Strona 7 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 176

Wątek: Chusta kółkowa - RODZAJE RAMION a komfort noszenia

  1. #121
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie Re: Kółkowa - rodzaje ramion a komfort

    Cytat Zamieszczone przez pszczoła
    Jeszcze z ciekawości, bo mnie zaintrygowało..Dlaczego rodzaj ramienia zależy od wzrostu noszącego??

    Ok, mam różnicę między SBP, prostym i zakładkowym...A harmonijkowe, to które/jakie???Wybaczcie mi, ale się pogubiłam...
    tzn. pytasz, dlaczego wzrost ma znaczenie przy wygodzie w danym ramieniu?
    wg. mnie po prostu chodzi tu o zwykłą zależność-osoba wysoka ma dłuższy tułów przeważnie a to wpływa na układanie się chusty (w zakładkowym albo masz kółka na prawidłowej wysokości albo materiał na ramieniu-tutaj musi się trafić osoba z taką budową ciała,żeby wszystko po założeniu chusty samo idealnie leżało).
    w płaskim ramieniu nie ma się tej zależności, układasz kółka na odpowiedniej wysokości i resztę też sobie układasz,w SBP masz mniejsze możliwości, ale jednak jakieś są.

  2. #122
    Chustofanka Awatar olivka
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    282

    Domyślnie Re: Kółkowa - rodzaje ramion a komfort

    Testowałam rozmaite kółkowe. I wreszcie trafiłam na ideał - kółkowa Maya Wrap.
    Ramię jest cudowne, mięciutkie, nic się nigdzie nie wrzyna, materiał fajny, długość w sam raz mój ciężki klocek nosił się w niej wyśmienicie.

    A teraz jeszcze myrra uszyje mi taką w wersji skośnokrzyżowej Nati Kalahari

    Niniejszym dzięki wielkie dla Pasji za możliwość potestowania!



    www.kamome.eu - moje pluszaki

  3. #123
    Chusteryczka Awatar kanka9
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Gdańsk/Tczew/Szczecin
    Posty
    2,174

    Domyślnie Re: Kółkowa - rodzaje ramion a komfort

    hej
    Jestem nową "chustonówką" a od kilku dni mam pierwszą kólkową chuste jest to indio viola z ramieniem bez zakładek. Powiem szczerze że jestem zachwycona choć nie mam porównania z innymi kółkowymi ale chyba przerzuce sie na kółkowe choć mojego wiązanego hibiscusa sie niepozbęde . I mam zamiar kupić sobie kolejną i stąd moje pytania. Myśle żeby to był znowu didek , kocham indio więc poradźcie.
    1. przeczytałam tu że kółko musi być w odpowiednim miejscu że za nisko się nie poleca i teraz dla czego? Czy to może coś źle wpłynąc na dzidzie zdrowotnie lub coś? Czy poprostu może być niewygodnie mi?
    2. jak długo tzn jak duże i ciężkie dzieci można nosić w kółkowej, bo w wiązanych to nawet 3,4 latki noszą?
    3. Jak chce kupic już na przyszłość to jaka najlepsza by była dla cięższego dzidzia? Najlepiej z didkowych które polecacie a jeszcze lepiej czy może jakieś indio się nadaje ? a może ktoś chce się pozbyć takiej chusty
    Nawet nie myślałam że tak mi się kółkowe chusty spodobają i podpasują a że moja miłośc do chust to dzięki wam więc traktuje Was jak 'guru" i czekam na jakieś rady i z góry dziękuje


  4. #124
    Chustoholiczka Awatar aliona
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    mieszkam w Łodzi, gdzie nawet bieganie psom szkodzi
    Posty
    4,268

    Domyślnie Re: Kółkowa - rodzaje ramion a komfort

    Cytat Zamieszczone przez kanka9
    hej
    Jestem nową "chustonówką" a od kilku dni mam pierwszą kólkową chuste jest to indio viola z ramieniem bez zakładek. Powiem szczerze że jestem zachwycona choć nie mam porównania z innymi kółkowymi ale chyba przerzuce sie na kółkowe choć mojego wiązanego hibiscusa sie niepozbęde . I mam zamiar kupić sobie kolejną i stąd moje pytania. Myśle żeby to był znowu didek , kocham indio więc poradźcie.
    1. przeczytałam tu że kółko musi być w odpowiednim miejscu że za nisko się nie poleca i teraz dla czego? Czy to może coś źle wpłynąc na dzidzie zdrowotnie lub coś? Czy poprostu może być niewygodnie mi?
    2. jak długo tzn jak duże i ciężkie dzieci można nosić w kółkowej, bo w wiązanych to nawet 3,4 latki noszą?
    3. Jak chce kupic już na przyszłość to jaka najlepsza by była dla cięższego dzidzia? Najlepiej z didkowych które polecacie a jeszcze lepiej czy może jakieś indio się nadaje ? a może ktoś chce się pozbyć takiej chusty
    Nawet nie myślałam że tak mi się kółkowe chusty spodobają i podpasują a że moja miłośc do chust to dzięki wam więc traktuje Was jak 'guru" i czekam na jakieś rady i z góry dziękuje

    bardzo się cieszę kanka9, że podpasowała Ci viola i kółkowe w ogóle, bo to poniekąd też moja sprawka

    kółko powinno być tak ułożone żeby Tobie i dzieciowi było wygodnie, najlepiej trochę poniżej ramienia a nad biustem, wiadomo, jak kółko wyląduje centralnie na piersi, to wygodnie nie będzie. za nisko nie może być bo wy;ląduje na dziecku, a nie o to chodzi.

    możesz nosić tak duże i cięzkie dziecko jak długo będzie Ci wygodnie. ja próbowałam nawet mojego 3,5-letniego miśka zapakować do tej violi, kiedy mu się nóżki zmęczyły na spacerze, ale nie umiałam umieścić w chuście tak dużego dziecka i nic z tego nie wyszło.

    nie wiem czy nośność kółkowej jest aż tak istotna, i tak na dłuższy spacer w niej nie pójdziecie. na zapas to chyba nie ma sensu kupować. chusty przychodzą i odchodzą
    ... a poczta zarabia
    złotowłosa i trzy misie
    <3 <3 <3

  5. #125
    Chustofanka Awatar olivka
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    282

    Domyślnie

    Mój bardzo subiektywny ranking chust kółkowych według wygody ramienia (bardzo subiektywny, bo to i tak zależy od budowy noszącego):
    1) Ramię Maya Wrap wypełnione (w wersji oryginalnej) oraz to samo ramię w wersji szytej przez Myrrę – jednakowo super wygodne, jak dla mnie the best. Różnica między oryginałem a myrrową wersją niezauważalna. To, co kocham w tym ramieniu, to to, że nie ma żadnych zakładek ani szwów, po prostu gładka, lekko wypełniona poduszeczka, która pięknie otula ramię. W oryginalnej Mayi nie podpasowały mi tylko kolory, dlatego możliwość uszycia u Myrry z chusty tkanej w ulubionych kolorach, to jak dla mnie strzał w 10.
    2)Ramię Oppamamy – moja pierwsza kółkowa, do której mam ogromny sentyment. Fajny patent ramienia, z jednym maleńkim minusem – wygodnie mi w niej było tylko przy noszeniu na biodrze, kiedy mogłam kółka zsunąć trochę niżej. Przy noszeniu na brzuchu przeszycie ramienia wypadało mi centralnie na czubku ramienia i niemiłosiernie gniotło. Wydaje mi się, że to trochę kwestia wzrostu – ja mam 168 i się w tej chuście trochę topiłam, bo ogon sięgał mi do połowy łydki, więc mam wrażenie, że robiona była na osobę wyższą albo tęższą niż ja. Metodą prób i błędów, testując inne kółkowe, doszłam do wniosku, że gdybym zamiast kupić standard, poprosiła Martę o uszycie chusty krótszej (jakieś 180 zamiast 2,20) i ze szwem bliżej kółek, to mogłaby to być bardzo wygodna dla mnie kółkowa.
    3) Ramiona SBP i zakładkowe – nie dogadałam się z nimi kompletnie . Mam raczej drobne ramiona i jakiekolwiek zakładki na nich maksymalnie mnie uwierają.



    www.kamome.eu - moje pluszaki

  6. #126
    Chusteryczka
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Cieszyn
    Posty
    1,994

    Domyślnie

    Na prośbę jednej z forumek wrzucam opisy i zdjęcia róznych rodzajów ramienia w kółkowej:

    Ramię płaskie - nie ma żadnych zakładek, to jest chusta zszyta na szerokość. Z jednej strony jest możliwość regulacji szerokości ramienia, ale w rzeczywistości to ramię jest wg. mnie najszersze.


    Ramię SBP - harmonijka. Dzięki niej chusta łatwiej sie układa na plecach. Dość szerokie. Bardzo chwalone i w sumie ja tez je lubię, ładnie się na ramieniu układa.


    Zakładkowe - tu może być kilka rodzajów zakładek. Wg mnie najwęższe. Czyli jest większa swoboda ruchu ręką. Ale też cały ciężar rozkłada się na szczycie ramienia - jednak w sbp jest troche szerzej rozłożony.


    Ramię wypełniane - z miękką poduszeczką. A'la Maya Wrap


    Może komuś to zestawienie pomoże

  7. #127
    Chustofanka Awatar funkia
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    342

    Domyślnie

    dzięki myrra- mi pomogło
    mam zamiar zrobić sobie kółkową-a raczej zlecić komuś uszycie bo ja dwie lewe ręce mam i właśnie myślałam nad ramionami...
    "Przyszłość zaczyna się dzisiaj, nie jutro" (J.P.II)

    Kangurek (marzec 2009) i Tygrysiątko ( maj 2006)

    mój blog o zdrowej diecie www.dieta-surowa.blogspot.com

  8. #128
    Chustomanka Awatar neverendingstory
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Rzeszów
    Posty
    1,190

    Domyślnie

    mam przegląd przez ramię zakładkowe, SBP i płaskie. I najwygodniej nosi mi się z płaskim - zdecydowanie! Zakładkowe tez jest nienajgorsze, tyle że musiałam nieraz kilka razy poprawiać ułożenie - nie zawsze udało się tak ułożyć, ze po dociągnięciu chusty było wygodnie. Najgorzej nosi mi się z ramieniem SBP - a to chyba dlatego że mam wąskie ramiona i chusta wrzynała mi się w szyję i całkowicie unieruchamiała rękę. Ramię płaskie owszem układa się szeroko na ramieniu ale jeśli potrzebuję mogę podciągnąć chustę wyżej, co umożliwia mi poruszanie ręką, a nie powoduje wrzynanie sie chusty w szyję
    moje lwice: Jadzia -05.08.2000, Justynka - 15.08.2009

  9. #129
    Chustomanka Awatar Meppel
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Gdanisko/Toruń
    Posty
    791

    Domyślnie

    nati jakie ma ramię? Nie jestem z stanie go okreslić po zdjęciach Myrry. Hm...
    Chyba zakładkowe jak to indio.. Dobrze myślę?

  10. #130
    Chustonoszka Awatar Alix
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    122

    Domyślnie

    A jakie ramie ma babylonia? Dobrze widze, ze plaskie? To na zdjeciach to strawberry?

    Edit: Czy babylonia jest oburamienna...?
    Ostatnio edytowane przez Alix ; 07-04-2010 o 22:43

  11. #131
    Chustonoszka Awatar korallab
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    132

    Domyślnie

    dziewczyny mam prośbę - mam możliwość otrzymania chusty kółkowej NatiRing, nigdy w kółkowej nie nosiłam, czy w tym modelu chusty nosi się wygodnie? i od jakiego wieku dziecko w niej mogę nosić? do tej pory nosiłam tylko w wiązanej chuście no i mam problem;p

  12. #132
    Chustomanka Awatar basiaT
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Szczecin/Świnoujście
    Posty
    854

    Domyślnie

    na pewno to szybsza wersja chusty niż wiązana, latem też chłodniej niż w wiązanej
    ja nosiłam jak Julka bardzo mocno trzymała głowę - dziecko moje z gatunku pionowych (w kołysce nie dało się nosić)
    Przyjaciele są rodziną, którą sami sobie wybieramy.


    "Z
    abawki w stylu retro"
    "Na końcu tęczy"


  13. #133
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,223

    Domyślnie

    możecie mi podać linka do uszycia ramienia zakładkowego? czy to jest to oppamamy?
    bo przeszukałam linki ze slipingbaby.net i jakoś żadne mi na zakładkowe nie wygląda- szczególnie jak porównuję do zdjęć podanych przez myrrę

  14. #134
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,223

    Domyślnie

    przypomnę się z zapytaniem

  15. #135
    Chusteryczka
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Cieszyn
    Posty
    1,994

    Domyślnie

    Gosiu - bo w rzeczywistości mogą byc rózne rodzaje zakładek. Ja w swoich chustach szyję takie jak na zdjęciu powyżej. Oppamamowe tez nazywa się zakładkowym. W sumie harmonijka to tez zakładki.

  16. #136
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,223

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez myrra Zobacz posta
    Gosiu - bo w rzeczywistości mogą byc rózne rodzaje zakładek. Ja w swoich chustach szyję takie jak na zdjęciu powyżej. Oppamamowe tez nazywa się zakładkowym. W sumie harmonijka to tez zakładki.
    dzięki za odp to się czegoś nowego dowiedziałam

  17. #137
    Chusteryczka
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Cieszyn
    Posty
    1,994

    Domyślnie

    Te na stronce o której pisałaś to sa własnie zakładkowe rózne (np. accordion fold, centerfold - to jest wygodne, czy centerfold z większą ilością zakładek).

  18. #138
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,223

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez myrra Zobacz posta
    Te na stronce o której pisałaś to sa własnie zakładkowe rózne (np. accordion fold, centerfold - to jest wygodne, czy centerfold z większą ilością zakładek).
    dzięki za info
    a to, które Ty szyjesz, to jest jakoś ogólnie dostępne do szycia, czy jest zastrzeżone ?

  19. #139
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,223

  20. #140
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,223

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gosia83 Zobacz posta
    przypomnę się z pytaniem

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •