Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 176

Wątek: Chusta kółkowa - RODZAJE RAMION a komfort noszenia

  1. #21
    yena
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez petisu
    Nie zsuwa sie. Jesli ktos jest niski, to przez to zszycie kolko wypadnie bardzo nisko.
    No to klops, bo jak Magda pisze to nie jest chyba właściwe. Zresztą, nie lubię mieć nisko kółek tak czy owak.
    A ma na to wpływa jaki rozmiar kupimy. Bo tak na logikę przy dobrze dobranym rozmiarze nisko być nie powinny. Tylko że kieszonki zaczynają się dopiero od jedynki.

  2. #22
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yena
    Cytat Zamieszczone przez petisu
    Nie zsuwa sie. Jesli ktos jest niski, to przez to zszycie kolko wypadnie bardzo nisko.
    No to klops, bo jak Magda pisze to nie jest chyba właściwe. Zresztą, nie lubię mieć nisko kółek tak czy owak.
    A ma na to wpływa jaki rozmiar kupimy. Bo tak na logikę przy dobrze dobranym rozmiarze nisko być nie powinny. Tylko że kieszonki zaczynają się dopiero od jedynki.
    długość chusty nie ma wpływu na to ,gdzie kółka powinny leżeć,kółka powinny mieć stały punkt pod ramieniem, a całą resztę materiału się dociąga przecież.
    rozmiary różnią się przeciętnie 20 centymetrami, ja mam jedną około 200a drugą około 170, pierwsza jest dobra, gdy trzeba nóżki zakryć od wiatru czy zimna, końce wtedy utyka się gdzieś przy pasie albo gdy trzeba zakryć główkę dziecku, a druga dobra,żeby się między nogami nie majtało
    gdy kółka są za nisko to dziecko może się przechylać za bardzo, bo robi mu się okienko przy kółkach, kółka mogą cisnąć dziecko, jest niewygodnie po prostu, ale na bardzo krótki dystans da radę wytrzymać. plus nisko kółek-dziecię ma się czym zająć

  3. #23
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    milanĂłwek
    Posty
    260

    Domyślnie

    magda1980 napisala
    "ideałem kółkowej dla mnie jest troszkę grubsza chusta typu stara nati,pasiaki didka,czy pasiaki storczyka z otwartym ramieniem i kółkami L."

    czy mozna gotowego kupic didka lub storcza z takim ramieniem i takimi kolkami czy trzeba kupic krotka chuste i poprosic o uszycie?

  4. #24
    Chustoguru Awatar petisu
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Zielona Góra
    Posty
    8,828

    Domyślnie

    Didki maja duze kolka, a ramie maja zszyte na obydwa sposoby.
    www.gugu-gaga.pl chusty Didymos i nosidła KiBi
    gugu-gaga.pl na Facebooku

    Łucja 23.03.06.&Milana 10.06.09.&Marshall 11.03.14.

  5. #25
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    milanĂłwek
    Posty
    260

    Domyślnie

    dziekuje petisu
    ech czyli didek kusi oj kusi

    to obejrze te "pasiaki" bo na razie bralam pod uwage koral albo natur

  6. #26
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    qurka, nie cytować mnie proszę, bo zaraz się poczuję jak jakieś guru
    a nie chcę

    ale ale wracając do tematu:
    zaparłam się dzisiaj i nosiłam (do teraz) w kółkowej z zakładkami, wcześniej nosiłam góra kilka razy, bo jak się ma flanelkową kółkową z płaskim ramieniem, to po co sobie życie utrudniać.
    za każdym razem wcześniej w zakładkach nosząc zaczynało bardzo szybko boleć mnie całe ramię i drętwieć ręka.
    Marysia zawsze w kółkowej jest porządnie dociągnięta, nie ma to tamto.
    ale zwalałam na to,że coś tam może kiepszczę przy zakładaniu.
    no i w celach testowych wsadziłam Marię, podociągałam wszystko, materiał rozłożyłam tam gdzie trzeba, dziecko siedzi idealnie, no klasyka.
    I: noszę 10 minut i ramię mnie boli noszę dalej, a co, jak testy to testy, poszłam poganiać psa po dworze, boli już dość mocno,łapa nieprzyjemnie drętwa i ściśnięta pod chustą.
    zmieniłam ramię i to samo.poluzowałam, jest w miarę, przesunęłam kółka w dół, już jest spoko całkiem, ale Maria wisi,a kółko na cycku.
    tyle było testów.

    bardzo się cieszę,że Petisu da nam testować kółkowego didka i będę pierwsza (przynajmniej tak napisała ), naprawdę mam nadzieję,że zmieni to moje zdanie i to tylko kwestia materiału,choć śmiem wątpić po dzisiejszym dniu.

    Agata, porównaj proszę wielkość kółek storcza do kółek didka.

  7. #27
    Chusteryczka Awatar lemonka
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    2,182

    Domyślnie

    Magda plaskie ramie w kółkowej, czyli takie mniej-więcej jak u Oppamamy? A Babylonia ma tylko zakładki? Czyli mniej wygodnie? I ma małe kółka, czyli kolejny minus?


    Kto bije, żeby nauczyć, uczy bić.
    flickr-moje zdjęcia

  8. #28
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    Lemonka, to wszystko to jest moje osobiste zdanie podparte doświadczeniem, ale tylko moim, lepiej kupić czy pożyczyć i samemu sobie wyrobić zdanie, bo może być całkiem inne od mojego,zdjęcie płaskiego ramienia-pierwsze od prawej:


    ze zdjęć wynika mi że u oppamamy jest takie ramię a la zakładkowe od zewnątrz i wewnątrz.

  9. #29
    Chusteryczka Awatar lemonka
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    2,182

    Domyślnie

    Nie, no jasne, że każdy sam musi sobie zdanie wyrobić.


    Kto bije, żeby nauczyć, uczy bić.
    flickr-moje zdjęcia

  10. #30
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    milanĂłwek
    Posty
    260

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez magda1980
    Petisu da nam testować kółkowego didka
    nic nie wiem jest lista jakas?

  11. #31
    Chustomanka
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    PiastĂłw k/Wawy
    Posty
    710

    Domyślnie

    to ja też chętnie się zapisze na kółkową,bo zastanawiam się nad sprzedaża storcza i zakupem indio.

  12. #32
    Chusteryczka Awatar agatkie
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    2,800

    Domyślnie

    No i znów mam mętlik w głowie...
    Certyfikowany Doradca noszenia ClauWi®


  13. #33
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    milanĂłwek
    Posty
    260

    Domyślnie


    gdybym cierpiala na nadmiar kasy to ten metlik bym sobie sama rozwiala kupujac wszystko do sprobowania

    ale lista plusow i minusow wychodzi mi ciagla na didka
    a co z nati kolkowymi? wiadomo kiedy beda i w jakiej cenie?

  14. #34
    Chustoholiczka Awatar hanti
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa-Żoliborz
    Posty
    5,539

    Domyślnie

    Mysza, kółkowe nati czekają na instrukcje, ale jak instrukcja nie jest Ci niezbędna, to napisz do Natalii
    Doradca-Partner Akademii Noszenia Dzieci

    Kuba (27.01.02), Lola (17.12.03), Kinia Antosia (5.08.06), Kamila Dyś (31.08.08)

    and life's like an hourglass glued to the table,
    No one can find the rewind button girl
    So cradle your head in your hands.
    And breathe, just breathe, whoa breathe, just breathe

  15. #35
    Chusteryczka Awatar agatkie
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    2,800

    Domyślnie

    Hanti a jak się Nati kółkowe noszą? Próbowałaś? Jak wiesz coś więcej o nich to podziel się informacjami, proszę ....
    Certyfikowany Doradca noszenia ClauWi®


  16. #36
    Chustoguru Awatar petisu
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Zielona Góra
    Posty
    8,828

    Domyślnie

    Listy jeszcze nie ma, bo czekam na dostawe. Chyba lepiej puscic w rozmiarze 1, bo 2 bedzie nz wiekszosc za dluga.
    Wydaje mi sie, ze koka sa takie same to slingring'sy poprostu, ale moj storch na wyjazdach jest.
    Prawda jest, ze ramie z zakladkami mialam na sobie tylko na troszke na zdjeciach, Arabella wiecej w takiej kolkowej nosila.
    Mam leosia kolkowego z ramieniem bez zakladek i bylo mi zawsze bardzo wygodnie, chociaz do szewskiej pasji doprowadzal mnie dluuuuuugi ogon, ktory mi sie petal ponizej kolan-zwyczajnie wystarczylo by ja ciachnac, i zima z kurtki mi sie ramie zsuwalo, ale nie bylo to jakims problemem. Bylam przekonana, ze ramie z zakladkami bedzie baaardzo niewygodnie i Arabelli nie wierzylam jak mowila, ze jest bardzo ok. Wyobrazalam sobie, ze ramie bedzie grube i sztywne i beda mnie te zakladki uwierac. Tu sie mylilam. Podkreslam-nosilam tylko przez chwile.
    www.gugu-gaga.pl chusty Didymos i nosidła KiBi
    gugu-gaga.pl na Facebooku

    Łucja 23.03.06.&Milana 10.06.09.&Marshall 11.03.14.

  17. #37
    Chustoholiczka Awatar hanti
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa-Żoliborz
    Posty
    5,539

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez agatkie
    Hanti a jak się Nati kółkowe noszą? Próbowałaś? Jak wiesz coś więcej o nich to podziel się informacjami, proszę ....
    ja nosiłam tylko chwilkę i było bardzo fajnie Dionejka jest na stałe właścicielką nati i używa jej baaaardzo dużo i chwali sobie
    Doradca-Partner Akademii Noszenia Dzieci

    Kuba (27.01.02), Lola (17.12.03), Kinia Antosia (5.08.06), Kamila Dyś (31.08.08)

    and life's like an hourglass glued to the table,
    No one can find the rewind button girl
    So cradle your head in your hands.
    And breathe, just breathe, whoa breathe, just breathe

  18. #38
    Chustomanka
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    PiastĂłw k/Wawy
    Posty
    710

    Domyślnie

    to jak będzie oficjalna lista i chusta z zakładkami to ja bardzo chętnie się wpisuję.I wreszcie na czele listypo magdzie,myszy

  19. #39
    Chustoguru Awatar petisu
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Zielona Góra
    Posty
    8,828

    Domyślnie

    ok. jakies preferencje macie?
    www.gugu-gaga.pl chusty Didymos i nosidła KiBi
    gugu-gaga.pl na Facebooku

    Łucja 23.03.06.&Milana 10.06.09.&Marshall 11.03.14.

  20. #40
    Chustomanka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Warszawa-Wola
    Posty
    567

    Domyślnie

    łojezu to ja też poproszę za martu

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •