Strona 6 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 176

Wątek: Chusta kółkowa - RODZAJE RAMION a komfort noszenia

  1. #101
    Chustoholiczka Awatar v
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    jakby Warszawa
    Posty
    3,301

    Domyślnie Re: Kółkowa - rodzaje ramion a komfort

    Cytat Zamieszczone przez robertynka
    Cytat Zamieszczone przez magda1980
    ja tylko dodam od siebie moje odkrycie roku nt. kółkowych-nawet nie zdawałam sobie sprawy z tego,jak ważny jest wzrost osoby noszącej dla wygody danego rodzaju ramienia.
    czy można prosić o rozwinięcie tematu? Zaciekawiła mnie ta teza.
    rozwiń, rozwiń

  2. #102
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie Re: Kółkowa - rodzaje ramion a komfort

    Cytat Zamieszczone przez myszowata
    Szukam kółkowej, najpierw się skupiłam wyłącznie na kolorze, potem na rodzaju materiału, teraz mi jeszcze doszedł rodzaj ramienia i wygląda na to, że chyba nigdy nic nie kupię

    Poradźcie proszę, co powinno mi się sprawdzić przy 10 kg Madziusia, moich kościstych ramionach i 167cm wzrostu

    Nie umiem się dogadać z pouchem, przeszkadza mi to, że "obejmuje" rękę i nie mogę jej podnieść do góry, odcina mi dopływ krwi do ręki i po ok. godzinnym ramieniu czuję jakbym iała paraliż ręki A piękny jest niemożliwie

    Co kupić? Strasznie mi się podobają koralle , zastanawiam się nad BB albo pasiakami storcza, przeszedł mi też przez myśl girasolek, a na horyzoncie pojawiła się wełenka indio... Heeeelp
    polecam chustę 3,5 metra i wiązanko (proste zresztą i tak samo szybkie lub czasem szybsze niż kółkowa):
    http://www.didymos.de/html/trage_sl.htm

    edit-wiązanie się nie wyświetliło,chodzi o to pod nazwą :
    Die Hüftschlinge

    przy 10 kilosach robi różnicę,jak się ma dłużej ponosić.
    od 9 kilo nie nosiłam Marysi już w kółkowej tylko w takim wiązaniu-nawet kółkowa konopna didka niewiele pomagała mi w noszeniu takiego klocka.

    nt. wzrostu to hmmm...nie podam na pewno,że osoby do tylu cm wzrostu powinny mieć ramię takie, a osoby powyżej tylu cm takie.
    po prostu okazało się,że ramię zakładkowe (jak w didkach) jest bardzo wygodne dla osób wysokich (170cm wzrostu to nie jest osoba wysoka ).
    ramię płaskie ma najwięcej możliwości,bo nie ma ograniczeń długości tułowia,kościstości ramion etc.
    ja naprawdę polecam popozyczać sobie kółkowe z różnymi ramionami, ponosić po pół godziny-przy ciężkim dziecku tyle wystarczy,żeby się zorientować.

  3. #103
    Chustoholiczka Awatar Linda
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Stare Babice
    Posty
    5,004

    Domyślnie Re: Kółkowa - rodzaje ramion a komfort

    Moim ostatnim odkryciem jest ramie w psling.... troche trzeba sie pouczyc jak zakladac, ale ostatnio po domu wylacznie w tej chuscie nosze i teraz juz jest boska Bardzo fajne jest tez ramie na zakladki w stylu kalea, troche inne niz SBP, ale tez bardzo wygodne.

  4. #104
    Chustoholiczka Awatar Linda
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Stare Babice
    Posty
    5,004

    Domyślnie Re: Kółkowa - rodzaje ramion a komfort

    Tutaj sa fotki dwoch kolkowych z kalea ramieniem:

    http://www.thebabywearer.com/forum/show ... p?t=314819

  5. #105
    yena
    Guest

    Domyślnie Re: Kółkowa - rodzaje ramion a komfort

    A ja się ostatnio przeprosiłam z moją Elaroo i jej ramieniem. Ta niby-poduszeczka świetnie jednak odciąża ramię i przy 10 kg zaczynam odczuwać różnicę. Zakładanie tej chusty nie jest łatwe, ale warto poćwiczyć. Szkoda tylko, ze chusta nie grzeszy urodą
    Wrzucam jeszcze raz fotkę, bo link u góry przestał się otwierać

  6. #106
    Chustoholiczka Awatar Linda
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Stare Babice
    Posty
    5,004

    Domyślnie Re: Kółkowa - rodzaje ramion a komfort

    Poduszeczka fajna rzecz... Maya Wrap Lightly Padded i Psling tez maja takie poduszeczki
    A twoja Ellaroo mozesz zawsze potraktowac farbka

  7. #107
    yena
    Guest

    Domyślnie Re: Kółkowa - rodzaje ramion a komfort

    Farbka! Toż to genialna myśl! Tak zrobię

  8. #108
    Chustoholiczka Awatar pszczoła
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    3,950

    Domyślnie Re: Kółkowa - rodzaje ramion a komfort

    Litości!!! Przez miesiąc prawie wybierałam chustę, sprawdzałam, czytałam opinie, zastanawiałam się, co jest dla mnie najważniejsze. W końcu wybór padł na kółkową oppamamę...Po co ja tu właziłam,, po co czytałam, ze taki kurdupel jak ja (165 cm) nie powinien porywać się na ramię z tej chusty??? Kolejny miesiąc z głowy
    Czy ktoś może niemocie dać linka, gdzie będą te opisywane przez Was ramiona, najlepiej ze zdjęciami??? JaK to zrobic, żeby je wypróbować wszystkie..oppę mam pożyczoną, więc testuję, ale faktycznie to ramię mi nie leży...Co robić, co robić???
    wspieram w rodzicielstwie

    Doradczyni Noszenia ClauWi®
    Doradczyni po kursie podstawowym Die Trageschule ®

  9. #109
    Chusteryczka
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Cieszyn
    Posty
    1,994

    Domyślnie Re: Kółkowa - rodzaje ramion a komfort

    Ja kiedyś wrzucalam zdjęcia trzech rodzajow ramion, ale nie pamiętam w jakim watku Poszukam, moze znajdę.

    Edit: pod koniec wątku: viewtopic.php?f=3&t=9764&start=0&st=0&sk=t&sd=a

  10. #110
    Chustomanka Awatar Ania_MK
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Wroclaw / Milton Keynes
    Posty
    807

    Domyślnie Re: Kółkowa - rodzaje ramion a komfort

    Ja teraz zachorowalam na kolkowa ale dalej nie wiem z jakim ramieniem - teraz mam pozyczona babylonie kolkowa i te ramie z zakladkami na pewno mi nie pasuje... chcialam porownac z SBP i plaskim ale nie wiem skad mam takie pozyczyc... i mam problem co robic
    Cora Starsza IX.2008, Cora Mlodsza I.2012 i Cora Najmlodsza - III.2016





  11. #111
    Chustoholiczka Awatar pszczoła
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    3,950

    Domyślnie Re: Kółkowa - rodzaje ramion a komfort

    Cytat Zamieszczone przez myrra
    Ja kiedyś wrzucalam zdjęcia trzech rodzajow ramion, ale nie pamiętam w jakim watku Poszukam, moze znajdę.

    Edit: pod koniec wątku: viewtopic.php?f=3&t=9764&start=0&st=0&sk=t&sd=a

    Dziękuję I to SBP najwygodniejsze??Wiem wiem, każdemu jego raj...Czy na warsztatach można przetestować różne ramiona??
    wspieram w rodzicielstwie

    Doradczyni Noszenia ClauWi®
    Doradczyni po kursie podstawowym Die Trageschule ®

  12. #112
    yena
    Guest

    Domyślnie Re: Kółkowa - rodzaje ramion a komfort

    SBP o płaskie są chyba najbardziej uniwersalne. Mnie SBP wydało się jednak łatwiejsze w obsłudze - chusta sama się praktycznie rozkłada na ramieniu i faktycznie ramię jest bardzo wygodne (nie jestem szczęśliwą posiadaczką, niestety ) Płaskie tez w porządku, choć tu jeszcze znaczenie mają kółka (wielkie nie każdemu pasują).

  13. #113
    Chustomanka Awatar Ania_MK
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Wroclaw / Milton Keynes
    Posty
    807

    Domyślnie Re: Kółkowa - rodzaje ramion a komfort

    Cytat Zamieszczone przez yena
    SBP o płaskie są chyba najbardziej uniwersalne. Mnie SBP wydało się jednak łatwiejsze w obsłudze - chusta sama się praktycznie rozkłada na ramieniu i faktycznie ramię jest bardzo wygodne (nie jestem szczęśliwą posiadaczką, niestety ) Płaskie tez w porządku, choć tu jeszcze znaczenie mają kółka (wielkie nie każdemu pasują).
    yena - a wiesz moze gdzie mozna kupic w UK kolkowa z ramieniem SBP?
    Cora Starsza IX.2008, Cora Mlodsza I.2012 i Cora Najmlodsza - III.2016





  14. #114
    Chustonoszka
    Dołączył
    Sep 2008
    Miejscowość
    okolice Opola
    Posty
    146

    Domyślnie Re: Kółkowa - rodzaje ramion a komfort

    A czy SPB zawsze zachodzą na bark? Bo jedną przymierzałam i przeszkadzało mi ograniczenie "ruchomości" ręki
    treść mojego życia: Magdalena (05.10.2007) i Zosia (13.12.2009)
    skutki moich chwil słabości: Filemon, Benek, Funia, Fredek i Roma

  15. #115
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie Re: Kółkowa - rodzaje ramion a komfort

    Myszowata-żeby Ci kółkowa nie przeszkadzała tak jak Ci przeszkadza ,to musiałabyś ją zakładać nieprawidłowo czyli cały materiał umieszczając przy szyi.
    nie jest to w gruncie rzeczy złe,ale wiadomo-długo tak nie pochodzisz,bo będzie bolało.
    w kółkowej ramię nigdy nie będzie całkowicie wolne tak jak chcesz,możesz tylko sama sobie lekko regulować, jak bardzo będzie Ci zachodzić na ramię materiał,to nie zależy za bardzo od rodzaju ramienia (choć ja pod tym względem wolę ramię płaskie bo daje mi największe możliwości albo naciagania na ramię albo zwijania materiału)

    acha,podstawowy ruch przy zakładaniu kółkowej (żeby było tak wygodnie, by długo nosić) to sięgnięcie wolna ręką do tyłu i rozciągnięcie materiału na plecach jak najszerzej-a więc też na bark,kłoci się to z tym, co chcesz uzyskac z kółkową na ramieniu)

  16. #116
    Chustoholiczka Awatar Linda
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Stare Babice
    Posty
    5,004

    Domyślnie Re: Kółkowa - rodzaje ramion a komfort

    Rzeczywiscie ramie SBP nieco krepuje ruch reki, ale to mi wlasciwie nie przeszkadza.
    Jedyne ramie, ktore dotad testowalam, a ktore kompletnie nie krepuje rochow ramienia, to ramie w Psling.
    Wrzucam tutaj link do fotek, jak takie ramie wyglada z tylu. Psling jest jak dla mnie jedyna kolkowa, ktora wygodnie moge zalozyc pod kurtke Dziecie mam co prawda juz duze, ale pod obszerna kurka oboje sie miescimy

    http://www.thebabywearer.com/forum/show ... ing+photos

    Postaram sie zrobic jakies foty dzisiaj z tym ramieniem od tylu.

  17. #117
    yena
    Guest

    Domyślnie Re: Kółkowa - rodzaje ramion a komfort

    Cytat Zamieszczone przez Ania_MK
    Cytat Zamieszczone przez yena
    SBP o płaskie są chyba najbardziej uniwersalne. Mnie SBP wydało się jednak łatwiejsze w obsłudze - chusta sama się praktycznie rozkłada na ramieniu i faktycznie ramię jest bardzo wygodne (nie jestem szczęśliwą posiadaczką, niestety ) Płaskie tez w porządku, choć tu jeszcze znaczenie mają kółka (wielkie nie każdemu pasują).
    yena - a wiesz moze gdzie mozna kupic w UK kolkowa z ramieniem SBP?
    Prive w drodze

  18. #118
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,746

    Domyślnie Re: Kółkowa - rodzaje ramion a komfort

    Cytat Zamieszczone przez Linda
    Poduszeczka fajna rzecz... Maya Wrap Lightly Padded i Psling tez maja takie poduszeczki
    A twoja Ellaroo mozesz zawsze potraktowac farbka

    a ja wystawiłam maye wrap na bazarku,narawde jest to super wygodne ramie,nie trzeba jakos specjalnie dopasowywac...dla mnie wygodniejsze od SBP.

  19. #119
    Chustoholiczka Awatar Linda
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Stare Babice
    Posty
    5,004

    Domyślnie Re: Kółkowa - rodzaje ramion a komfort

    Obiecane fotki ramienia w psling z tylu:
    Ta fotka nie oddaje rzeczywistych kolorow mojej bluzki i psling... ale mam nadzieje, ze dobrze widac ramie:




  20. #120
    Chustoholiczka Awatar pszczoła
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    3,950

    Domyślnie Re: Kółkowa - rodzaje ramion a komfort

    Jeszcze z ciekawości, bo mnie zaintrygowało..Dlaczego rodzaj ramienia zależy od wzrostu noszącego??

    Ok, mam różnicę między SBP, prostym i zakładkowym...A harmonijkowe, to które/jakie???Wybaczcie mi, ale się pogubiłam...
    wspieram w rodzicielstwie

    Doradczyni Noszenia ClauWi®
    Doradczyni po kursie podstawowym Die Trageschule ®

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •