Strona 1 z 9 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 176

Wątek: Chusta kółkowa - RODZAJE RAMION a komfort noszenia

  1. #1
    Chustomanka Awatar joawoj
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    974

    Domyślnie Chusta kółkowa - RODZAJE RAMION a komfort noszenia

    Jaki rodzaj ramienia w chuście kółkowej jest Waszym zdaniem najwygodniejszy?
    Noszę się z zamiarem zakupu tkanej kółkowej, bo na takiej zwykłej bawełnianej Kangoogoo trochę się zawiodłam i zastanawiam się czy rodzaj przeszycia ramienia ma znaczenie?
    Proszę o opinie bardziej doświadczone
    Ostatnio edytowane przez Meta ; 01-11-2009 o 10:16 Powód: zmiana tytułu (dla lepszej widoczności :)


    Mam wiecznie zapchaną skrzynkę --> piszcie proszę na maila: mmpjmw@gmail.com

  2. #2
    Chusteryczka Awatar lemonka
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    2,182

    Domyślnie

    Ja mało doswiadczona więc nie pomogę, ale za to spytam dlaczego zawiodłaś się na kółkowej Kangoogoo?


    Kto bije, żeby nauczyć, uczy bić.
    flickr-moje zdjęcia

  3. #3

    Domyślnie

    Moim zdaniem ma to zasadnicze znaczenie. Idealne rozwiązanie ma Oppamama, pisałam już nawet o tym na blogu. Materiał jest złożony w ten sposób, że rozkłada się po jednej i drugiej stronie równomiernie, dzięki czemu super leży na ramieniu i nic nie uwiera.

  4. #4
    Chustoguru Awatar petisu
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Zielona Góra
    Posty
    8,828

    Domyślnie

    Mam storcha kolkowego, ktory ma kolka poprostu przyszyte bez zadnych zakladek i bylam przekonana, ze tak jest najlepiej, ale sprobowalam didka z zakladkami i okazalo sie, ze jednak to mi odchodzi, bo cale ramie chusty ladniej sie trzyma na ramieniu, a same zakladki (ten przeszyty kawalek) jest na tyle krotki, ze w niczym nie przeszkadza wcale.
    Fajnie by bylo gdybys mogla sprobowac roznych opcji, bo pewnie kazdemu pasuje co innego.
    www.gugu-gaga.pl chusty Didymos i nosidła KiBi
    gugu-gaga.pl na Facebooku

    Łucja 23.03.06.&Milana 10.06.09.&Marshall 11.03.14.

  5. #5
    Chustomanka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Warszawa-Wola
    Posty
    567

    Domyślnie

    według mnie rodzaj uszycia ramiona to najważniejsza cecha kółkowej, chyba nawet przed rodzajem tkaniny

    noszę w kółkowej Babylonii, która ma bardziej "zakładkowe" ramię niż obecnie testowany kółkowy Lilibulek (kurcze, jak to wyrazić słowami ).
    Jeszcze inne (imho do tej pory dla mnie najwygodniejsze ) ramię jest w Oppce

    dojrzewam do decyzji o kółkowym didku bez szytego ramiona, o takiego jak na trzeciej fotce:


    polecam popróbowanie różnych ramion

    kolejna po ramieniu ważna cecha kółkowej to kółka - rozmiar i z czego są (niektóre się strasznie ślizgają)

    i w końcu materiał - ciemne kolory, one w niektórych chustach kółkowych mogą się "uwidocznić" w miejscach styku z kółkami

  6. #6
    Chustonówka Awatar iwonams
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    okolice Gliwic
    Posty
    30

    Domyślnie

    hej dziewczyny ramie na zsdnicze znacznie np. w hamalu-mam, jst fatalnie uszyte .W zasadzie to jak masz maluszka na biodrze to ramię zjeżdża na szyję :x . Nie da się go rozłóżyc.
    POZDRAWIAM WESOŁO, IWO...
    MAMA MIKOŁAJKA 31.01.2003 I TYMCIA 23.12.2007





  7. #7
    Chustopróchno Awatar Budzik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    13,478

    Domyślnie

    Ja mam szytą wg instrukcji Oppamamy i jest b. wygodna.

  8. #8
    Chustoholiczka Awatar hanti
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa-Żoliborz
    Posty
    5,539

    Domyślnie

    kiedyś nie lubiłam kółkowych dopóki nie spróbowałam storczowej, teraz mam didka i jest cudnie w życiu nie wymienię go na szytą kółkową z bawełny, lnu...
    co do ramienia, to ja mam z drugiej fotki jest cudnie, tyle że im niższa osoba tym kółko bliżej piersi ląduje także teraz wybrałabym ramie z trzeciej fotki
    Doradca-Partner Akademii Noszenia Dzieci

    Kuba (27.01.02), Lola (17.12.03), Kinia Antosia (5.08.06), Kamila Dyś (31.08.08)

    and life's like an hourglass glued to the table,
    No one can find the rewind button girl
    So cradle your head in your hands.
    And breathe, just breathe, whoa breathe, just breathe

  9. #9
    sylwik
    Guest

    Domyślnie

    Ja mialam storczowa taka z nieskladanym ramieniem jak na ostatnim zdjeciu i bylo super, ale chusta byla pozyczona i kupilam nati - taka poskladana w stlu oppamamy ale niezupelnie i zastanawiam sie czy jej nie rozpruc i zszyc tak jak na ostatnim zdjeciu czyli bez zadnego skladania.
    s.

  10. #10
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Poznan
    Posty
    217

    Domyślnie

    mam uszytą chustę z takim ramieniem jak na 3 zdjęciu - czyli bez zakładek - owszem wygodne jest takie ramię - ale ręki podnieśc nie można. Jak się rękę w końcu podniesie - to trzeba chustę poprawiac i ściagać w dół. Dodatkowo drobny minus - materiał się ściera na tych marszczenianich bardziej niż na złożonych fałdkach.
    kasia, mama trójki ('99, '01, '07)

  11. #11
    Chustonoszka
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Kopenhaga, Dania
    Posty
    62

    Domyślnie

    Bardzo długo zwlekałyśmy do zmiany ramienia w naszych kółkowych kangoogoo...chciałam, aby nie były to chusty szyte pod Martę i na jej pomysł.
    Jednak najważniejsza jest wygoda noszenia i to my, wy mamy decydujecie. Od jakiegoś czasu zmieniłysmy zszywanie ramienia w kółkowych kangoogoo, materiał rokłada sie na ramieniu równomiernie.

    Samo złożenie przypomina Chusty Oppamamy ale nie jest identyczne
    Agnieszka mama Raffaele

    www.kangoogoo.com - chusty kó³kowe i pouch, Mei Tai i Onbuhimo!!!
    www.kangoogoo.fotolog.pl - blog kangoogoo
    www.santibera.blog.onet.pl - blog raffaele

  12. #12

    Domyślnie

    Ja mam Oppamamy i jest cudna,ta zakladka sie swietnie rozklada,super.

  13. #13
    Chustoguru Awatar Araminta
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Bytom
    Posty
    6,493

    Domyślnie

    Ja się zastanawiam, jak się nosi harmonijkę, taką jak tutaj u Anntenki na samym dole strony:
    http://tullimy.blox.pl/html/1310721,262 ... tml?4,2008

    Młody 2001 Młoda 2007 Byłam mamuk1

  14. #14
    Chustomanka Awatar joawoj
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    974

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lemonka
    Ja mało doswiadczona więc nie pomogę, ale za to spytam dlaczego zawiodłaś się na kółkowej Kangoogoo?
    Źle to ujęłam może, bo nie chodziło mi o to, że z chustą Kangoogoo jest coś nie tak. Po prostu jest ona uszyta ze zwykłej bawełny, więc materiał nie pracuje tak jak w chustach tkanych skośnokrzyżowo i dlatego mało komfortowo się nosi, bo chusta mi się wpija w ramię i kiepsko się dociąga, nie przylega też do dziecka jak "druga skóra".


    Mam wiecznie zapchaną skrzynkę --> piszcie proszę na maila: mmpjmw@gmail.com

  15. #15
    Chusteryczka Awatar lemonka
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    2,182

    Domyślnie

    Dzieki Joawoj za odpowiedź Ja tez myslę o kółkowej ze skośno... teraz mam Kangoogoo i Oppke.


    Kto bije, żeby nauczyć, uczy bić.
    flickr-moje zdjęcia

  16. #16
    yena
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hanti
    kiedyś nie lubiłam kółkowych dopóki nie spróbowałam storczowej, teraz mam didka i jest cudnie w życiu nie wymienię go na szytą kółkową z bawełny, lnu...
    co do ramienia, to ja mam z drugiej fotki jest cudnie, tyle że im niższa osoba tym kółko bliżej piersi ląduje także teraz wybrałabym ramie z trzeciej fotki
    Wgryzam się w ten wątek, bo urodziny mi się zbliżają

    Hanti, powiedz prosze, czemu zakładki jednak zamieniłabyś na zwykłe ramię. Zsuwają się przy podnoszeniu reki? Ma znaczenie jakie kto ma ramię: szerokie czy wąskie?

  17. #17
    Chustoguru Awatar petisu
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Zielona Góra
    Posty
    8,828

    Domyślnie

    Nie zsuwa sie. Jesli ktos jest niski, to przez to zszycie kolko wypadnie bardzo nisko.
    www.gugu-gaga.pl chusty Didymos i nosidła KiBi
    gugu-gaga.pl na Facebooku

    Łucja 23.03.06.&Milana 10.06.09.&Marshall 11.03.14.

  18. #18
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    to ja tak napiszę:
    co do materiału-nie kupię już nigdy kółkowej z nieskośnokrzyżowca,materiał naprawdę ma znaczenie przy częstszym noszeniu lub przy cięższym dziecku.ja noszę prawie 10 kilo pół dnia,z krótkimi przerwami,zaczynam o 11 rano,kończę o 10 wieczorem,przerzucam na plecy,z przodu,na biodrze,zależnie od tego,co robię i czego chce Marysia.
    co do ramienia-mam dwa skośnokrzyżowce z dwoma różnymi ramionami i dwoma różnymi rodzajami kółek.
    so:
    ramię płaskie można rozłożyć szerzej niezależnie na jakiej wysokości znajdują się kółka-a porządne dość szerokie rozłożenie jest istotne dla wygody i żeby dłuższe noszenie nie zakończyło się bólem ramienia.
    ramię z zakładkami można rozłożyć szerzej tylko gdy kółka są nisko-co naturalnie nie jest polecane-dzisiaj wymierzyłam sobie rozkład materiału na ramieniu gdy kółka są na tej samej wysokości-plus dla ramion płaskich.
    jak noszę dłużej w chuście z ramieniem na zakładki,trochę obniżam specjalnie kółka.
    jeśli prawidłowo założy się chustę z ramieniem płaskim to nie ma prawa materiał zjechać do łokcia-drogie panie,jak każdą chustę,tak i kółkową trzeba raz na jakiś czas dociągać i poprawiać
    kółka- przy skośnokrzyżowych nawet najcieńszych,polecam jednak rozmiar L.rozłożenie materiału w kółkach jest naprawdę istotne dla prawidłowego dociągania krawędzi chusty.
    przy rozmiarze M dłużej trwa prawidłowe rozłożenie w kółkach materiału i właściwie tak naprawdę jest nieosiągalne bardzo dobre rozłożenie w porównaniu do kółek L.
    przykład-babylonia (wiadomo wszystkim,że cieńka) ma kółka M. i na logikę wszystko wygląda prawidłowo-cieńka chusta=mniejsze kółka,można się jednak napocić,żeby rozłożyć materiał prawie tak jak trzeba.ja niestety nie mam na to czasu ani chęci,chyba że nie spieszy się Marysi i może poczekać.

    co do grubości materiału-polecam jednak te grubsze chusty do kółkowych.
    jak pasiaki didka na przykład.waga dziecka nie spada w dół tylko leci w górę,grubsza chusta lepiej się trzyma na kółkach.
    zaznaczam,że jest to moja subiektywna opinia,wg. mnie też nie ma znaczenia wielkość ramion,no chyba że ktoś jest baaaardzo drobny.

    ideałem kółkowej dla mnie jest troszkę grubsza chusta typu stara nati,pasiaki didka,czy pasiaki storczyka z otwartym ramieniem i kółkami L.

  19. #19
    Chustomanka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Warszawa-Wola
    Posty
    567

    Domyślnie

    Magda wielki dzięki za Twój post
    zastanawiałam się nad rozmiarem kółek w babylonii i jakoś też mi wyszło, że przymałe.....

  20. #20
    Chustomanka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Warszawa-Wola
    Posty
    567

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez magda1980
    ideałem kółkowej dla mnie jest troszkę grubsza chusta typu stara nati,pasiaki didka,czy pasiaki storczyka z otwartym ramieniem i kółkami L.
    a hoppka ktoś ma?
    bo to też grubszy raczej materiał

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •