Zobacz wyniki ankiety: Jak oceniasz chustę tkaną Lenny Lamb

Głosujących
106. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • 1

    1 0.94%
  • 2

    4 3.77%
  • 3

    17 16.04%
  • 4

    48 45.28%
  • 5

    36 33.96%
Strona 8 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 164

Wątek: Lenny Lamb - chusty tkane

  1. #141
    Chustonówka Awatar rudabolek
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Gliwice
    Posty
    16

    Domyślnie

    Od niedawna jestem szczęśliwą posiadaczką chusty bawełnianej w kolorze hmmm... i tu jest problem bo zamówiłam błękitny poranek, a wydaje mi, że dostałam leśną niezapominajkę (nie chciało mi się bawić w dochodzenie i ewentualne reklamacje jeśli rzeczywiście nie jest to błękity poranek)
    To moja druga chusta (pierwsza była tylko na chwile pożyczona na zasadzie czy sobie damy radę) i pierwsza z LL. Jestem bardzo zadowolona, jest dobrze wykonana, fajnie zaznaczony środek. Dałam ocenę 4 ze względu, na małą ilość kolorów do wyboru i chyba tylko dlatego.
    Chusta dobrze się dociąga, to co nie umiem dociągnąć to tylko jeszcze brak wprawy. Córcia ma 3 miesiące także jeszcze się uczę Nie jest sztywna pomimo, że nowa.

    Mam pytanie odnośnie kolorystyki - czemu wycofujecie jakiś kolor jeśli wchodzi nowy?

    Pozdrawiam

  2. #142

    Talking LL a azimi

    Witam,
    Jestem nowy na forum.
    I od razu moje pytanie.
    Może mi ktoś w punktach wyłuszczyć różnice pomiędzy tkanymi skośnie:
    1. bambusowymi LL
    a
    2. azimi?
    P.
    Ostatnio edytowane przez Kaska&Przemek ; 09-10-2012 o 20:45 Powód: subskrypcja

  3. #143
    Chustofanka Awatar Itula
    Dołączył
    Jul 2012
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    259

    Domyślnie

    Jestem świeżo po testowaniu chusty LL - dziękuję za możliwość testowania. Dane bazowe:
    a) stopień zaawansowania motaczki - średni na jeża samouk z pomocą lokalnego KK (dzięki)
    b) wkład do noszenia - ok 9,5kg niesiadającej 7- miesięczniaczki
    Pierwsze wrażenie - to chusta sprana - może takie kolory miały być - chyba leśna niezapominajka, szorstka, grubość średnia.
    Motałam:
    1 - kangur - dobrze się wiązało, dobrze trzymało i wygodnie nosiło
    2 - 2x - dobrze się wiązało, po ok pół godz chusta wpijała się w boczki - może staranniej ułożona na owych nie robiłaby tego, ale moja grubsza neobulle mi tak nie robi
    3 - kangur na biodrze - bardzo wygodnie się zawiązał i stabilnie trzymał
    4 - plecak prosty - najlepszy jaki mi do tamtego czasu wyszedł, zawiązał się fajnie i stabilnie
    już... więcej nie potrafię, kieszonki nie próbowałam, bo od ok 8,5kg była bolesna i ją porzuciłam
    Podsumowując:
    plusy dodatnie:
    + dla początkującej motaczki jak najbardziej godna polecenia,
    + łatwa w obsłudze
    + szorstkość - sprawia że dobrze się trzyma ubrania i siebie, np nie zsuwają się motylki od kangura, wiązania wychodzą stabilne i w moim odczuciu nie utrudnia wiązania
    można poprawic:
    - oznaczenie krawędzi słabo widoczne - wymaga skupienia uwagi żeby się zorientować - dla początkujących, za których też się uważam przydałyby się wyraźniejsze
    - kolory akurat chusty testowej mdłe, ale uważam, że pasy mogłyby być takie sprytniejsze tzn jak np. w ance, uli, czy julce neobulle, którą sobie m.in. za to bardzo chwalę - bardzo to pomaga w zorientowaniu się jaki kawałek chusty gdzie ma być i za co ciągnąć żeby dociągnąć.
    finito, merci i shalom
    Ostatnio edytowane przez Itula ; 03-11-2012 o 12:53

  4. #144
    Chustonówka Awatar eloe25
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    5

    Domyślnie

    Ja miałam 3 chusty LL, jedną elastyczną, jedną tkaną bambusową i jedną MT. Na pewno nie mam porównania z innymi, ponieważ odkąd kupiłam pierwszą w LL, następne też kupowałam tylko tam.
    Świetnie się nosiło, bez problemu wiązało, szerokość odpowiednia (nie wydała mi się za wąska...), synkowie (ani ja...) się nie pocili nawet w lecie przy Wrocławskich odczuwanych 45'C... Polecam dla laików, a i cena też jest do przyjęcia.

  5. #145
    Chustonoszka Awatar Aileris
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    95

    Domyślnie

    chciałabym małą radę.

    mam do wyboru na szybko Lenny Lamb ognisty tulipan, nati fale dunaju albo rapalkę z wzorami w wyższej cenie i ciężko mi wybrać bo kolory i wzory podobają mi się wszystkie, wiec trzeba wybrać firmę pomożecie?

  6. #146
    Chusteryczka Awatar franciszka
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    53° 07' N 23° 10' E
    Posty
    2,554

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aileris Zobacz posta
    chciałabym małą radę.

    mam do wyboru na szybko Lenny Lamb ognisty tulipan, nati fale dunaju albo rapalkę z wzorami w wyższej cenie i ciężko mi wybrać bo kolory i wzory podobają mi się wszystkie, wiec trzeba wybrać firmę pomożecie?
    ll lub nati
    rapalki są raczej sztywne i ciężko się je dociąga....

    M. X.08 [*] M. X.12

  7. #147
    Chustonoszka Awatar Aileris
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    95

    Domyślnie

    dzięki wielkie czyli właściwie pomiędzy aktualnymi bawełnianymi LL a nati nie ma żadnej różnicy i są na tym samym poziomie?

  8. #148
    Chustonówka
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Białystok
    Posty
    42

    Domyślnie

    Mi się wydaje że nati łatwiej złamać.
    http://katarzynapiechowska.pl/
    Instruktor techniki wykonywania Masażu Shantala dla potrzeb rodziców i opiekunów dzieci
    Doradca noszenia dzieci w chustach po kursie podstawowym Die Trageschule ®
    Masaże relaksacyjne

  9. #149
    Chustoholiczka Awatar Bonita
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    W-wa
    Posty
    4,117

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jakasia Zobacz posta
    Mi się wydaje że nati łatwiej złamać.
    To nie miałaś nowej LL bawełnianej - jej nie trzeba łamać, od początku jest mięciuteńka jak kaczuszka
    Basia 29/08/2009 Jacuś 15/08/2012

    Bycie położną grozi tym, że pęknie ci serce, ale to nic złego,
    ponieważ wydostanie się w ten sposób mnóstwo miłości.
    Staniesz się dzięki temu lepszą położną. [Stephen, mąż Iny May Gaskin]


  10. #150
    Chustomanka Awatar Nalia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    podlasie :)
    Posty
    1,111

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aileris Zobacz posta
    dzięki wielkie czyli właściwie pomiędzy aktualnymi bawełnianymi LL a nati nie ma żadnej różnicy i są na tym samym poziomie?
    Nowe LL niewiele różnią się od natek. Ale to musi być LL z tych nowych mięciutkich, bo te stare faktycznie wymagają intensywnego łamania...nowe nie
    Ania - mama Wiktora (22.08.2008) i Dariusza (02.07.2012)



  11. #151
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nalia Zobacz posta
    Nowe LL niewiele różnią się od natek. Ale to musi być LL z tych nowych mięciutkich, bo te stare faktycznie wymagają intensywnego łamania...nowe nie
    Fakt, miałam starszą LL i to była masakra... Tych nowych jestem ciekawa...

  12. #152
    Chustonówka Awatar mirosia
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    24

    Domyślnie

    Moją pierwszą chustą i do niedawna jedyną była LL Betula (co zresztą widać w avatarze ). Kolor wybrany nie przeze mnie bo to prezent. Początki wiązania były masakryczne, megasztywna, twarda chusta. Aż bolała skóra jak ją dociagałam, wrzynała się w ramiona. Ciężko ją dociągać mi było ja do samego końca jej posiadania. używana przez prawie 8 miesięcy, tylko troszeczkę zmiękła, a po każdym praniu tawrda jak skała. Z każdym praniem farbowała i spierał sie kolor. Dopiero jak zakupiłam leśną niezapominaję kółkową jakieś 2 miesiące temu zobaczyłam, że chusta nie musi być taka sztywna i twarda. leśna niezapominajka jest naprawdę fajna, mięciutka, po betuli każda chyba chusta będzie mnie zachwycać swoją miękkością.


    Teraz zastanawiam się nad Błękitną Laguną, takie fajne kolorki na wiosnę/lato, ale szczerze to się trochę boję, że ten wzór będzie taki jak ta nieszczęsna Betula.



    Ale fakt jest taki, że dzięki tej Betuli inne chusty to pikuś do zawiązania i dociągnięcia
    Ostatnio edytowane przez mirosia ; 12-02-2013 o 22:53

  13. #153
    Chusteryczka Awatar owieczka33
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa BMW ;)
    Posty
    2,878

    Domyślnie

    Mi osobiście LL dużo trudniej dociaga się niż Natka.

    Jednak nie wiem, czy to nie ma związku z tkaniną bo LL 100%bawełna (i kupiona ze 3 lata temu- jestem drugą właścicielką i może jest to "stara LL", bo czytałam, ze trudniej sie dociągają), a Natka jedna bambus+len (złamana, kupiona tutaj), a druga bawełna+len (mam od nowości).

    Niemniej- od kiedy mam Natki, LL czeka na swoją kolej.

  14. #154
    Chustoguru Awatar paskowka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa-Bielany/Puławy
    Posty
    6,506

    Domyślnie

    LL sprzed trzech lata to "stara" LL, na pewno sztywniejsza. Jakbys maiła taka sprzed roku - to juz jest super.

    Błękitna Laguna to nowy model LL, w sprzedaży od lata 2012, nie będzie taka jak Betula (Betula to moja pierwsza chusta była, ponad 5 lat temu - sztywna i szorstka, ale jak nosiła!!!!!! marzenia. Miałam ja do końca, nosiła nawet 3 letnią Lidkę


    www.lydialand.pl - Sklep - chusty Chimparoo, Hoppediz, LennyLamb, Nati, Felizzy, nosidła Bondolino, Tuli, Manduca, Hipseat, pieluszki wielorazowe, Goki, Bajo
    Chimparoo - Wyłączny przedstawiciel chust Chimparoo.

    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci


  15. #155
    Chustonówka Awatar mirosia
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    24

    Domyślnie

    Betula napewno jest chustą nie do zdarcia, mnie nie zniechęciła do noszenia, ale wiele początkujących osób myślę, że mogłaby Szkoda mi się z nią było rozstawać, ale tylko z sentymentu, że to moja pierwsza chusta.
    Dlatego teraz planuję też zakup LL, bo są to porządne chusty, które będą nosić i nosić i to niezłe ciężary, ale betula jednak to dla mnie "zatrudna" chusta, choć tak jak już pisałam plus wielki za to, że dzięi niej inne dociągnięcie innej chusty to teraz dla mnie pikuś

  16. #156
    Chustonówka Awatar mirosia
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    24

    Domyślnie

    A więc zakupiłam błękitną Lagunę i pomimo, że nowiutka i niezłamana, to super mi się ją zawiązało i dociągnęło. Kolory piękne już nie mogę się doczekać jak będzie ciepło i będziemy się w niej pokazywać

  17. #157
    Chustofanka Awatar świetlik
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Bydgoszcz/Nowy Duninów
    Posty
    184

    Domyślnie

    Mam nową wersję bawełnianego LL i Little Frog.
    Dzieć obecnie waży 6,5 kg, nie siedzi, trzyma głowę.
    Lenny dużo fajniej mi pracuje - łatwiej dociągać, jest bardziej miękki. A obie chustki mamy tak samo długo. LL nieco łamałam na początku, LF trochę mnie - stąd różnica?
    W LL po 1,5 h spacerze jest ok - nie wrzyna się, dobrze trzyma. Fajna chustka.

  18. #158
    Chustomanka Awatar onka
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    543

    Domyślnie

    Ja też mam porównanie LL i Little Frog. Jako swoją pierwszą chustę kupiłam Little Frog i była ok chociaż dość ciężko mi się dociągało, ale może to ze względu na moje (nie)umiejętności. Niedługo później kupiłam LL bawełnianą prawie nową i muszę powiedzieć, że odczułam różnicę. LL jest bardziej miękka i o wiele lepiej mi się wiązało. LF poszła na sprzedaż, a ja obecnie używam wymiennie LL bawełny i LL z bambusem i obie bardzo lubię.

  19. #159
    Chustofanka Awatar precikuranowy
    Dołączył
    Jul 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    488

    Domyślnie

    Ja miałam LL (albo leśna niezapominajka, albo niebieska dalia). Niestety mojego serca nie podbiła- szybciutko poleciała dalej. Mam porównanie z Rapalką i Storczem- i wypada, jak dla mnie najsłabiej. Po prostu lubię "porządny kawałek bawełny". Aha- mam pytanko odnośnie rozmiarówki- nie wiem, czy ja trafiłam na jakiś felerny model, ale w M-ce wiązałam się na skosach- a zarówno w storczu 4,6, jak i w rapalce to zostają mi ogony do ziemi
    Natalia (03.10.2008), Bartuś (15.04.2013)
    i Alicja
    - aniołek... (06.04.2014- 11 tc.*)

  20. #160
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    okolice Krakowa
    Posty
    3,686

    Domyślnie

    Widzisz, a ja mam niebieską niezapominajkę już prawie 3 lata i dla mnie to naprawdę porządna szmata! Klocka też uniesie

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •