Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: noszenia a dysplazja stawów biodrowych

  1. #1

    Domyślnie noszenia a dysplazja stawów biodrowych

    wybaczcie jeśli już ten temat był
    wczoraj Zawitkowski w TVN powiedział że dzieci ze stwierdzoną dysplazją nie można nosić
    zdziwiło mnie to przeogromnie bo wydawało mi się że taka pozycja-żabki jest ok szczególnie w dysplazji
    mam koleżankę,którą namawiam na noszenie ale właśnie dostała od ortopedy zalecenie szerokiego pieluchowania i klamrę???
    poradźcie mądre kobiety

  2. #2
    Chustoguru Awatar Olapio
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7,907

    Domyślnie

    nie mozna nosic dzieci w pozycji kolyski
    nie wiem czemu zawitkowski tak powiedzial

    prawda jest taka ze jesli dziecko ma duza dysplazje tak jak mialmoj Michal to chusta sama nie wyleczy, dlatego synek nosil szelki ale gdy chcialam mu dacodetchnac i szlismy na spacer to zdejmowalam szelki i wkladalam w chuste
    a po wyleczeniu dla zachowania efektu mamy zalecone noszenie w chuscie

  3. #3
    Chusteryczka Awatar AS
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    1,729

    Domyślnie

    Mam znajomą mamę, która była tak sobie przekonana do chusty, aż poszli do ortopedy i wrócili z zaleceniem noszenia szyny, a pan ortopeda się baaaardzo ucieszył, o, tak że w chuście tkanej noszą i polecił jak najwięcej nosić. Zaczęli od kieszonki i nie było przeciwwskazań do noszenia, tylko żaby mieli pilnować.
    Może przy jakichś drastycznych przypadkach dysplazji nie wolno nosić, nie wiem...
    Ania - dawniej AS_MS_?, mama MichuChichu 22.11.2008 i Manfreda-Mandziuka vel Borysa Szyca 28.10.2010
    i

  4. #4
    Chustomanka Awatar Meppel
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Gdanisko/Toruń
    Posty
    791

    Domyślnie

    A zobacz jaką pozycję zaleca Zawitkowski dla malutkich dzieci?? Kołyskę! To pewno, ze nie można.
    Tymianek 4 wrzesień 2008
    Tomił 23 wrzesień 2010













  5. #5
    Chusteryczka Awatar AS
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    1,729

    Domyślnie

    Kołyskę to i ten gdański ortopeda odradzał - tylko kieszonka albo kangurek, nawet kółkowa odpadła, bo ciężko idealnie symetrycznie żabę ustawić.
    A ja jeszcze pamiętam, jak P.Z. nie polecał żadnych chust do pół roczku życia dziecka, ale to było dawno, dawno temu, tysiąc lat przed dinozaurami. Może i on się nawróci, bo jemu się zmienia, nie jest z kamienia, szkoda, że tak wolno...
    Tamyszka, jakbyś miała problem, zajdź do porządnego ortopedy, zapytaj, może instrukcję wiązania weź, będziesz miała argumenty w ręku, że fizjologia, że żaba utrzymana, że nóżki szeroko odwiedzione.
    Ania - dawniej AS_MS_?, mama MichuChichu 22.11.2008 i Manfreda-Mandziuka vel Borysa Szyca 28.10.2010
    i

  6. #6
    Chustoguru Awatar Olapio
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7,907

    Domyślnie

    jak dla mnie to nie instrukcje tylko przyjsc w chudcie juz do gabinetu
    moj tez mowil najpierw ze w chuscie to za nisko sa te kolanka bo on wie bo jego znajomi nosza
    to mu wparowalam do gabinetu w chuscie i sie jednak okazalo ze chusta moze byc

  7. #7
    Chusteryczka Awatar AS
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    1,729

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Olapio Zobacz posta
    jak dla mnie to nie instrukcje tylko przyjsc w chudcie juz do gabinetu
    Łatwo Ci mówić, bo już umiesz wiązać Znajomi dopiero początkowali, to nie mieli śmiałości i wprawy, żeby ich lekarz nie pogonił, a jeszcze chyba ze dwa razy potem wpadali do mnie sprawdzić czy aby na pewno dobra żabka i czy dobrze zawiązane i dociągnięte, bardzo rozsądnie wg mnie A dali pogląd lekarzowi na "porządne" wiązanie, a sami się uczyli przed lustrem.
    Ania - dawniej AS_MS_?, mama MichuChichu 22.11.2008 i Manfreda-Mandziuka vel Borysa Szyca 28.10.2010
    i

  8. #8
    Chustoguru Awatar Olapio
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7,907

    Domyślnie

    no wiesz, dysplazje mu wykryli jak mial 7 tygodni to jeszcze chusteryczka nie bylam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •