Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 41

Wątek: Terror czytania

  1. #1
    Chustoholiczka Awatar Lotna
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    Ballycanew, IRL
    Posty
    3,773

    Domyślnie Terror czytania



    Nie mogę, Antoni łazi za nami z książkami,jak tylko zobaczy jakąś kątem oka to krzyczy: TABA!!!!! (czytaj).
    Dziennie czytam z 15 razy,już nie mogęęęęęęęę!!!!
    Anto 25.08.2008
    Zosia 24.10.2011
    Fasolka Listopad 2019

  2. #2
    Chustoguru Awatar kammik
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Stolyca
    Posty
    6,437

    Domyślnie

    Weeeź, moja przez sen czasem woła "cita ksionśke". Teraz za plecami słyszę "mama psijdzie, cita gąśkę". No, to lecę.
    "A co im imponuje? Płaczące posągi. Zamiana wody w wino. Zwykły kwantowy efekt tunelowy, który i tak by się zdarzył, gdyby tylko ktoś zechciał poczekać parę zylionów lat. Jak gdyby zamiana słonecznego światła w wino, dokonywana przez winorośle, ich grona, czas i enzymy nie była tysiąc razy bardziej cudowna i nie zdarzała się stale..."
    Terry Pratchett "Pomniejsze bóstwa"


  3. #3
    Chusteryczka Awatar rebelka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Nowe n/Wisłą
    Posty
    2,905

    Domyślnie

    Mój tez tak miał ale mu przeszło. Tzn dalej lubi żeby mu czytać ale już w mniejszych ilościach.
    "Umysł jest jak spadochron. Nie działa, jeśli nie jest otwarty." Frank Zappa

    Dorota, mama Mateusza - 06.05.2008

  4. #4
    Chusteryczka Awatar tysia
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Lublin/Wilkołaz
    Posty
    1,585

    Domyślnie

    Ja czytam od rana do wieczora z przerwami na drzemkę i spacer

    Już znam na pamięc wszystkie bajki i uszami mi wychodzą...no ale co poradzić...

    Pocieszające że nie jestem sama
    Adam 2009
    Alicja 2011

  5. #5
    Chustopróchno Awatar Budzik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    13,478

    Domyślnie

    Ja uwielbiam czytać, więc i dla mnie to frajda, zwłaszcza, jeśli to książki, których nie znam. Mam zamiar dłuuugo dzieciom czytać, na pewno nastolatkom też, jeśli tylko będą chciały słuchać

  6. #6
    Chustomanka Awatar Pasiata
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Kraków/ Bochnia
    Posty
    766

    Domyślnie

    Moja Tośka dzisiaj przyniosła Clarksona i powiedziała: "Cika!"
    A terror też niewielki mamy - co prawda dopiero od kilku dni, ale wczoraj był czytany kilkakrotnie Kubuś Puchatek, przeplatany bajkami o jej własnych książkach z obrazkami, które musimy też wspólnie "czytać" nie wspominając Także norma 20 minut dziennie wyrobiona z dużym nadmiarem!
    Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi® - konsultacje, warsztaty, pogadanki www.pasiata.pl
    Tosia 20.10.2008, Wojcieszek 30.03.2011

  7. #7
    Chustoholiczka Awatar Lotna
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    Ballycanew, IRL
    Posty
    3,773

    Domyślnie

    Ja już kupuje książki po ang żeby mieć jakieś urozmaicenie
    No i też znam wszystko na pamięć,słonia trąbalskiego opowiadam jak autem jedziemy i Toś się nudzi

    Żeby nie było, bardzo cieszę się że Toś lubi jak mu czytamy, nawet chadzamy już razem do biblioteki
    Anto 25.08.2008
    Zosia 24.10.2011
    Fasolka Listopad 2019

  8. #8
    Chustomanka Awatar Szczuru
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    stolyca ;)
    Posty
    1,024

    Domyślnie

    kurczę,a ja moją małą ostatnio usypiałam "Wampirem Lestatem" no bo bączyła i nie mogła się w chuście ułożyć..

    no bo takie maleńkie na treść uwagi raczej nie zwraca nie ?

  9. #9
    Chusteryczka Awatar rzezuchama
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,580

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gajgo Zobacz posta
    kurczę,a ja moją małą ostatnio usypiałam "Wampirem Lestatem" no bo bączyła i nie mogła się w chuście ułożyć..

    no bo takie maleńkie na treść uwagi raczej nie zwraca nie ?
    Jak przeżyłaś następne po lekturze karmienie, to znaczy, że nie zwraca uwagi.
    Albo jeszcze się zastanawia...
    Marta, mama Stasia - 2007 i Józina - 2010
    Stasiek poleca
    Błogosławiony, który nie mając nic do powiedzenia nie obleka tego w słowa. Julian Tuwim

  10. #10
    Chustomanka Awatar Szczuru
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    stolyca ;)
    Posty
    1,024

    Domyślnie

    No to w takim razie jest w porządku ;P

  11. #11
    Chustopróchno Awatar Karusek
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    12,472

    Domyślnie

    wiecie ile wierszy dla dzieci znam na pamięć od ciągłego ich czytania ? Zwłaszcza Tuwim, bo mamy bardzo kolorowe wydanie i właśnie Miśka przechodzi jako trzecia fascynację tą książką.
    Znajomość wierszy na pamięć ma swoje plusy, oni otwierają książkę, a ja "czytam" z głowy i mogę w tym czasie Dominika zabawiać
    2 + 7 (2005-2018)

  12. #12
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Wieliczka
    Posty
    1,915

    Domyślnie

    hehehe, a ja myślałam po temacie, ze o czym innym będzie Bo ja nie przepadam za czytaniem, bo czytam strasznie wolno i za młodu miałam właśnie terror czytania. Ktoś zawsze kazał mi coś czytać, ciągle i nieustannie, a ja tak tego nie lubiłam...
    P 2009, I 2011, R 2013, M 2017

  13. #13
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Charleston, SC
    Posty
    359

    Domyślnie

    sie ciesz, ze dziecko przynosi Ci rozne ksiazki do czytania, moja ma faze na jedna... wyobrazasz sobei jedna ksiazke czytac od tygodnia po kilkanascie razy dziennie i jeszcze musze sie nagimnastykowac przy kazdej stronie, a jak chce oszukac i przeskoczyc strone, to wymownie zaglada mi w oczy i przewraca nie jedna oszukana strone do tylu tylko ze 3)

  14. #14
    Chusteryczka Awatar rebelka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Nowe n/Wisłą
    Posty
    2,905

    Domyślnie

    hehehe mój miał kiedyś fazę na "Binta tańczy" a później "Lalo gra na bębnie". Po tygodniu czytania non stop miałam ochotę je przez okno wyrzuć .
    "Umysł jest jak spadochron. Nie działa, jeśli nie jest otwarty." Frank Zappa

    Dorota, mama Mateusza - 06.05.2008

  15. #15
    Chustoholiczka Awatar sheana
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Puszcza (krk)
    Posty
    3,735

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gajgo Zobacz posta
    kurczę,a ja moją małą ostatnio usypiałam "Wampirem Lestatem" no bo bączyła i nie mogła się w chuście ułożyć..

    no bo takie maleńkie na treść uwagi raczej nie zwraca nie ?

    U mnie mała słucha tego co akurat my czytamy. Lubi jak się jej gada nad uchem, też przy zasypianiu. Więc przerobiliśmy Wielką wyprawę motocyklową, część Akt Drezdena po angielsku, teraz czytamy Nową Fantastykę, a nawet się Smo w rewolucji kulturalnej dokształcała. Żeby nie było - czytamy też Hobbita, Kubusia Puchatka, Muminki Ale w ściśle dziecięce, jak będzie już więcej rozumieć.

    A w temacie - Lotna, ja ponoc jestem dzieckiem terrorystą czytania Moi rodzice do dziś mają traumę jak w weekend bladym świtem pędziłam do ich sypialni z książką Ponoć szybko dało radę mnie naucyzć czytać i potem już rano sama czytałam. I chyba wyszłam na ludzi nawet
    Lauron(Smo) 12.06.2010, Bruno(Gadzinka) 12.01.2012

  16. #16
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    A u nas różnie już było, i fascynacja jedną książką, czyli czytamy 15 razy pod rząd to samo, i czytanie (opowiadanie bardziej) 20 książek po kolei przed spaniem Najczęściej jest tak, że wystarczy kilka, zwłaszcza Ela i Olek regularnie się pojawiają

  17. #17
    Chustopróchno
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    10,698

    Domyślnie



    u nas jest podtykanie książek przed same oczy- i wołanie: "cy-TA! cy-TA!!"
    dobrze dobrze, oby im nie minął ten zapał

  18. #18

    Domyślnie

    A kiedy tak naprawde zaczelyscie na powaznie czytac dzieciom? Moja Mała ma 4 miesiace i narazie nieszczegolnie zainteresowana jest

  19. #19
    Chustofanka Awatar ginger
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Wołomin
    Posty
    222

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Balbina200384 Zobacz posta
    A kiedy tak naprawde zaczelyscie na powaznie czytac dzieciom? Moja Mała ma 4 miesiace i narazie nieszczegolnie zainteresowana jest
    my zaczynaliśmy od takich miękkich 'ceratkowych' z kilkoma obrazkami na stronie, podobno dziecko się przyzwyczaja do kształtu i formy, tzn. że się strony przewraca itp.
    ale kiedy zaczeliśmy 'na serio' nie pamiętam, po prostu co jakiś czas pokazywałam Marcelowi książeczkę i coś tam gadałam i za którymś razem załapał.

  20. #20
    Chustoholiczka Awatar rzufik
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    StW
    Posty
    4,873

    Domyślnie

    moje dwa potwory tez każą sobie czytac. ciesz sie wiec ze masz jednego na razie - oni sobie każą czytać każdemu co innego NA RAZ!
    :/
    acz dobra wieść jest taka, źe wyjście z tego forum się jednak znalazło. r.i.p.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •