Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 34

Wątek: Chusta czy nosidło w okresie jesienno-zimowym?

  1. #1
    Chusteryczka Awatar taniuka
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    2,969

    Domyślnie Chusta czy nosidło w okresie jesienno-zimowym?

    Mam chustę, ale nie mam ubrania dla dwojga, więc w taką pogodę jak dzisiaj (no i przez całą jesień i zimę) spacer w chuście odpada. Zastanawiam się jak to jest z nosidłem, czy ma sens zakładanie nosidła na kurtkę? Czy dobrze wtedy trzyma dziecko, czy wygodnie jest?
    Potrzebuję i też lubię czasami wyjść z małą na spacer bez wózka, no i nie wiem czy inwestować w jakąś kurtkę dla nas czy nosidło, które w sumie przyda się też potem.
    marzec 2010 i kwiecień 2013

  2. #2
    Chustoguru Awatar Iwka
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    9,881

    Domyślnie

    e tam zaraz inwestować. Kup w ciucholandzie jakąś dużą kurtkę i finito! Albo polar od męża pożycz. Ja tam noszę zimą w zwykłej kurtce, tylko szerokiej. Na kurtkę to nie radzę.
    Co dwa lata przewrót świata
    my - lipiec 2006, Zosia - luty 2008, Joasia - styczeń 2010, Aleksandra-Salamandra - marzec 2012, Synek-Krztynek Antoś - marzec 2014
    "Hodowla młodych hobbitów wymaga wielkiej ilości paszy" J.R.R.T.

  3. #3
    Chusteryczka Awatar rhodiana
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Bieruń
    Posty
    1,501

    Domyślnie

    Ja tam nadal chustuję niezależnie od pogody A kurtkę w którą mieścimy się obie pożyczam od męża

  4. #4
    Chusteryczka Awatar tysia
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Lublin/Wilkołaz
    Posty
    1,585

    Domyślnie

    Ja w zimie ciepło ubierałam syna i siebie, młodego wsadzałam w nosidło i na koniec polar męża na nas oboje...dało sie nawet w największe mrozy wyjśc na spacer
    Adam 2009
    Alicja 2011

  5. #5
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,793

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez taniuka Zobacz posta
    Mam chustę, ale nie mam ubrania dla dwojga, więc w taką pogodę jak dzisiaj (no i przez całą jesień i zimę) spacer w chuście odpada.
    albowiem ponieważ gdyż co?

    polar XL i miłego noszenia
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  6. #6
    Chusteryczka Awatar ostroszyc
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Kielce
    Posty
    2,373

    Domyślnie

    A na plecach jak? na kurtkę motać/nosidłować da się? Czy kombinować kurtkę z dziurą na karku?
    Mały B: 2009
    Mała T: 2012

  7. #7
    Chusteryczka Awatar cynthia
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    1,676

    Domyślnie

    ja myślę że na plecach to dziecia ubrac odpowiednio do pogody a na siebie polar czy bluze i motac na bluze ja tak w kolkowej teraz wychodze i jest si

    a co do motania z przodu to mi sie przydają swetry i bluzy ciążowe - idealnie sie z małą teraz zapinamy jak nam zimno
    Poznań w chuście zaprasza!!!

  8. #8
    Chusteryczka Awatar taniuka
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    2,969

    Domyślnie

    Tia, pożyczyć od męża tylko że między nami spora różnica w gabarytach. Na szerokość ubrania jego może byłyby akurat, by nas z córą opatulić, ale z długością już gorzej, zaplątałabym się w jego polarze czy kurtce No ale może poprzymierzam.
    Dołączam też do pytania w sprawie noszenia na plecach.

    No i jak to jest z nosidłami? Można zakładać na kurtkę?
    marzec 2010 i kwiecień 2013

  9. #9
    Chusteryczka Awatar anqa
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Gdańsk / Sopot / Warszawa
    Posty
    2,192

    Domyślnie

    można motać na kurtkę ale raczej mało wygodnie, szybciej się luzuje i nie dociągniesz tak dobrze - co przy małym dziecku jest bardzo istotne (takim do roku).
    Więc najlepiej na plecach w nosidle na kurtkę lub w chuście z przodu pod większą kurtką.....

  10. #10
    Chustoguru Awatar Iwka
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    9,881

    Domyślnie

    na plecach tez nosiłam w ogromnym swetrze na wierzchu
    jeszcze dziecku kaptur można na głowę założyć
    Co dwa lata przewrót świata
    my - lipiec 2006, Zosia - luty 2008, Joasia - styczeń 2010, Aleksandra-Salamandra - marzec 2012, Synek-Krztynek Antoś - marzec 2014
    "Hodowla młodych hobbitów wymaga wielkiej ilości paszy" J.R.R.T.

  11. #11
    Chusteryczka Awatar ostroszyc
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Kielce
    Posty
    2,373

    Domyślnie

    A tak, sweter ciążowy i Młodzież na brzuchu - czyli we Właściwym Miejscu tylko ciężko trochę i widoczność ograniczona...
    Mały B: 2009
    Mała T: 2012

  12. #12
    Chusteryczka Awatar taniuka
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    2,969

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ostroszyc Zobacz posta
    A tak, sweter ciążowy i Młodzież na brzuchu - czyli we Właściwym Miejscu tylko ciężko trochę i widoczność ograniczona...
    Ja nawet nie mam takiego swetra ciążowego, żebym się teraz z dzieciem zmieściła brzuch niewielki był
    marzec 2010 i kwiecień 2013

  13. #13
    Chusteryczka Awatar ostroszyc
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Kielce
    Posty
    2,373

    Domyślnie

    Cały dzieć się nie mieści ale przykryte są nóżki i pupa, a resztę zakrywa nosidło/chusta
    Mały B: 2009
    Mała T: 2012

  14. #14
    Chustoholiczka Awatar AMK
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Leśny zakątek Śląska
    Posty
    4,457

    Domyślnie

    ja całą zimę biegałam w kurtce męża
    biedak nie miał w czym chodzić

  15. #15
    Chustoholiczka Awatar Liv
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Wieś zwana Warszawą, zielone Powiśle
    Posty
    4,318

    Domyślnie

    jest jeszcze rozwiązanie pośrednie, osłonka.
    ja z opcji noszenia na plecach prawie nie korzystałam w kurtce dla dwojga, całą zimę przechodziłyśmy z przodu. kurtkę sprzedałam, kupiłam osłonkę i byłam bardzo zadowolona.
    motać na plecach na kurtkę dziecia w śliskim kombinezonie będzie Ci bardzo ciężko, nie mówiąc już o dociąganiu, także jeśli na kurtkę, to tylko nosidło.
    Mama Zosi (XII.2008), Drobinki [*] i Maksa (V.2012)

    Pochłonęło mnie życie,
    więc w wirtualnym niebycie
    pozostaję do odwołania.



  16. #16
    Chustofanka Awatar sonyc
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Przechlewo/teraz Łomża
    Posty
    216

    Domyślnie

    Tak tak osłonka ekstra jest

    My się ubierałyśmy ciepło nosidło na przód na kurtkę jeszcze + osłonka i -20 na dworze i na spacer.

    A tu farmerkowa uszyła sobie na wzór nawet wykrój podała (jak kogoś nie stać na oryginał )

  17. #17
    Chusteryczka Awatar wrapsodia
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Erlangen Niemcy /czasem Wawa/Jarosław/Klimontów
    Posty
    1,682

    Domyślnie

    Jak chcesz nosić na plecach to albo kurtka dla dwojga, albo nosidło na kurtkę (jeśli dziecko posadzone siedzi oczywiście), chusty na kurtkę nie dociągniesz odpowiednio tymbardziej na kombinezonie. Chusta lepiej odciąży kręgosłup dziecka, ale ubrania dla dwojga trochę kosztują. Jak umiesz szyć i chcesz nosić z przodu możesz do własnej kutki doszyć wstawkę by zmieścić i dziecko lub kupić sobie większą kurtkę, albo zabrać mężowi Nosidło ma tę zaletę, że spokojnie możesz motać się na zewnątrz w zimie, z chustą gorzej bo po błodzie, śniegu ciągniesz poły podczas wiązania. Osłonka to też rozwiązanie.
    Gosia, mama Toli (25/10/2008), dawniej mimezis

    Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci



  18. #18
    Chustomanka Awatar dorcik81
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Otwock
    Posty
    1,303

    Domyślnie

    całą zeszła zimę Młoda w mt na plecach (motane na kurtkę) i na wierzch poncho dla dwojga własnej produkcji dałysmy radę,z wózkiem byłoby gorzej...
    starsza 27.11.2008
    młodsza 28.12.2010
    -Niektórzy ludzie są podli ,bo kłamią!- krzyknął Lubiński -A inni są jeszcze bardziej podli ,bo mówią prawdę- odparł doktor.


  19. #19
    Chusteryczka Awatar anifloda
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    2,520

    Domyślnie

    Dla mnie to będzie piąta zima w chuście wiązanej (jestem ortodoksem, nosideł nie używam). Nie mam kurtki do noszenia - zawsze szkoda mi było pieniędzy. Nosiłam pod większym polarem, pod kurtką męża, pod większą kurtką kupioną specjalnie na tę okazję w lumpeksie, a przy noszeniu chodzącego dziecka używałam nieśliskiej kurtki dla siebie i dziecka i krótkiej chusty zawiązanej w prosty plecak. Pod kurtką męża dawałam spokojnie radę nosić nawet na plecach:

    Noszenie zimą jest fajne! Dziecko fajnie grzeje, nie trzeba go ładować w kombinezon, a jak się wchodzi do sklepu, wystarczy rozpiąć kurtkę.
    Pozdrawiam anifloda mama H. (10.08.2003), K. (25.11.2006), M. (31.07.2009) i L.(10.06.2012)

    W Poznaniu też nosimy!
    anifloda kontra nitki

  20. #20
    Chustomanka Awatar dorcik81
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Otwock
    Posty
    1,303

    Domyślnie

    cudna fotka w zimowym noszeniu najfajniejsze są wystające spod kurtek dziecięce główki no i reakcje ludzi
    starsza 27.11.2008
    młodsza 28.12.2010
    -Niektórzy ludzie są podli ,bo kłamią!- krzyknął Lubiński -A inni są jeszcze bardziej podli ,bo mówią prawdę- odparł doktor.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •