Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Wątek: Rączki - kiedy można wystawiĂŚ z chusty?

  1. #1
    Chusteryczka Awatar landa
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    okolice Tarnowa
    Posty
    2,459

    Domyślnie Rączki - kiedy można wystawić z chusty?

    Jak w temacie
    Mój mały ma 7,5 miesiąca, siedzieć umie od jakichś dwóch choć sam nie siada jeszcze, a ja wciąż wiążę go z rączkami w chuście (ostatnio wiążę tylko plecaki), bo jakoś nie mam odwagi ich wystawić.
    Czy są jakieś wytyczne, które pomogą mi ocenić czy to już czas?
    Kacper 26.12.2007, Kamila 22.09.2009

  2. #2
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    Tyle mogę napisać,że wszystkie znane mi niemowlęta o takim samym rozwoju ruchowym mają łapki na zewnątrz

  3. #3
    Chusteryczka Awatar landa
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    okolice Tarnowa
    Posty
    2,459

    Domyślnie

    To mówisz żeby wystawiać?
    Kacper 26.12.2007, Kamila 22.09.2009

  4. #4
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    moja też miała łapy wystawione, jak chusta dobrze dociągnięta to podparcie dla plecków jest, jak łapki schowane to sens ma tylko wtedy gdy główka niestabilna i na karku materiał podtrzymuje, no nie?
    ja wiążę z wolnymi łapkami, potem podciągam jak najwyżej na plecach chustę i już.cała reszta mam znanych mi też tak robi
    ale dziwię się Twojemu dzieciątku,że samo nie wyciąga łapek w tym wieku.cierpliwa sztuka

  5. #5
    Chusteryczka Awatar landa
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    okolice Tarnowa
    Posty
    2,459

    Domyślnie

    Ano nadzwyczaj cierpliwy jest.
    To pewno dlatego, ze go tak wiążę, sił biedaczek nie ma

    A tak poważnie, to faktycznie ostatnio coraz bardziej głowę odchyla i potem mu takie czerwone ślady na szyi zostają. Tak, ze chyba najwyższy już czas wystawić łapki
    Dzięki Magda
    Kacper 26.12.2007, Kamila 22.09.2009

  6. #6
    Chustofanka
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    386

    Domyślnie

    niech się wypowiedzą doradcy, ale wydaje mi się że dopóki dzieć sam nie siada to raczki schowane muszą być

  7. #7
    Chustomanka Awatar sowa_m
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Kielce
    Posty
    1,387

    Domyślnie

    chyba nie...chyba główkę musi sztywno trzymać i to wystarczy. ja zazwyczaj wiąze w kieszonce, mała ma 4 miesiące i ostatnio zaczęla normalnie wyłazić z chusty. jak opuściłam material pod paszki, to się dziecię uspokoiło. nawet jak potem usnęła bbyło oki.

  8. #8
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    to ja bym sie tez chciala dowiedziec jak to jest dokladnie (bo mi sie zawsze wydawalo, ze dziec powinien siedziec sam, ale moze sie myle?). moj ma 8 i pol miesiaca i raczki grzecznie w srodku trzyma (bo musi ). ale powoli mu spieszno nimi pomachac... choc ja to mu chyba raczki wyciagne dopiero jak sie plecak naucze motac, bo przeciez okulary mamy to taaaaaka ciekawa rzecz juz wymyslil, skubany, zeby probowac, jak jestem zajeta motaniem, moze niezauwaze? dobrze, ze (jeszcze) nie wpadl na pomysl, co by uzywac obu rak na raz - jedna raczke moge spacyfikowac, ale druga reka go musze trzymac, zeby nie wypadl zanim nie skoncze...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  9. #9
    Chusteryczka Awatar ithilhin
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Płock
    Posty
    2,777

    Domyślnie

    ja z tych ostroznych i raczki zalecam wyciagac dopiero jak dziec samodzielnie potrafi usiasc.
    sztyne trzymanie glowy IMHO nie wystarczy.
    Gosia, mama trójki dzieci, żona jednego męża, posiadana przez dwa koty...

  10. #10
    Chustonoszka
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Mińsk Mazowiecki
    Posty
    74

    Domyślnie

    Jagoda ma 8 i pół miesiąca. Siedzi odkąd skończyła 6 miesięcy. Od wtedy wyciągam jej rączki na zewnątrz. Mój egzemplarz niecierpliwy jest i nie lubi mieć schowanych rąk, chyba że śpi. Na plecach ostatnio też wyjmujemy ręce, ale nie ma problemu ze stabilnością siedzenia, tylko z wyginaniem się do tyłu. Ostatnio fajną zabawą jest odchylanie się do tyłu jak najbardziej się da. Wierci się i wygina tak długo ąż zrobi sobie miejsce w chuście i ją rozciągnie na swoich plecach, i wtedy myk - odchylamy się jak najbardziej się da. Nie ma znaczenia że dociągam chustę. Ona ją tak rozciąga, że wbija mi się wszędzie, ale na jej plecach robi się luz.
    Z przodu ją kontroluję, ale na plecach się boję, więc ostatnio chodzimy w MT, w nim się nie odchyli, choć próbuje.
    MAMA ŚMIECHOTKI JAGÓDKI

  11. #11
    Chusteryczka Awatar landa
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    okolice Tarnowa
    Posty
    2,459

    Domyślnie

    No właśnie próbowałam dziś zawiązać małego w plecak z wyjętymi łapkami - poprażka
    Zaczął się tak odchylać, że musiałam go czym prędzej odwiązać i zawiązać z rękami. W kieszonce z pewnością bym go opanowała, ale nie wiążę jej już, bo mi ciężko i potem krzyż łupie, w kółkowej noszę go z łapkami na wierzchu, ale kontroluję cały czas pozycję dziecia.
    Chyba jeszcze nie ten czas jednak
    Kacper 26.12.2007, Kamila 22.09.2009

  12. #12
    Chusteryczka Awatar Kanga
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa,Mokotów
    Posty
    2,709

    Domyślnie

    całkowicie mozna wyjąć ręce gdy dziecko samodzielnie siada.. w momencie kształtowania drugiej krzywizny kręgosłupa (czyli gdy uczy się siadać) można na krótko wyjmowac jedną rękę ale pod warunkiem, ze druga poła podtrzymuje dziecko od pachy po karczek ( czyli gdy na "wolnej" ręce poła chusty przechodzi tuż pod pachą a druga ręka cała jest schowana)

  13. #13
    Chusteryczka Awatar april
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Im lepszy koń, tym na niego wiecej nakladają.
    Posty
    2,184

    Domyślnie

    Czyli mówiąc krótko, gdy dzieć SAM podniesie się do siadu a nie gdy siedzi ale posadzony przez mamę.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •