Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26

Wątek: Czy Szukaj umie...

  1. #1
    Chusteryczka Awatar rzezuchama
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,580

    Domyślnie Czy Szukaj umie...

    ...znajdować frazę w JEDNYM wątku?
    ...znajdować frazę w JEDNYM dziale?
    ... jednym podforum?

    Chodzi mi o to, że np. szukam czegoś co może być tylko w np. ciąży i porodzie, ale szukaj wywala mi całe forum i szukaj tatka latka...
    Albo chciałabym znaleźć coś w jednym wątku, który ma już ponad 30 stron i to samo, a wiem, że pojawiło sie w tym jedyn wątku w jednym/dwóch postach, tylko nie mam czasu i chęci przeszukiwać 30 stron?

    A może jestem ograniczona i nie zauważyłam jakiegoś magicznego przycisku?
    Marta, mama Stasia - 2007 i Józina - 2010
    Stasiek poleca
    Błogosławiony, który nie mając nic do powiedzenia nie obleka tego w słowa. Julian Tuwim

  2. #2
    Chusteryczka Awatar aurora
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    2,180

    Domyślnie

    Jak klikniesz "zaawansowane wyszukiwanie", to poszukaj w prawym górym rogu "szukaj inaczej". Zaraz pod bannerem Maminka.
    Kiedy dzieci są małe, daj im korzenie, a kiedy są duże, daj im skrzydła.

  3. #3
    Chustoholiczka Awatar kubutkowa
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Reykjavik / Poznań
    Posty
    3,043

    Domyślnie

    musisz wejsc w opcje zaawansowane i wtedy chyba mozesz skierowac szukaja na jeden dzial.

    OT zamowilam ksiazeczki dla Tocha

  4. #4
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    3,704

    Domyślnie

    podpinam się - czy szukaj umie znaleźć wyraz w każdej odmianie? w sensie coś w rodzaju "chust*" jako chusta, chustę, chustom etc. jednocześnie?

  5. #5
    Wałkoguru
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Reykjavik
    Posty
    5,679

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cobra Zobacz posta
    podpinam się - czy szukaj umie znaleźć wyraz w każdej odmianie? w sensie coś w rodzaju "chust*" jako chusta, chustę, chustom etc. jednocześnie?
    Wpisz coś takiego w Szukaju i sprawdź

  6. #6
    Chustoholiczka Awatar kubutkowa
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Reykjavik / Poznań
    Posty
    3,043

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Meta Zobacz posta
    Wpisz coś takiego w Szukaju i sprawdź
    Meta, ale jesteś złośliwa
    A ty jeszcze na nogach?

  7. #7
    Wałkoguru
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Reykjavik
    Posty
    5,679

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kubutkowa Zobacz posta
    Meta, ale jesteś złośliwa
    A ty jeszcze na nogach?
    No jak zapytałaś to już prawie nie byłam - ale znów jestem (od jakichś 2 godzin...)

    No złośliwa jestem bo wpisać w szukaju np "cobr*" jest szybsze niż zapytanie, czy się tak da

  8. #8
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    3,704

    Domyślnie

    no że z gwiazdką nie działa to wiem, dlatego pytam. Widocznie nie zrozumiałaś mojego zapytania. Miałam na myśli, że tak jak pytajnik czy gwiazdka zastępują w innych programach dowolny ciąg znaków, tak nie wiem jakiego znaku użyć tutaj, żeby ten sam efekt osiągnąć.

  9. #9
    Wałkoguru
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Reykjavik
    Posty
    5,679

    Domyślnie

    Cobro, nie wiem, po jakim czasie wygasa link do zapytania w wyszukiwarce, ale sprawdź sobie to: http://forum.chusty.info/forum/searc...archid=1269744 (Inne wyszukiwanie, kryteria: cobr*, szukaj na forum Wszyscy o wszystkim, pokaż jako Posty)

  10. #10
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    3,704

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Meta Zobacz posta
    Cobro, nie wiem, po jakim czasie wygasa link do zapytania w wyszukiwarce, ale sprawdź sobie to: http://forum.chusty.info/forum/searc...archid=1269744 (Inne wyszukiwanie, kryteria: cobr*, szukaj na forum Wszyscy o wszystkim, pokaż jako Posty)
    oki, tylko to jakoś nie do końca działa. Wpisałam dla testu słowo, które powinno dać kilka stron wyników, czyli indi* od indio i zaznaczyłam, ze szukam postów. Spodziewając się zalewu wyników już chciałam wstać zrobić kawę a tu szukaj wypluł mi tylko jeden wynik no i nadal nie rozumiem dlaczego

  11. #11
    Wałkoguru
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Reykjavik
    Posty
    5,679

    Domyślnie

    Ale że jak?
    http://forum.chusty.info/forum/searc...archid=1269864 - tyle mam wyników na to "indi*" pokazywane jako posty

    A co do dziwacznego działania naszego Szukaja, to ostatnio się poprawił (m.in. te gwiazdki W KOŃCU zaczęły działać), ale i tak daleko mu do tego cuda, które mieliśmy we wcześniejszej wersji forum

  12. #12
    Chusteryczka Awatar rzezuchama
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,580

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aurora Zobacz posta
    Jak klikniesz "zaawansowane wyszukiwanie", to poszukaj w prawym górym rogu "szukaj inaczej". Zaraz pod bannerem Maminka.
    Dziękuję! O to cho!
    Marta, mama Stasia - 2007 i Józina - 2010
    Stasiek poleca
    Błogosławiony, który nie mając nic do powiedzenia nie obleka tego w słowa. Julian Tuwim

  13. #13
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    3,704

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Meta Zobacz posta
    Ale że jak?
    http://forum.chusty.info/forum/searc...archid=1269864 - tyle mam wyników na to "indi*" pokazywane jako posty

    A co do dziwacznego działania naszego Szukaja, to ostatnio się poprawił (m.in. te gwiazdki W KOŃCU zaczęły działać), ale i tak daleko mu do tego cuda, które mieliśmy we wcześniejszej wersji forum

    oj to ja już nie rozumiem. To znaczy że dostajemy różne wyniki na to samo zapytanie? przecież to nie powinno tak działać (chociaż tłumaczy dlaczego czasami dziewczyny nie mogly czegoś znaleźć

  14. #14
    Chusteryczka
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    2,613

    Domyślnie

    U mnie wyrzuca cztery posty, z czego trzy w tym wątku, w którym właśnie piszemy...

  15. #15
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    3,704

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Amparo Zobacz posta
    U mnie wyrzuca cztery posty, z czego trzy w tym wątku, w którym właśnie piszemy...
    no tak, a dlaczego nie wyrzuca nic na przykład z bazarku? bo ja nie wierzę, że tam nie ma ani jednego postu o indio

  16. #16
    Chustomanka Awatar busia
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Dublin
    Posty
    1,499

    Domyślnie

    mnie się wydaje, że najlepszym szukajem jest Meta, zawsze znajdzie dany temat czy wątek
    Beata, mama Zosi (15.02.2009) i Mikolaja (6.01.2011) , żona Łukasza

  17. #17
    Wałkoguru
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Reykjavik
    Posty
    5,679

    Domyślnie

    Kurcze, napisałam długiego posta i skasowałam zamiast wysłać...

    Zalogowałam się na moje konto do zadań specjalnych (0 postów, bez dostępu do limitowanych podfor ) i na zapytanie "indi*" dostałam tylko 2 wyniki Kiedy o to samo pytam z tego konta - pokazuje mi sie wieeeele wyników, nawet nie chce mi się sprawdzać, na ile stron...
    Nie wiem, o co w tym chodzi, dlaczego Szukaj robi takie rozróżnienia, jest rasistą czy co
    Fakt, jeśli ktoś nie ma dostępu do MNK czy galerii, wtedy Szukaj nie pokaże tej osobie wyników z tych działów - ale cała reszta?
    Trzeba chyba poprosić 3oko, żeby jakąś wiwisekcję zrobił Szukajowi, czy coś równie okrutnego

  18. #18
    Chusteryczka
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,486

    Domyślnie

    bo szukaj Ciebie się słucha bo się wałka boi

  19. #19
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    3,704

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez busia Zobacz posta
    mnie się wydaje, że najlepszym szukajem jest Meta, zawsze znajdzie dany temat czy wątek
    ale nie mozna jej głowy zawracać - a poza tym czasami też bym chciała samodzielnie coś zrobić (oprócz kupy )

    dopisek:
    no ale ja mam dostęp i do bazarku i do MNK i do galerii.... ino wyników dla indi* nie mam
    Ostatnio edytowane przez Cobra ; 25-09-2010 o 22:32

  20. #20
    Wałkoguru
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Reykjavik
    Posty
    5,679

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez joleczka Zobacz posta
    bo szukaj Ciebie się słucha bo się wałka boi
    Haha no prędzej tych koszmarnych lokówek na głowie

    Ale tak BTW muszę zwrócić honor wszystkim, bo do tej pory myślałam sobie "o co chodzi tym dziewczynom, nie chce im się porządnie poszperać szukajem, poustawiać kreteriów wyszukiwania - tylko ciągle i ciągle NIE ZNALAZŁAM..."

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •