Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Wątek: Asymetria malucha a noszenie w chuście?

  1. #1
    Chustonoszka
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    PoznaĂą
    Posty
    78

    Domyślnie Asymetria malucha a noszenie w chuście?

    Właśnie byłam u lekarza z Witem, zupełnie przypadkowo u innego niż zwykle... Lekarka stwierdziła asymetrie i kazała to skonsultować z rehabilitantem. Jak to się ma do noszenia w chuście, mogę dalej czy lepiej przestać? Są tu mamy co mają taką sytuację? Znacie jakiegoś dobrego rehabilitanta w Poznaniu może?

  2. #2
    Chustofanka Awatar forgetit
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Wroclove
    Posty
    254

    Domyślnie

    Nosić można, tylko najlepiej znaleźć porządnego rehabilitanta, który podpowie, jak ewentualnie modyfikować wiązanie. No i oczywiście żadnych kołysek, tylko wiązania symetryczne.

  3. #3
    Chusteryczka Awatar anifloda
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    2,520

    Domyślnie

    Didis, spróbuj się dostać do dr Mileckiej, to neurolog dziecięcy. Ona powie co i gdzie rehabilitować. Z tego co pamiętam, niemowlęta można rehabilitować w Bartku na Piastowskim. Ale naprawdę radzę najpierw neurologa.
    Pozdrawiam anifloda mama H. (10.08.2003), K. (25.11.2006), M. (31.07.2009) i L.(10.06.2012)

    W Poznaniu też nosimy!
    anifloda kontra nitki

  4. #4
    Chustomanka Awatar anmuszka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa Bemowo
    Posty
    1,345

    Domyślnie

    Moja miała lekką asymetrie i dzielnie nosiłysmy sie w kieszonce. Wszystko było ok. ale jak radzą dziewczyny dobrze by było skonsultowac.

  5. #5
    Chustoholiczka Awatar Biedronka
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Sobótka/Wrocław
    Posty
    3,267

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez didis Zobacz posta
    Właśnie byłam u lekarza z Witem, zupełnie przypadkowo u innego niż zwykle... Lekarka stwierdziła asymetrie i kazała to skonsultować z rehabilitantem. Jak to się ma do noszenia w chuście, mogę dalej czy lepiej przestać? Są tu mamy co mają taką sytuację? Znacie jakiegoś dobrego rehabilitanta w Poznaniu może?

    didis,
    idz na konsultacje do rehabilitanta to napewno .Co do noszenia to nosić mozna jednak jest to zalezne od rodzaju asymetri oraz w jakim dużym stopniu ona jest u Wita.

    Fajnie by było gdybś mogła na wizyte z rehabiltantem stawić się równiez z doradcą który bedzie mógł wam pomóc wspólnie z reh. swoją wiedza na temat układania / wiązania dziecka z asymetrią .

    powodzenia i daj znac po wizycie
    moje stado : Janiu 09.11.2005 Dymek 19.05.2008 i Mąż Mateusz
    Doula - wsparcie w okresie ciąży i podczas porodu WROCŁAW
    http://centrumrodzicielstwa.pl we Wrocławiu ( kiedyś www.szkolarodzenia-natura.pl )





  6. #6
    Chustonoszka
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    PoznaĂą
    Posty
    78

    Domyślnie

    Tak więc lekarka nawet nie wypisała mi skierowania, jak pytałam, czy nie powinien go najpierw neurolog zobaczyć, odparła, że nie. Dopiero jak dziś zadzwoniłam do rehabilitanta to kazał przyjść ze skierowaniem najlepiej od neurologa?! Tak więc muszę dostać się do lekarza po skierowanie...
    Ostatnio edytowane przez didis ; 15-10-2010 o 15:06 Powód: lit.

  7. #7
    Chusteryczka Awatar rhodiana
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Bieruń
    Posty
    1,501

    Domyślnie

    A szkoda gadać... myślę, że powinnaś napewno bardziej uważać i dokładniej się wiązać

  8. #8
    Chustomanka Awatar Luthien
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Kraków/Wrocław
    Posty
    1,162

    Domyślnie

    didis - a jesteś pewna diagnozy tej lekarki? Ile Wit ma miesięcy?
    Mnie lekarka mówiła kiedyś (a z Julą po neurologach się nabiegałam), że większość dzieci ok. 2-3 miesiąca układa się asymetrycznie i często jest to diagnozowane "na wyrost" jako asymetria z zaleceniem rehabilitacji.
    Myślę, że wizyta u neurologa powinna wszystko wyjaśnić I jeśli to faktycznie asymetria, to tak, jak radzi Biedronka, rehabilitant i doradca.
    Julia - 25.03.2008 i Kubuś - 02.11.2009
    "Tak, zorganizowane życie jest najlepsze dla dzieci. Szczególnie, jeśli mogą je sobie organizować same" - Pippi Langstrumpf

  9. #9
    Chustonoszka
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    PoznaĂą
    Posty
    78

    Domyślnie

    Pewna nie jestem, skonsultuję z neurologiem. Mały 19tego skończy 4 mce. Mam nadzieję, że się myliła, a jeśli nie to poćwiczymy i będzie dobrze

  10. #10

    Domyślnie

    Dzieci do 4 miesiąca życia są asymetryczne. Jak popatrzymy na dorosłych, to się też często okazuje, że preferują jedną stronę do spania, jak jadą pociągiem to też preferują jedną lub drugą stronę do siadania. Te asymetryczne nawyki często u ludzi są czymś naturalnym. Na spokojnie jednak warto iść do neurologa, a potem do dobrego rehabilitanta. Z tego co nam mówiono, chusta może być pomocna w korygowaniu asymetrii ( ale nie będzie środkiem rehabilitacji, po prostu pomoże w utrzymaniu dziecka w dobrej pozycji), o ile odpowiednio się dobierze pozycję noszenia do wady rozwojowej dziecka ( wbrew temu co wcześniej było napisane, w niektórych przypadkach pozycje kołyskowe również bywają pomocne)
    www.mamuka.pl wyłączny dystrybutor chust Bebelulu -
    chusty wiązane, kółkowe i pouch a także pościele, śpiworki, patchworki, biżuteria dla mam, zabawki i masa różności dla kobiet w ciąży, po porodzie i małych dzieci...
    www.planetadziecko.pl - ciekawy konkurs!

  11. #11
    Chustonoszka
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    PoznaĂą
    Posty
    78

    Domyślnie

    Dzięki dziewczyny, dziś idę do polecanego przez aniflodę neurologa
    Wierzę, że będzie dobrze z małym Witem...

  12. #12
    Chustomanka Awatar aneczka78
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa/Wilanów
    Posty
    936

    Domyślnie

    No i ja mam podobną sytuację. Rehabilitantka powiedziała że Hania ma lekką asymetrię. Pytałam o noszenie w chuście, ale się tylko skrzywiła w nic nie powiedziała. Noszę ją w kieszonce i rzeczywiście lekko wygina mi się w jedną stronę. Już się sama zaczęłam zastanawiać czy mogę ją teraz nosić
    Hanulka 07.2010; Lenka 01.2013; Oleńka 07.2016
    Prosimy o 1% dla naszej Lenki: http://www.chusty.info/forum/showthr...a-naszej-Lenki

  13. #13
    Chustodinozaur Awatar panthera
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    okolice warszawy, później Gdańsk, Wrocław i znów pod Warszawą. aktualnie Gdynia :)
    Posty
    16,512

    Domyślnie

    Maciek też miał asymetrię i to znaczną w kieszonce zawsze układał się lekko w lewo. Na rehabilitacji (po zmianie rehabilitantki bo pierwsza wroga chustom z założenia). pokazałam Macka w zawiązanej elastycznej - skrzywiła się, powiedziała ze średnio to dobre, na następny raz wzięłam tkaną - przy wiązaniu kieszonce powiedziała ze lepiej ale jak zobaczyła 2x - powiedziała ze super i ze w tym wiązaniu Maciej układa się najbardziej symetrycznie i tak mam go nosić. pokazałam jeszcze kólkową - poradziła ze ok, ale krótko po domu i na razie tylko na prawym biodrze.
    wszystkie wiazania oglądała bardzo dokładnie (znaczy jak się Maciej w nich układa) bez uprzedzeń i trzeba przyznać że choć wiedzy chustowej jako takiej nie miała to bardzo nam pomogła.
    Maciek miał wtedy też ok 4-5 mies. Teraz jest wszystko ok.
    Damian 07.01.2005
    Maciek 07.09.2009
    Tomek 17.04.2014

    J15.01.2013 [']

    1% Maciek
    https://jim.ultra3.done.pl/nasze-dzieci/profil?id=778572


    uwaga: znikam na weekendy: odwyk i czas dla rodziny






Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •