Strona 7 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 164

Wątek: Pranie pieluch wielorazowych

  1. #121
    Chustoholiczka Awatar stokrotka.a
    Dołączył
    Sep 2008
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    3,759

    Domyślnie Re: Pranie pieluch wielorazowych

    agul Dzięki za odpowiedź
    hmm...
    Coś mi się o uszy obiło jak byłam w eko sklepie że ten Klar to zmiękcza wodę dzięki temu że jest na bazie orzechów piorących...
    A z tego co wiem to nie powinno się prać w orzechach pieluch szczególnie kieszonek bo tracą na chłonności...Dlatego was pytam
    Sara. 23.01.2008 Lena. 15.11.2010 Laura. 1.08.2013
    http://jogazycia.pl/harmonogram-zajec/

  2. #122
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Lodz
    Posty
    258

    Domyślnie Re: Pranie pieluch wielorazowych

    stokrotka trzebaby zglebic temat, ja tylko moge powiedziec, ze tu np sprzedaja plyn klar do prania w niskich temperaturach (nic nie wspominaja o orzechach) i mydlo do prania w plynie na bazie orzechow, oba maja nieco inne etykietki na opakowaniu... zobacz tu http://www.veda-versand.de/advanced_sea ... 14&x=0&y=0
    byc moze maja czesc produktow na bazie orzechow, a czesc nie
    ten proszek to obstawialabym ze nie jest na bazie orzechow, opakowanie jest takie samo jak na tym plynie za 7,10 euro
    ale reki nie dam sobie uciac
    5 lipca 2008 roku urodzil sie nasz pupiszon Ern(est)

  3. #123
    Chustofanka Awatar muszka12
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Pruszcz Gdański
    Posty
    481

    Domyślnie Re: Pranie pieluch wielorazowych

    Mam problem z praniem pieluszek frotowych (m.in. imse vimse) i flanelowych a także pieluszek formowanych z welurem. Pieluszki na początku było ok, były milusie ale po kilkudziesięciu praniach są mało przyjemne w dotyku a przecież stykają się z bardzo delikatnym ciałkiem dziecka . Jak sobie z tym poradzić.
    Wspomnę tylko, że jakiś czas prałam w płynie Urlich, potem w orzechach a obecnie w proszku Dakos. Niezależnie w czym prałam jest ten sam problem . Nawet pieluch y tetrowe robią się jakieś sztywne.
    Poradźcie coś


  4. #124
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Lodz
    Posty
    258

    Domyślnie Re: Pranie pieluch wielorazowych

    ja mam niestety to samo, najbardziej szkoda mi moich welurowych pieluch swaddlebees, bo byly milutkie jak mis pluszowy a teraz do misia im daleko, tyle ze ja tu mam cholernie twarda wode i tym wlasnie to tlumacze ... teraz probuje nowych wynalazkow do prania i zobaczymy jak pojdzie
    5 lipca 2008 roku urodzil sie nasz pupiszon Ern(est)

  5. #125
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Lodz
    Posty
    258

    Domyślnie Re: Pranie pieluch wielorazowych

    dobra, mam pytanie
    dlaczego pieluchy nalezy prac w dlugich programach, jaka jest roznica pomiedzy praniem w 40c a 60c? czy w 90c gina bakterie? czy wogole bakterie to tak chetnie zamieszkuja w pieluchach i sa bardzo zlosliwe? ktos wie jak sie nazywaja i jakie zagrozenia stwarzaja?
    pytam bo od jakis 3 tyg piore w krotkim programie (1h15min), zawsze w 40c, wczesniej plukanie w zimnej wodzie i nie widze roznicy pomiedzy tym praniem, a tym kiedy pralam w programie 2,5h w 60c/90c, pieluchy sa czyste, bez zapachu, zadnych wyjatkowych uczulen
    zanim zaczelam stosowac wielorazowki to bylam swiecie przekonana, ze trzeba je wygotowywac, prasowac, sterylizowac na wszystkie mozliwe sposoby, a tu prosze, dzsiaj nastawilam pranie na 45 min....jak bedzie ok, to przerzucam sie na ten najkrotszy program
    5 lipca 2008 roku urodzil sie nasz pupiszon Ern(est)

  6. #126
    Chusteryczka Awatar Ridibunda
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    1,571

    Domyślnie Re: Pranie pieluch wielorazowych

    Z tymi długimi programami to IMHO chodzi o wypłukiwanie środków piorących. Ja też piorę na takim trochę krótszym (1h i trochę) i do tego z pojedynczym płukaniem. Ale to przez to że właściwie nie mam czego wypłukiwać z tych pieluch. Daję mało proszku i mało też mam pieluch w pralce, zwykle na 40C. Używamy głównie połówek pieluch tetrowych więc mają szansę się wypłukać. Piorę oczywiście z ubrankami.
    ] .. ...o o
    . .....( -- )............ ... Doradca Akademii Noszenia
    ... /\( , , )/\
    ^^ ^^ ^^ ^^ ...... Teorie przemijają, żaba zostaje.

    Rufin - 20.04.2008,...Inga - 13.07.2012

    e-damski.pl - chusty Baby-Doo i LennyLamb

    wymianka eko

  7. #127
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Lodz
    Posty
    258

    Domyślnie Re: Pranie pieluch wielorazowych

    a ja mam formowane, niektore bardzo grubasne i tez mi sie wyplukuja i dopieraja, rzeczywiscie moze to kwestia uzywanych detergentow
    no i tez z ubrankami piore, swoimi rowniez niekiedy
    pieluchy najpierw plucze w zimnej wodzie a potem dodaje reszte i jest ok, zero smrodkow jak do tej pory
    5 lipca 2008 roku urodzil sie nasz pupiszon Ern(est)

  8. #128
    Chustoholiczka Awatar yetta
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,202

    Domyślnie Re:

    Cytat Zamieszczone przez aggie
    Cytat Zamieszczone przez magda1980
    Raz na miesiac gotuje wszystko, nawet kieszonki, maja sie swietnie i szarosc z BG schodzi.
    Nastawiasz na gotowanie w pralce BG? I nic kompletnie im nie jest? Bo ja właśnie nad tym się zastanawiam, prać BG w 90 st czy nie?

    stokrotka.a i co, jaki proszek kupiłaś? Ten KLAR? Ja mam teraz ten sam problem. Na razie jade na płynie Lovela, ale mi sie kończy i chciałam coś eko kupić.
    SKLEP INTERNETOWY - www.babyetta.pl ~~~
    Zuzanna i Franciszek
    W Życiu Piękne Są Tylko Chwile, Dlatego Czasem Warto Żyć.

  9. #129
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie Re: Pranie pieluch wielorazowych

    już nie nastawiam, bo dawno sprzedałam
    bum geniusy to nie jest to co lubię najbardziej.
    natomiast sprzedane zostały w stanie wręcz idealnym .polar biały,wkładka super.
    teraz Maria robi kupy tylko w nocnik, więc swoje nowe kieszonki piorę jedynie w 60 stopniach zawsze i nigdy w 40 czy 30 stopniach.

    z proszków polecam AlmaWin albo Ecover
    http://apmp.natura.xip.pl/index.php/cPath/147_148_149
    do plam też w proszku najlepiej:
    http://apmp.natura.xip.pl/index.php/cPath/147_148_151

    z doświadczenia mi wynika,że pieluchy najlepiej się dopierają,odplamiają i mają najlepszą chłonność jak używa się proszków a nie płynów do prania.

  10. #130
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    pomiędzy Łodzią a Warszawą
    Posty
    1,620

    Domyślnie Re: Pranie pieluch wielorazowych

    Cytat Zamieszczone przez agul
    ja mam niestety to samo, najbardziej szkoda mi moich welurowych pieluch swaddlebees, bo byly milutkie jak mis pluszowy a teraz do misia im daleko, tyle ze ja tu mam cholernie twarda wode i tym wlasnie to tlumacze ... teraz probuje nowych wynalazkow do prania i zobaczymy jak pojdzie
    dzielę z wami ten problem. jest to kwestia po prostu twardej wody. mialam chustę, której za nic nie mogłam złamać, okazało się, że wyprana u koleżanki zmiekła magicznie...

    ja ostatnio dolewam do płukania trochę octu. robię to sporadycznie, bo wiadomo, że ocet atakuje gumki i uszczelki, ale to trochę pomaga.
    Trener Szkoły Noszenia ClauWi®, http://www.clauwi.pl

  11. #131
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    pomiędzy Łodzią a Warszawą
    Posty
    1,620

    Domyślnie Re: Pranie pieluch wielorazowych

    bumgeniusy można gotowac, ale nie za każdym praniem. 60 stopni spokojnie wystarcza, żeby zabić bakterie.
    Trener Szkoły Noszenia ClauWi®, http://www.clauwi.pl

  12. #132
    Chustoholiczka Awatar yetta
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,202

    Domyślnie Re: Pranie pieluch wielorazowych

    można je gotować, czyli raz na jakis czas można nastawić pranie na 90 stopni ? czy poprzestac na 60 st?
    SKLEP INTERNETOWY - www.babyetta.pl ~~~
    Zuzanna i Franciszek
    W Życiu Piękne Są Tylko Chwile, Dlatego Czasem Warto Żyć.

  13. #133
    Chustoholiczka Awatar yetta
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,202

    Domyślnie

    Dawno nikt tu nie zaglądał. A ponieważ poszukuję proszku do prania pieluszek i dodatku antybakteryjnego odświeżę go i zapytam w czym pierzecie? Prałam już w proszku dakos, bio-d, lovelli. Teraz mam lovellę i dodatek antybakteryjny bio-d nappy fresh. Pomału zapasy się kończą i szukam dalej. Mam zamiar wypróbować dodatek antybakteryjny bambinex. Ktoś go ma?
    Ciągle nie wiem jaki proszek kupić??? Moze sprobować płyn do prania urlich naturlich??? Ale pisaliście ze do prania pieluszek lepsze proszki a nie płyny.
    aniamamaalexa w czym pierzesz pieluszki? w tym płynie? kieszonki PUL z polarkami również???

    I jeszcze jeśli o ocet chodzi, to dodajecie go do płukania wstępnego czy ostatniego??? I ile łyżkę czy pół filiżanki? Ja dodałam dzisiaj łyżkę do płukania wstępnego. Zobaczymy czy pranie będzie jakieś bardziej miękkie.

    Czy ktoś wie, gdzie można kupić sodę na kilogramy?

    Grubsze sprawy zapieram zawsze pod kranem z odrobiną proszku, takze w wiadrze ląduje pieluszka bez śladu plamy. Najpierw nastawiam same pieluchy na płukanie wstępne i wirowanie z 2 łyżeczkami proszku i łyżką octu (dzisiaj ocet pierwszy raz). Następnie dokładam ubrania, dokładam 6 łyżeczek lovelli, łyżeczkę bio-d nappy fresh, 3 krople olejku herbacianego lub lawendowego i piorę w 60 stopniach (zawsze). Na koniec jeszcze jedno płukanie i wirowanie.

    Zastanawiam się nad zakupem eko pralki. Czy istnieje coś takiego? Polecacie jakieś?
    Ostatnio edytowane przez yetta ; 01-08-2009 o 14:43
    SKLEP INTERNETOWY - www.babyetta.pl ~~~
    Zuzanna i Franciszek
    W Życiu Piękne Są Tylko Chwile, Dlatego Czasem Warto Żyć.

  14. #134
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    313

    Domyślnie

    O jejku! Ale skomplikowane. Ja piorę tylko w "Dzidziusiu" przeważnie w 60 stopniach i do płukania niekiedy dodaję olejek herbaciany. Wcześniej kupy zapieram ręcznie. Wszystko się spiera i nie pachnie brzydko.

  15. #135
    . Awatar mart
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    4,539

    Domyślnie

    odgrzebałam sobie wątek, bo przede mną pranie wyprawki i zaraz pieluch przez 2 lata od nowa a kilka nowych zakupiłam i marzy mi się co by nie zszarzały i stwardniały jak madzine.

    i szczerze powiedziawszy nie mam pojęcia co kupić. na pewno proszek (płyny u nas odpadają bo pralka pleśnieje) + eko zmiękczacz + soda do białych rzeczy. ale jaki proszek...? no i najchętniej nie wydawałabym fortuny.

    Cytat Zamieszczone przez Mamusia Jasia Zobacz posta
    O jejku! Ale skomplikowane. Ja piorę tylko w "Dzidziusiu" przeważnie w 60 stopniach i do płukania niekiedy dodaję olejek herbaciany. Wcześniej kupy zapieram ręcznie. Wszystko się spiera i nie pachnie brzydko.
    Mamusiu Jasia, Dzidziuś niestety ma w składzie płatki mydlane, czyli do pieluch kieszonkowych z polarkiem się słabo nadaje. piorę nim na działce recznie i sama widzę jak ciężko go dobrze wypłukać nawet z ubranek. ale tetrze i formowankom pewnie za bardzo nie zaszkodzi.
    Ostatnio edytowane przez mart ; 10-08-2009 o 19:35

  16. #136
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    313

    Domyślnie

    Ktoś tu kiedyś pisał (tzn. na forum) ,że Dzidziuś ma taki sam skład jak Lovella. Ja piorę w tym proszku tj. Dzidziusiu. Cykl prania obejmuje trzy płukania i jak na razie jestem zadowolona. Piorę w nim wszystkie pieluchy formowane i otulacze i ubranka małego i niekiedy nasze.
    A co to znaczy,że pralka pleśnieje????????????????

  17. #137
    Chusteryczka Awatar Aloha
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,979

    Domyślnie

    Zdaje się, że większość proszków dziecięcych ma w składzie mydło. Ma go Lovela i Dzidziuś (nie wiem jak Jelp), ale typowo "pieluszkowe" proszki też zdaje się go mają (Bambinex bodajże), więc chyba taka niewielka ilość jest jednak dopuszczalna.

    Ja osobiście nie lubię zapachu jaki Dzidziuś zostawia na ubrankach/pieluszkach. Po Loveli nie wyczuwałam prawie nic, a tutaj zapach mnie drażni.



  18. #138
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Yetto, ja od niedawna używam bambinexu, ale nie doczytałam żadnej informacji na stronie producenta o tym, że on jest antybakteryjny no i jeszcze jedno, z tego co wyczytałam to nie jest dodatek do prania tylko proszek-porównuję informacje na pieluszkarni-
    przy bio-d do pieluszek jest informacja: "
    Pralki automatyczne:
    Dodaj jedną miarkę proszku w dodatku do zwykłej ilości detergentu."
    a przy bambinex:
    "Pranie: Dodaj 2 łyżeczki (30g) do pralki (lub tę samą ilośc na każde 5 litrów prania ręcznego)."

    ja używam bambinexu+bio-d i jestem zadowolna.

  19. #139
    Chustoholiczka Awatar yetta
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,202

    Domyślnie

    mamru tutaj jest krótkie info o proszku: http://pieluszkarnia.totu.pl/p174000...prania-pieluch

    Ale, że na opakowaniu nic nie pisze, to bardzo dziwne. Hm.

    Czyli to nie dodatek a proszek??? Kurcze mam ogromną ochotę go wypróbować. Szkoda, że nie można tych wszystkich proszków eko i antybakteryjnych kupić w sklepie stacjonarnym nigdzie. Chyba będę musiała to zmienić.
    SKLEP INTERNETOWY - www.babyetta.pl ~~~
    Zuzanna i Franciszek
    W Życiu Piękne Są Tylko Chwile, Dlatego Czasem Warto Żyć.

  20. #140
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    daleko i blisko
    Posty
    3,021

    Domyślnie

    ja zrobilam dzis kuracje octowo - sodowa
    a po pracy biegne po nappy bio-d, acha i zmniejszam ilosc zwyklego proszku (lovella aktualnie).
    Wszystko celem pozbycia sie smrodku i zachowania miekkosci (po paru ostatnich praniach wkladkiami bambusowymi IB moglam wbijac gwozdzie). I kurka jak to jest, ze nowe ww wspomniane mieciusienkie sa jak nie wiem co, a potem taki shit
    coz, zmiana sposobu prania i zobaczymy...
    K. i J. 17.07.2008, W. 07.02.2013

    1% KRS 0000037904 Cel szczegółowy 26513 Nowacka Katarzyna i Jakub 1% DZIĘKUJEMY!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •