Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 33

Wątek: chusta a okulary:(

  1. #1
    Chustomanka Awatar Magdailena
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    Jelenia Góra
    Posty
    726

    Domyślnie chusta a okulary:(

    No i stało się!
    Było to tak: moje brile miałam tez już nie bardzo sprawne, tj. wypadła mi kiedyś śrubka od oprawek z lewej strony. Nie chciało mi sie isć do optyka. No to sobie skleiłam taśmą klejacą. Wiem, jak głupio to zabrzmi i wygląda, ale ja już taka jestem. Nidebalec i mało estetyczna. Wybraliśmy sie dziś z Wojtkiem (jak codzień) po starszą córę do skzoły. Autobusem miejskim. Trochę się gzrebałam, przyszło mi przyspieszyc, no i moja misterie ukręcona konstrukcja taśmowo-oprawkowa sie rozwaliła. Wsiadlam do autobusu, okulary do kieszeni swetra. Wysiadam z autobusu, chcę ząłożyc okulary, a tu nie ma tej jednej częsci oprawki!!!!

    A chciałam sobie nową chustę kupić! A teraz muszę nowe okulary! No bo pzrecież w takich binoklach zakładanych na nos i jedno ucho nie bedę chodziła, no bez pzresady!! Aż takim flusiem nei jestem 9 choc niewiele mi brakuje, szczerze mówiac).
    Wadę wzroku mam -7, wiec odpada chodzenie bez okularów, dosć, ze po córę szłam do szkoły - ledwom ją znalazła.

    Pocieszcie jakoś.

  2. #2
    Chustoguru Awatar Olapio
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7,913

    Domyślnie

    Ale sie usmialam
    Zawssze mi sie smiac chce z tesciowej co po domu takie sklejone okulary nosi, na zewnatrz sobie nie wyobrazam
    No kup sobie nowe okulary, chusty to nie wszystko

  3. #3
    Chustoguru Awatar paskowka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa-Bielany/Puławy
    Posty
    6,506

    Domyślnie

    Troszkę sie uśmiałam, mając wizje jak szukasz córki w szkole. Przepraszam, ale sama mam niemałą wade wzroku i bez soczewek jak kret sie czuję

    Pocieszam, przytulam i nakazuję - po okulary marsz!


    www.lydialand.pl - Sklep - chusty Chimparoo, Hoppediz, LennyLamb, Nati, Felizzy, nosidła Bondolino, Tuli, Manduca, Hipseat, pieluszki wielorazowe, Goki, Bajo
    Chimparoo - Wyłączny przedstawiciel chust Chimparoo.

    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci


  4. #4
    Chustoholiczka Awatar madzi
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    3,966

    Domyślnie

    przytulam przez śmiech ...
    zawsze się śmiałam z M. gdy chodził w rozwalonych okularach (a niszczy je średnio raz w roku). Ostatnio zniszczył oprawki niezniszczalne - tytanowe, na dwie części. Kiedyś wracał do Warszawy z Zakopanego w okularach bez tej całej bocznej części (która idzie za ucho)
    Wybierz piękne oprawki, w cudownych kolorach w takich jakich chciałaś chustę kupić.

  5. #5
    Chusteryczka Awatar mamaija
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2,070

    Domyślnie

    haha-jakbym siebie widziała bez okularów dobrze,ze sie nie zgubiłas....
    .... ja to nawet dziwnie nogi podnoszę bo niewiele widze jak nie mam okularów.
    ja tez "troszkę" nadgryziome nosze bo kazdy szczeniak od zawsze slad pzostawić musiał na oprawach.....tym razem Leon ze stołu w nocy sobie je sciagnał....nie wiem jak on to zrobił
    no i tez powinnam zmienić .......
    swoja drogą to wydatek wielkosci suuuper kawałka szmaty wiec rozumiem ból
    my juz sie nie nosimy więc bedą w przyszłosci nowe okulary.
    A ty kup sobie jakies super oprawki pod kolor chusty na przykład

  6. #6
    Chustomanka Awatar Luthien
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Kraków/Wrocław
    Posty
    1,162

    Domyślnie

    Przytulam, bo i ja z tych ślepawych... Pole ostrego widzenia mam coś 20 cm, więc.. sama wiesz
    U mnie problem rozwiązały soczewki, noszę teraz te miesięczne - night&day. Fakt, wychodzi drożej niż okulary (bo wydatek rzędu 130plnx3mce, ale jeśli ktoś często okulary niszczy, to nie tak tragicznie), ale jaka wygoda... i nie zdarzyło mi się zgubić/uszkodzić przed czasem, a z okularami różnie bywało.. oj róznie.
    Julia - 25.03.2008 i Kubuś - 02.11.2009
    "Tak, zorganizowane życie jest najlepsze dla dzieci. Szczególnie, jeśli mogą je sobie organizować same" - Pippi Langstrumpf

  7. #7
    Chusteryczka Awatar kulka37
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    1,893

    Domyślnie

    O jakże Cię rozumiem!Jam też bez okularów ślepa jak kret.
    Nie ma wyjścia suń po okulary.A chustę może się uda pożyczyć

  8. #8
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,797

    Domyślnie

    idź tam gdzie robiłaś te okulary - jest szansa, że mają identyczne oprawki i wymienisz samą oprawkę - serio, da się, koleżanka tak reklamowała zauszniki bo popękały i jej tylko to wymienili - zwłaszcza jak masz drogie szkła...

    a może same szkła kontaktowe? ogólnie dziecko + okulary = szkody... mój tż mi jedne załatwił ostatnio, na szczęście takie stare i nieużywane prawie...
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  9. #9
    Chustofanka Awatar Mamusiaanusia
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Białystok
    Posty
    444

    Domyślnie

    Magdailena - to ja też ma -7 i obawiam się, że bez szkieł dziecka bym nie znalazła hihi...
    Ja od wieeelu lat noszę kontakty, a okularki wieczorkiem i gdy zdarzy mi się jakaś infekcja, od jakiegoś czasu kupuję trzymiesięczne na allegro, są tańsze niż w optyku! Bardzo polecam!
    A teraz współczuję (choć uśmiałam się czytając Twoją historię)... trzymaj się!



  10. #10
    Chusteryczka Awatar groszek1983
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,683

    Domyślnie

    Dreptaj po okulary
    Powiem wam że ja juz takie rzeczy widziałam pracując w optyku że dramat... śrubka pomalowana lakierem do paznokci aby lepiej trzymała, taśmy klejące, plastry opatrunkowe, druciki, szpilka, spinacze do papieru. Najgorsze jak ktoś przychodzi z takimi oprawkami, poklejonymi i już mega brudnymi aby dać nową śrubkę... aż strach człowieka bierze jak ma to dotknąć... zawsze wtedy prosze klienta aby najpierw porozklejał i wyjął te szpejka i dopiero montuje.
    Szymon 30.12.2007, Wojciech 20.12.2014.

  11. #11
    Chustonoszka Awatar vilemon
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    Pabianice
    Posty
    122

    Domyślnie

    Idź kochana po okulary chusta nie zając nie ucieknie a szkoda byłoby żebyś dziecko zgubiła

    oj ja też z tych ślepych (-7,00), ale u mnie okulary tylko wieczorem zakładam. Od wielu lat noszę soczewki i bardzo polecam. Też kupuję na allegro, dużo taniej niż u optyka.

  12. #12
    Chusteryczka Awatar ovejablanca
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    1,559

    Domyślnie

    hahaha, się uśmiałam...
    właśnie, może przejdź się do optyka i zakup szkła kontaktowe... koszt na miesiąc to ok 30-40 zł...to i na nową chustę Ci może starczy
    a tak na serio to współczuję, ja też z tych ciągle psujących okulary...dobrze, że mam jeszcze soczewki właśnie. a mają jeszcze jeden ważny plus - soczewek dziecię nie jest mi w stanie ściągnąć radośnie...




  13. #13
    Chusteryczka Awatar Musli
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,586

    Domyślnie

    Idz do oku;isty dobrac soczewki. JA nosze miesieczne, ciaglego noszenia (tzn bez zdejmowania) za 12 zł za sztukę, czyli para wychodzi 24 zł miesięcznie.
    nie ma mnie, wracam w niedzielę


    blog http://szandorowemusli.blogspot.com
    dziergadełka http://musli-ruszyczmiejsca.blogspot.com

  14. #14
    Chusteryczka Awatar Musli
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,586

    Domyślnie

    ovejablanka razem pisalysmy
    nie ma mnie, wracam w niedzielę


    blog http://szandorowemusli.blogspot.com
    dziergadełka http://musli-ruszyczmiejsca.blogspot.com

  15. #15
    Chusteryczka Awatar ovejablanca
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    1,559

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Musli Zobacz posta
    ovejablanka razem pisalysmy
    tak OT, zafascynowałaś mnie tymi soczewkami do ciągłego noszenia...wygodne to? nie czuć nic? nie brudzą się? dawaj mi jakieś namiary pleaseeeee




  16. #16
    Chustoguru Awatar sylvetta
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    7,114

    Domyślnie

    Kochana!!!!!
    Co TY? Fundusz na binokle chcesz wydac?????

    Mam pomysł - mocowanie na gumce

  17. #17
    Chusteryczka Awatar Mita
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    2,571

    Domyślnie

    Albo przestać myc dzieci i po zapachu poznawać
    W życiu trzeba miec jakies priorytety


    -Niektórzy ludzie są podli ,bo kłamią!- krzyknął Lubiński
    -A inni są jeszcze bardziej podli ,bo mówią prawdę- odparł doktor.

  18. #18
    Chustopróchno Awatar Karusek
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    12,472

    Domyślnie

    może mają jeszcze ten model i naprawią okulary za mniej?

    swoją drogą pamiętam jak optometrysta (nie jestem pewna nazwy) na mnie dziwnie patrzył, gdy przyszłam na badanie wzroku i zdjęłam okulary: szkła porysowane, jeden zausznik ułamany w połowie (nadepnęłam na nie , i skrzywione mocno, bo Staś je kiedyś w zabawie za mocno ściągnął mi z nosa Po wzroku tego pana zrozumiałam dopiero, że chyba pora na zmianę
    2 + 7 (2005-2018)

  19. #19
    Chustoholiczka Awatar marza
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    3,303

    Domyślnie

    Będziesz miała jakieś fajne oprawki A nową chuste jeszcze zdążysz kupić

    U mnie co prawda tylko -4, ale bez okularów nic nie widzę
    W domu mam zapasowe oprawki, w razie awarii.
    Marzena,mama Neli(X'2004) i Poli(VII'2008)
    Doradczyni po kursie średniozaawansowanym Die Trageschule ®

    Zielona Mama.pl chusty, nosidła ergonomiczne, pieluszki wielorazowe. To także wypożyczalnia chust i nosideł oraz nauka wiązania chust we Wrocławiu. Zapraszamy do sklepu stacjonarnego! Wrocław ul. Czarnieckiego 29A/AB

    Chusty tkane Little Frog

  20. #20
    Chustonoszka Awatar Vivid
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    120

    Domyślnie

    Kocham chusty. Ale bez okularów nie da się podziwiać jakie są piękne i dziecko trudno znaleźć by zamotać. Ja nie mam aż tyle co ty (tylko -4,5), ale pierwsze co robię po zdjęciu soczewek kontaktowych jest założenie okularów, które zdejmuję dopiero jak już gaszę światło.
    Tak więc kochana, pędź do optyka po okulary, a soczewki też weź pod uwagę - gorąco polecam.
    Aaaa, jeszcze coś. Tu pewnie zrozumienia nie znajdę , ale po zakupie okularów dodatkowe pieniądze wydałabym na soczewki zamiast na nową chustę

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •