Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Jaka długośĂŚ?

  1. #1
    Chusteryczka Awatar rebelka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Nowe n/Wisłą
    Posty
    2,905

    Domyślnie Jaka długość?

    Obiecałam koleżance, że się dowiem, więc pytam. Jaką długość chusty polecacie dla drobnej kobietki wzrost poniżej 160cm i 13kilgramowego dziecia? W grę wchodzą tylko plecaczki i wiązania na biodrze, te w szczególności.
    "Umysł jest jak spadochron. Nie działa, jeśli nie jest otwarty." Frank Zappa

    Dorota, mama Mateusza - 06.05.2008

  2. #2
    Chustomanka Awatar sowa_m
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Kielce
    Posty
    1,387

    Domyślnie

    plecaczki to akurat potrzebują więcej materiału, a siodełka mniej. ja mam 156 cm i generalnie w4=metrówce wiążę wszytko, tak też podają producenci - że na ten wzrost bez problemu 4 m wystarczy. tylko, że ja osobiście lepiej czuję się w dłuższej chuście. nie jest to problemem, ja po prostu każde wiązanie dodatkowo "wykańczam" pasem na brzuchu

  3. #3
    Chustonoszka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    91

    Domyślnie

    4,1 powinno wystarczyć, ale jak lubi długie ogony to standard bym poleciła. a może jej się jeszcze coś innego wymarzy do wywiązania?!?
    Mama Szymona 10.10.00 i Frania 10.12.07

    "Bo jakie poczÂątki, takie bĂŞdzie wszystko"

  4. #4
    Chustomanka Awatar joawoj
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    974

    Domyślnie

    A mnie się tam zdaje, że 3,6m czyli rozmiar 4 w zupełności wystarczy.


    Mam wiecznie zapchaną skrzynkę --> piszcie proszę na maila: mmpjmw@gmail.com

  5. #5
    Chustomanka Awatar sowa_m
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Kielce
    Posty
    1,387

    Domyślnie

    z 3,6 to ja bym nie ryzykowała. założy gruby sweter jesienią i bedzie miala na styk. 4 m jest bezpieczne

  6. #6
    Chustonoszka Awatar kiribati
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    117

    Domyślnie

    ja mam 160 i 12 kg dzieciaka i na pewno nie polecam nic dłuższego niż 4,2. W 4,1 nawet w kieszonce (podobno najbardziej materiałochłonne wiązanie) zostają mi ogony, przy dłuższych często końce plączą mi się po ziemi i muszę owijać dodatkowo chustę wokół bioder. Dla siebie myślę teraz o chuście 3,6 - plecaczek prosty i wiązania na biodrze spokojnie z niej zrobię, nie wiem jak z plecaczkiem na krzyż.



    .

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •