Strona 5 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 164

Wątek: Pranie pieluch wielorazowych

  1. #81
    Chusteryczka Awatar kobra
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Chicago
    Posty
    1,850

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ewa-Krystyna
    Kobra-ja tez na poczatku nie wierzylam,ze w tak malej ilosci proszku mozna wyprac cokolwiek - dla mnie znaczylo im wiecej proszku tym lepiej i czysciej... a jak masz jeszcze HE pralke to dawki zmniejszasz do polowy; ja jeszcze dodatkowo piore na handwash no spin przed praniem,bo nie mam opcji moczenia - zagapilam sie jak kupowalam pralke... i jeszcze zalecaja,zeby nie namaczac niczego co zawiera PUL... a jak chce sie przedluzyc "zycie" BG lub innych pieluch tudziez otulaczy zawierajacych PUL powinno sie miec dwa wiadra na brudne pieluchy: jedno na wszystko co zawiera PUL a drugie na cala reszte...
    Ja mam pralke HE, wyglada na to,ze konskie dawki proszku walilam no i stad moj problem zapaszkowy.
    Pieluchy trzymam w wetbag, wrzucam tam wszystko jak leci, tetre z kieszonkami, formowanymi, otulaczami, piore srednio co dwa dni. Na poczatek plucze wszystko w letniej wodzie, potem nastawiam cieple pranie i gotowe. Raz na jakis czas piore w goracej wodzie. Myslisz,ze powinnam jeszcze moczyc przed plukaniem?
    Nie wiedzialm,ze pieluch z PULem nie wolno moczyc, moge je dorzucac do pralki przed samym praniem. Ciekawe dlaczego powinno sie je trzymac osobno
    Nothing you become will disappoint me;
    I have no preconception that I'd like to see you be or do.
    I have no desire to foresee you, only to discover you.
    You cannot disappoint me.


    Aska - mama Kajetana (19.10.2007)

  2. #82
    Chustonówka
    Dołączył
    Sep 2008
    Miejscowość
    w PL Lodz, obecnie w Kanadzie Mississauga
    Posty
    11

    Domyślnie

    Kobra- z tego co zrozumialam to PUL sie niszczy od moczenia... ja piore w nastepujacy sposob: wszystko trzymam razem w dwoch wiadrach ( jedno na dole w lazience,drugie na gorze w pokoju malej - dwa miejsca,gdzie ja przebieram), po zdjeciu pieluchy z pupy wrzucam brudna pieluche do wiadra ( mala jest tylko na mleku piersiowym,wiec kupy nie splukuje) -w BG otwieram napy i wyjmuje wkladke- jesli uzywam prefolds + stay dry wkladka to one laduja w wiadrze,a otulacze trzymam osobno,ich zwykle nie piore po kazdym uzyciu tylko jesli sie zabrudza; w dniu prania wszystko wrzucam razem do pralki ( mam Kenmore'a HE) -same brudne pieluchy nawet z kupa- i nastawiam na pranie reczne w zimnej wodzie bez wirowania,zeby "nabraly ciezaru" i dodaje proszek; nastepnie nastawiam na pranie w goracej wodzie z proszkiem i dodatkowym plukaniem i na koniec bardzo czesto jeszcze plucze podwojnie w cieplej wodzie ( tak mam pewnosc,ze proszek sie wyplukal) i wrzucam wszystko do suszarki na Normal czyli medium cieplo na ok 50 minut i koniec czasami do drugiego prania dodaje ciuchy ... a piore zwykle co dwa dni lub nawet codzien,bo mala zmieniam bardzo czesto i ostatnio podpasowaly mi najbardziej BG,a mam ich tylko 16 wiec musze prac czesciej...

  3. #83
    Chustomanka Awatar scharon
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Żory
    Posty
    1,020

    Domyślnie

    Ewa Krystyna ,ciesze ze dolaczylas do nas

  4. #84
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    co do ilosci proszku/plynu do prania - ja uzywam ecoveru i nie leje nigdy wiecej niz 50 ml (czyli pewnie mniej niz polowe zalecanej dawki na nasza pralke) i jest OK - pieluchy nie smierdza. ja mam jedno wiadro na wszystko, robie pranie co dwa dni. najpierw nastawiam pralke na plukanie, potem dodaje reszte niepieluchowa do prania, plyn i piore (w 40 stopniach). na koniec wrzucam jeszcze dodatkowe plukanie - bo maly elergik, wiec wole uwazac.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  5. #85
    Chusteryczka Awatar kobra
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Chicago
    Posty
    1,850

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez scharon
    Ewa Krystyna ,ciesze ze dolaczylas do nas
    ja tez, dzieki Tobie Ewo-Krysiu wiem jak walczyc z zapaszkiem
    Nothing you become will disappoint me;
    I have no preconception that I'd like to see you be or do.
    I have no desire to foresee you, only to discover you.
    You cannot disappoint me.


    Aska - mama Kajetana (19.10.2007)

  6. #86
    Chustoguru Awatar Em
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    7,194

    Domyślnie

    Czy któraś z Was prała może w płynie sonett?

  7. #87
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    pomiędzy Łodzią a Warszawą
    Posty
    1,620

    Domyślnie

    zdecydowanie mała ilość płynów do prania to podstawa. ja mam jeszcze jeden patent, który bardzo pomaga: najpier nastawiam płukanie, a potem dopiero pranie. dzięki temu pieluszki nie "gotują" się we własnym sosie
    Trener Szkoły Noszenia ClauWi®, http://www.clauwi.pl

  8. #88
    Chusteryczka Awatar kobra
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Chicago
    Posty
    1,850

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez annamamaalexa
    zdecydowanie mała ilość płynów do prania to podstawa. ja mam jeszcze jeden patent, który bardzo pomaga: najpier nastawiam płukanie, a potem dopiero pranie. dzięki temu pieluszki nie "gotują" się we własnym sosie
    a ja wczoraj mialam zupe z pieluch, doslownie, bo je na kuchence gotowalam. Obrzydlistwo,radze Wam nie robcie tego

    teraz piora sie trzeci raz w samej wodzie. Puszcze pralke jeszcze ze dwa razy, ekologiczne to nie jest,ale musze ratowac te nieszczesne pieluch

    annamamaalexa - ja tez zawsze plucze

    Ewa-Krystyna - uwazaj na Dawn, ja przed chwila zauwazylam,ze moj jest z enzymami, a enzymow nie wolno uzywac do prania pieluch
    Nothing you become will disappoint me;
    I have no preconception that I'd like to see you be or do.
    I have no desire to foresee you, only to discover you.
    You cannot disappoint me.


    Aska - mama Kajetana (19.10.2007)

  9. #89
    Chustonówka
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    45

    Domyślnie

    To może ja wtrącę jeszcze kilka słów.

    Producenci zalecają pranie w 40 lub 60 stopniach, ja doradzałabym raczej 60 i to używając programu który pierze chociaż 20 minut w tej temperaturze - wtedy pałeczki okrężnicy które są w kale - podobno tracą żywotność i nie ma takiego ryzyka zakażenia dróg moczowych - szczególnie u dziewczynek...

    Co do octu i sody - bardzo dobrze się sprawdza, ale nie za często należy ich stosować, bo podobno gumy w pralkach kruszeją...sama jeszcze się o tym na sobie nie przekonałam, ale takie chodzą słuchy...

  10. #90
    Chustonówka
    Dołączył
    Sep 2008
    Miejscowość
    w PL Lodz, obecnie w Kanadzie Mississauga
    Posty
    11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kobra
    Ewa-Krystyna - uwazaj na Dawn, ja przed chwila zauwazylam,ze moj jest z enzymami, a enzymow nie wolno uzywac do prania pieluch
    Kobra-bo to trzeba uzyc troszeczke i tylko tego niebieskiego Dawn , mam nadzieje,ze sie wypiora i nie bedziesz miala juz z nimi klopotu
    Scharon-ja tez sie ciesze,ze wreszcie tu dotarlam,szkoda,ze nie wiedzialam o tym forum wczesniej,bo na Gazecie kiedykolwiek cos wspomnialam o pieluchach wielorazowych to napadano na mnie jak na nienormalna a najwiecej do powiedzenia o tych pieluchach mialy zwykle mamy,ktore w zyciu nie uzywaly niczego poza jedonrazowkami...

    annamamaalexa napisał:
    zdecydowanie mała ilość płynów do prania to podstawa. ja mam jeszcze jeden patent, który bardzo pomaga: najpier nastawiam płukanie, a potem dopiero pranie. dzięki temu pieluszki nie "gotują" się we własnym sosie Laughing

    ja dlatego piore najpierw w zimnej wodzie z proszkiem,chociaz czasami tylko plucze podwojnie,bo moja pralka jest energooszczedna i zuzywa malo wody w zaleznosci do wagi wsadu,ktory to sobie automatycznie dopasowuje, i zalecaja u nas dokladac wlasnie np.reczniki,bo one mokre duzo podnosza wage,a jak sobie tak wypiore bez wirowania to tez ladnie waza te moje pieluchy

  11. #91
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Lodz
    Posty
    258

    Domyślnie

    jak tak czytam, to dochodze do wniosku, ze mam jakas starozytna pralke, ale jakby nie bylo to robie pranie co 2 dni, pieluchy leza w wiadrze i smierdza nieziemsko amoniakiem, zawsze piore w 40 lub 60C na dlugim programie i wlewam nakretke plynu urlich (niepelna), mamy strasznei twarda wode, wiec chyba powinno sie gorzej prac, ale jakos mi po praniu nic nie smierdzi

    ALE

    czy czasem to wlasnie pule nie konserwuja tych zapaszkow? ja teraz przeszlam tylko na 100% bawelniane p
    5 lipca 2008 roku urodzil sie nasz pupiszon Ern(est)

  12. #92
    Chustofanka
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    471

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kobra
    Cytat Zamieszczone przez scharon
    Ewa Krystyna ,ciesze ze dolaczylas do nas
    ja tez, dzieki Tobie Ewo-Krysiu wiem jak walczyc z zapaszkiem
    Kobra, ja nie zajarzylam Twojego problemu, bo zawsze daje 1/8 dawki zalecanej plynu do prania i generalnie piore w nizszej temp niz kaza. Moze to rozwiazywalo mi problem zapaszku? A formowane od czasu do czasu prasuje profilaktycznie, by wybic bakcyle, ktore mogly sie ostac po praniu na 40st.

    <blad byl>
    Jestem mama potrojna. Zostalam nia na raty, w 2002, 2005 i 2007.

    http://www.ratujmaluchy.pl/

  13. #93
    Chusteryczka Awatar kobra
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Chicago
    Posty
    1,850

    Domyślnie

    problem zapaszku rozwiazany

    wypralam pieluchy w samej wodzie 4 razy, na koniec wlaczylam pralke na dlugi cykl z plynem do naczyn Dawn i zapaszek zniknal. Ufff, juz myslam,ze pieluchy do smieci pojda
    Nothing you become will disappoint me;
    I have no preconception that I'd like to see you be or do.
    I have no desire to foresee you, only to discover you.
    You cannot disappoint me.


    Aska - mama Kajetana (19.10.2007)

  14. #94
    Chustonówka
    Dołączył
    Sep 2008
    Miejscowość
    w PL Lodz, obecnie w Kanadzie Mississauga
    Posty
    11

    Domyślnie

    Brawo Kobra!

  15. #95
    Chustoholiczka Awatar stokrotka.a
    Dołączył
    Sep 2008
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    3,759

    Domyślnie Do ewa-krystyna

    Witaj!
    Mam pytanko:
    ...a ten bleanch czyli utleniacz(wybielacz,chodzi o to żeby był to chlor) to jakiej marki używasz?Ekologiczny czy taki wybielacz pospolity jak"ACE"?Bo jaj mam kolorowe BumGenius nie wybielą się?
    Moja Sara się odparzyła eh! Walczymy...I co do dziwnego zapaszku po nocy w BumGenius'ie tzn.po kilku godzinach już ok 3 w nocy strasznie śmierdzi moczem eh!...a nie chcę jej wybudzać i przez sen przebierać bo ładnie mi przesypia nockę?
    ps.Długo walczyłaś z odparzeniem u córeczki?
    Wydaje mi się że BumGenius ją odparza bo niestety to nie jest naturalny materiał...mam jakoś takie dziwne przeczucie.
    Pozdrawiam!

    ________________________
    Sara. 23.01.2008 Lena. 15.11.2010 Laura. 1.08.2013
    http://jogazycia.pl/harmonogram-zajec/

  16. #96
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie Re: Do ewa-krystyna

    Cytat Zamieszczone przez stokrotka.a
    Moja Sara się odparzyła eh! Walczymy...I co do dziwnego zapaszku po nocy w BumGenius'ie tzn.po kilku godzinach już ok 3 w nocy strasznie śmierdzi moczem eh!...a nie chcę jej wybudzać i przez sen przebierać bo ładnie mi przesypia nockę?
    stokrotko.a a zeby jej nie ida? bo wtedy mocz zmienia wlasciwosci i wiele dzieci zaczyna sie odparzac.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  17. #97
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Lubelajn
    Posty
    60

    Domyślnie Re: Do ewa-krystyna

    [quote=mama_frania]
    Cytat Zamieszczone przez "stokrotka.a":fo23j3wc
    Moja Sara się odparzyła eh! Walczymy...I co do dziwnego zapaszku po nocy w BumGenius'ie tzn.po kilku godzinach już ok 3 w nocy strasznie śmierdzi moczem eh!...a nie chcę jej wybudzać i przez sen przebierać bo ładnie mi przesypia nockę?
    stokrotko.a a zeby jej nie ida? bo wtedy mocz zmienia wlasciwosci i wiele dzieci zaczyna sie odparzac.[/quote:fo23j3wc]

    serio zmieniają sie właściwości moczu u ząbkujacych dzieci?
    Chustotata

  18. #98
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie Re: Do ewa-krystyna

    [quote=konrad white][quote="mama_frania":28m5p1zi]
    Cytat Zamieszczone przez "stokrotka.a":28m5p1zi
    Moja Sara się odparzyła eh! Walczymy...I co do dziwnego zapaszku po nocy w BumGenius'ie tzn.po kilku godzinach już ok 3 w nocy strasznie śmierdzi moczem eh!...a nie chcę jej wybudzać i przez sen przebierać bo ładnie mi przesypia nockę?
    stokrotko.a a zeby jej nie ida? bo wtedy mocz zmienia wlasciwosci i wiele dzieci zaczyna sie odparzac.[/quote:28m5p1zi]

    serio zmieniają sie właściwości moczu u ząbkujacych dzieci?[/quote:28m5p1zi]

    serio - mocz jest bardziej kwasny. gorzej sie wchlania w pieluche, moze podrazniac skore dziecka. gdzies nawet czytalam, ze jak jest bardzo zle, to na ten czas radzi sie przejscie na jednorazowki albo rezygnacje z pieluch w ogole... mozna tez minimalizowac ten efekt za pomoca bursztynu - najlepiej koralikow na szyi dziecka (tylko nie wiem, jak dlugo dziecko je musi nosic). nawet sie nad tym zastanawialam (bo akurat koraliki mam), ale juz widze zachwyt mojego dziecia 'aaaa, cos fajnego do zerwania na szyi mam'
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  19. #99
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Szkocja
    Posty
    184

    Domyślnie Re: Do ewa-krystyna

    Cytat Zamieszczone przez mama_frania
    mozna tez minimalizowac ten efekt za pomoca bursztynu - najlepiej koralikow na szyi dziecka (tylko nie wiem, jak dlugo dziecko je musi nosic). nawet sie nad tym zastanawialam (bo akurat koraliki mam), ale juz widze zachwyt mojego dziecia 'aaaa, cos fajnego do zerwania na szyi mam'
    Brandon nosi takie koraliki juz długi czas z przerwami i wcale nawet nie interesują go jak są na szyi, dbam o to by jednak pod koszulką ciągle siedziały. a co do samego ząbkowania to jest mi ciężko określić jak bardzo mu pomagają (nie wiem jaki wpływ na mocz, ale niby mają uśmierzać ból i łagodzić stres), ale wierzę, że jakoś tam... znam dziewczyny, które bardzo wychwalają i widzą u swoich dzieci znaczną poprawę.

  20. #100
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Lubelajn
    Posty
    60

    Domyślnie

    a dla mnie to trąci ezoteryką, pogląd że bursztyn wpływa na organizm dziecka wydaje mi sie wysoce wątpliwy.
    Chustotata

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •