Strona 5 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 176

Wątek: Chusta kółkowa - RODZAJE RAMION a komfort noszenia

  1. #81
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    Aneta,kuś się,kuś,w końcu dziewczyny zaczęły doceniać kółkowe,bo już myślałam,że jestem jedną z nielicznej grupki lubiącej ten typ

  2. #82
    yena
    Guest

    Domyślnie

    Wrzucam fotkę ramienia Lulu - faktycznie podobne
    [img]
    [/img]

    Tylko padding jest tu znacznie grubszy i materiał jak na namiot. W Ellaroo jest on prawie niewyczuwalny (przynajmniej w mojej), i choć przy dłuższych spacerach ramię się nie męczy, to moim zdaniem, nie jest najwygodniejsze.

  3. #83
    yena
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamuk1
    Ja się zastanawiam, jak się nosi harmonijkę, taką jak tutaj u Anntenki na samym dole strony:
    http://tullimy.blox.pl/html/1310721,262 ... tml?4,2008
    Męczy mnie ten temat

    Również zastanawiałam się nad tą harmonijką, szczególnie że na TBW tego typu ramię jest chyba najczęściej wymieniane jako najwygodniejsze. Podaję linka do strony http://www.sleepingbaby.net/construction.php

    Może ktoś ma jakieś doświadczenia, czy rzeczywiście takie ramię jest wygodniejsze niż płaskie Didka, który nic nie wypuszcza buuu
    Ostatnio edytowane przez yena ; 09-02-2014 o 09:55

  4. #84
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    wg. mnie taka harmonijka może być wygodna głównie z tego powodu,że na ramieniu róównomiernie jest rozłożona grubsza warstwa materiału przez te zachodzące na siebie kawałki.
    jednocześnie dzięki paskowi poprzecznemu materiał nie opada na ramię w stronę łokcia,co zdarza się przy pobieżnym motaniu w kółkową i rzadkim poprawianiu (jakże częstym przy kółkowych).
    minusem oczywiście jest to,że kółka muszą być idealnie ułożone w konkretnym miejscu,bo jak za nisko,to wraz materiał opada w stronę łokcia,jak za wysoko,to wiadomo co się dzieje-za mało materiału na ramieniu,kółka cisną etc.
    zakładkowe ramię jest koszmarne,bo na samym środku ramienia jest jedna warstwa materiału,bardzo napięta (odsyłam do zdjęć z didymosa.de).
    ale zaznaczam-to moja osobista opinia.

  5. #85
    Chusteryczka Awatar milorzab
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    PodWarszawa
    Posty
    2,567

    Domyślnie

    Ja ma didka przeszytego z zakładkami. Dla mnie jest bardzo wygodny, super rozkłada się na ramieniu.
    Asia, mama Ignacego, Tosi, Dominika, Weroniki i Maksa


  6. #86
    yena
    Guest

    Domyślnie

    Mnie się wydaje, że to ramię harmonijkowe jest też najbardziej uniwersalne. Zresztą chusty Jan ze Sleeping Baby Production często są polecane początkującym mamom jako najłatwiejsze w użyciu. Zaczynam poważnie brać pod uwagę wypożyczenie chusty ze sklepu zanim kupię. Marzę o wygodnej kółkowej, bo moje "krótkie" wypady na zakupy dają ramieniu popalić

  7. #87
    Chustomanka Awatar Anntenka
    Dołączył
    Jul 2007
    Miejscowość
    Bytom
    Posty
    1,339

    Domyślnie Re:

    Cytat Zamieszczone przez magda1980
    minusem oczywiście jest to,że kółka muszą być idealnie ułożone w konkretnym miejscu,bo jak za nisko,to wraz materiał opada w stronę łokcia,jak za wysoko,to wiadomo co się dzieje-za mało materiału na ramieniu,kółka cisną etc.
    zakładkowe ramię jest koszmarne,bo na samym środku ramienia jest jedna warstwa materiału,bardzo napięta (odsyłam do zdjęć z didymosa.de).
    ale zaznaczam-to moja osobista opinia.
    Madzia trochę będę polemizować

    po moich doświadczeniach z harmonijką uważam że jest to najbardziej uniwersalne ramię
    lepszą jego wersją może być tylko harmonijka Ani Tulikowej z indio do wglądu na www.tulikowo.pl
    harmonijka ma to do siebie że przy kółkach materiał pozostaje "zebrany" i nic nie osuwa się na szyję ani w kierunku łokcia
    a do tego jeśli chusta jest poprawnie założona to szczyt ramienia człowieczego powinien wpadać w tą część materiału zaraz za szyciem i bo tam tworzy się takie pewnego rodzaju miejsce właśnie na ramię; zakładki działają jak zaszewki na pupę w MT tyle że tutaj na ramię i są szyte gęściej; no nie wiem jak to inaczej wytłumaczyć;
    aha, zaszewki w MT też robi Ania Tulikowa to sobie można na blogu pooglądać



    mam nadzieję że da sięcokolwiek zrozumieć
    szyjąca mama Dawida (25.01.2007) i Milana (09.11.2009)
    TulliMY Mei Tai - zapraszam - Mei Tai Miękkie Nosidełka dla Dzieci oraz Chustowe Metamorfozy

    Najgorzej jak się coś komuś wydaje

  8. #88

    Domyślnie Re: Kółkowa - rodzaje ramion a komfort

    Aneta to bardzo miłe co piszesz
    Tak jak pisałam na blogu nie wiem jakiego typu zakładkowe się szyje, bo w temacie nie siedzę, takie ułożenie fałdek tak jakoś naturalnie się nasunęło, bo wiem że zakładka z rozkloszowaniem na środku oppamamy sprawdza się genialnie. Wersja z fałdkami była całkowitym eksperymentem Kółkową z nieszczęsnej wełenki nosiłam troszkę i wydawała mi się wygodna, więcej na ten temat może powiedzieć jedynie właścicielka.

  9. #89
    yena
    Guest

    Domyślnie Re: Kółkowa - rodzaje ramion a komfort

    Widzę że temat ożył i fajnie, bo nawet mam coś do dodania. Przede wszystkim wydaje mi się, że nie można mówić o zakładkach czy harmonijkach ogólnie, w sensie, czy są wygodne czy nie, bo jednak większość się od siebie różni.

    Miałam ostatnio prawdziwą przyjemność wypróbować kółkową z ramieniem SBP. Co za wygoda! Od ręki przeszła mi miłość do ramienia płaskiego. Poluję teraz na używaną Angeltails, której ramię jest zaprojektowane i uszyte na licencji SBP. Pierwsza kółkowa, która założyła mi się niemalże sama

  10. #90
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie Re: Kółkowa - rodzaje ramion a komfort

    ja tylko dodam od siebie moje odkrycie roku nt. kółkowych-nawet nie zdawałam sobie sprawy z tego,jak ważny jest wzrost osoby noszącej dla wygody danego rodzaju ramienia.

  11. #91
    Chusteryczka Awatar lemonka
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    2,182

    Domyślnie Re: Kółkowa - rodzaje ramion a komfort

    Chyba jest tak, że ramię Oppamamy lub podobne nie jest zbyt wygodne dla niższych osób. Nie wiem jak z innymi ramionami.


    Kto bije, żeby nauczyć, uczy bić.
    flickr-moje zdjęcia

  12. #92
    Chustomanka Awatar joawoj
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    974

    Domyślnie Re: Kółkowa - rodzaje ramion a komfort

    Cytat Zamieszczone przez yena
    Miałam ostatnio prawdziwą przyjemność wypróbować kółkową z ramieniem SBP. Co za wygoda! Od ręki przeszła mi miłość do ramienia płaskiego. Poluję teraz na używaną Angeltails, której ramię jest zaprojektowane i uszyte na licencji SBP. Pierwsza kółkowa, która założyła mi się niemalże sama
    Potwierdzam - moja Koralle jest szyta przez Angeltails i jest super wygodna


    Mam wiecznie zapchaną skrzynkę --> piszcie proszę na maila: mmpjmw@gmail.com

  13. #93
    yena
    Guest

    Domyślnie Re: Kółkowa - rodzaje ramion a komfort

    Szczegóły proszę, bom ciekawa

  14. #94
    Chustomanka Awatar joawoj
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    974

    Domyślnie Re: Kółkowa - rodzaje ramion a komfort

    W tym wątku są zdjęcia ramienia Angeltails (a la SBP):
    http://www.chusty.info/forum/viewtop...172733#p172733


    Mam wiecznie zapchaną skrzynkę --> piszcie proszę na maila: mmpjmw@gmail.com

  15. #95
    yena
    Guest

    Domyślnie Re: Kółkowa - rodzaje ramion a komfort

    Chusty Angeltails nie są szyte a la SBP tylko dokładnie oparte na ich patencie (chyba, ze się mylę, to mnie poprawcie).

  16. #96
    Chustoholiczka Awatar Linda
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Stare Babice
    Posty
    5,004

    Domyślnie Re: Kółkowa - rodzaje ramion a komfort

    Mam girasolka uszytego przez SBP (jest ich metka) oraz dwie kolkowe uszyte przez Myrre a la SBP... Nie widze roznicy... Myrra szyje swietne ramiona w kolkowych

  17. #97
    Chustomanka Awatar joawoj
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    974

    Domyślnie Re: Kółkowa - rodzaje ramion a komfort

    Cytat Zamieszczone przez yena
    Chusty Angeltails nie są szyte a la SBP tylko dokładnie oparte na ich patencie (chyba, ze się mylę, to mnie poprawcie).
    Jednak nie jest to ramię szyte przez SBP, dlatego użyłam tego sformułowania.


    Mam wiecznie zapchaną skrzynkę --> piszcie proszę na maila: mmpjmw@gmail.com

  18. #98
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    285

    Domyślnie Re: Kółkowa - rodzaje ramion a komfort

    Cytat Zamieszczone przez magda1980
    ja tylko dodam od siebie moje odkrycie roku nt. kółkowych-nawet nie zdawałam sobie sprawy z tego,jak ważny jest wzrost osoby noszącej dla wygody danego rodzaju ramienia.
    czy można prosić o rozwinięcie tematu? Zaciekawiła mnie ta teza.
    R. 2007; J. 2009

  19. #99
    yena
    Guest

    Domyślnie Re: Kółkowa - rodzaje ramion a komfort

    Cytat Zamieszczone przez Linda
    Mam girasolka uszytego przez SBP (jest ich metka) oraz dwie kolkowe uszyte przez Myrre a la SBP... Nie widze roznicy... Myrra szyje swietne ramiona w kolkowych
    Jeśli mówisz Lindo, że nie widzisz różnicy, to ja Ci wierzę i ... brawo Myrra

    OTChoć nie w każdym wątku się wypowiadam, to szczerze podziwiam nasze zdolne, szyjące mamy. Ciepłe pozdrowienia dla Wszystkich

  20. #100
    Chustonoszka
    Dołączył
    Sep 2008
    Miejscowość
    okolice Opola
    Posty
    146

    Domyślnie Re: Kółkowa - rodzaje ramion a komfort

    Szukam kółkowej, najpierw się skupiłam wyłącznie na kolorze, potem na rodzaju materiału, teraz mi jeszcze doszedł rodzaj ramienia i wygląda na to, że chyba nigdy nic nie kupię

    Poradźcie proszę, co powinno mi się sprawdzić przy 10 kg Madziusia, moich kościstych ramionach i 167cm wzrostu

    Nie umiem się dogadać z pouchem, przeszkadza mi to, że "obejmuje" rękę i nie mogę jej podnieść do góry, odcina mi dopływ krwi do ręki i po ok. godzinnym ramieniu czuję jakbym iała paraliż ręki A piękny jest niemożliwie

    Co kupić? Strasznie mi się podobają koralle , zastanawiam się nad BB albo pasiakami storcza, przeszedł mi też przez myśl girasolek, a na horyzoncie pojawiła się wełenka indio... Heeeelp
    treść mojego życia: Magdalena (05.10.2007) i Zosia (13.12.2009)
    skutki moich chwil słabości: Filemon, Benek, Funia, Fredek i Roma

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •