Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Wątek: Jaka długość?

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    10

    Domyślnie Jaka długość?

    Ja przepraszam jeśli był taki temat to prosze o scalenie.
    Ale jako kompletny laik w temacie chciałam zapytać doświadczonych.
    Są dwie długości (co najmniej) 3,5 i 4,6 chciałam sie zapytać jaka różnica? która lepsza? Ma to jakieś znaczenie?
    pytam bo przystąpiłam do licytacji chusty NAti nim przeczytałam opis. Tak wiem głupota. Potem doczytałam ze to 3,5 z doszytym metrem (!!??). Napisałam do sprzedawcy prośbe o wycofanie mnie z licytacji jednakże nie otrzymałam żadnej odpowiedzi aukcja sie skończyła a ja niby wygrałam. i tak sie zastanawiam (bo cena niska była) czy pisać z zapytaniem czy mnie usunięto czy po prostu zapłacić i wziąć. cena licytaci skonczyla sie na kilkudziesieciu złotych. A ten metr doszyty z dwóch stron.
    Bede wdzieczna za odpowiedzi.

  2. #2
    Chustomanka Awatar tonya
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    743

    Domyślnie

    o raju jak to z doszytym metrem i to z dwóch stron

    podaj proszę linka do aukcji
    Beata mama Grzesia (30/03/96) Ani (14/08/07) i Jasia (16/10/09)

  3. #3
    Chusteryczka Awatar Sroka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    na polnoc od Monachium
    Posty
    1,613

    Domyślnie

    nie bierz pozszywanych! to nie do noszenia, bo elastycznosc przez szwy totalnie zatracona! obrus sobie mozesz z takiej chusty najwyzej zrobic .....

  4. #4
    Chusteryczka Awatar IzaBK
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Pruszków/Warszawa
    Posty
    2,933

    Domyślnie

    zawsze możesz te przyszywane części odpruć i zostanie Ci do użytku normalna krótka chusta z takiej zawiązesz plecak prosty w przyszłości ... tak więc jeśli się okaże że sprzedawca nie pozwoli się wycofać to moim zdaniem nie ma tragedii.
    ale do używania "na teraz" kup coś dłuższego, minimum 4,6, chyba że jesteś większa, to coś jeszcze dłuższego.
    I dzięki temu będziesz miała już dwie chusty, czyli stosik
    G- X 2009 E- VI 2003 M- XII 1998

    NaturalnaMama.pl - ot, zwykły sklep.
    Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi, Instruktor Shantala: PogotowieChustowe.pl

    konsultacje także poprzez SKYPE

  5. #5
    Chusteryczka Awatar Sroka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    na polnoc od Monachium
    Posty
    1,613

    Domyślnie

    ja zrozumialam, ze to kawalki 1m -1,5m -1m, a z takich to tylko serwetki

  6. #6
    Chustonówka
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    10

    Domyślnie

    chusta ma w sumie 5.5 metra. http://allegro.pl/show_item.php?item=1239450168 tu jest Aukcja

  7. #7
    Chustomanka Awatar tonya
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    743

    Domyślnie

    czyli jest tak: 1m czegoś - 3,5m Nati - 1m czegoś?
    tzn że doszyty jest zupełnie inny materiał z każdej strony? kurcze czego to ludzie nie wymyślą

    jak dla mnie to w całości ta chusta jest nie do noszenia - argumenty podała Sroka powyżej - w sumie masz tylko chustę długości 3,5 m jak odprujesz to co zostało do niej przyszyte

    tak jak IzaBK myślę że nie ma tragedii - jak chcesz mieć krótką chustę, to zapłać, jak nie to nie płać i najwyżej dostaniesz nega - sprzedawca nie zmusi Cię przecież do kupienia tego czego nie chcesz
    Beata mama Grzesia (30/03/96) Ani (14/08/07) i Jasia (16/10/09)

  8. #8
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Beskid Niski
    Posty
    5,289

    Domyślnie

    imo za żadne pieniądze masz porządną chustę na plecaki. po odpruciu kawałków, rzecz jasna.
    a swoją drogą, ktoś miał fantazję...
    2007, 2009, 2016

  9. #9
    Chustonówka
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    10

    Domyślnie

    czyli wychodzi na to że zapłace i odpruje najwyzej. A i tak musze kupic jeszcze jedna bo na moja malutka potrzebuje chyba 4,6 (mała ma dopiero niecały miesiac.)

  10. #10
    Chustomanka Awatar tonya
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    743

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pemkad Zobacz posta
    czyli wychodzi na to że zapłace i odpruje najwyzej. A i tak musze kupic jeszcze jedna bo na moja malutka potrzebuje chyba 4,6 (mała ma dopiero niecały miesiac.)
    ile masz wzrostu i wagi, jaki rozmiar ubrań nosisz? bo może potrzebujesz chusty w rozmiarze 4,2 albo 5,2 a nie standardu 4,6
    Beata mama Grzesia (30/03/96) Ani (14/08/07) i Jasia (16/10/09)

  11. #11
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Beskid Niski
    Posty
    5,289

    Domyślnie

    z 3,5 możesz zawiązać zwykłą kołyskę (jeśli bioderka w porządku) i kangurka. kangurek jest świetny dla takich maluchów
    2007, 2009, 2016

  12. #12
    Chustopróchno
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    10,698

    Domyślnie

    widziałam Was i myślę,że 4,6 będzie ok

  13. #13
    Chustonówka
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    5

    Domyślnie

    To ja się do tematu podepnę
    Chciałabym zakupić chustę tkaną. Mam 156 cm wzrostu i noszę ubrania w rozmiarze 34. Chciałabym jednak, żeby mój mąż też miał możliwość noszenia, a ma on 170 cm wzrostu, ale ciężko mi określić jaki on ma rozmiar ubrań.. Chyba spodnie ma na rozmiar 30 z tego co pamiętam (ja noszę spodnie w rozmiarze 25 lub 26). Jakiej długości chusta byłaby dla nas odpowiednia?
    Czy jeśli przyszłoby nam do głowy kupowanie nosideł czy czegoś podobnego to rozmiar tego typu rzeczy jest uniwersalny, czy, tak jak chusta, ma jakieś rozmiary odpowiadające noszącym?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •