Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 67

Wątek: Happy Flute (AIO bambusowa made in "wielorazowo" oraz kieszonki z bambusem)

  1. #21
    Chustoholiczka Awatar sheana
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Puszcza (krk)
    Posty
    3,735

    Domyślnie

    Zrobię, własnie zchnie. Tzn w sumie nie tyle mechacenie, co łapanie wszelkich paprochów, farfocji w praniu i jest taka no wymieszana czerń z bielą. Ale strasznie mi odpowiada więc i tak pewnie kolejną sprawię Smo
    Lauron(Smo) 12.06.2010, Bruno(Gadzinka) 12.01.2012

  2. #22
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,896

    Domyślnie

    I tak pokaż, bo jestem ciekawa
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  3. #23
    Chustomanka Awatar ledunia
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    985

    Domyślnie

    Moja AIO (czerwona) właśnie trochę się ten włosek pokudlił. Kieszonki krówki za to nie łapią raczej na wzajem paproszków i włosek też taki równiejszy (jak przyczesany ).
    Mięciutkie są i śliczne leżą - zdjęcia w wątku "pieluchy w akcji". Uwielbiam je i pupka Leny też. No i naturka, żadnych odparzeń... Metka co prawda mogłaby być mniejsza. Jeszcze moim zdaniem, jeśli chodzi o sam fason, to w aio skrzydełka jakoś tak odstają - w kieszonkach ładniej przylegają.
    Chłonne tak i uwielbiam używać wkładów (jeden z aio + z kieszonki) do flipa, ale właśnie mi to prawie zawsze przeciekają przy nóżkach - aio to już na bank przez te falbanki. Nawet już myślałam żeby je do wewnątrz zawinąć :/ Aio skrzypi, co mi nie przeszkadza. Na bank nie są zatłuszczone i już chyba z 10 prań zaliczyły więc chłonności też nabrały. Jak na po domu to nie przeszkadza mokre na falbankach ale już jak "w gości" to zaraz body do przebrania i rajtuzy ... Myślę, że skrócenie nie wiele da, bo włosie z minke po prostu ciągnie wilgoć. Pul tak nie ciągnie. Choć mam doświadczenia jeszcze tylko z IB sio i tam mimo, że minke to nie ciągnie, ale moja teoria jest taka, że to dlatego, że materiał wewnętrzny nie jest chłonny (taki to jakiś syntetyczny welur czy jak to się zwie) i po nim się nie przedostaje do włosków minke wilgoć. Nie miałam innych pieluch gdzie warstwa wewnętrzna, która jest zszyta z pulem minke jest chłonna (bawełna, konopie, bambus).
    To sobie podumałam w temacie chłonności

  4. #24
    Chustoholiczka Awatar sheana
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Puszcza (krk)
    Posty
    3,735

    Domyślnie

    No coś nie mogę za aparat złapać.
    ledunia - ma to sens. Tzn wydaje mi się, że skrócenie falbanek może nieco pomóc. U nas z racji uczulenia tylko z naturalnymi w środku i faktycznie lekko wilgotne też. Ale nieco mniej niż tu - zależy od grubości. Mam franiszkową kieszonkę z cieniutką frotką bambusową i ona mało wilgoci, bardziej kieszonka od ali, grubszy bambusik, ale nie ma falbanek. Tu bardziej, ale też to nagrubszy bambusik.
    W sumie teraz sie waham czy brać jeszcze jedno AIO/Sio, czy kieszeń
    Lauron(Smo) 12.06.2010, Bruno(Gadzinka) 12.01.2012

  5. #25
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,233

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ledunia Zobacz posta
    Chłonne tak i uwielbiam używać wkładów (jeden z aio + z kieszonki) do flipa, ale właśnie mi to prawie zawsze przeciekają przy nóżkach - aio to już na bank przez te falbanki. Nawet już myślałam żeby je do wewnątrz zawinąć :/ Aio skrzypi, co mi nie przeszkadza. Na bank nie są zatłuszczone i już chyba z 10 prań zaliczyły więc chłonności też nabrały. Jak na po domu to nie przeszkadza mokre na falbankach ale już jak "w gości" to zaraz body do przebrania i rajtuzy ... Myślę, że skrócenie nie wiele da, bo włosie z minke po prostu ciągnie wilgoć. Pul tak nie ciągnie. Choć mam doświadczenia jeszcze tylko z IB sio i tam mimo, że minke to nie ciągnie, ale moja teoria jest taka, że to dlatego, że materiał wewnętrzny nie jest chłonny (taki to jakiś syntetyczny welur czy jak to się zwie) i po nim się nie przedostaje do włosków minke wilgoć. Nie miałam innych pieluch gdzie warstwa wewnętrzna, która jest zszyta z pulem minke jest chłonna (bawełna, konopie, bambus).
    To sobie podumałam w temacie chłonności
    My mamy Mikee by Yetta jedną z welurkiem organicznym a drugą z frotą bambusową i nigdy nie było żadnych przecieków.
    Więc to pewnie kwestia kroju, falbanek a nie materiałów (no chyba, że odstają gatunkowo od tych Yettowych).

  6. #26
    Chustoholiczka Awatar sheana
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Puszcza (krk)
    Posty
    3,735

    Domyślnie

    w końcu zdjęcie:

    Miałam zbliżenie, ale nieostre jest. Chyba troszkę widać - zwłaszcza białe kłaczki na czarnym.

    Z przeciekaniem - też się zdarzają
    Wyczaiłam, że kwestia jak dzieć mi siknie. Jak na wkład spoko, jak poleci na wewnętrzną warstwę to po falbankach leci wilgoć. Nie wiem, czy one nie lepsze na chłopca są. Tak dumam.
    Poza tym - coraz bardziej mnie denerwuje czas schnięcia, a jednocześnie coraz bardziej wkład lubię. Więc - wkład jest w innym otulaczu
    Lauron(Smo) 12.06.2010, Bruno(Gadzinka) 12.01.2012

  7. #27
    Chustonoszka Awatar sylwiado
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    okolice Poznania
    Posty
    112

    Domyślnie

    U chłopców też się zdarzają przecieki .
    Czas schnięcia też mnie wkurza, staram się go trochę skrócić wieszając na suszarce w okolicach kaloryfera (ale oczywiście nie bezpośrednio na kaloryferze).
    Wkładki lubię, załapałam się na promocję z dodatkowymi i wykorzystuję je jako dodatkowe na noc do innych pieluszek.
    Sylwia, mama potrójna

  8. #28
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,233

    Domyślnie

    Sheana - a w realu to ta żyrafka wygląda znośnie przez te kłaczki? Czy od początku nieciekawie?
    I proszę dziewczyny o opinię: kupiłybyśice jeszcze raz tą pieluszkę?

  9. #29
    Chustoholiczka Awatar sheana
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Puszcza (krk)
    Posty
    3,735

    Domyślnie

    Na poczatku ładnie wyglądała, teraz w sumie też nie jest to jakaś straszna wada, no ale są te kłaczki jednak.
    Zastanawiałam się i już chciałam dokupić, ale jednak chyba wolę dokupić szybkoschnących otulaczy. Dla wkładek - na pewno warto. Uważam że są rewelacyjne, ja uwielbiam bambus. Kocham też wkładki z Close Parent, a te zgrabniejsze są i ekstra chłonne. I chyba póki co dokupię wkładek. A z otulaczem, zobaczę nową wersję
    Lauron(Smo) 12.06.2010, Bruno(Gadzinka) 12.01.2012

  10. #30
    Chusteryczka Awatar ewaibartek
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Bródno
    Posty
    1,540

    Domyślnie

    aio przecieki u chlopaka sa, i czas schniecia mnie tez dobija a w sumie bambus cienki
    kieszonka super jak na razie ,bez przeciekow -kieszen bym kupila jeszcze raz a aio -poczekam az bedzie druga wersja z mniejszymi falbanami i moglaby gumka na plecach byc mniejsza albo mniej sciagnieta bo tam najdluzej schnie

    gdzie jest watek Pieluchy w akcji?
    Ostatnio edytowane przez ewaibartek ; 15-11-2010 o 11:59
    Bartek 02.05.2007 Ksawery 07.08.2010 Sara 28.04.2012

  11. #31
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,233

    Domyślnie

    Dzięki dziewczyny serdeczne za odpowiedź

    Cytat Zamieszczone przez ewaibartek Zobacz posta
    gdzie jest watek Pieluchy w akcji?
    W ukrytej galerii - musisz poprosić moda o dpouszczenie do galerii i chyba 100 postów musisz miec na koncie (tego drugiego warunku nie jestem pewna);
    Prośba do moda - automatycznie wysyłasz z panelu "ustawienia" o ile się nie mylę

  12. #32
    Chustonówka Awatar afiliacja
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    34

    Domyślnie

    wczoraj przyszły do mnie kieszonki pierwsze wrażenie milutkie i śliczne. wkładki bardzo miękkie, wręcz super!!!, ale wydaja się byc cienkie. na początku użyję po dwie do jednej pieluszki (na wszelki wypadek ) kieszonki schły ok. 20 h, wkłady szybciej, bo rzuciłam na kaloryfer. jutro pierwsze testy, ale juz jestem zadowolona i jak będzie ok, to z pewnością zamówie więcej dam znać

  13. #33
    Chustonoszka Awatar budzynskamila
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Pojezierze Drawskie
    Posty
    128

    Domyślnie

    Na początku zamówiłam AIO, ale niestety ze względu na przecieki wymieniłam na kieszonki i z nich jestem w sumie zadowolona. Kieszonki mają inaczej szyte gumeczki i bambus nie wystaje na zewnątrz tak jak w AIO. Moje się nie mechacą i wyglądają cały czas ładnie - kieszonki mają krótsze włoski... są bardziej aksamitne niż AIO.
    Poza tym stosuję je u 5kg dziecka i regulacja na napy daje radę. Walczyłam tylko trochę z bambusem rolującym się na brzuszku, ale wczoraj przeszyłam pieluszkę ok 1,5 cm od brzegu i powinno być lepiej. W wersji zmniejszonej, moim zdaniem, zbyt duży jest wkład. Problem zapewne zniknie jak dziecko będzie większe, ale na razie trzeba się pomęczyć.
    Cena user friendly
    Jasiek 11.08.2000 Marysia 21.10.2010
    http://patchworknadstawem.blogspot.com/

  14. #34
    Chusteryczka Awatar ewaibartek
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Bródno
    Posty
    1,540

    Domyślnie

    ja na AIO na poczatku narzekałam,ale teraz bardzo ja lubie,nabrala chlonnosci,a wklad dla chlopca skladam na pol i dlatego nic mi juz nie wycieka,ale wklad mega mokry,
    po prostu kiedy czuje ze przy nozkach juz wilgotno to zmieniam pieluszke,ale na 2 siki daje rade
    Bartek 02.05.2007 Ksawery 07.08.2010 Sara 28.04.2012

  15. #35
    Chustomanka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Trójmiasto
    Posty
    1,467

    Domyślnie

    Nam AIO się nie sprawdziła, za to kieszonka jak najbardziej, mimo że synek niespełna 6 kg. A jak pierzecie te kieszonki? W 60 stopniach? Coś się dzieje z pulem?
    Ja też czekam na nową wersję AIO, bo cena bardzo zachęcająca.

  16. #36
    Chustonoszka Awatar budzynskamila
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Pojezierze Drawskie
    Posty
    128

    Domyślnie

    Też miałam zapytać o pranie. Czy ktoś odważył się wyprać w 60 stopniach? Ja na razie tylko w 40, bo skoro nie można suszyć na kaloryferze, to pewnie 60 stopni też je zabije...
    Jasiek 11.08.2000 Marysia 21.10.2010
    http://patchworknadstawem.blogspot.com/

  17. #37
    Chustomanka Awatar Marsjanka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Stare Babice
    Posty
    569

    Domyślnie

    przynajmniej raz w tygodniu piorę w 60 stopniach, choć zwykle w 40 (bo cykl trwa krócej) - wszystkie żyją i mają się dobrze

    żadnego PULu nie suszy się na kaloryferze - nawet najlepszy tego nie wytrzyma

    natomiast często suszę je w suszarce bębnowej na programie delikatnym
    Kasia
    mama samych córek: Marianny (29.08.1999), Michaliny (03.06.2006), Matyldy (01.04.2010), Melanii (22.07.2014)
    www.wielorazowo.pl - pieluszki wielorazowe

  18. #38
    Chusteryczka Awatar ewaibartek
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Bródno
    Posty
    1,540

    Domyślnie

    ja zawsze w 60 bo w 40 nie schodza mi plamy z kupy i pieluchy ok
    a kiedy bedzie nowa wersja AIO?

    i raz w 95 i tez ok
    Bartek 02.05.2007 Ksawery 07.08.2010 Sara 28.04.2012

  19. #39
    Chusteryczka Awatar mamafranka
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    Wejherowo
    Posty
    1,722

    Domyślnie

    ja mam je już jakiś czas i piore tylko na 60 st i jest ok

    Małe rączki potrafią ulepić kwiatek z plasteliny, narysować słońce roześmiane, zbudować domek z klocków. Małe raczki potrafią spleść się nad szyją i otrzeć łzy. W małych rączkach mieści się cała miłość.

  20. #40
    Chustomanka Awatar ledunia
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    985

    Domyślnie

    To ja chciałam jeszcze dopisać, że wczoraj przypadkiem w kieszonce (krówce) wylądowała kupa - i nie taka całkiem stała. I jakie było moje zdumienie, bo pod strumieniem prysznica wszystko ładnie zeszło. Minke bez zmian, równe i raczej nie łapie paproszków. Piorę zawsze na 60 stopni. Niestety aio przestał nam rozmiar pasować, jakaś za płytka się stała, łapie strasznie paproszki i jakoś nam nie podpasiła (różne gusta są), ale używamy po domu.
    Właśnie się zastanawiam nad kolejnym wzorem kieszonki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •