Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18

Wątek: Lepszy Hopek czy Storczyk???

  1. #1
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    Okolice Warszawy
    Posty
    550

    Domyślnie Lepszy Hopek czy Storczyk???

    Tak się zastanawiam, którą bardziej warto mieć jako pierwszą (chociać już kluska ponad 8 kg waży) i kupić na zaś, bo rosnąć nie przestaje w tempie expresowym. Wiem, że są każdej z tych chust fanki Ale jeśli chodzi o nośność i łatwiejsze dociąganie i wygodę noszącego - to która lepsza??? A może w ogóle co innego??? (Didek???)

  2. #2
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    Okolice Warszawy
    Posty
    550

    Domyślnie

    Nie ma komu podpowiedzieć?

  3. #3
    Chustomanka Awatar horpyna
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Zielone Płuca Polski
    Posty
    1,432

    Domyślnie

    hopa nie miałam, nawet nie macałam, więc tu się nie wypowiem
    ze storcza mam inkę i bardzo ją lubię (moja kluska kg 9+) - chusta nośna i solidna, ale jeśli na początek to polecam używaną, już złamaną, bo nówki trzeba trochę pourabiać
    Gabuszka (02.2010) i Wituś (02.2013)

  4. #4
    Chustomanka Awatar horpyna
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Zielone Płuca Polski
    Posty
    1,432
    Gabuszka (02.2010) i Wituś (02.2013)

  5. #5
    Chustomanka Awatar equidna
    Dołączył
    Nov 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,288

    Domyślnie

    Hoppka nie miałam, ale storcha tak i choc kolory miał piekne, to na pierwszą chuste polecam coś złamanego i miękkiego z bazarku
    Martyna, mama Janka (28.09.2009) i Kuby (19.12.2011)



  6. #6
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,769

    Domyślnie

    zalezy jaki hopp (czy całkiem stary i gruby jak koc, nowszy całkiem przyjemny, czy ultracienki). zazwyczaj znajdziesz tego nowszego, normalnego w sensie i on jest troszeczke grubszy moim zdaniem od storcha. storche na rynku wtórnym są z reguły drozsze. o nośności sie nie wypowiem, bo oba nosiłam na krótką metę(w obu było nam dobrze), a na dłuższe spacery mamy inne chusty od zadań specjalnych. Ale osiem kilo to wszystko narazie poniesie kupuj to co Ci sie najbardziej kolorystycznie podoba
    K. 2009M. 2012

  7. #7
    Chustomanka Awatar Suzi
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    Warszawa/Wilanów
    Posty
    524

    Domyślnie

    mam Storcha i jakieś 8,5 kg "wsadu". Nic nie czuć, można łazić godzinami a dziecko o centymetr nie opadnie

  8. #8
    Chusteryczka Awatar ovejablanca
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    1,559

    Domyślnie

    ja mam storcza inkę, kocham miłością dozgonną i nie oddam
    mam od nowości, jakoś się łamie

    nie mam powównania do hopka
    ale storcza polecam - dobrze nosi, nie osiada




  9. #9
    Chustofanka
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Skierniewice
    Posty
    406

    Domyślnie

    Ja miałam Hopka Timbuktu i Storcza Ankę i Inkę. I wg mnie Hopek łatwiejszy w obsłudze i ciut bardziej nośny, a na pewno łatwiej się wiąże.
    Mama Marty (12.03.2005) i Ewy (21.01.2010)

  10. #10
    Chusteryczka Awatar anqa
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Gdańsk / Sopot / Warszawa
    Posty
    2,192

    Domyślnie

    Jak dla mnie zdecydowanie Storczyk - lepiej mi nosi i wogóle się sprawuje....

  11. #11
    Chusteryczka Awatar ovejablanca
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    1,559

    Domyślnie

    hahaha, jak zwykle, co osoba to inne zdanie tośmy pomogły
    bierz co Ci się podoba po prostu




  12. #12
    Chusteryczka
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    1,533

    Domyślnie

    Jak nie masz możliwości pomacania, to kup ładniejszą najlepiej na straganie, jak nie bedzie tobie pasować to bez żalu odsprzedasz i kupisz inną.

  13. #13
    Chustoholiczka Awatar glo
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    w podróży
    Posty
    4,021

    Domyślnie

    dziewczyny mają rację. kup to, co Ci się bardziej podoba. każda z nas ma swoje chustowe upodobania, a hopp i storcz moim zdaniem się różnią jednak, nie wiadomo, co ci przypasuje. ja wolę storcze od hopów, o wiele lepiej mi się dociągają i noszą. hopy jakieś kocowate dla mnie są. miłe, owszem, ładne, ale nosiło mi się średnio w pożyczonej antigui. dodatkowo kieszonka mnie trochę wkurzała. a storcze uwielbiam, ale ja jestem z tych, co wolą sztywniejsze chusty. ogólnie ja zawsze najbardziej polecam storcze - są nośne i dużo wybaczają. didki, owszem, fajne, lubię też bardzo girasole i dosyć nati, ale i tak najczęściej noszę w ince.

  14. #14
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    Okolice Warszawy
    Posty
    550

    Domyślnie

    No tak i jestem w kropce...zastanawiam się jeszcze nad neobulle i storczem i już sama nie wiem co kupić. Każda opinia jest inna, każdemu co innego pasuje, chyba trzeba po prostu zacząć, kupić tą pierwszą i wtedy przynajmnie będzie jakieś odniesienie, a tak nie wiadomo czym się kierować.

  15. #15
    Chustoholiczka Awatar nemhain
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Warszawa, Mokotów
    Posty
    3,501

    Domyślnie

    Jeżeli ma to być pierwsza i nowa to Hoppek, jeżeli chcesz kupić używaną to storcha obie dobrze noszą, są piękne ale Hoppki są miększe i łatwiejsze w obsłudze a Storchem trzeba popracować.



  16. #16
    Chusteryczka Awatar Kanga
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa,Mokotów
    Posty
    2,709

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez art-butik Zobacz posta
    No tak i jestem w kropce...zastanawiam się jeszcze nad neobulle i storczem i już sama nie wiem co kupić. Każda opinia jest inna, każdemu co innego pasuje, chyba trzeba po prostu zacząć, kupić tą pierwszą i wtedy przynajmnie będzie jakieś odniesienie, a tak nie wiadomo czym się kierować.
    po prostu kup na początek tą, która ci się bardziej wizualnie spodoba. I to będzie najlepszy wybór na początek!

  17. #17
    Chusteryczka Awatar anifloda
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    2,520

    Domyślnie

    A skąd jesteś? Może w pobliżu jest miejsce, gdzie mogłabyś obie przymierzyć i sprawdzić.
    Pozdrawiam anifloda mama H. (10.08.2003), K. (25.11.2006), M. (31.07.2009) i L.(10.06.2012)

    W Poznaniu też nosimy!
    anifloda kontra nitki

  18. #18
    Chustoguru
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    7,056

    Domyślnie

    anifloda dobrze radzi-pomacaj, podotykaj.
    Mam od nowości inkę-twardziel (inna sprawa, że chyba raz tylko ją miałam zawiązaną, generalnie krąży co jakiś czas po Polsce). Miałam w rękach nowego hoppka i bardzo mile mnie zaskoczył-miękki, łatwo się wiążacy.
    Zaprponuję to, o czym wspominały dziewczyny-wybierz taką, która się Tobie najbardziej podoba wizualnie.
    Zapytałaś o didymosy. Mimo, że to moja ulubiona firma, to nie wszystkie chusty tej firmy przypadły mi do gustu. Ale o gustach jak powszechnie wiadomo, się nie dyskutuje .

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •