Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28

Wątek: pieluszki wielorazowe - dylematy ciężarówki ;)

  1. #21
    Chusteryczka Awatar Iwanna.T
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    1,661

    Domyślnie

    hehe, cena wody u nas spora, ale przynajmniej jest dobrej jakości i oczyszczalnie ścieków mamy nowoczesne
    Asinus asino pulcherrimus

  2. #22
    . Awatar mart
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    4,539

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Iwanna.Tobelieve
    hehe, cena wody u nas spora, ale przynajmniej jest dobrej jakości i oczyszczalnie ścieków mamy nowoczesne
    pozazdrościć

  3. #23
    Chusteryczka Awatar Iwanna.T
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    1,661

    Domyślnie poczytałam i...

    zaczynam przymierzać się do zakupów u naszej forumowej Anny

    Co myślicie nt. takiego zestawu:

    PIELUSZKI:
    pieluszka z kieszenią bumGenius V3 - 6szt.x 69.00=414.00
    Tetrowa Lenya 10 szt.x 7.00=70.00
    Frotowa Lenya 10 szt. x 13.50=135.00

    OTULACZE:
    otulacz z mikrowłókna Lenya rozmiar 0 - 1szt x 48.00 (może taki mały, to sobie darować?)
    otulacz z mikrowłókna Lenya rozmiar 1 - 1 szt. x 48.00
    szorty wełniane Storchenkinder - rozmiar S - czerwone 1szt. x 41.20
    otulacz Nature Babies Fleece Multi Wrap - rozmiar S 1 szt x 39.00
    klamerki Snappi 4 szt. x 6.00=24.00

    WKŁADKI
    Wkładka Mother ease do pieluszek One Size- bambus 1 szt. x 11.00
    Wkładka Mother-ease: zapewnia dziecku suchość 3 szt. x10,00=30.00
    papierowe wkładki do pieluszek 18.00
    wkładki jedwabne Lenya 3 szt. x 8.50 =25.50 (czy jest sens brać je "na zapas", czyli bez odparzeń itp.?)

    INNE
    skórka jagnięca garbowana medycznie 119.00 (dobrze myślę, że może robić za przewijak?)
    Śpiworek wełniany rozmiar I 89.00
    Kocyk wełniany Lenya 85.00
    Wiadro na pieluszki Rotho 44.00
    Chusteczki pielęgnacyjne Jackson Reece 12.00


    Bez INNE wychodzi ponad 900 zł.

    Zerknijcie proszę i doradźcie, czy taki zestaw dla początkujących może być?
    Asinus asino pulcherrimus

  4. #24
    Chustomanka Awatar scharon
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Żory
    Posty
    1,020

    Domyślnie

    Ja bym kupila grupsza tetre-dostepna jest na allegro -ktoras z dziewczyn w jednym z watkow podawa chyba namiar na sprawdzna tetre.
    BumGenius jak najbardziej,a frotowa lenya moze pozniej posluzyc jako wkladka.
    otulacze :
    2 sztuki powinny Ci wsytarczyc na poczatku, a chyba kazdy z nich na poczatku bedzie za duzy
    welniane ,czy szorty jak najbardziej ale reszte mozesz zawsze dokupic ,i jakis pul y sie przydal

    snapi-jesli bedziesz skladala pieluchy w specjalny sposob ,pokazany na ekobaby,to wydaje mi sie ze 2 szt,spokojnie starcza
    ja skladalam tetre na 4 ,tworzac dlugi prostokat-na to otulacz i nie trzeba klamerek.

    Papierki maja te sama ceche co wkladki zapewniajace dziecku suchosc ,wiec wydaje mi sie ten wydatek zbedny.
    Wkladki jedwabne ,mozesz dokupic-choc nie znam przypadku wsrod znajomych co by sie dziecko nie odparzylo.....

    Kosz na pieluchy mozna miec w postaci zwyklego kosza plasikowego z przykrywka +siatka na pieluchy w srodku -powinno wyjsc taniej.
    Spiworek bawelniany urzywalam krotko dla starszaka i nie sprawdzil nam sie ,wole kocyk.

  5. #25
    Chustomanka Awatar Jagienka
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    732

    Domyślnie

    A jakie jest Wasze doświadczenie odnosnie ilości zużywanych dziennie pieluch?
    Ile powinnam mieć takich wielorazowych pieluszek, zeby wystarczyło?
    Rozważam zakup bumGenius V3.
    "To zadziwiające ale jesteśmy jedynymi ssakami na świecie które chcą wyrzucić swoje małe z legowiska"
    (Prof. Włodzimierz Fijałkowski - twórca Polskiej Szkoły Rodzenia)


  6. #26
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Lodz
    Posty
    258

    Domyślnie

    ja stosuje wielorazowe od samego poczatku, jednorazowki byly tylko w szpitalu, przy noworodku zuzywa sie bardzo duzo pileuch, ja przy praniu co 2 dzien mialam ich jakos 35 i bylo w sam raz, co do otulaczy to 3 sztuki minimum na poczatek (w jednym rozm.), ja zakladalam pieluchy czesto bez otulacza a i tak te 3 sztuki caly czas krazyly, jesli spodziewacie sie malego (rozmiarem) dziecka to jednak polecam kupienie malych otulaczy, dobrze dopasowany otulacz to wazna sprawa, moj synek urodzil sie malusi i otulacze S byly na niego o wiele za duze, pieluchy skladane jak najbardziej, ja bardzo lubilam:
    konopne do skladania - super chlonnosc, ale sztywne sie robia po praniu i trzeba je pomietolic , ze by wrocily do formy, mimo to b. je lubie
    bawelniane prefoldy - przy noworodku boskie, miekkie i wygodne do zakladania, ogolnie prefoldy wazne zeby byly dobrze dopasowane rozmiarem do dziecka
    frotki lenya - ciagle uzywamy, tyle ze teraz wkladalm do srodka dodatkowa wkladke, wyjda z uzytku kiedy maly zacznie raczkowac, bo jednak tworza po zawinieciu dosyc sztywna konstrukcje ( na nie do tej pory nie zakladam otulacza)
    formowane - wiadomo, wygoda, ale lepiej poczekac z zakupem formowanych az dziecko osiagnie wage ok 4.5 kg, wtedy mozna sie w onesizy zaopatrzyc albo poprostu pieluchy w rozm M, ja osobiscie wole rozmiarowki niz onesizy, nie polecam flanelowych imse, sa beznadziejne. nawet klamerki sie na nich nie da zapiac, zero wygody, do tego jeden sik i do wymiany, juz tetra chyba lepsza (chociaz nei uzywalam)
    kalmerka snappi - 2 szt w zupelnosci wystarcza (chyba ze jestes straszna balaganiara)
    BG - pasuja na dziecko od jakis 3,5 kg, sa ok, ale teraz po doglebnej penetracji rynku wole inne
    wiadro na pieluchy- moje jest wielkie, z takim o pojemnosci 20l(25l?) to bym sie nie pomiescila, nie wiem ile ma ten Rotho
    spiworek- uwaga, niektore dzieci nienawidza spiworkow i sie wsciekaja
    wkladki jedwabne - lepiej miec na wszelki wypadek, tak jak wkladki zapewniajace suchosc- to w przypadku problemow ze skora
    5 lipca 2008 roku urodzil sie nasz pupiszon Ern(est)

  7. #27
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Lubelajn
    Posty
    60

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez agul
    BG - pasuja na dziecko od jakis 3,5 kg, sa ok, ale teraz po doglebnej penetracji rynku wole inne
    jakie? bo właśnie nad BG v3 się zastanawiam. Potrzebuję na nocne sikanie i spacerki.
    Chustotata

  8. #28
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Canada`s armpit :P
    Posty
    4,268

    Domyślnie

    Dobre sa BabyKangas nie maja rzepow tylko zatrzaski wkladke wklada sie z przodu jest taki maly suwaczek i sa onesize co nie kaleczy tak bardzo portfela )

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •