Zobacz wyniki ankiety: Jak oceniasz chustę tkaną Lenny Lamb

Głosujących
106. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • 1

    1 0.94%
  • 2

    4 3.77%
  • 3

    17 16.04%
  • 4

    48 45.28%
  • 5

    36 33.96%
Strona 1 z 9 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 164

Wątek: Lenny Lamb - chusty tkane

  1. #1
    Chustofanka
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    270

    Domyślnie Lenny Lamb - chusty tkane

    Tak więc czekam na opinie

    Jak sie w niej nosi?
    Jak oceniasz jakość tkaniny?
    itd.

    Franek 07.05.2007 , Ewa i Hania 15.11.2009


    LennyLamb - chusty tkane, elastyczne , nosidełka mei-tai i ....
    Dwa ssaki w akcji więc jeśli chcesz się ze mną skontaktować podaję maila asia [et] lennylamb.com

  2. #2
    Chustofanka
    Dołączył
    Dec 2007
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    249

    Domyślnie

    Chusta starannie obszyta, pięknie zaznaczony środek, grubość chusty porównywalna do vatanai żakarda, ale chusta jest dużo sztywniejsza i niestety węższa. Przy moim długim Lucu prosty plecak wyjdzie, ale nie bardzo mógłby się chłopak w chuście cały schować, co lubi robić jak jest zmęczony.
    Chusta wymagająca przy wiązaniu, ale nosi całkiem fajnie. Farbuje w praniu ( chyba ja pierwsza ją prałam więc może dlatego?), koszmarnie się gniecie w praniu.
    Koloru nie oceniam,bo zielenie lubię ale tylko nieliczne.
    Różowa ze zdjęć Vegi jest boska
    A nad oceną muszę jeszcze pomyśleć.
    Kasia mama Lucjana i Misi-Anioła

    http://michalinko.bloog.pl/

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Hermia
    Chusta starannie obszyta, pięknie zaznaczony środek, grubość chusty porównywalna do vatanai żakarda, ale chusta jest dużo sztywniejsza i niestety węższa.
    jeszcze węższa od vatanaia?

  4. #4
    Chustofanka
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    215

    Domyślnie

    Testowałam Lilaka.
    Kolor rewelacyjny, i chociaż wcześniej jednobarwne nie wzbudzały we mnie zachwytu, to w tej czułam się dobrze. Chusta dość sztywna, ale była nowa. Dobrze mi sie na niej ćwiczyło kangura, który zaczął mi w końcu jakoś wychodzić.
    Środek zaznaczony piękną owieczką - która mogłaby być ( w przypadków moich dzieciaków, które uwielbiają wszystko ciągnąć) mocniej przyszyta, ale taka sytuacja może dotyczyć tylko moich dzieci.

    Bardzo podobały mi sie też instrukcje zamieszczone na płytce. Czytelne zdjęcia i opisy.

    Co do wykończenia, to po praniu (nie farbowała) powychodziło trochę nitek z obszycia brzegów.
    Moja subiektywna ocena - 4

  5. #5
    Chustofanka
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    270

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Hermia
    Chusta starannie obszyta, pięknie zaznaczony środek, grubość chusty porównywalna do vatanai żakarda, ale chusta jest dużo sztywniejsza i niestety węższa.
    Byłam ciekawa kiedy ktoś to zauważy nieco odważnie (i może niepotrzebnie ) ale zaryzykowałam. Chciałam, żeby chusta była "poręczna" więc jest raczej cienka i ma i nieco szerokość zmodyfikowaną. Jeśli to okaże sie wadą wrócimy do popularnej szerokośći 70 cm. Nasza ma 60 cm. czy za mało ? to się okaże. Póki co 1:0 dla szerokości 70 cm, swojej oceny nie liczę



    Cytat Zamieszczone przez Hermia
    Chusta wymagająca przy wiązaniu, ale nosi całkiem fajnie. Farbuje w praniu ( chyba ja pierwsza ją prałam więc może dlatego?),
    prałaś pierwsza. myśle że to wyjątek, tkanina nie powinna farbowac, ale przy pierwszym praniu wszystko się może zdarzyć

    Cytat Zamieszczone przez Hermia
    koszmarnie się gniecie w praniu.
    dopóki się troche nie złamie, to tak raczej tak będzie

    Dzieki za recenzje

    Cytat Zamieszczone przez gmmazur
    Chusta dość sztywna, ale była nowa. Dobrze mi sie na niej ćwiczyło kangura, który zaczął mi w końcu jakoś wychodzić.
    sztywność wymaga kilkurazowego prania i przynajmniej tygodniowego intensywnego używania


    Cytat Zamieszczone przez gmmazur
    Środek zaznaczony piękną owieczką - która mogłaby być ( w przypadków moich dzieciaków, które uwielbiają wszystko ciągnąć) mocniej przyszyta, ale taka sytuacja może dotyczyć tylko moich dzieci.
    cenna uwaga pomyślimy jak to rozwiązać

    Cytat Zamieszczone przez gmmazur
    Bardzo podobały mi sie też instrukcje zamieszczone na płytce. Czytelne zdjęcia i opisy.
    uf

    Cytat Zamieszczone przez gmmazur
    Co do wykończenia, to po praniu (nie farbowała) powychodziło trochę nitek z obszycia brzegów.
    tylko sie pożale, że dwa razy zmienialiśmy z powodu głupiego obszycia podwykonawce a tu nadal nitki wychodzą
    Franek 07.05.2007 , Ewa i Hania 15.11.2009


    LennyLamb - chusty tkane, elastyczne , nosidełka mei-tai i ....
    Dwa ssaki w akcji więc jeśli chcesz się ze mną skontaktować podaję maila asia [et] lennylamb.com

  6. #6
    Chustofanka
    Dołączył
    Dec 2007
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    249

    Domyślnie

    U nas nitki nie wychodziły i owieczka była bardzo starannie przyszyta, nie do oderwania przez Luca
    Podejrzewam, że chusta zmięknie w trakcie użytkowania, ciekawa jestem opini ostatnich użytkowników z kolejki, mogą się znacznie różnić od naszych recenzji.
    Co do farbowania, chuste wyprałam z moją bawełnianą białą podkoszulką,która po wyjęciu z pralki była lekko żółtawa z odcieniem seledynowym, ale już wróciła do dawnej bieli
    Co do szerokości chusty to myślę, że to kwestia potrzeb i gustów.
    Ocenę daje 4.
    Kasia mama Lucjana i Misi-Anioła

    http://michalinko.bloog.pl/

  7. #7
    Chusteryczka Awatar andziulindzia
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,795

    Domyślnie

    Chusta wywędrowała od nas w poniedziałek wieczorem ale dopiero dziś odzyskałam net i mogę napisać swoją recenzję.

    Chusta jest piękna, ma prześliczny zielony kolor. Starannie obszyta, ładnie zaznaczony środek (owieczka podobała się WSZYSTKIM członkom mojej rodziny ). Tkanina jest gęsto tkana (chyba najgęstsza ze wszystkich jakie macałam) i może wymagać dłuższego łamania, faktura tkaniny wyczuwalna pod palcami.

    Chusta ma świetną nośność - nosiłam w niej swoją ponad dwulatkę i to na dość długie spacery i z całą odpowiedzialnością stwierdzam, że to jedna z tych chust, które odejmują kilogramów i - ze względu na tkaninę - nadawałyby się do noszenia starszych dzieci. Niestety, chusta ma tylko 59 cm szerokości (dla porównania moja nati 72 cm) Przy wiekszych dzieciakach to spora wada (dlatego dostała 4 ode mnie) ponieważ przy prostych plecaczkach i kangurku chusta wysuwała się spod pupy i kolanek albo sięgała ponizej łopatek. Nosiłam dzieciaki w plecaku z krzyżem, kieszonce i na biodrze.

    Moja ocena ogólna - chusta jest super, serdecznie polecam, ale babolku - zastanówcie się nad zwiekszeniem szerokości chusty

    Andzia
    Moje ulubione ekoforum

    tylko nudne kobiety mają nieskazitelne czyste domy

  8. #8
    Chustofanka
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    270

    Domyślnie

    dzięki za recenzje wychodzi na to, że coś co miało być zaletą jest wadą no ale tak w życiu bywa

    mimo tego, że mamom młodszych dzieci szerokość się podoba, będzie trzeba wrócić do standardowej. Na szczęście ta seria jest próbno-testowa i sztuk jest niewiele kolejne będą już na pięć

    Ps podzielam miłość do owieczki
    Franek 07.05.2007 , Ewa i Hania 15.11.2009


    LennyLamb - chusty tkane, elastyczne , nosidełka mei-tai i ....
    Dwa ssaki w akcji więc jeśli chcesz się ze mną skontaktować podaję maila asia [et] lennylamb.com

  9. #9
    Wałkoguru
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Reykjavik
    Posty
    5,679

    Domyślnie

    Po dwóch dniach noszenia w Lilaku:

    - twarda, ale młoda przecież, więc nad nią pracujemy
    - przyjrzałam się obszyciom, nitka obszywająca cała, tylko nitki z podwiniętego materiału na wierzch wychodzą, mnie to w niczym nie przeszkadzało - poobcinałam, co fruwa, żeby dłuższych "strzępków z tego nie było później
    - kolor powala, prześliczny, przecudowny, soczysty i w ogóle, żeby nie było, ja żadną fanką fioletów nie jestem, ale ten kolor jest cuuuuudny
    - wąskość chusty wg mnie dobrze się sprawdza w wiązaniu 1X i 2X - w kieszonce już czułam się nieswojo, że mały wałek pod główką, a na kangurka w ogóle się nie odważyłam (bo to były moje pierwsze próby z kangurem i wydawało mi się, że Lena mi dołem z tej chusty ucieknie) . Myślę, że na kangura odważyłabym się z tą chustą po jej dobrym złamaniu, ładniej wtedy będzie dziecia otulać
    - o nośności nie mogę zbyt dużo powiedzieć - Lena waży 6,5 kg i po 2godzinnym spacerze nadal jej nie czułam - jak by było z cięższym dzieciem, trudno mi oceniać. Podejrzewam, że ze względu na naprawdę gęsty splot, chusta powinna dobrze odejmować kilogramy i cięższym dzieciaczkom
    - nie dociągałam ani razu w trakcie spaceru, Lena w ogóle mi nie opadła
    - trochę brakuje oznaczenia brzegów, przy tej długości było bezproblemowo, ale przy dłuższej i szerszej mógłby już być z tym kłopot
    - owieczka pośrodku jak zwykle zachwyca ;]

    Ogólnie chusta jest naprawdę fajna. Dla tych kolorów warto popracować nad złamaniem jej. A szersza powinna być idealna dla cięższych pociech. Postawiłam 4 ze względu na szerokość


    A jutro idziemy z wizytą do mojej koleżanki ciężarówki i zabieramy ze sobą m.in. chusty LL



    Właśnie zmierzyłam chustę i bez skosów ma ona ok. 3,5 metra - ale kieszonkę udało się zamotać, tylko węzeł już na skosach był

  10. #10
    sylwik
    Guest

    Domyślnie

    TO ja sie wtrace, ze np zrezygnowalam z zakupu zary jak sie dowiedzialam ze ma tylko 60 cm. Moja Hania wysoka jest i nosimy sie juz glownie w plecaku prostym i wygodniej mi jest jak chusta jest szeroka i narzekalam ze didki maja tylko 66 cm.....

  11. #11
    Chustofanka
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    270

    Domyślnie

    [quote="sylwik":3kgh4wxi]TO ja sie wtrace, ze np zrezygnowalam z zakupu zary jak sie dowiedzialam ze ma tylko 60 cm. Moja Hania wysoka jest i nosimy sie juz glownie w plecaku prostym i wygodniej mi jest jak chusta jest szeroka i narzekalam ze didki maja tylko 66 cm.....
    Franek 07.05.2007 , Ewa i Hania 15.11.2009


    LennyLamb - chusty tkane, elastyczne , nosidełka mei-tai i ....
    Dwa ssaki w akcji więc jeśli chcesz się ze mną skontaktować podaję maila asia [et] lennylamb.com

  12. #12
    Wałkoguru
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Reykjavik
    Posty
    5,679

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez babolek
    Dzięki za cenne uwagi, ale wychodzi na to że w tej chuście nie da się nosić nawet 6,5 kg dziecka bo jest za wąska
    Moim zdaniem to lekka przesada skoro 12 kg 1,5 roczniak czuje się w niej świetnie.
    No ale waga tu nie ma nic do wąskości/szerokości moim zdaniem. Raczej upodobania i przyzwyczajenia. Ja np głownie Lenę kieszonkuję, bo to wiązanie opanowałam (moim zdaniem) najlepiej i najpewniej się w nim czuję. Do 2X mój leon mnie nie przekonuje - właśnie szerokością swoją, zawsze mam wrażenie, że gdzieś niepodociągany, a w LL łatwiej mi było materiał poukładać jak trzeba i właśnie w LL bardziej bym była skłonna 2X używać. A o kangurze powiedziałam to, co powiedziałam, bom nowicjuszka w tym wiązaniu całkowita Próbowałam go 2 razy - raz w hopku i raz w LL - obie próby były nieudane, pewnie poczekam, aż ktoś mi to pokaże z bliska

  13. #13
    Chustopaleozoik Awatar zulam
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    21,906

    Domyślnie

    Z żalem pożegnałam testową zieloną Lenny Lamb.
    Wiązałam prawie trzyletnią córkę (13 kg) i półtorarocznego synka (9 kg) w: kieszonce, kangurku, podwójnym x, plecaku prostym metodą Hanti, plecaku z krzyżem z x z przodu, plecaku jordana, wiązaniu na biodrze z pętelką. Najdłuższy czas noszenia na raz 1 h 10 min.
    Postaram się opisać wrażenia:

    -piękny kolor-soczysta zieleń, mało żarówiasta ale intensywna (fotka niżej, LL na górze, reszta dla kontrastu). Niestety kolor trochę się spiera-na materiale pojawiły się jaśniejsze linie (nie proste linie, ale w miejscach zagnieceń materiału). Chociaż poproszę tu o opinię kolejną testującą-Bogusię, bo prasowałam chustę późno w nocy i nie mogłam tego sprawdzić przy dziennym świetle. Przed moim praniem tego nie zauwazyłam (prałam w perle)

    -bardzo ładna owieczka jako zaznaczenie środka, dobrze przyszyta (może być ściślej).Chusta jest starannie obszyta ale nitki spod spodu wyłażą w dalszym ciągu
    -nie ma zaznaczonych krawędzi-mi to nie przeszkadza ale mogłaby mieć. Wystarczy użyć z jednej strony ciemniejszej nitki do wykończenia
    -szerokość była dla mnie dużym zdziwieniem. W tej szerokości nie dało się absolutnie zawiązać mojej prawie trzylatki (niedużej) z rączkami wewnątrz, na małego półtorarocznego Ignaca też nie było za wiele materiału. Te niedogodności mogą być atutem-jeśli chcemy wiązać z rękami na zewnątrz (aby schować senne dziecko można zawiązać plecak z krzyżem) ta szerokość jest idealna
    -chusta jest gęsto tkana, porównywalna z laną. Mniej od niej pracuje po skosie jak się ją sprawdza ręką (subiektywne wrażenie) i trudniej dociąga. Nalezy dociągać bardzo starannie, bo niedociągnieta daje luzy i źle się układa. Dobrze dociągnięta odwdzięcza się przymurowaniem dziecka do pleców na jednym poziomie przez dłuższy czas. Poprawiać musiałam sporadycznie.
    -chusta ma porowatą fakturę-pewnie przez to nie jest zbyt śliska, to ciut utrudnia dociąganie i układanie np. w wersji na biodrze z pętelką komfort wiązania był średni; ale dla mnie to nie ma znaczenia.
    -mimo że jest gęto tkana i nie moge powiedzieć o niej "cienka" jest dość przewiewna i wiąże się z niej bardzo mały węzeł. Składa się w bardzo małą kupkę-format iście torebkowy z długości standard. Chociaż jakby subiektywnie krótszaq była niż 4.5 (ma spore skosy, odpada ponad 70 cm z długości. Część wiązań z wykończeniami była wiązana na skosach)Porównanie więzłów leosia, babylonii, lany i LL poniżej


    Po testowaniu powiedziałabym: idealna dla nieco starszych dzieci/doświadczonych motaczy, super jako druga chusta krótka lub bardzo krótka-z niej prosty plecak z węzłem pod pupą byłby rewelacyny. Polska lana za przystepną cenę


  14. #14
    Chustopaleozoik Awatar zulam
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    21,906

    Domyślnie

    A, dałam czwórkę, ale powinna być z dużym plusem!


  15. #15
    Laurentina
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez babolek

    mimo tego, że mamom młodszych dzieci szerokość się podoba, będzie trzeba wrócić do standardowej. Na szczęście ta seria jest próbno-testowa i sztuk jest niewiele kolejne będą już na pięć

    Ps podzielam miłość do owieczki
    Czy juz można dostać standardowa chustę bo moja córeczka już w dniu narodzin mierzyła 60 cm więc chusta szersza bardziej by nam odpowiadała.

  16. #16
    Chustoholiczka Awatar Biedronka
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Sobótka/Wrocław
    Posty
    3,267

    Domyślnie

    no to jedziemy ....


    Chusta bardzo ładnie obszyta...mi żadne niteczki nie wyłaziły przy zszyciach , kolor boski ! Owieczka cudna !
    Wydaje mi sie że mniej sie gniecie w porównaniu do Inki i Nati
    Węzeł malutki
    dobrze nosi ...po 1 noszenia mojego 3 latka na plecach nie musiałam nic dociągać

    dla mnie jedynym minusem tej chusty jest jej szerokość ...

    W chustach tkanych nosimy dzieci do lat 3 ...zauwazyłam że mojego 3 latka nie otule tak fajnie nią jak chustą szerszą ...jest zawiązany ..ale miałam obawy że mi sie gibnie z plecaczka .

    Poza tym ...chusta sprawdza sie TYLKO jako chusta ...nie zrobie z niej hamaka ...gdzie w szerszych chustach jest u nas czestym gościem

    Niestety nie sprawdza sie również ta szerokość pod czas wycieczek pociągowych gdzie by zabić nude również wiążemy huśtawki , hamaki i inne cuda w przedziale


    wystawiam ocene 4


    dziękuje za mozliwość testowania
    moje stado : Janiu 09.11.2005 Dymek 19.05.2008 i Mąż Mateusz
    Doula - wsparcie w okresie ciąży i podczas porodu WROCŁAW
    http://centrumrodzicielstwa.pl we Wrocławiu ( kiedyś www.szkolarodzenia-natura.pl )





  17. #17
    Chusteryczka Awatar irla
    Dołączył
    Dec 2007
    Miejscowość
    華沙
    Posty
    1,874

    Domyślnie

    Jestem po kilkugodzinnym noszeniu. Kilka razy musiałam chustę poprawiać.
    Ogólne wrażenie - chusta pięknie wykonana, kolor też intrygujący i głęboki.
    Piękne obszycie. Tym bardziej cieszy, że jest to kolejna inicjatywa przedsiębiorczej POLSKIEJ Mamy.

    Teraz będzie o minusach trochę nie pasuje mi materiał, wierzę, że się zmieni po kilku kolejnych praniach.
    Jak dla mnie - na obecnym etapie złamania (jestem 3 użytkowniczką) - kiepsko się dociąga, materiałowi brakuje trochę śliskości, i musiałam się naszarpać, żeby dobrze zawiązać plecaczek. Kolorek trochę się przeciera na łamaniach, wyraźnie widać jaśniejsze kreski. Jak na razie nei jest to chusta która się sama wiąże

    Co do szerokości - akurat mam w domu Zarę - faktycznie Zara jest ok. 2 cm węższa. Jak dla mnie szerokość ok.

    Ogólnie chustę oceniam na mocną 4. I jestem ciekawa jak będzie się zachowywać po np. 10 użytkowniku. Chusta bardzo dobrze rokuje Trzymam kciuki!
    By dziecko się uczyło, To dla dobra sprawy, Wpójmy mu, że Świat, cały, Jest bardzo ciekawy.
    Każda dziedzina wiedzy warta jest zachodu. Najlepiej gdy ich pozna, wiele już za młodu.

    by Anonim z sieci

    Tu i Teraz.


  18. #18
    Chusteryczka Awatar kajkasz1
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Chojnice
    Posty
    1,644

    Domyślnie

    Ja moge się podpisać pod opinią Biedroneczki.
    Chusta bardzo starannie wykonana, obszyta, a owieczka powaliła mnie na kolana już dawno, odkąd zobaczyłam ją na stronie. Kolor świeży, wiosenny, kusi do noszenia.
    Wizualnie chusta niewiele różni się od Rapalu, ale ... jest od niej cieńsza i dużo bardziej miękka. No i zdecydowanie mniej się gniecie.
    Nosi bardzo dobrze, świetnie dociąga, co prawda nie nosiłam już na długo (maks po pół godziny), ale nic mi nie osiadało i nic się nie wyciągało. Węzełek malutki.
    Kajka, żona Macieja, blogująca mama trzech synów - stary blog , nowy blog



  19. #19
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    285

    Domyślnie Re: Lenny Lamb - chusty tkane

    Zakochałam się w lilaku. Niecierpliwie czekam aż zwiększy szerokość i podciągnie się w ocenach.
    R. 2007; J. 2009

  20. #20
    Chustomanka Awatar Ajka
    Dołączył
    Aug 2007
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    1,309

    Domyślnie Re: Lenny Lamb - chusty tkane

    teraz moja kolej

    pierwsze wrażenie po wyciągnięciu chusty piekny zielony kolor taki jak lubie , jest mieciutka i super sie nosi nawet na dłuższym spacerze nie musiałam dociagac mojego klocuszka , a po dokładnym zamotaniu odejmuje kilogramów no i ma piekny malutki węzełek , jedyny minus jaki zanalazłam to tak jak poprzedniczki troche za waska ale dla mam z maluchami to sie może okazac plusem bo nie muszą "walczyć" z nadmiarem chusty. Ciężko sie było rozstawać, niestety żadnych zdjec nie udało mi sie zrobić bo aparat sie popsół

    dałam 4 w domyśle z plusem

    bardzo dziękuję za możliwosć testowania tej pieknej chusty
    "co zesłał los trzeba będzie stracić " 13.11. 2000 Kubuś i Franus (25tc) [*][*] 14,09 2004 2 fasolki(5tc) [*][*] ; kruszynka 08. 2012
    jesienna panienka 14.09.2001[/COLOR]; zimowy chłopak 22.02.2007; letni chłopaczek 03.07.2009
    Chustopróchno ze mnie


    na urlopie od 2000 roku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •