Krosno
    Posty
    2,876

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez grizolda Zobacz posta
    Ja zauważyłam, że Kajcik sygnalizuje jak ma majtki na tyłku, jak ma pieluchę to rąbie w nią aż miło - tzn kupę pokaże a o siku mogę zapomnieć. Więc zdjęłam mu pieluchy i lata w majtasach. Czasem się zabawi i pokazuje jak już robi. Pieluchę zakładam tylko na noc, bo zdarza się, że wstaje rano z lekko posiusianą pieluchą.
    no u nas było identycznie, dopóki była pielucha to nic a nic nie sygnalizował, w dodatku sikał co 15min, od kiedy majtki to nawet jak zasika to od razu mówi, że siku zrobił i w dodatku zaczął normalnie sikać czyli co godzinę czy nawet 2-3 czasem wytrzymuje i to od drugiego dnia bez pieluchy...

  13. #13
    Chusteryczka Awatar Gertruda
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Las koło Łodzi
    Posty
    2,701

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez magnolia Zobacz posta
    no u nas było identycznie, dopóki była pielucha to nic a nic nie sygnalizował, w dodatku sikał co 15min, od kiedy majtki to nawet jak zasika to od razu mówi, że siku zrobił i w dodatku zaczął normalnie sikać czyli co godzinę czy nawet 2-3 czasem wytrzymuje i to od drugiego dnia bez pieluchy...
    Dokładnie i widać baaardzo różnicę. Panie w żłobku zaproponowały nawet żeby przyprowadzić Kajtka bez pieluchy.
    Starszy 18.12.2008 Młodszy 02.01.2011

    Podpisz się i ratuj maluchy!!!!

  14. #14
    Chustoguru Awatar Olapio
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7,913

    Domyślnie

    polazlam dzis do sklepu a tam same majtki od 92 w gore
    wiecie gdzie mozna kupic takie na mala dupine?

  15. #15
    demona
    Guest

    Domyślnie

    Może kup wełniane Storchenkinder? Rozmiar M. Moj 10,5kg takie nosi. Koszt nowych z 50zł

  16. #16
    Chustoguru Awatar Olapio
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7,913

    Domyślnie

    ale wtedy bedzie myslal ze ma pieluche bo on te gacie zna

  17. #17
    Chusteryczka Awatar Gertruda
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Las koło Łodzi
    Posty
    2,701

    Domyślnie

    Olgapio na allegro patrzyłaś?? widziałam tam jakieś "mniejsze" majtki.
    Starszy 18.12.2008 Młodszy 02.01.2011

    Podpisz się i ratuj maluchy!!!!

  18. #18
    Chustomanka Awatar Mazi
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    KRK/BCN
    Posty
    909

    Domyślnie

    HEY!
    Z tego co wiem to małe rozmiary majtek mają w H&M
    PZDR

  19. #19
    Chusteryczka Awatar magnolia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Krosno
    Posty
    2,876

    Domyślnie

    ja kupowałam na allegro, takie najtańsze bawełniane i super są

  20. #20
    Chusteryczka Awatar Pondo
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,352

    Domyślnie

    Mój dylemat, odpieluszkować czy nie co ja pocznę bez pieluch?
    Nie wpisuję się w profil ideologiczny statystycznej chustomatki.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •