Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy 123456789
Pokaż wyniki od 161 do 176 z 176

Wątek: Chusta kółkowa - RODZAJE RAMION a komfort noszenia

  1. #161
    Chustomanka Awatar werka
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    833

    Domyślnie

    Dziewczyny nie mogę sobie poradzić być może śmieszne tj ale nie umiem przełożyć chusty przez kilka, popatrzcie na zdjęcie, jak dla mnie to rozłożenie materiału jest kiepskie, chyba, że to wina kółek, ale na pewno nie jest tak jak na tych wszystkich filmach. Rozkładałam materiał, ale on poprostu się zwija...

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

  2. #162
    Chusteryczka
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Leszno Rawicz
    Posty
    2,046

    Domyślnie

    Musisz wyjac troche materialu, to co zostaje na kolku i zrobic z tego harmonijke w palcach, potem po kawalku przeciagnac. Nie umiem tego ubrac w slowa na filmiku wrapyouinlove z noworodkiem to widac

    Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

  3. #163
    Chustomanka Awatar werka
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    833

    Domyślnie

    Robiłam,oglądałam i guzik no nie umiem dobrze tego zrobić... Jeszcze spróbuję ściągać kawałek po kawałku, a to nie kwestia rozmiaru kółek?

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

  4. #164
    Chusteryczka Awatar eM.
    Dołączył
    Jan 2017
    Posty
    2,437

    Domyślnie

    Też się z tym samym ostatnio męczę. Mam wrażenie jakby za małe kółka a za dużo materiału.
    A 03.2017
    M 11.2020

    eM. nie Em

  5. #165
    Chustomanka Awatar werka
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    833

    Domyślnie

    Kurcze zerknijcie proszę mądre chustonoszki... tam gdzie mój palec mam wrażenie że ten materiał idzie dziwnie po skosie, tak góra... jest źle wlozony? Co robię źle?

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

  6. #166
    Chustopróchno Awatar Soul
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Toruń*Magic*City
    Posty
    10,161

    Domyślnie

    werka, mi się tak NIE robiło tylko w kółkowej o splocie prostym, gdzie materiał być dwa razy cieńszy. Ze dwa razy może rozłożyłam idealnie materiał, ale generalnie zawsze miałam jakieś takie górki i doliny.
    Nie wiem, czy jest na to patent.
    Mikołaj 2007, Ignaś 2010, Jasiulek 2015, Mieszko 2018




  7. #167
    Chustomanka Awatar werka
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    833

    Domyślnie

    Bo jakoś mi się wydawało, że na tych filmach jest wręcz niemalże idealnie rozłożone, a u mnie że jest przełożone na ukos. Zerknijcie na motania, (tak wiem, że ma złe ubranie, ale już mi się nie chciało ubierać na tą chwilę). Martwi mnie ta odwinieta krawędź na kolku bo przez nią chyba nie udało się dociągnąć, no i chyba dół za dużo materiału, a kark za luźny - choć jakbym podwinęła mu coś pod szyję byłoby chyba ok. ? I pewnie kółka zbyt nisko...?

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

  8. #168
    Chustopaleozoik Awatar zulam
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    21,905

    Domyślnie

    Wielkie te kółka rzeczywiście. Mam mniejsze, i często poprawiam (za każdym nowym dociaganiem), na skos mi materiał nie idzie. Ale Ty masz na fotce z maluszkiem nieźle rozłożone. Kółka nisko ale skoro są tak duże to chyba nie dasz rady przesunąć ich wyżej, może troszkę. Kark spoko, cały maluch ładnie ułożony, z dołu faktycznie więcej materiału - spróbuj odwrócona krawędź. Lepiej zbiera materiał z dołu, a góra mniej ciągnie, naprawdę jest różnica.


  9. #169
    Chustomanka Awatar werka
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    833

    Domyślnie

    Zulam to cieszę się bo szczerze to mój pierwszy mot noworodka, no już nie noworodka bo dziś skończył miesiąc .
    A mi się w rzeczywistości te koła wydają strasznie małe, jutro spróbuję odwrócona . Tyle, że martwi mnie ta wywrócona, obrócona krawędź na kołach , czy jestem przewrażliwiona ?
    Ostatnio edytowane przez werka ; 23-07-2017 o 22:46

  10. #170
    Chustopaleozoik Awatar zulam
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    21,905

    Domyślnie

    Ale to odwrócenie chusty masz na plecach, chyba nie piszemy o tym samym?
    edit mam na myśli to co w linku niżej jest na fotce nr 2
    http://www.chustodzieciaki.pl/noszen...zym-dzieckiem/


  11. #171
    Chustomanka Awatar werka
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    833

    Domyślnie

    No nie o tym samym , chodzi mi dokładnie o to dlaczego moja krawędź jest wywinięta do wewnątrz, zawinięta na kołach...czy co tam się z nią stało, po lewej stronie. to jak ta Pani z linku ma rozłożony materiał na kołach to mistrzostwo.
    Ostatnio edytowane przez werka ; 24-07-2017 o 00:11

  12. #172
    Chustopaleozoik Awatar zulam
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    21,905

    Domyślnie

    A jak ciągniesz krawędzie ogona? Bo tą bliżej środka ciała powinnaś ciągnąć w poziomie, tak jakby do prawej pachy, środek po skosie, a ta bliżej zewnątrz w dół, wtedy materiał powinien zostać na swoim miejscu.


  13. #173
    Chustoholiczka Awatar murmle
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    4,423

    Domyślnie

    Kiedy mnie uczono motać w kółkową ( a starszego sporo w niej nosiłam, teraz najmłodszy podobnie intensywnie noszony) dziewczyna wiele w kółkowej nosząca i będąca doradcą zresztą forumka praska, powiedziała, że w środku materiał może się tak "zwijać" że to nie ważne, ważne za to by krawędzie materiału przed rozpoczęciem motania jakby rozwinąć na kółkach by się nie zawijały, że mają prosto przechodzić przez kółka, dopiero wtedy przełożyć przez ramię i zacząć pakować malucha. A kółka w kółkowej powinny być duże, wtedy lepiej/łatwiej motać.
    Fistaszek jest z nami od lutego 2011

  14. #174
    Chustomanka Awatar werka
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    833

    Domyślnie

    Chusta jest pożyczona, więc wzięłam co dali, a nie wiedzą jaki rozmiar, ale mam już w drodze z kółkami L. Dziękuję pięknie za pomoc.

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

  15. #175
    Chustomanka Awatar werka
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    833

    Domyślnie

    Ja chyba jednak się nie nadaję do tego... dziś już go nie umiem zamotac tak jak wczoraj... materiał mnie nie słucha, nie dociąga się... ych

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

  16. #176
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jul 2017
    Posty
    1,724

    Domyślnie

    Dziewczyny, a girek? Dobry jest w wersji kółkowej?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •