Zobacz wyniki ankiety: Jak oceniasz chustĂŞ elastycznÂą Lenny Lamb

Głosujących
34. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • 1

    1 2.94%
  • 2

    1 2.94%
  • 3

    3 8.82%
  • 4

    7 20.59%
  • 5

    22 64.71%
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 41

Wątek: Lenny Lamb - chusty elastyczne

  1. #1
    Chustofanka
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    270

    Domyślnie Lenny Lamb - chusty elastyczne

    Zapraszam do opiniowania!
    Franek 07.05.2007 , Ewa i Hania 15.11.2009


    LennyLamb - chusty tkane, elastyczne , nosidełka mei-tai i ....
    Dwa ssaki w akcji więc jeśli chcesz się ze mną skontaktować podaję maila asia [et] lennylamb.com

  2. #2
    Chustofanka
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    215

    Domyślnie

    Testowałam przez tydzień Malachit.
    Kolor piękny, wprost wymarzony dla mnie
    Była to moja pierwsza chusta elastyczna, w której nosiłam Małą, ważącą obecnie 7 kg. Wiązało się miło i przyjemnie i dobrze naciągało.
    Jednak gdy Mała zasnęła na godzinkę, to trochę mi opadła.
    Owieczka wyznaczająca środek śliczna.
    Nie jestem znawcą chust elastycznych - ale ponieważ to moja subiektywna ocena daję 5.

    jedyna wadą była wada fabryczna, zaciągnięcie nitki, ale to pewnie wyjątkowa sytuacja

  3. #3
    Chustofanka
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    270

    Domyślnie

    Ja tez mam nadzieję, że ta zaciągnięta nitka to wyjątkowa sytuacja dzianina jest dość szczegółowo oglądana podczas krojenia więc nie powinno być tego typu wad bo bo takie fragmenty są poprostu odrzucane.
    Jeśli chodzi o opadanie ... chusta jest wyjątkowo cienka jak na elastyka ... przynajmniej z mi znanych, przez to jest bardziej poręczna ale może tracić przez to nieco na nośności.
    Dzięki za ocenę i cenne uwagi
    Franek 07.05.2007 , Ewa i Hania 15.11.2009


    LennyLamb - chusty tkane, elastyczne , nosidełka mei-tai i ....
    Dwa ssaki w akcji więc jeśli chcesz się ze mną skontaktować podaję maila asia [et] lennylamb.com

  4. #4

    Domyślnie

    Chusta delikatna, miękka, lekka. Bardzo dobrze obszyta. Nie farbuje po praniu. Dla najmłodszych maluszków
    Miłość tworząca się w stałej relacji okazuje się nieodzownym składnikiem rozwoju. Erna Furman
    Spotkania "Noszenie Dziecka" woj pomorskie

  5. #5
    Wałkoguru
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Reykjavik
    Posty
    5,679

    Domyślnie

    Na gorąco - prosto ze spaceru

    Chusta miła i miękka, bardzo przyjemnie się nią owijać. Lena waży prawie 7 kg, a chusta świetnie ją utrzymywała. Po 2,5-godzinnym spacerze opadła mi tylko minimalnie i wtedy trochę zaczęła sprężynować. Myślałam, że chusta będzie mniej rozciągliwa - wczoraj, kiedy przymierzałyśmy, zostawiłam za dużo luzu, ale dzisiaj już było dobrze.
    Chciałabym się zapytać o dociąganie - czy można elastyka dociągać tak samo jak tkaną? Trochę się bałam, że porozciągam i zepsuję ale może nie powinnam?
    Kolor - jak dla mnie - idealnie trafiony. Malachit jest po prostu cudowny. Logo z owieczką na środku - słodkie, bardzo nam się podoba.
    Zapomniałabym dodać, że ten kawałek szmatki NAPRAWDĘ ujmuje kilogramów. Nawet się nie spodziewałam. Na co dzień noszę w leosiu i nie narzekam, ale podczas dzisiejszego spaceru jedyną rzeczą, którą czułam, była moja torba na ramieniu
    Jako, że CDrom chwilowo odmawia współpracy, nic nie mogę powiedzieć na temat instrukcji.

    Ach no i najważniejsze - Lenie chusta straszliwie smakowała

    Jak dla mnie chusta na prawdziwe 5



    Zdjęcia też będą, ale to dopiero jak odbiorę od rodziców aparat

  6. #6
    Chustofanka
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    270

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Meta
    Zapomniałabym dodać, że ten kawałek szmatki NAPRAWDĘ ujmuje kilogramów. Nawet się nie spodziewałam. Na co dzień noszę w leosiu i nie narzekam, ale podczas dzisiejszego spaceru jedyną rzeczą, którą czułam, była moja torba na ramieniu
    he he ja miałam identyczne przemyślenia po moim pierwszym zetknięciu z elastykami niestety elastyki ujmują kilogramów tylko maluszkom

    fajnie, że chusta się podoba

    nie powinnaś popsuć jej dociągając ale dobrze jest lepiej naciągać przed włożeniem dziecka
    Franek 07.05.2007 , Ewa i Hania 15.11.2009


    LennyLamb - chusty tkane, elastyczne , nosidełka mei-tai i ....
    Dwa ssaki w akcji więc jeśli chcesz się ze mną skontaktować podaję maila asia [et] lennylamb.com

  7. #7
    Chusteryczka Awatar Leika
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,755

    Domyślnie

    Mam pytanie, bo rozglądam się powoli za elastykiem dla dziecięcia w drodze - z jakiego materiału jest wykonana ta chusta? Na stronie pisze "dzianina" Chyba, że gdziesz przegapiłam tą informację.
    Starszy Syn (VIII.2006), Córka (I.2009) i młodszy Syn (XI.2011)

    http://moje-dzieciaki.blogspot.com/

    We are what we think. All that we are arises with our thoughts.
    With our thoughts we make the world.
    Buddha



  8. #8
    Chustofanka
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    270

    Domyślnie

    100 % bawełny oczywiście ... właśnie mi uświadmiłaś że nie zaznaczyliśmy tego nigdzie tak to jest jak ciś Ci się wydaje oczywiste Bardzo dziękuję
    Franek 07.05.2007 , Ewa i Hania 15.11.2009


    LennyLamb - chusty tkane, elastyczne , nosidełka mei-tai i ....
    Dwa ssaki w akcji więc jeśli chcesz się ze mną skontaktować podaję maila asia [et] lennylamb.com

  9. #9
    Chustoholiczka Awatar Biedronka
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Sobótka/Wrocław
    Posty
    3,267

    Domyślnie

    hmmm... od czego zacząc ...może od miekkości ...super mieciutka i mięsista
    Kolorek sympatyczny ...owieczka dobrze przyszyta

    szerokosc w chuscie elastycznej mi odpowiada bo w elastyku nosimy zazwyczaj noworodki i niemowlaki ..więc żeby otulić ciałko maluszka to ta szerokość wystarcza .
    Bardzo szybko mi sie motało nią na parkingu w porównaniu z chustą z chusta.pl
    ...zajmuje mało miejsca w torebce


    jedyny minus to że dziecko mi opadło po krótkim czasie <7> i nie jest to wina mojego wiązania >

    daje ocenę 4


    dziękuje za możliwość testowania
    moje stado : Janiu 09.11.2005 Dymek 19.05.2008 i Mąż Mateusz
    Doula - wsparcie w okresie ciąży i podczas porodu WROCŁAW
    http://centrumrodzicielstwa.pl we Wrocławiu ( kiedyś www.szkolarodzenia-natura.pl )





  10. #10
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    24

    Domyślnie

    Spodobał nam się elastyk miękki i miły w dotyku i noszeniu, bardziej "mięsisty' od Gabi którą mam. Fajnie ścięte końce które ładnie się układały. CHusta wykonana starannie i ogólnie fajna bardzo elegancka
    Po kilku minutach noszenia mój Kuba też opadł, ma 7,5kg ale i tak Mu się podobało może za słabo dociągnełam bo następnym razem był lepiej
    Logo z owieczką super taki słodki dodatek do całości ogólnie nosiliśmy się mało bo Kubuś był chory i wolał leżeć w łóżeczku.

    pzdr
    Kuba 15 kwietnia ..to byÂł dzieĂą !!!


  11. #11
    Chustomanka Awatar picikola
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    jakby Toruń
    Posty
    862

    Domyślnie Re: Lenny Lamb - chusty elastyczne

    OWIECZKA odlotowa
    Kolory boskie
    Instrukcja na na CD pierwsza klasa
    Co do nosności nie mam zastrzeżeń, ale mało doświadczona jestem, a młody jeszcze lekki.
    Materiał milutki, a brzegi się nie rolują
    Brakuje mi jedynie bardziej wymyślego opakowania, jakaś torebeczka?? I żeby ten projekt instrukcji z CD przelać na papier.
    Daję 5 , póki Tymo lekkim jest
    Michał.02 i Tymon.08

  12. #12
    Chustomanka
    Dołączył
    Jul 2007
    Miejscowość
    Rabka/Warszawa
    Posty
    759

    Domyślnie Re: Lenny Lamb - chusty elastyczne

    Absolutnie wspaniała
    i chusta i instrukcja i osoba zajmująca się Lenny Lambem

    Chusta jest cudowna, porównanie mam z innymi elastykami i ten mi odpowiada najbardziej. Kolor super (bardzo ergonomiczny na wsi ). Dociąganie nie jest żadnym problemem. Wszystko jakby się samo układało, żadnych zagięć, baboli (bez urazy haha).

    Chusta na 6!

  13. #13
    Chusteryczka Awatar miedziana
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Chorzów
    Posty
    1,556

    Domyślnie Re: Lenny Lamb - chusty elastyczne

    Właśnie czekam na kolejna chustę do testowania i dopiero sobie uświadomiłam, że opinii swojej nie przedstawiłam Na szczęście ocenę już wcześniej wystawiłam, teraz nadrabiam resztę - i przepraszam za opóźnienie.

    Chusta bardzo mi przypadła do gustu i na pewno skłoni mnie do zakupu elastycznej przy kolejnym Maluszku Nie mam niestety porównania z innymi elastykami, ale:
    1. motało mi się fantastycznie, dobrze się dociągało
    2. noszenie też w porządku, co prawda po jakimś czasie Szymek opadł - ale 5,5 miesięczne dziecko już swoje waży, to i ma prawo opadać w chuście elastycznej
    3. chusta przyjemna w dotyku, no i kolor fantastyczny
    4. Owieczka cudna ( taka wskazówka ewentualnie - koleżanka zwróciła mi ostatnio na to uwagę - metki mogą drażnić dziecko, jakoś bardziej przemawia do mnie takie przeszycie - a może dałoby się wyszyć taką słodką owieczkę na samej chuście Choć to pewno podwyższyło by cenę, ech

    W ogólnym wrażeniu - dla mnie i Szymka - chusta na piątkę
    Szymon - moje kwietniowe słońce

  14. #14
    Chustomanka Awatar Natalia
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,181

    Domyślnie Re: Lenny Lamb - chusty elastyczne

    Cytat Zamieszczone przez McBaby
    Wszystko jakby się samo układało, żadnych zagięć, baboli (bez urazy haha).

    A to porównanie
    www.natibaby.pl - produkcja chust NATI, NATI Ring i in.


  15. #15
    Chustofanka
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    270

    Domyślnie Re: Lenny Lamb - chusty elastyczne

    Cytat Zamieszczone przez miedziana
    4. Owieczka cudna ( taka wskazówka ewentualnie - koleżanka zwróciła mi ostatnio na to uwagę - metki mogą drażnić dziecko, jakoś bardziej przemawia do mnie takie przeszycie - a może dałoby się wyszyć taką słodką owieczkę na samej chuście Choć to pewno podwyższyło by cenę, ech
    Dziękujemy za ocenę

    jeśli chodzi o samą metkę to saraliśmy się wybrać optymalnie. haft jest piękna sprawą, ale ma drugą stronę często usztywnioną której powieszchnia jest najczęściej duża, pewnie dlatego chusta Gabi ma kieszonkę. Metka jest bardzo mała więc zawsze można ją zawinąć/odwinąc . Ale dzięki za sugestię, przemyślimy jeszcze


    Cytat Zamieszczone przez Natalia
    Cytat Zamieszczone przez McBaby
    Wszystko jakby się samo układało, żadnych zagięć, baboli (bez urazy haha).

    A to porównanie
    [/quote]

    Hi, hi mi też się podobało to stwierdzenie
    Franek 07.05.2007 , Ewa i Hania 15.11.2009


    LennyLamb - chusty tkane, elastyczne , nosidełka mei-tai i ....
    Dwa ssaki w akcji więc jeśli chcesz się ze mną skontaktować podaję maila asia [et] lennylamb.com

  16. #16

    Domyślnie Re: Lenny Lamb - chusty elastyczne

    Do ilu kilogramów daje radę nosić w tym elastyku?

  17. #17
    addagar
    Guest

    Domyślnie Re: Lenny Lamb - chusty elastyczne

    wybieram właśnie pierwszą chustę dla 4 tygodniowej córeczki - na pewno będzie elastyczna (ale tylko na początek . Zastanawiam się bardzo nad lennylamb. mam do Was pytanie czy jest to gruba czy cienka chusta (niestety nie mam okazji pomacać). zamierzam ją nosić głównie w domu bo mała ma kolki. Jakoś noszenie na dworze w zimie mnie nie przekonuje - boję się że maleństwo zmarźnie.
    rozważam też poleknota, ale pisałyście na forum, że w mieszkaniu mama i dzidzia mogą się spocić

    wiem że była ankieta o elastycznych chustach, ale nie uwzględniono w niej LLamb.

    no i oczywiście rozmiar to dla mnie zagadka. JA mam 172 cm wzrostu i myślę o M, ale chciałabym też namówić męża na noszenie i czy M nie będzie za mała?

    bardzi liczę na wasze opinie i porady
    mam nadzieje zarazić się chustowaniem

  18. #18
    Chusteryczka Awatar Olik
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    Pomorze Gdańskie
    Posty
    2,421

    Domyślnie Re: Lenny Lamb - chusty elastyczne

    Mam 7-tygodniową córkę i chustę LennyLamb. Nie jest gruba ale i tak przygotuj się na to że nosząc w domu się spocicie. Choćby przez samo przytulenie do siebie. Jak wyciągam z chusty córkę po godzinie to mam mokrą koszulkę w miejscu, w którym do mnie przylegała.

  19. #19
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Włocławek
    Posty
    5,572

    Domyślnie Re: Lenny Lamb - chusty elastyczne

    Najpierw kolor - bo to pierwsza rzecz,która rzuciła mi się w oczy. Piękna czerwień. Tkanina bardzo miękka, delikatna. Nie miałam problemu z motaniem się. To były nasze pierwsze próby w elastyku i żałuję,że tak późno. Teraz synek waży ok. 7 kg ale wcale nie czułam jego ciężaru. Tylko przy pierwszej próbie mi osiadł, z mojej winy. Wydawało mi się, że nie powinnam tak ciasno się wiązać. Jednak powinnam co uczyniałam i już było ok. Jak tylko zgram zdjęcia to wkleję.
    Ogólnie dla mnie super. Metka widoczna bardzo dobrze, cudna owieczka.
    Przy kolejnym (o ile się uda) dziecku na pewno bym kupiła na pierwsze miesiące.

  20. #20
    Chusteryczka Awatar Olik
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    Pomorze Gdańskie
    Posty
    2,421

    Domyślnie Re: Lenny Lamb - chusty elastyczne

    My kończymy noszenie w Lenny Lamb bo zachorowałam na tkaną. Chusta służyła od 3 tygodnia życia Neli do chwili obecnej (Nela ma ok. 6 kg). Mam tę fioletową.
    Chusta mięciutka, nie gruba, wyraźnie zaznaczony środek. Jednak po 1,5h noszenia czułam że mała mi troszkę zjechała...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •