Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 56

Wątek: Węgierska chusta Nandu

  1. #1
    Chusteryczka Awatar djdag
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Poznań/Kiekrz
    Posty
    1,716

    Domyślnie Węgierska chusta Nandu

    Zapraszam wszystkich do zamieszczania recenzji chust Nandu, fotki też będą bardzo mile widziane.

    Proszę o rzeczowe i szczere opinie użytkowniczek

  2. #2
    Chusteryczka Awatar hexi
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2,349

    Domyślnie

    to moze ja zaczne
    chuste mam juz od jakiegos czasu
    nosze mlodszego syna - 12kg
    ale po kolei
    chusta ma fajne stonowane kolory, mam kreme - przyjemne polaczenie cieplego bezu surowki bawelnianej z lekkim blekitem - kolor chlodzacy w lato i idealnie wpasowujacy sie w zimowa scenerie
    jak dzewczyny w innym watku pisaly jest taka ... zgrzebna, naturalna, mimo ze to bawelna kojazy sie z lnem, jest lekko szorstka, chropowata co daje bardzo fajny efekt przy wazaniu. milosniczki lnu i konopi powinny sie z nia polubc
    jest dosc cienka, dosc luzno tkana ale mimo to ladnie nosi
    reasumujac: ciekawa chusta, dobrej jakosci za bardzo dobra cene
    i czas na zdjecia - domowo - lustrowe bo w czasie trzydniowki eksploatowalismy kremowke ale sa


    Uploaded with ImageShack.us

    Uploaded with ImageShack.us


    DB PBC

  3. #3
    Chustoholiczka Awatar Lotna
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    Ballycanew, IRL
    Posty
    3,773

    Domyślnie

    A powiedzcie jak cenowo wypada?
    Anto 25.08.2008
    Zosia 24.10.2011
    Fasolka Listopad 2019

  4. #4
    Chustonoszka Awatar pajęczyna
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    chatce na kurzej łapce
    Posty
    101

    Domyślnie

    O a ja zapytam kiedy Nandu wreszcie pojawią się w Matrioszce, hę? Bo czekam i doczekać się nie mogę
    Panna Maruda V 2009 i Marudnik Wielki VI 2011

  5. #5
    Chusteryczka Awatar t_a_s
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Suwałki
    Posty
    1,953

    Domyślnie

    Za chustę długości 4.6m 150zł

    Anita, mama Wiktusi(10.02.2007) i Anielki (03.01.2010)


    Moje nowe hobby fotografia

  6. #6
    Chusteryczka Awatar djdag
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Poznań/Kiekrz
    Posty
    1,716

    Domyślnie

    hexi, bardzo dziękuję za recenzję

    Cytat Zamieszczone przez pajęczyna Zobacz posta
    O a ja zapytam kiedy Nandu wreszcie pojawią się w Matrioszce, hę? Bo czekam i doczekać się nie mogę
    pajęczynko, nie mam ciągle instrukcji, ale zaczęłam sprzedawać chusty tu: http://forum.chusty.info/forum/showthread.php?t=42530 - zobacz, czy coś Ci pasuje

  7. #7
    Chusteryczka Awatar t_a_s
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Suwałki
    Posty
    1,953

    Domyślnie

    Dodam tylko, że tricolor jest o wiele ładniejszy niż na zdjęciach.

    Anita, mama Wiktusi(10.02.2007) i Anielki (03.01.2010)


    Moje nowe hobby fotografia

  8. #8
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    3,704

    Domyślnie

    jest cuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuudna !!!!!!!!!!!











    Jedna z ciekawszych chust, które przewinęły się przez moje ręce.


    czepliwa, dobrze się ją mota, trzyma mocno.

    wyraźnie lepsza po upraniu - mniej śliska a przez to dla mnie wygodniejsza.

  9. #9
    Chusteryczka Awatar djdag
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Poznań/Kiekrz
    Posty
    1,716

    Domyślnie

    bardzo dziękuję za recenzję

    EDIT: i za zdjęcia!

  10. #10
    Chustoguru
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    7,056

    Domyślnie

    Od wczorajszych późnych gdzinnych wieczornych mam ją u siebie i jestem nią absolutnie urzeczona.
    Teraz tylko kilka słów, a potem będę sytematycznie uzupełniać recenzję.
    Tak na CITO-wygląda tak wspaniale surowo-jakby miała w domieszce np. len. W dotyku nieco szorstka. Nie na tyle, aby drapać, ale na tyle że zawiązana powinna narawdę dobrze trzymać. Nie przypomina mi żadnej chusty, a tych przez mój dom przewinęło się kilkadziesiąt. Jest niepowtarzalna-i tym mnie także ujęła. Kolorystycznie...ac i oh-mam kolor Romantica i nazwa bardzo stosowna dla tej kombinacji barw.
    Przede mną dopiero pierwsze wiązanie, więc w tej materii nic nie naskrobię. Póki co przymierzyłam chustę "na sucho"i mogę jedynie zasugerować, aby brać rozmiar dłuższą-IMO jest krojona na styk (bez dodatkowych cm). Dla kogoś może to być minus, ale dla mnie to kolejny plus (kupując chustę 4.6, zdarzało się, że jej realna długość wynosiła 5.05).
    Póki co tyle.
    Część 2.
    Zamotałam Tymianka na chwilę w domu i rewelacja. Wprawdzie nie trwało to zbyt długo, ale było naprawdę ok. Chusta mimo szorstkości wiąże się łatwo, super trzyma, nic się nie luzuje (a mój wkład to już nie taki light-12kg). Po zamotaniu (dzięki poprzecznym pasom) wygląda nader oryginalnie. Zaczynam myśleć na drugą .
    Ostatnio edytowane przez annya ; 14-10-2010 o 19:56

  11. #11
    Chusteryczka Awatar lati
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    2,559

    Domyślnie

    Moja dotarła dziś.
    Pierwsze wrażenie bardzo dobre. Taka miękka i "milutka" jak ją mój maż określił. Rzeczywiście sprawia wrażenie takiej surowości i kojarzy mi się z lnem. Kolory ładne, choć dla mnie niebieski mógłby być ciemniejszy (mam Krem).

    Brzydka metka na środku chusty z przepisem prania, która już po pierwszym praniu się poniszczyła-zaczęła się łuszczyć, więc myślę że ją usunę.

    Długość zmierzyłam przed praniem (ja nie krawcowa), wyszło mi te 420cm. (szerokości nie zmierzyłam )

    Wyprałam w proszku dziecięcym bez zmiękczaczy, właśnie schnie.

    Po praniu:
    - skróciła się znacznie bo ma ok 390cm (jak dla mnie to dobrze, ponieważ chciałam krótszą, mierzyłam 2 razy żeby nie nakłamać)
    - splot się zagęścił (pewnie to ją skróciło),
    - nadal miękka i fajna w dotyku,
    - trudno się prasowała i do tego śmiesznie ponieważ pasy beżowe rozprasowywały się szerzej niż niebieskie i powstawała fala, która zniknęła po zawiązaniu.

    Co do noszenia, to uczę się wiązać kangurka i w tym wiązaniu trudno ją mi się dociąga, chyba ze względu na tę jej jakby szorstkość.
    Mimo że nie potrafię jeszcze dociągnąć kangura to w takim początkującym nic nie uwierało i nie czułam Małego, więc nośności tej chuście to odmówić nie można
    Ostatnio edytowane przez lati ; 19-10-2010 o 12:41
    F 09.07.2010 i A 19.03.2014

  12. #12
    Chustomanka Awatar neverendingstory
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Rzeszów
    Posty
    1,190

    Domyślnie

    napiszcie dziewczyny, czy się zbiegła w praniu - kupuję 4,6 i nie wiem, czy dla męża nie braknie cm...
    moje lwice: Jadzia -05.08.2000, Justynka - 15.08.2009

  13. #13
    Chusteryczka Awatar djdag
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Poznań/Kiekrz
    Posty
    1,716

    Domyślnie

    annya, lati - dziękuję za recenzję.
    neverendingstory, one trochę się zbiegają, moja (a teraz Ani) standard się zbiegła do 450 cm (ale nie pamiętam jaka była przed praniem), chusta dla Ciebie ma 468 cm.

  14. #14
    Chustomanka Awatar madziuchna23
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Gliwice
    Posty
    542

    Domyślnie

    a ma jakąs swoją stronkę z kolorami ta chusta? kto sprzedaje? bo narobiłyście mi smaka
    Małgosia 23.07.2004
    Piotruś 22.01.2009
    Michasia 26.10.2010
    Matylda 27.03.2012

  15. #15
    Chusteryczka Awatar lati
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    2,559

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madziuchna23 Zobacz posta
    a ma jakąs swoją stronkę z kolorami ta chusta? kto sprzedaje? bo narobiłyście mi smaka
    patrz post 6
    F 09.07.2010 i A 19.03.2014

  16. #16
    Chustomanka Awatar martajotka
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    podpoznańska Szreniawa
    Posty
    610

    Domyślnie

    ja je widziałam i macałam u Dj Dag. NA oko i dotyk bardzo mi się podobały dzięki surowości i "spokojności". Choć wyprane w dotyku są całkiem fajne. O nośności nie mogę się wypowiadać.
    Marta, mama świetnych dzieciaków: Igora i Ani

    W Poznaniu też nosimy!

    Nasz wytapetowany świat

  17. #17
    Chustoholiczka Awatar Linda
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Stare Babice
    Posty
    5,004

    Domyślnie

    Piene chusty! Ach zaluje, ze moj dziec juz mocno niechustowy sie zrobil

  18. #18
    Chustomanka Awatar neverendingstory
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Rzeszów
    Posty
    1,190

    Domyślnie

    djdag - dzięki, więc jest szansa, że starczy nie tylko na plecaki (dla m. bo dla mnie to i tak za dużo, hihi)
    moje lwice: Jadzia -05.08.2000, Justynka - 15.08.2009

  19. #19
    Chustomanka Awatar neverendingstory
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Rzeszów
    Posty
    1,190

    Domyślnie

    no, moja terrakotta dotarła wczoraj

    a oto moje wrażenia z pierwszego razu Chusta na pewno jedyna w swoim rodzaju, inna niż chusty, które miałam okazję wypróbować. Jest dość śliska (mam nadzieję, że po praniu ta śliskość zniknie), nie sztywna, ale też niezbyt plastyczna, faktura wyraźnie wyczuwalna pod palcami, może dlatego tak dobrze trzyma dość luźno tkana. Taka "siermiężna". Wygląd też bardzo charakterystyczny, dzięki stonowanym (jakby spranym) kolorom i paskom biegnącym w poprzek chusty. Ładna, choć nie powalająca. Mota się dość dobrze (zamotałam na 10 min siodełko z pentelką i plecak prosty), nosi się wygodnie, choć o właściwościach nośnych będę mogła się wypowiedzieć dopiero po dłuższych spacerach.

    Na kolana mnie nie powaliła, ale to porządny kawał szmaty, a stosunek jakości do ceny jest już baaaaardzo dobry

    dzięki djdag:*

    edit: po upraniu i 3 dniach dłuższego noszenia w 2X i plecaczku prostym jestem zmuszona edytować moją recenzję. Chusta jest ŚWIETNA!!! Po upraniu zrobiła się mniej śliska, troszkę szorstka, co może nieco utrudnia dociąganie, ale za to nosi doskonale i jest mi baaaaaardzo wygodnie. I dużo zyskuje po zamotaniu, jeśli chodzi o wygląd
    IMO chusta może spokojnie konkurować na rynku, nie tylko ceną! Mam nadzieję, że zyska wiele zwolenników
    Ostatnio edytowane przez neverendingstory ; 24-10-2010 o 10:40
    moje lwice: Jadzia -05.08.2000, Justynka - 15.08.2009

  20. #20
    Chusteryczka Awatar t_a_s
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Suwałki
    Posty
    1,953

    Domyślnie



    Wiem, że wiązanie nie do końca poprawne, ale uczę się wiązać plecak z krzyżem.

    Chusta bardzo fajna, na razie nie miałam okazji dłużej ponosić, ale jest mięciutka, taka lejąca, łatwo się dociąga. Kolory też bardzo ładne, takie stonowane i nie krzykliwe.

    Fajna chusta za niewielkie pieniądze.

    Anita, mama Wiktusi(10.02.2007) i Anielki (03.01.2010)


    Moje nowe hobby fotografia

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •