Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 35

Wątek: jaka kurtka najcieplejsza?

  1. #1
    Chustoguru Awatar Winoroslinka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    miejsce wymarzone
    Posty
    6,656

    Domyślnie jaka kurtka najcieplejsza?

    Zaczynam rozgladac sie za kurtka na nas obie, ceny powalaja ale cóz, moze sie skuszę. Potrzebuje jednak super ciepłej bo jestem zmarzluch, zima bez porzadnej puchowej u mnie nie przejdzie, wiec jak mam wydac pieniadze to musi to być super grzejące. Wiec obawiam sie takiej zwyklej kurtki. Ktora jest najcieplejsza i z opcja wrzucenia malej na plecy?
    E. 2009

    "Prawda nie leży pośrodku, tylko leży tam, gdzie leży" W.Bartoszewski

  2. #2
    Chustonoszka
    Dołączył
    Sep 2008
    Miejscowość
    okolice Opola
    Posty
    146

    Domyślnie

    NIE Suses Kinder 3w1
    treść mojego życia: Magdalena (05.10.2007) i Zosia (13.12.2009)
    skutki moich chwil słabości: Filemon, Benek, Funia, Fredek i Roma

  3. #3
    demona
    Guest

    Domyślnie

    TAK TAK Suses Kinder 3w1
    Ta wersja DeLuxe jest boska. Teraz chodzimy w samej kurtce, bez polaru. Taki przeciwwiatrowy i przeciwdeszczowy materiał i sie pocimy. W zimie testowaliśmy do -20. Nawet w Skandynawi dziewczyny zachwalają.

  4. #4
    Chustonoszka
    Dołączył
    Sep 2008
    Miejscowość
    okolice Opola
    Posty
    146

    Domyślnie

    Demona, to Ty musisz gorąca kobieta być Dla mnie polar i wiatrówka to stanowczo nie jest to co lubię w zimie...
    treść mojego życia: Magdalena (05.10.2007) i Zosia (13.12.2009)
    skutki moich chwil słabości: Filemon, Benek, Funia, Fredek i Roma

  5. #5
    Chustomanka Awatar tamyk
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Mikołów
    Posty
    1,098

    Domyślnie

    Ja mam rosyjską koalę i jest rewelacyjna przy mrozach. Można jednak nosić tylko z przodu.
    Idusia grudzień 2008, Jasinek luty 2011, Lelo kwiecień 2014

  6. #6
    Chustoholiczka Awatar espejo
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    3,737

    Domyślnie

    Mam porownanie - rosyjska parka koali i SK - ten starszy medel nie deluxe - i zdecydowanie wolę SK, bylam chyba jedyna niezadowoloną ze sprowadzanej koali - bylo mi w niej za gorąco i ciasno, choc rozmiar niby dobry, przy kilkunastostopniowym mrozie. SK sprawdza mi sie w kazdych warunkach, w deszczu, w sniegu w mrozie, troche kiepski kaptur na większy deszcz, ale znowu za dlugo w takich warunkach się nie chodzi. A nas jeszcze często wieje w sumie calą ubiegła zimę (wozek stal przez kilka miesiecy) nosilam Piotrka pod kurtką.
    Truscaffkowa Marzenka
    starszy i młodszy .... bardzo mi urośli







  7. #7
    Chustoholiczka Awatar Agut
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    okolice Grodziska M.
    Posty
    4,325

    Domyślnie

    ja mam koale Sport i jest boska! cała poprzednią zimę w niej przechodziłam! i z dzieciem i bez dziecia
    ja zmarźluch jestem sraszliwy, noo a ta kurtka dała rade

  8. #8
    Chustomanka Awatar Meppel
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Gdanisko/Toruń
    Posty
    791

    Domyślnie

    Wtrącę trzy grosze. Ja i SK też się nie dogadałyśmy. Wszędzie mi wiało, a dziura na plecach przy noszeniu z przodu doprowadzała mnie do pasji. I jeszcze czułam się jakbym była garbata.
    Tymianek 4 wrzesień 2008
    Tomił 23 wrzesień 2010













  9. #9
    Chustomanka Awatar basiaT
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Szczecin/Świnoujście
    Posty
    854

    Domyślnie

    Ja bym się raczej zastanowiła nad noszeniem dziecka na plecach zimą (przy mokrej, śliskiej nawierzchni) - najczęściej ląduję się na pupie/plecach i nie ma szans na zaasekurowanie dziecka, przeciwnie - można jeszcze przygnieść malucha swoim ciężarem powiększonym o siłę upadku. Jeżeli już nosić zimą, to raczej z przodu - zawsze jest chociaż cień szansy na podparcie się rękami i instynktowne osłonięcie dziecka.
    Ja przynajmniej dotychczas zawsze lądowałam na zadku...(solo oczywiście, Julkę nosiłam z przodu)
    Przyjaciele są rodziną, którą sami sobie wybieramy.


    "Z
    abawki w stylu retro"
    "Na końcu tęczy"


  10. #10
    Chustomanka Awatar Meppel
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Gdanisko/Toruń
    Posty
    791

    Domyślnie

    Też racja. Ale przy upadku na wyciągnięte ręce tzw złamanie w miejscu typowym (nadgarstki) jest bardzo prawdopodobne. Jak było baardzo, baaardzo ślisko - wybierałam wózek
    Tymianek 4 wrzesień 2008
    Tomił 23 wrzesień 2010













  11. #11
    Chustoholiczka Awatar Linda
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Stare Babice
    Posty
    5,004

    Domyślnie

    Inuicki Amauti Zdecydowanie najcieplejszy na mrozy

  12. #12
    Chustoguru Awatar Winoroslinka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    miejsce wymarzone
    Posty
    6,656

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez basiaT Zobacz posta
    Ja bym się raczej zastanowiła nad noszeniem dziecka na plecach zimą (przy mokrej, śliskiej nawierzchni) - najczęściej ląduję się na pupie/plecach i nie ma szans na zaasekurowanie dziecka, przeciwnie - można jeszcze przygnieść malucha swoim ciężarem powiększonym o siłę upadku. Jeżeli już nosić zimą, to raczej z przodu - zawsze jest chociaż cień szansy na podparcie się rękami i instynktowne osłonięcie dziecka.
    Ja przynajmniej dotychczas zawsze lądowałam na zadku...(solo oczywiście, Julkę nosiłam z przodu)
    prawda prawda, ale zima to pamietajmy nie tylko dni z lodem na chodniku, ale siarczysty mróz a chodniki suchutkie i bezpieczne.

    Kurtki - eh te SK sa pieruńsko drogie
    E. 2009

    "Prawda nie leży pośrodku, tylko leży tam, gdzie leży" W.Bartoszewski

  13. #13
    Chustoholiczka Awatar gouraanga
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    3,671

    Domyślnie

    ja potwierdzę, SK, wersja deluxe.
    moja już w świat co prawda poszła, ale to świetna kurtka. i mrozy siarczyste -15 nam nie doskwierały. weź pod uwagę, że sama nie będziesz pod tą kurtką siedzieć jest wersja na plecach, ale ja się nie nauczyłam obsługiwać i bez pomocy połówka się nie dało.
    niestety cena, jak piszesz powala, ale późniejsza odsprzedaż nie stanowi problemu.

  14. #14
    Chustoguru Awatar Olapio
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7,913

    Domyślnie

    ja kupilam uzywke Sk dosc tanio i tez potwierdzam ze w samej wiatrowce jest bardzo cieplo
    z polarem teraz bym sie zapocila
    natomiast wkladanie chusty z bagazem na plecach jest bardzo proste, wystarczy dobrze sie zamachnac

  15. #15
    Chustomanka Awatar tonya
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    743

    Domyślnie

    ja też mam koalę parkę i kurtka jest rewelacyjna na bardzo duże mrozy - pod spód zakładałam tylko cienką bluzkę bo jak założyłam coś więcej to było mi za gorąco
    Beata mama Grzesia (30/03/96) Ani (14/08/07) i Jasia (16/10/09)

  16. #16
    Chusteryczka Awatar milorzab
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    PodWarszawa
    Posty
    2,567

    Domyślnie

    Ja w SK chodzę teraz bez polaru. Ja jestem ubrana, dziecko ma sobie taki lekki kombinezon i jest ok. Generalnie zimą nosiłam Sk i było mi ok. Tzn były takie dni, kiedy była za zima i zakładałam mega grubą puchówkę i z dzieckiem nie wychodziłam. Ale, ja mam jedną kurtkę do noszenia i chciałam, żeby była funkcjonalna. W kurtce chodzę, dziecko grzeje, mam na sobie dodatkowo chustę i cieplejszej kurtki bym nie chciała. No chyba, że jako drugą
    Asia, mama Ignacego, Tosi, Dominika, Weroniki i Maksa


  17. #17
    Chustoguru Awatar Winoroslinka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    miejsce wymarzone
    Posty
    6,656

    Domyślnie

    a czy SK mozna gdzies dostac oprócz Vegi? NIe ma tam mojego rozmiaru Nie wiem czy kupie bo te ceny mnie powalają ale póki co szukam czy cos w ogóle jest do kupienia!!
    E. 2009

    "Prawda nie leży pośrodku, tylko leży tam, gdzie leży" W.Bartoszewski

  18. #18
    demona
    Guest

    Domyślnie

    Kochana patrz na rozmiar S. To amerykańska rozmiarówka

  19. #19
    Chustoholiczka Awatar espejo
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    3,737

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Winoroslinka Zobacz posta
    a czy SK mozna gdzies dostac oprócz Vegi? NIe ma tam mojego rozmiaru Nie wiem czy kupie bo te ceny mnie powalają ale póki co szukam czy cos w ogóle jest do kupienia!!
    Sprawdz wymiary bo SK są chyba dośc spore, moja M-ka jest workowata, moj maz wejdzie bez problemu, tylko na niego rekawy przykrotkie
    Truscaffkowa Marzenka
    starszy i młodszy .... bardzo mi urośli







  20. #20
    Chusteryczka Awatar anqa
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Gdańsk / Sopot / Warszawa
    Posty
    2,192

    Domyślnie

    Też polecam SK - baaardzo ciepła - nosiłam przy -20 na sweterek i było super

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •