Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 46

Wątek: Chustomamy z Żoliborza

  1. #1
    Chustomanka Awatar aga_o
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    662

    Domyślnie Chustomamy z Żoliborza

    Niedługo będę Waszą sąsiadką i staram się jakoś zorganizować w nowej okolicy. Tak więc szukam -> przychodni rejonowej dla dziecia (zamieszkamy na Śmiałej), sklepu z dobrymi dla małej warzywkami, najlepiej od miłego prywaciarza, towarzystwa na chustospacery, a w niepewną pogodę i wózkospacery, miejsc przyjaznych rodzinie i fajnych sklepów z używańcami


  2. #2
    Chustoholiczka Awatar MartaS
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,846

    Domyślnie

    Przychodnia rejonowa jest np. Kochanowskiego, dyżury na Zeromskiego, ja kupuje warzywa pod domem, a ekologiczne kupisz np na pl. Wilsona na przeciwko kościoła św. St. Kostki, miejsce przyjazne mamie to np. Kalimba przy parku Zeromskiego. W poniedziałki chyba sa spotkania chustowe

  3. #3
    Chustomanka Awatar aga_o
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    662

    Domyślnie

    Warzywka nie muszą być eko, ważne żeby były zawsze świeże i nie supermarketowe plastikowe
    Kalimbę już poznałam przy okazji tygodnia bliskości, a jest coś jeszcze może fajnego dla rodzin??


  4. #4
    Chustoguru Awatar paskowka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa-Bielany/Puławy
    Posty
    6,506

    Domyślnie

    Żoliborz to prawie Bielany więc zapraszam cię do Klubu Mam z Bielan http://mamyzbielan.wordpress.com/ - śledź stronę, będą fajne propozycje. Ja warzywa kupuję na moim lokalnym bazarku


    www.lydialand.pl - Sklep - chusty Chimparoo, Hoppediz, LennyLamb, Nati, Felizzy, nosidła Bondolino, Tuli, Manduca, Hipseat, pieluszki wielorazowe, Goki, Bajo
    Chimparoo - Wyłączny przedstawiciel chust Chimparoo.

    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci


  5. #5
    Chustoguru Awatar grimma
    Dołączył
    Sep 2007
    Miejscowość
    joli bord - warszawa
    Posty
    6,105

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aga_o Zobacz posta
    Niedługo będę Waszą sąsiadką i staram się jakoś zorganizować w nowej okolicy. Tak więc szukam -> przychodni rejonowej dla dziecia (zamieszkamy na Śmiałej), sklepu z dobrymi dla małej warzywkami, najlepiej od miłego prywaciarza, towarzystwa na chustospacery, a w niepewną pogodę i wózkospacery, miejsc przyjaznych rodzinie i fajnych sklepów z używańcami
    przychnia na szajnochy - polecam dr Gutowska
    sklep - mickiewicza ten dolny odcinek za pl wilsona (zielony bocian)
    szmateks tez na mickiewicza tuz za Wilsona w strone marymontu
    "za każdym razem, kiedy sprawiasz przykrość swojemu dziecku, powinieneś wrzucić do skarbonki dolara na jego przyszłą terapię"

  6. #6
    Chustomanka Awatar aga_o
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    662

    Domyślnie

    Dzięki dziewczyny a bazarek gdzie w okolicy będę miała? Poza halą marymoncką, bo tam podobno strasznie drogo, no i wcale nie tak blisko.
    Paskowa jak tylko czas pozwoli to zajdę


  7. #7
    Chustoholiczka Awatar Luthienna
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,486

    Domyślnie

    no to może wreszcie się spotkamy

    Nie wiem, na której części Śmiałej będzisz mieszkać, ale polecę Ci przychodnię na Konwiktorskiej i dr Zajbt - przeniosłam się tam z Szajnochy prawie rok temu






  8. #8
    Chustomanka Awatar aga_o
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    662

    Domyślnie

    5/7 będę mieszkać, a to Śmiała taka długa? A rejon gdzie jest? Bo z poza rejonu to mi pediatra do domu nie przyjdzie chyba... A spotkamy się na pewno mam nadzieję


  9. #9
    Chustoholiczka Awatar Luthienna
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,486

    Domyślnie

    nie mam pojęcia jaki jest rejon....trzeba pewnikiem zadzwonić. Ja tam rejon opuściłam byle by była naszym pediatrą






  10. #10
    Chustomanka Awatar aga_o
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    662

    Domyślnie

    Aż tak dobra? Nam się tu na Grochowie taka sobie pediatra trafiła ale tuż przed wyprowadzką nie szukam nowej, tym bardziej że byłyśmy i tak regularnie na Niekłańskiej. No ale teraz szukam już jak najlepszego lekarza dla Słoneczka.


  11. #11
    Chustoholiczka Awatar Luthienna
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,486

    Domyślnie

    Dr Gutowska tez jest świetna - tylko różnica w obu przychodniach jest taka, ze na Szajnochy zapisujesz chore dziecko na godzinę ( co wiąże się z tym ze zapiszą Ci np na za trzy dni - jesli jest oblożenie chorobowe) a na Konwiktorskiej po prostu przychodzisz i wiesz że zostanie obejrzane przez lekarza. NIe podobało mi się również rozwiązanie takie, iż na Szajnochy nie ma izolatki i siedzisz w poczekalni razem z ospą ( osobisty przypadek ). No i niestety może być problem z zapisem akurat do Gutowskiej bo całe Sady do niej wędrują
    Ostatnio edytowane przez Luthienna ; 16-10-2010 o 23:04






  12. #12
    Chustomanka Awatar aga_o
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    662

    Domyślnie

    Dzięki kochana za info na pewno wezmę pod uwagę przy wyborze przychodni.


  13. #13
    Chustomanka Awatar pestka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    675

    Domyślnie

    super miejsce do mieszkania
    bazarek jest jeszcze za pl.Wilsona między Słowackiego, Filarecką i Krasińskiego, ale chyba jest droższy od tego pod halą Marymoncką

  14. #14
    Chustoholiczka Awatar Luthienna
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,486

    Domyślnie

    jest droższy Przy Marymonckiej kupuję przy pęli autobusowej " w dolinie" u oryginalnej rodziny z pola






  15. #15
    Chustoholiczka Awatar MartaS
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,846

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Luthienna Zobacz posta
    jest droższy Przy Marymonckiej kupuję przy pęli autobusowej " w dolinie" u oryginalnej rodziny z pola
    mówisz? to muszę tam zacząć chodzić. Ale masz na mysli ten bazarek za pętla autobusową idąc od metra?
    Ala i Hania 2009, Ewa 2012

  16. #16
    Chustomanka Awatar aga_o
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    662

    Domyślnie

    Mam jeszcze wielką prośbę dziewczyny, doradźcie mi państwowy żłobek w okolicach Śmiałej w którym w miarę jak najszybciej będzie miejsce dla Mariczki. W sumie potrzebne mi na wczoraj. A może jakiś niedrogi niepubliczny? Mam problem z teściową i nie chcę już zostawiać z nią Skarbusi


  17. #17
    Chustoholiczka Awatar MartaS
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,846

    Domyślnie

    jedyny publiczny żłobek na żoliborzu jest na Popiełuszki. Dostać się tam - raczej bez szans... niestety innych żłobków nie znam
    Ala i Hania 2009, Ewa 2012

  18. #18
    Chustomanka Awatar aga_o
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    662

    Domyślnie

    A może któraś z Was orientuje się jakie koszta są w niepublicznych??


  19. #19
    Chustoholiczka Awatar MartaS
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,846

    Domyślnie

    to zależy od tego na jak długo chcesz zostawić dziecko. Kiedyś szukałam niepublicznego i kosztował 1300 PLN miesięcznie
    Ala i Hania 2009, Ewa 2012

  20. #20
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    2,614

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MartaS Zobacz posta
    to zależy od tego na jak długo chcesz zostawić dziecko. Kiedyś szukałam niepublicznego i kosztował 1300 PLN miesięcznie
    jeśli to ten sam - jak szukałam było 1300 plus wyżywienie, wychodziło razem chyba 1700?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •