Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 80

Wątek: Mój mail do ddtvn

  1. #1
    Chustoguru Awatar mTuśka
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    7,660

    Domyślnie Mój mail do ddtvn

    hej dziewczeta i chłopcy
    po poniedziałkowym programie ddtvn w ktorym byl cykl pana z.urbanskiego napisalam do nich maila.
    pan z. zapowiedzial bowiem ze w nastepnym"odcinku"bedzie o chustach i nosiadełkach.....
    wiec nie wiem co mi sie stało i napislam......
    że naleze do forum itd i i żeby pod uwage wzieli ze niezdrowe jest noszenie dzieci w nosidełkach -wisiadelkach oraz zeby nie propagowac noszenia prozdem do swiata(co robi wiekszosc producentow tego typu nosideł)
    nie wiem co sie stalo ale otrzymamlam odp.....
    oto ona
    Witam serdecznie Pani Marto,

    bardzo dziękuje za maila i treści w nim zawarte. Co do chust to wydaje mi się, że tak kategorycznie może się wypowiadać tylko lekarz pediatra albo ortopeda i to mając na dowód wiele badań. Wiele moich znajomych matek nosiło swoje dzieci i w nosidle Baby Bjorn, które bardzo chwaliły i w chuście, która też ma mnóstwo zalet. Wydaje mi się, że ważne jest, żeby dziecko nie spędzało – niezależnie od tego czy mama używa nosidła czy chusty – w nim wielu godzin i już. Nie mogę, wymieniając z nazwy odradzać używania chust jakiegoś konkretnego producenta bazując tylko na opiniach internautów.

    Zgadzam się natomiast z tym, że maleńkich dzieci nie należy nosić przodem do świata, tylko przodem do mamy i taty, bo to dla maluszka za dużo bodźców na raz. Natomiast od pewnego wieku, kiedy dziecko jest ciekawe świata i w sytuacjach typu spokojny spacer śmiało można je już chwilę ponosić tej pozycji.

    Zatem górą zdrowy rozsądek i wyczucie rodziców, a nie filozofia chustowa czy nosidełków.

    Pozdrawiam

    Zbigniew Urbański
    co wy na to?
    wiem jestem walnieta
    Zu(09) ZO (* 13) Bru(14)

  2. #2
    Chusteryczka Awatar tysia
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Lublin/Wilkołaz
    Posty
    1,585

    Domyślnie

    To było nawet do przewidzenia....

    Ale brawa dla Ciebie
    Adam 2009
    Alicja 2011

  3. #3
    Chusteryczka Awatar kulka37
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    1,893

    Domyślnie

    Nie jesteś walnięta! No cóż może mu Tydzień Bliskości zareklamować.Tam się aż roi od naszych doradczyń,które wyłożą jak krowie na rowie o co chodzi i już nie będzie musiał się na opiniach internautów tylko opierać.Wrrr...

  4. #4
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    1,519

    Domyślnie

    Aż sobie sprawdziłam kto to, ten Z. Urbański To może wszystkie do niego napiszmy

    A tam, że walnięta od razu, co najwyżej lekko stuknięta jesteś

  5. #5
    Chusteryczka
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    1,533

    Domyślnie

    Się bedę znów czepiać o chustach może mówić TYLKO lekarz pediatra lub ortopeda a neonatolog czy lekarz rehabilitacji medycznej juz nie? oraz o chostach musi wypowiadać się lekarz a na temat BB i wisiadeł zadowolone mamy, no super.
    BTW przy chustach nie wolno wymieniać marki ale BB juz mozna.

  6. #6
    Chustomanka Awatar Szczuru
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    stolyca ;)
    Posty
    1,024

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kulka37 Zobacz posta
    Nie jesteś walnięta! No cóż może mu Tydzień Bliskości zareklamować.Tam się aż roi od naszych doradczyń,które wyłożą jak krowie na rowie o co chodzi i już nie będzie musiał się na opiniach internautów tylko opierać.Wrrr...

    To wcale nie taki zły pomysł.

  7. #7
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,793

    Domyślnie

    A ja mam jedno pytanie - co to jest ta cała:

    Cytat Zamieszczone przez marciasone Zobacz posta
    ... filozofia chustowa czy nosidełków
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  8. #8
    Chustofanka
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Krk
    Posty
    335

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez klusiecka Zobacz posta
    Się bedę znów czepiać o chustach może mówić TYLKO lekarz pediatra lub ortopeda a neonatolog czy lekarz rehabilitacji medycznej juz nie? oraz o chostach musi wypowiadać się lekarz a na temat BB i wisiadeł zadowolone mamy, no super.
    BTW przy chustach nie wolno wymieniać marki ale BB juz mozna.
    Dokładnie!
    Aga, mama dwóch skarbów W (maj 2008) i H (luty 2010)

  9. #9
    Chusteryczka Awatar mgosia
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    1,592

    Domyślnie

    A ja bym się powołała na Zawitkowskiego, który wiadomo co myśli, a jest Guru TVN od niemowląt...
    Wcale nie jesteś walnięta...
    przepraszam z góry za literówki i brak polskich znaków, często piszę z telefonu
    Gosia mama Lili (10 2009 oraz Hani 03 2012)

    mój blog



  10. #10
    Chustoholiczka Awatar AMK
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Leśny zakątek Śląska
    Posty
    4,457

    Domyślnie

    zapytaj pana Urbańskiego czy ma świadomość, że nosząc przodem do świata wygina dziecku kręgosłup, bo swoją klatką piersiową i brzuchem wypycha naturalną krzywiznę; a cały ciężar dziecka spoczywa na kroczu, co dla maleńkiego kręgosłupa jest masakrą...
    filozofia - ignorant jeden

    aaa i fajnie, że napisałaś!!!

  11. #11
    Chustoguru
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    7,056

    Domyślnie

    Również wychwyciłam nosidełków .
    No cóż, walka z wiatrakami.

  12. #12
    Chustoguru Awatar mTuśka
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    7,660

    Domyślnie

    a odpisalam mu
    zerznelam ze stronki lenny lamb ale co tam,chyba mi wybacza oto on
    "
    witam moze przytocze kilka argumntow dlaczego nie nalezy nisc dziecka przodem do swiata niezaleznie od jego wieku


    "Mimo tego, iż wielu rodziców uważa, że ich dziecko jest najszczęśliwsze właśnie wtedy gdy jest noszone przodem do świata, my nie zalecamy tej pozycji. Wiązanie dziecka w ten sposób jest niezgodne z jego anatomią.

    • nie ma możliwości ułożenia dziecka w pozycji żabki z zaokrąglonymi pleckami
    • nogi dziecka zwisają bez wystarczającego podparcia
    • całe obciążenie koncentruje się na kroczu dziecka
    • w przypadku mniejszych dzieci głowa nie jest odpowiednio zabezpieczona
    • taka pozycja może również powodować nadmierna stymulację dziecka i jego nadpobudliwość
    • Jeśli Twoje dziecko chce widzieć więcej zacznij je wiązać na plecach lub na boku !"
    • uwazam takze ze powiniem sie Pan przed prezentacja spotkac z Waszym dyzurnym fizjoterapelta i on rozwieje wszystkie wasze watpliwosci
    • nie uwazam ze wszystkie nosidelka sa zle ale uwazam ze firma ktora proponuje cos niezdrowego dla naszego dziecka jest firma po prosta zła i do kitu
    • pozdrawiam marta"
    Zu(09) ZO (* 13) Bru(14)

  13. #13
    Chustoholiczka Awatar Luthienna
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,486

    Domyślnie

    ha!






  14. #14
    Chusteryczka Awatar Kanga
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa,Mokotów
    Posty
    2,709

    Domyślnie

    ale z kim ty dyskutujesz.. popatrz na program o gadżetach http://dziendobrytvn.plejada.pl/26,3...sci_detal.html
    -nie rusza sie z domu bez - komputerka, na którym widać z której piersi dziecko ssało i czy minęły już 3 godziny przepisowe
    - niani eletronicznej z monitorem, co jest super, bo jak dziecko w nocy płacze to możesz zobaczyć czy coś się dzieje, czy nie i spać dalej
    - niani bez monitora, za to z dużym zasięgiem, co to możesz iść do pizzerii albo do sklepu i słyszysz co się dzieje w domu z dzieckiem..


    a dziecko ma miesięczne..

    walka z wiatrakami.

  15. #15
    Chustoguru Awatar mTuśka
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    7,660

    Domyślnie

    moze i z wiatrakami ale wiesz sprobowac zawsze mozna....
    ostanio sie nie odwazylam gdy zobaczylam laske w wisiadle womara a w nim prodem do swiata kios takos 4 miesieczny chlopczyk a wisial tak ze jego kolana byly na wysokosci kolan kochanej mamusi
    nie odezwalam sie sie bo szla z szanownym chyba tatusiem bardzo juz niezadowonym z tego ze sie tak na niech gabie(nie patrzalam tylko gapilam sie bo nigdy czegos takiego nie widzialam)
    wiec moze niech ktos jeszcze cos madrego co napoisze do nich.......
    a noz
    Zu(09) ZO (* 13) Bru(14)

  16. #16
    Chusteryczka Awatar anoli85
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Żory
    Posty
    1,862

    Domyślnie

    ciekawe czy ma dzieci , wkurza mnie jak ktoś nigdy nie nosił i sie wypowiada albo cos reklamuje a sie na tym nie zna , ehhh szkoda gadać

  17. #17
    Chusteryczka Awatar Kanga
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa,Mokotów
    Posty
    2,709

    Domyślnie

    no ma. miesięczne dziecko ma. i dużo gadżetów..
    Wiesz, ja uważam, że na siłę przekonywanie nic nie da, bo ludzie często robią własnie "na przekór" a potem się uczą na własnych błędach..

  18. #18
    Chustomanka Awatar Szczuru
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    stolyca ;)
    Posty
    1,024

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marciasone Zobacz posta
    moze i z wiatrakami ale wiesz sprobowac zawsze mozna....
    ostanio sie nie odwazylam gdy zobaczylam laske w wisiadle womara a w nim prodem do swiata kios takos 4 miesieczny chlopczyk a wisial tak ze jego kolana byly na wysokosci kolan kochanej mamusi
    nie odezwalam sie sie bo szla z szanownym chyba tatusiem bardzo juz niezadowonym z tego ze sie tak na niech gabie(nie patrzalam tylko gapilam sie bo nigdy czegos takiego nie widzialam)
    wiec moze niech ktos jeszcze cos madrego co napoisze do nich.......
    a noz

    taa spróbuj się odezwać i to w dobrej wierze to jeszcze wiązankę dostaniesz.Szkoda nerwów na osobiste rady,ale napisać do tego gościa można,większość nieuświadomionych mam ogląda takie programy moze przez media bardziej dotrze.
    Ostatnio edytowane przez Szczuru ; 29-09-2010 o 22:09 Powód: lit.

  19. #19
    Chusteryczka Awatar anoli85
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Żory
    Posty
    1,862

    Domyślnie

    no ja tez się juz nauczyłam że na siłę całego świata nie zmienie ........... jeśli ktoś chce to sam do Ciebie przychodzi i pyta............

  20. #20
    Chustoguru Awatar mTuśka
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    7,660

    Domyślnie

    nie balam sie wiazanki tylko ze po pysku dostane ;/
    Zu(09) ZO (* 13) Bru(14)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •