Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 28

Wątek: POMOCY! Moje dziecko nie akceptuje żadnych "środków transportu"

  1. #1

    Domyślnie POMOCY! Moje dziecko nie akceptuje żadnych "środków transportu"

    Witam, mam nietypowy problem. Jestem Matką (samotną Matką) 4 miesięcznego synka. Od początku jego narodzin nie potrafię go przekonać ani do chusty ani do nosidełka ani do wózka. W wózku drze się jak opętany. W chustach może nie od razu, ale powiedzmy po 5 minutach wyrywa się i kopie nózkami. chyba, ze jest na tyle zmęczony, że uśnie. No ale jak się obudzi to jest "MEGA JAZDA". Mam już 2 rodzaje chust, nosidło ergonomiczne, nie ma takiej opcji, ze coś go uwiera. Albo, że "akurat dostaje kolkę po włożeniu do nosidełka" Bo już rózne rady dostawałam, ale przecież wiem w jakich sytuacjach dziecko konkretnie reaguje. Zresztą przy noszeniu na rękach jest z nim to samo. 10 minut w spokoju w pozycji, a później się wyrywa i trzeba coś mu zmieniać. A w wózku to drze się jak obdzierany ze skóry. Kazali mi nie przejmować się i przyzwyczajać-ale łatwo powiedzieć. On sie zanosi ze strachu. Zaciska oczy i drze się siny Ludzie na ulicy zagradzają mi drogę z porozumiewawczym spojrzeniem Czy słyszałyście o takich przypadkach? Co mam robić? Żyć mi się odechciewa bo nie mam żadnej rodziny i praktycznie nie mogę z domu wychodzić, na żadne zakupy nawet. a Mały jest oczywiście bladziutki....
    Kocham Cię Mati

  2. #2
    Chustoguru Awatar Winoroslinka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    miejsce wymarzone
    Posty
    6,656

    Domyślnie

    po pierwsze to witaj. Niestety nie pomoge w sprawach o ktorych piszesz ale na pewno zaraz znajda sie tu dziewczyny z radami. A moze w ogole ten watek przeniesc do innego działu...?
    E. 2009

    "Prawda nie leży pośrodku, tylko leży tam, gdzie leży" W.Bartoszewski

  3. #3
    Chusteryczka Awatar IzaBK
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Pruszków/Warszawa
    Posty
    2,933

    Domyślnie

    witaj!! a co do problemu - powinnaś skontatować się z pediatrą i zapewne neurologiem.
    G- X 2009 E- VI 2003 M- XII 1998

    NaturalnaMama.pl - ot, zwykły sklep.
    Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi, Instruktor Shantala: PogotowieChustowe.pl

    konsultacje także poprzez SKYPE

  4. #4
    Wałkoguru
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Reykjavik
    Posty
    5,679

    Domyślnie

    Cześć!!
    Ja też bym Ci radziła zapytać o radę neurologa

  5. #5
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,797

    Domyślnie

    Witaj! Jak dziewczyny radzą - może jednak neurolog by rzucił okiem, może coś nie tak z sensoryką? Nadwrażliwy na dotyk?

    Próbowałaś wozić w wózku na brzuszku? Mój swojego czasu też tylko to akceptował - i w ogóle nie lubił poziomu, tylko pion no chyba że na brzuchu...

    A jak jest dobrze - jak leży sam i nikt go nie dotyka?
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  6. #6
    Chustofanka Awatar sylabelle
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Poznań/Luboń
    Posty
    318

    Domyślnie

    Witaj rozgość się i pytaj, a Maluszka rzeczywiście skonsultuj u lekarza! Lepiej dmuchać na zimne...
    Julka (VII 2009), Kornelia (V 2013), Konstanty (IX 2014)


    Mój blog szydełkowy: sylabelle.blogspot.com
    FB: https://www.facebook.com/sylabellesylabelle

  7. #7
    Chusteryczka Awatar kulka37
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    1,893

    Domyślnie

    witaj! Koniecznie skonsultuj się z dobrym neurologiem.A potem pisz do nas.Różne mamy tu są i różne dzieci.Zawsze ktoś pomoże!

  8. #8
    Chusteryczka
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,486

    Domyślnie

    witaj i tak jak dziewczyny piszą do lekarza, miejmy nadzieję ze to tylko taki egzemplarz i ze z tego wyrośnie (ale zawsze warto się skonsultować)

  9. #9

    Smile

    Cześć dziewczyny, dzięki za odpowiedzi, oczywiście nie mam nic przeciwko przeniesieniu przez Admina mojego tematu w inne miejsce;]
    Co do neurologa jesteśmy w stałym kontakcie bo Mały urodził się tylko na 5 punktów-później wyrównał do 9-ciu. Był niedotleniony itd...niestety Jest ogólnie dzieckiem niespokojnym, ale neurolog z Międzylesia (na którego wydaję kupę kasy) mówi, ze nie widzi u niego uszkodzeń układu nerwowego, zresztą normalnie się rozwija choć jest nieco ponapinany (czekamy na rehabilitację) i odgięty w drugą stronę. Neurolog mówi, ze to taki typ adhd.
    Ale tak to normalnie jest spoko z nim kontakt, śmieje się i w ogóle (nie podejrzewamy autyzmu choć wiem, że to ocenić można dopiero po 2 latach)
    Jak sam leży to też mu się nudzi więc cięzko powiedzieć jak go zadowolić. Np jak mu się puszcza karuzelę nad główką to przez 15 minut się uśmiecha do miśków, a potem im wymyśla To samo w macie edukacyjnej.
    W wózku z fotelikiem samochodowym koleżanki zaś czuł się świetnie
    Kocham Cię Mati

  10. #10

    Domyślnie

    Zresztą zobaczcie jaki milutki

    http://w201.wrzuta.pl/obraz/3OuOZyPpvBT/mateusz
    Kocham Cię Mati

  11. #11
    Chusteryczka Awatar kulka37
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    1,893

    Domyślnie

    Śliczny chłopczyk! A jakie ma piękne oczy! Jeszcze coś mi się przypomniało.Moi znajomi też mieli podobną sytuację.Byli u kresu sił,bo maluch ciągle płakał.Żadna pozycja tak na prawdę go niezadowalała.W sumie najlepiej znosił pion,ale też nie za długo.Jeździli od lekarza do lekarza.W końcu trafili do pediatry,który zlecił usg jamy brzusznej.Wyszło "coś",więc kolejne badania.Okazało się,że maluch miał klopoty z refluksem żołądkowym.Najpierw leczono go farmakologicznie,ale potem oazało się,że potrzebny jest zabieg.Po tym wszystkim, dziecko w końcu doszło do siebie.Ich problem się skończył.Teraz facet ma prawie 4 lata i jest super!
    Trzymam kciuki za Was

  12. #12

    Domyślnie

    On ma mały refluks, ale nie do leczenia, my jestesmy pod opieką specjalistów (CZD), jak już powiedziałam na noszące pozycje wybitnie źle reaguje, ja nie miałam okazji tego zademonstrować lekarzom podczas wizyt bo w tym czasie był jeszcze spokojny. Natomiast jak mam się sama z nim gdzieś dłużej przejechać to jest amok i jestem załamana bo lekarze oczywiście nic nie widzą, a trudno zaangażować kogoś, żeby przez godzinę nam się przyglądał....
    Kocham Cię Mati

  13. #13
    Chustoguru Awatar Winoroslinka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    miejsce wymarzone
    Posty
    6,656

    Domyślnie

    śliczny chłopczyk, tylko do kochania
    E. 2009

    "Prawda nie leży pośrodku, tylko leży tam, gdzie leży" W.Bartoszewski

  14. #14
    Chusteryczka Awatar ostroszyc
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Kielce
    Posty
    2,373

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Syntiaaa Zobacz posta
    ja nie miałam okazji tego zademonstrować lekarzom podczas wizyt bo w tym czasie był jeszcze spokojny. Natomiast jak mam się sama z nim gdzieś dłużej przejechać to jest amok i jestem załamana bo lekarze oczywiście nic nie widzą, a trudno zaangażować kogoś, żeby przez godzinę nam się przyglądał....
    Czasem dobrze jest nagrać na kamerę to co się dzieje, żeby móc pokazać lekarzowi. Nie mówię że trzeba koniecznie w tej sytuacji ale to jest sposób na problemy których nie można "wyłapać" na wizycie.
    Mały B: 2009
    Mała T: 2012

  15. #15
    Chustomanka Awatar araszara
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    południowe okolice Warszawy (dawniej okolice Paryża)
    Posty
    643

    Domyślnie

    Witaj Syntiaaa. Współczuję tych trudności. Ja w pewnej części tak miałam z Frankiem. Pomogła rehabilitacja metodą ndt bobath i czas. Jak maluch zaczął siadać polubił spacery w wózku.

    ps. a długo musicie czekać na rehabilitację? Nam się udało prawie z dnia na dzień zacząć na Pilickiej (W-wa Mokotów), państwowo. W razie czego mogę dać namiary, może też szybko się uda
    Musia i Tusia* V 2007 ... Franuś VIII 2008 ... Antoś IV 2010 ... Karolek VII 2013

    * Mamusia i Tatuś wg 2,5 letniego Karolka

    lubimy wielorazowe pieluszki używać i czasem szyć

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez araszara Zobacz posta
    Witaj Syntiaaa. Współczuję tych trudności. Ja w pewnej części tak miałam z Frankiem. Pomogła rehabilitacja metodą ndt bobath i czas. Jak maluch zaczął siadać polubił spacery w wózku.

    ps. a długo musicie czekać na rehabilitację? Nam się udało prawie z dnia na dzień zacząć na Pilickiej (W-wa Mokotów), państwowo. W razie czego mogę dać namiary, może też szybko się uda
    do 18 października, też w CZD ... w zasadzie już niedługo
    Kocham Cię Mati

  17. #17
    Chustomanka Awatar juisy
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    Końskie
    Posty
    1,133

    Domyślnie

    Masz superowego bobasa! Mam nadzieję, że szybko uporacie się z problemami i noszenie w chuście zacznie wam przynosić wielką radość.
    Albert: 23.12.2009
    Helena: 20.03.2013

  18. #18

    Domyślnie

    Dziś udało mi się go nosić przez 45 minut Nawet w końcu usnął Tylko od czasu do czasu robił taki ruch odginania w drugą stronę, zwłaszcza nóżek tzn prężył się chcąc zrobić swojego "bananka" i wtedy trochę pokrzykiwał, ale w końcu widząc, że nie ma szans odpuścił (ale chyba nie tędy droga.... )...więc może mu po prostu przez to odgięcie jest niewygodnie?
    p.s. nie wiem jak sprawić, żeby w pozycji pionowej "siedział" a nie luźno zwisał nóżki,,,
    Kocham Cię Mati

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez juisy Zobacz posta
    Masz superowego bobasa! Mam nadzieję, że szybko uporacie się z problemami i noszenie w chuście zacznie wam przynosić wielką radość.
    Juisy Albercik też miodzio hehe
    Kocham Cię Mati

  20. #20
    Chustoholiczka Awatar Jasnie Pani :)
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Belfast
    Posty
    5,487

    Domyślnie

    Witajcie
    Cytat Zamieszczone przez Syntiaaa Zobacz posta
    p.s. nie wiem jak sprawić, żeby w pozycji pionowej "siedział" a nie luźno zwisał nóżki,,,
    tu cos mi nie pasuje. koniecznie pokaz nam zdjecie jak nosisz.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •