Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 104

Wątek: Chustouzależnienie?

  1. #61
    Chustomanka Awatar Kasia
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Düsseldorf, Niemcy
    Posty
    843

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez matysia Zobacz posta
    Jeżeli można jakoś wartościować uzależnienia to to jest dobre, bo raczej kupujemy żeby sie w nie motać z naszymi dziećmi i miłości z tego jest wiecej, a życie jest przyjemniejsze.
    Zawartosc cytowanej szafy nie wyglada raczej na smigana choc nie ukrywam - sposob okazywania milosci piekny.
    Kasia z Chustomanii *



    *Chustomania ® - portal dla rodziców i szkolenia dla doradców noszenia

  2. #62
    Chusteryczka Awatar matysia
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Jabłonna
    Posty
    2,757

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kasia Zobacz posta
    Zawartosc cytowanej szafy nie wyglada raczej na smigana choc nie ukrywam - sposob okazywania milosci piekny.
    No moje chusty oprócz aktualnie noszonej też zawsze były tak poukładane a szafa z przesuwnymi drzwiami nie domknieta ,żebym mogła co jakiś czas na nie rzucać okiem. A jak sie budziłam to było to pierwsze co widziałam i już się zastanawiałam co dziś będziemy nosić.

    Maciek 1987,Marta 1989,Mateusz 1993,Michał 1995, Matylda 2005,(*)2006, Benjamin 2008, Franuś 2010,
    Nikt z nas nie jest ideałem.
    Choruje, mało mnie na forum


  3. #63
    Chustomanka Awatar Kasia
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Düsseldorf, Niemcy
    Posty
    843

    Domyślnie

    Podziwiam, szczerze podziwiam! Zawsze sobie obiecuje, ze bede ladnie skladac, ale nie da rady. I zawsze jest tak, ze wyjetej z pudelka nie wloze juz tak, zeby sie miescila

    Natomiast tez rzucam okiem do szafy - dla ogarniecia wkladam do plastkowych polprzejrzystych pudel (tematycznie) lub rulony do wiszacych ikeowych przegrodek na buty (dlugosciowo). Moja tesciowa mi kiedys przed kursami zwijala w malenkie ruloniki i przewiazywala wstazeczkami!
    Kasia z Chustomanii *



    *Chustomania ® - portal dla rodziców i szkolenia dla doradców noszenia

  4. #64
    Chustoholiczka Awatar rzufik
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    StW
    Posty
    4,873

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kasia Zobacz posta
    Zawartosc cytowanej szafy nie wyglada raczej na smigana choc nie ukrywam - sposob okazywania milosci piekny.
    większość jest noszona, acz i tak dużo już włascicielka sprzedałą. ma 7 dzieci chyba. i chyba wszystkie noszone
    mieszka u didka w miescie chyba
    :/
    acz dobra wieść jest taka, źe wyjście z tego forum się jednak znalazło. r.i.p.

  5. #65
    Chustopróchno
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    10,698

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aurora Zobacz posta
    Chustouzależnienie jest wtedy, kiedy kupujesz nową chustę, a nie zapłaciłaś jeszcze za poprzednią.
    a nie, to już podpada pod przestępstwo
    z 284 §1 KK

  6. #66
    Chustomanka
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Glajwic
    Posty
    928

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez silver Zobacz posta
    a nie, to już podpada pod przestępstwo
    z 284 §1 KK
    oj nie w kazdym przypadku
    jeszcze moze byc 286

  7. #67
    Chustodinozaur Awatar panthera
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    okolice warszawy, później Gdańsk, Wrocław i znów pod Warszawą. aktualnie Gdynia :)
    Posty
    16,512

    Domyślnie

    u mnie się chyba objawiło chustouzależnienie - w żadnym wypadku nie stać mnie na kolejna a zamówiłam limita forumowego
    ale to dlatego ze się wkurzyłam bo mąż kupił wiedźmina, na którego tez nas nie stać... (tez uzależnienie)
    oj chyba będzie nas US ścigał...
    Damian 07.01.2005
    Maciek 07.09.2009
    Tomek 17.04.2014

    J15.01.2013 [']

    1% Maciek
    https://jim.ultra3.done.pl/nasze-dzieci/profil?id=778572


    uwaga: znikam na weekendy: odwyk i czas dla rodziny






  8. #68
    Chustopróchno
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    10,698

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Denay Zobacz posta
    oj nie w kazdym przypadku
    jeszcze moze byc 286
    święta racja

  9. #69
    Chustopróchno Awatar Karusek
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    12,472

    Domyślnie

    Podciągnę jeszcze temat, bo właśnie wczoraj sobie uświadomiłam, że przed Wielkanocą się wyprzedawałam, by dojść do etapu 3 chust (tak było na poczatku noszenia ). Przez chwilę w domu była 1 (słownie: jedna) chusta i 1 wymieniona na chwilę z forumką.
    Jak w przyszłym tygodniu przyjdą ostatnie zakupione (i na szczęście zapłacone ) chusty, będzie ich 10

    Czy jeśli sobie powtarzam, że to dlatego, że Domiś niedługo pewnie ruszy na dwóch nogach i muszę się jeszcze chustami nacieszyć, póki chce się nosić, to znaczy że jestem chustouzależniona, czy rozsądna ?
    2 + 7 (2005-2018)

  10. #70
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,769

    Domyślnie

    jesteś rozsądna
    K. 2009M. 2012

  11. #71
    Chustomanka
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    757

    Domyślnie

    ja jakoś nie potrafię sobie wyobrazić uzależnienia od chust - od noszenia - owszem
    W ogóle temat uzależnień jest mi raczej obcy, nigdy nie MUSIAŁAM mieć/robić czegoś. A już w ogóle gdy pieniążków brak na ten cel.
    No , może internet i forum mnie wciągnęło, ale nie aż tak, żebym nie mogła na spokoju na urlop" off line " wyjechać , więc nie traktuję tego w kategorii uzależnienia.

  12. #72
    Chusteryczka Awatar matysia
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Jabłonna
    Posty
    2,757

    Domyślnie

    Ja tam jestem uzależniona, od chustonoszenia najbardziej. Teraz głownie śmigamy w MT Doux-Doux zaczynamy tak o 6 rano, potem jestem w pracy i jak wróce cyc i na plecy . I kocham nosić, i nosiłam Franka ze 3 -4 godz w zoo w ndz. I chce go nosić jak najdłużej i poza tym kocham piękne szmaty i Doux-Doux. I to jest dodatkowa przyjemność , ich kupowania, sprzedawanie, wymiana itd.

    Maciek 1987,Marta 1989,Mateusz 1993,Michał 1995, Matylda 2005,(*)2006, Benjamin 2008, Franuś 2010,
    Nikt z nas nie jest ideałem.
    Choruje, mało mnie na forum


  13. #73
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    Gliwice
    Posty
    1,265

    Domyślnie

    Ja też kocham swoje szmaty ale cóż z tego jak i tak polowy nie używałam, a do oglądania mi nie potrzebne.. Mam teraz na stanie 3 plus manduca i pękam z dumy że dałam radę pozbyć się nadmiaru
    W(2002) H(2010) Z(2012)

  14. #74
    Chustopróchno Awatar Karusek
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    12,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez besia Zobacz posta
    Ja też kocham swoje szmaty ale cóż z tego jak i tak polowy nie używałam, a do oglądania mi nie potrzebne.. Mam teraz na stanie 3 plus manduca i pękam z dumy że dałam radę pozbyć się nadmiaru
    ja się cieszyłam przed Wielkanocą, że się pozbyłam pięciu chust Wróciły z nadmiarze
    2 + 7 (2005-2018)

  15. #75
    Chustoholiczka Awatar Aksamitka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    5,356

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Karusek Zobacz posta
    ja się cieszyłam przed Wielkanocą, że się pozbyłam pięciu chust Wróciły z nadmiarze
    Ustawiam się do antracyta

  16. #76
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    Gliwice
    Posty
    1,265

    Domyślnie

    No dobra myślę nad nową i zapomnialam że MT d mnie leci
    W(2002) H(2010) Z(2012)

  17. #77
    Chustofanka
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    371

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez peluche Zobacz posta


    odkopuję stary wątek.
    Dzisiaj w radio słyszałam takie słowa: Nie wiesz czy to jest uzależnienie? To spróbuje sobie tego odmówić. I będziesz wiedział czy jesteś.

    Co czujecie jak kupujecie nową chustę? Ja mam 6 chust i jedno nosidło. Jak czytałam poniższe, to się zaniepokoiłam... Chyba czas powiedzieć stop. Poza tym to nie rok 2010 kiedy chusty sprzedawało się drożej niż się kupiło. Teraz dostep do rynku swiatowego (ebay) i duza walka konkurencyjna spowodowaly spadek cen chust uzywanych, wiec nie ma sie co oszukiwac ze chusty to inwestycja.

    http://psychiatria.mp.pl/uzaleznieni....html?id=73538

    Kompulsywne zakupy, które są często reakcją na negatywne wydarzenia lub nieakceptowane stany emocjonalne, powodują spadek napięcia psychicznego oraz poprawę samopoczucia wkrótce po dokonaniu zakupu.(..._)
    Do czynników, które ułatwiają uzależnienie się od dokonywania zakupów, należą m.in.: skłonność do innych uzależnień, tendencja do impulsywnych zachowań, uzależnienia w rodzinie, brak umiejętności radzenia sobie ze stresem czy negatywnymi emocjami i utrzymujący się dłużej obniżony nastrój. Stwierdzono, że kompulsywne zakupy są częściej spotykane u osób, których krewni pierwszego stopnia mieli podobny problem. Zakupoholizmowi sprzyja coraz większa dostępność dóbr konsumpcyjnych, a ich posiadanie staje się wyznacznikiem dobrobytu i pozycji społecznej. Kupowanie bywa też często wynikiem presji grupy odniesienia – zgodnie z zasadą, że grupa społeczna, do której chce się należeć, ma określone wymagania dotyczące np. ubrań czy kosmetyków konkretnej marki. Zdarza się też, że skłonność do nadmiernych zakupów wynika z wcześniejszego ubóstwa i obawy, że w przyszłości może im czegoś zabraknąć.(...)
    Według różnych badaczy problem kompulsywnych zakupów obejmuje 2–16%, 2–8%, a nawet 12–16% ogólnej populacji. Dotyczy on głównie kobiet (80–90% przypadków), chociaż nie można wykluczyć, że to one znacznie częściej się do tego przyznają, a zjawisko występuje w podobnym stopniu u obu płci. Status materialny nie ma tutaj istotnego znaczenia, a problemy bardzo często zaczynają się już ok. 20. roku życia.
    (...)

    tym, że dokonywanie zakupów ma charakter kompulsywny mogą m.in. świadczyć następujące zachowania:


    1. Dokonywanie zakupów jest sposobem na poprawianie samopoczucia (poprawienie nastroju, redukcję lęku czy radzenie sobie z samotnością).
    2. Spędzanie znacznej ilości czasu na zakupach w centrach handlowych lub na aukcjach internetowych.
    3. Częste (czasami obsesyjne) myśli o planowanych, kolejnych zakupach.
    4. Wydawanie pieniędzy na zakupy zamiast na opłacanie rachunków domowych.
    5. Pożyczanie pieniędzy na kolejne zakupy.
    6. Odczuwanie podniecenia w związku z planowanymi zakupami.
    7. Przeżywanie euforii podczas zakupów (podczas wydawania pieniędzy).
    8. Poczucie winy i wstydu po dokonaniu zakupów.
    9. Kupowanie niepotrzebnych przedmiotów i chowanie ich często nawet bez rozpakowania.
    10. Kłamstwa na temat tego, co się kupiło lub ile pieniędzy wydało się na zakupy.
    11. Ukrywanie większości zakupów w obawie przed krytyką otoczenia.
    12. Kłótnie z bliskimi w związku z dokonywanymi zakupami i wydawanymi na nie pieniędzmi.
    13. Posiadanie „tajnych” kart kredytowych i kont bankowych.

    Wielu zakupoholików zakupionych przedmiotów nigdy nie używa, a nawet nie rozpakowuje. Z zakupoholizmem wiążą się też rozwody i wynikająca z nich samotność, a w skrajnych warunkach może on doprowadzić nawet do bankructwa.


    wiecej na stronie ktora podalam. Co sądzicie?

  18. #78
    Chustofanka
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    371

    Domyślnie

    Nikt nie jest uzależniony od chust - czy nikt tego nie chce przyznać ))?

  19. #79
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez peluche Zobacz posta
    jak to po co, kolekcjonersko, jak znaczki....

    Wow i omg!
    ja tam może i jestem trochę uzależniona, ale ja to łatwo wpadam w nałogi więc nic dziwnego a pamiętam jak kupiłam pierwszą chustę to sobie myślałam, że więcej niż jedna nie potrzebne


  20. #80
    Chusteryczka Awatar owieczka33
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa BMW ;)
    Posty
    2,878

    Domyślnie

    Sądziłam, że jestem, ale nijak nie mieszczę się w tych opisach- wydaję swoje "wolne" pieniądze (po opłaceniu rachunków), nie mam ukrytych kont, bo każde z nas ma wlasne, jak nie mam kasy- nie kupuję, choć miałabym ochotę. JESZCZE się trzymam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •