Strona 8 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 176

Wątek: Chusta kółkowa - RODZAJE RAMION a komfort noszenia

  1. #141
    Chustomanka Awatar gienia
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1,181

    Domyślnie

    Eh, czemu ja to dopiero teraz czytam. Jak kupowałam chustę, to pojęcia nie miałam o takich detalach. Codziennie wkurza mnie ramię w moim hamalu, a kasy na nową chustę brak.

  2. #142
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,221

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gienia Zobacz posta
    Eh, czemu ja to dopiero teraz czytam. Jak kupowałam chustę, to pojęcia nie miałam o takich detalach. Codziennie wkurza mnie ramię w moim hamalu, a kasy na nową chustę brak.
    ale ramię można przeszyć na inne, albo hamalu sprzedaj, a inną kup z odpowiednim ramieniem

  3. #143
    Chustomanka Awatar gienia
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1,181

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gosia83 Zobacz posta
    ale ramię można przeszyć na inne
    Dzięki za pomysł!!! Jakoś sama na to nie wpadłam.

  4. #144
    Chustofanka Awatar aniahartnett
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Szamotuły
    Posty
    242

    Domyślnie

    Myrra Kochana, czy można u Ciebie nadal zamawiać uszycie chusty kółkowej? Bardzo bym taką chciała.. poproszę o odpowiedź. z góry ogromne dzięki

  5. #145

    Domyślnie

    a jamaica dolcino to jaki rodzaj ramienia?bo ugrzezlam:/

  6. #146
    Chustomanka Awatar wisienka103
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    okolice miasta Kraka
    Posty
    641

    Domyślnie

    Miał ktoś Girasola kółkowego? Bo chciałam kupić i nie wiem, czy warto. Dodam, że to ma być moja pierwsza chusta kółkowa. Mam na oku jedną jest chyba od nowości kółkowa, rozumiem, że w takim wypadku rozmiar kółek jest optymalnie dobrany do chusty i nie trzeba się zastanawiać nad ich wielkością. Może głupie te pytania, ale ja zielona jestem w temacie kółkowej.

  7. #147
    Chusteryczka Awatar mist
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    2,248

    Domyślnie

    Odswiezam watek, bo chce sobie teraz sprawic chuste kolkowa. Nosze rozmiar 36, mam ramiona raczej kosciste i wysoko zawieszony biust, a co za tym idzie, krotki odcinek miedzy biustem a ramieniem (np. zawsze musze u krawcowej skracac ramiaczka sukienek, bluzek, bo inaczej zaszewki mi wychodza pod biustem). W jakie ramie celowac? Z tego, co wyczytalam, to chyba plaskie? Czy zupelnie na opak zrozumialam?

  8. #148
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    mist, w ramię proste/płaskie bym celowała

    generalnie proste ponoć wygodniejsze (ja tylko raz miałam wypożyczoną z zakładkowym ale nie widziałam różnicy specjalnie), no i lepiej współpracujące przy odwróconej krawędzi

    edit: mogę wziąć kółkową na spotkanie forumowe to sobie przymierzysz proste
    Ostatnio edytowane przez HoliPoli ; 08-02-2014 o 19:36


  9. #149
    Chusteryczka Awatar mist
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    2,248

    Domyślnie

    HoliPoli, dzieki, ale ja teoretycznie dzien po spotkaniu wyjezdzam i po prostu musze miec juz wtedy kolkowa (lecimy samolotem i nie bierzemy wozka)

  10. #150
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    odważnie! lubię tak

    no tak czy inaczej podtrzymuję - brałabym z ramieniem prostym


  11. #151
    Chustonówka
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    Gorlice
    Posty
    12

    Domyślnie

    Witam!

    Jeśli już jest gdzieś takie pytanie, to przepraszam, ale chciałam się dowiedzieć w jaki sposób złamać/"zeszmacić" chustę? Kupiłam chustę lnianą i strasznie ciężko się reguluje (kółkowa).

    Edit: oj, przepraszam. Pomyliłam tematy...
    Ostatnio edytowane przez huda ; 30-06-2014 o 20:33

  12. #152
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,746

    Domyślnie

    właśnie mam babylonie z nowym ramieniem, testuje na mojej 6-latce!!!!To ramię ma moc!!!!Jest wypchane,szerokie i bardzo komfortowe!

  13. #153
    Chustonówka
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam, chciałam się podzielić swoim małym doświadczeniem.poza tym sama pół roku temu szukałam na temat ramion chust kołkowych info i wiem ze doświadczenie innych mam jest w tym temacie bardzo pomocne. Otóż mam chuste kółkowa storchenweige leo z ramieniem prostym i jestem z niej bardzo zadowolona. Nic mnie nie uwiera i noszę moje dziewięć kilo szczęścia bardzo komfortowo

  14. #154
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,221

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nata Zobacz posta
    właśnie mam babylonie z nowym ramieniem, testuje na mojej 6-latce!!!!To ramię ma moc!!!!Jest wypchane,szerokie i bardzo komfortowe!
    Zamiescisz zdjecie tego ramienia?
    Nowe jest w sensie, ze dla Ciebie nowe czy to jakies innowacyjne rozwiazanie babylonii?

  15. #155
    Chusteryczka Awatar majetta
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,751

    Domyślnie

    Hmm... może to kwestia przyzwyczajenia a może wyrobienia chusty.
    No nie jestem w stanie ogarnąć mojej nowej żabki z ramieniem prostym.
    A to kółko zjedzie a to chusta się w szyję czy w ramię zaczyna wpijać.

    Zdecydowanie większy komfort mam przy natce z ramieniem zakładkowym.

    Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
    L. 12.2014, Przecinek 06.2017

  16. #156

    Domyślnie

    przepraszam ze sie spytam ale nie mam pojecia o czym piszesz a jestem bardzo zainteresowana zakupem chusty kółkowej
    i pierwsze pytanie w jakich pozycjach mozna nosic dziecko w chuscie kółkowej gdyż mam sprzeczne inf co do noszenia na plecach
    oraz co jest ukryte pod nazwami chust pasiaki didka oraz pasiaki storczyk
    i wreszcie jaki materiał wybrac i z ajikem kółkiem czy tez otwartym ramieniem
    bardzo prosze o odp bo juz całkiem nie wiem co mam kupić

  17. #157
    Chustoholiczka Awatar Alassea
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    5,873

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bondziola Zobacz posta
    przepraszam ze sie spytam ale nie mam pojecia o czym piszesz a jestem bardzo zainteresowana zakupem chusty kółkowej
    i pierwsze pytanie w jakich pozycjach mozna nosic dziecko w chuscie kółkowej gdyż mam sprzeczne inf co do noszenia na plecach
    oraz co jest ukryte pod nazwami chust pasiaki didka oraz pasiaki storczyk
    i wreszcie jaki materiał wybrac i z ajikem kółkiem czy tez otwartym ramieniem
    bardzo prosze o odp bo juz całkiem nie wiem co mam kupić
    Po kolei
    - W kółkowej - z przodu brzuch do brzucha, na biodrze. Jest też możliwość noszenia na plecach, ale nie jest to szczyt komfortu, ja osobiście nie lubię, dka mnie niewygodne bardzo.
    - Pasiaki - chusty w paski
    - Didek - skrót od Didymos, niemieckiej firmy chustowej
    - Storcz - jak wyżej, firma Storchenwiege
    - Materiał - splot skosno krzyżowy, diamentowy, jodełkowy, żakard
    - Kółka - najpowszechniejszy rozmiar to L
    - Ramię - najbardziej powszechne obecnie to ramię proste, chyba najbardziej uniwersalne; oprócz niego często można spotkać ramię zakładkowe
    Cypisek - [maj 2012], Żabka - [czerwiec 2015]
    Żona, matka, Certyfikowana Doula, Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®, CDL


  18. #158

    Domyślnie

    Super dziękuje za inf i jeśli moge prosić o radę w sprawie zakupu chusty kółkowej jakiego dokonać wyboru to rownież poproszę. Z uwagi na moja nieduża wiedzę odnalazłam jedynie chusty polskie LL raz LF z rozmowy jaka przeprowadziłam z obsługa zostały mi zaproponowane chusty bawełniane 2 m 240 g ale nic nikt nie wspominał o kółkach oraz ramieniu tak wiec nadal nie wiem

  19. #159
    Chustomanka Awatar werka
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    833

    Domyślnie

    Dziewczyny help ponoć kółka 2m są bardzo długie ogony, odnogi zwał jak zwał. Jaki jest optymalny żeby niesmykal się po ziemi kolana 1.7? Mój mąż ma 185 ja mam 165cm wzrostu..doradzcie coś proszę bo muszę pilnie dać znać

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

  20. #160
    Chusteryczka
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Leszno Rawicz
    Posty
    2,046

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez werka Zobacz posta
    Dziewczyny help ponoć kółka 2m są bardzo długie ogony, odnogi zwał jak zwał. Jaki jest optymalny żeby niesmykal się po ziemi kolana 1.7? Mój mąż ma 185 ja mam 165cm wzrostu..doradzcie coś proszę bo muszę pilnie dać znać

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
    Ja przy 161cm i rozmiarze 38/40 nosilam w kolkach 1.9m i bylo ok i dla meza 182cm tez starczalo (maz szeroki w barach )
    Teraz mam krotsza ale nie wiem ile ma dokladnie... natomiast w 2.1m nie bylo mi wygodnie, ogon za dlugi platal sie miedzy nogami

    Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •