Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Wątek: 5 miesiĂŞcy-pouch, kĂłłkowa?

  1. #1
    Chustomanka Awatar pulcheria
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Zabrze
    Posty
    587

    Domyślnie 5 miesięcy-pouch, kółkowa?

    Drogie doświadczone chustomamy, doradźcie proszę: szukam czegoś na szybkie założenie i krótkie dystanse dla mojej 5 miesięcznej córki. I tak myślę sobie, co będzie lepsze: pouch, kółkowa? Problem polega na tym, że u młodej w grę wchodzi tylko pozycja pionowa. W poziomie działa "efekt źródełka" i jak nic nie ma do jedzenia, jest jeden wielki płacz . Próbowałyśmy wielokrotnie. W czym i czy w ogóle mogę bezpiecznie nosić Zuzę pionowo? Główkę trzyma sztywno od dawna.
    Będę wdzieczna za jakieś sugestie.
    Ania, mama Jaśka (26.08.04), Zuzi (14.03.08), Jagódki (18.04.16) i Józia (31.01.19)

  2. #2
    Chustoguru Awatar Dagmara
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Warszawa Bielany
    Posty
    6,210

    Domyślnie

    Ja mam oba bo też nie mogłam się zdecydować czy pouch czy kółkowa, ale uważam że na takie mega szybkie to lepszy pouch bo mniej miejsca zajmuje jak trzeba zdjąć i szybciutko się go wkłada. Mój Kacper lubi i jedno i drugie
    Konstanty 16.04.2014
    Lilianna 7.04.2010
    Kacper 29.07.2007


  3. #3
    Chustonówka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    PrzemyÂśl
    Posty
    40

    Domyślnie

    Ja też mam pouch i kółkową. To prawda kieszonka jest szybka do założenia i malutka po złożeniu ale dla mnie pół godzinki to maks jednak w kółkowej dłużej da radę ponosić jak oczywiście jest dobrze dociągnięta..... no i jest bardziej reprezentacyjna ale to też oczywiście rzecz gustu. Swoją kółkową sprzedaję ale cały czas mam rozterki ....trochę mi jej szkoda.


    Jestem mamÂą Urszulki (ur. 19.01.2008)

  4. #4
    Chustomanka Awatar pulcheria
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Zabrze
    Posty
    587

    Domyślnie

    Dziewczyny, jeszcze raz doprecyzuję pytanie: moja córka ma 5 miesięcy i nie siedzi. Czy noszenie w kółkowej lub pouchu pionowo w ogóle wchodzi w grę? A jeśli tak, co bezpieczniejsze w tym wypadku: pouch czy kółkowa?
    Ania, mama Jaśka (26.08.04), Zuzi (14.03.08), Jagódki (18.04.16) i Józia (31.01.19)

  5. #5
    Chustofanka
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    386

    Domyślnie

    Wydaje mi się że jednak kółkowa, pod warunkiem że rączki będą schowane (poprawcie mnie jesli sie mylę). W kółkowej możesz lepiej dociągnąć, a przy maluchu który nie siedzi sam to bardzo ważne

  6. #6
    Chusteryczka
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Cieszyn
    Posty
    1,994

    Domyślnie

    Jeśli jeszcze nie siedzi, to ja bym do poucha nie włożyła - pouch nigdy nie dopasuje sie idealnie, zawsze góra bedzie luźniejsza. Dobrze dociągnięta kólkowa powinna byc lepsza, ale tez tylko na chwilę - nie na biodrze, tylko z przodu jak w wiązanej.

  7. #7
    Chustoguru Awatar petisu
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Zielona Góra
    Posty
    8,828

    Domyślnie

    myrra-pouch w dobrze dobranym rozmiarze, wywiniety i dziecko wcale nie odstaje.
    Dla maluszka nie siedzacego z pewnoscia lepsza kolkowa (jesli do pionizacji).
    www.gugu-gaga.pl chusty Didymos i nosidła KiBi
    gugu-gaga.pl na Facebooku

    Łucja 23.03.06.&Milana 10.06.09.&Marshall 11.03.14.

  8. #8
    Chusteryczka
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Cieszyn
    Posty
    1,994

    Domyślnie

    Petisu - ja wiem, że mozna dopasować, ale na pewno w pouchu nie ma tak dobrego podparcia dla plecków jak w wiązanej - przynajmniej ja mam takie odczucia (nosilam małego od urodzenia w pouchu). Wydaje mi się, że w przypadku dziecka nie siedzacego pozycja pionowa w pouchu nie jest najlpeszym rozwiazaniem.

  9. #9
    Chusteryczka Awatar Kanga
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa,Mokotów
    Posty
    2,709

    Domyślnie

    jeżeli nie siedzi sama to tylko kółkowa i tylko na biodrze . dlaczego na biodrze a nie z przodu?min dlatego że łatwiej o symetryczną pozycje dziecka . jeżeli nosimy z przodu zazwyczaj jedna nózka jest "bardziej" czyli jedna niżej druga wyżej

    pouch mimo całej mojej miłości do tego rodzaju chust niestety nie nadaje sie do noszenia w pionie dzieci niesiedzących samodzielnie.
    kółkową dociągamy kawałek po kawałku i to pozwala na idealne podtrzymanie kręgosłupa i otulenie dziecka niczym w wiązanej. w pouchu nawet super dobranym nie uda nam sie ta sztuka

  10. #10
    Chustomanka Awatar pulcheria
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Zabrze
    Posty
    587

    Domyślnie

    A no właśnie, o to mi chodziło.

    Też tak czułam, ale chciałam fachowej opinii
    Ania, mama Jaśka (26.08.04), Zuzi (14.03.08), Jagódki (18.04.16) i Józia (31.01.19)

  11. #11
    Chusteryczka
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Cieszyn
    Posty
    1,994

    Domyślnie

    Aga - widzisz, znowu sie czegos nauczyłam. Mi sie jakoś wydawało, ze z przodu w kółkowej lepiej.

  12. #12
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,746

    Domyślnie

    MOja sioistra zaczeła próby z kółkową. jej synek jest z marca,czyli ma 5 mies. Co prawda spora z niego parówa, bo ma pod 10 kg ,ale jeszcze sam nie siedzi.
    Sioistra ma babylonie kółkową. widze,że mały coraz lepiej ją znosi. Oczywiście na dłuzej sioistra go mota w wiązaniej. Trzeba uwazac na dobre dociągniecie i na schowane rączki .

  13. #13
    Chustonoszka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    91

    Domyślnie

    Ja mam kółkową i wyprawiałam się z małym jak jeszcze nie siedział. Dobrze dociągnięta i podciągnięta na szyjkę, ręce schowane. Spokojnie można.
    Mama Szymona 10.10.00 i Frania 10.12.07

    "Bo jakie poczÂątki, takie bĂŞdzie wszystko"

  14. #14
    Chustoholiczka Awatar Ruda
    Dołączył
    Jul 2007
    Miejscowość
    to tu to tam :)
    Posty
    3,181

    Domyślnie

    Mi pasowała wtedy kółkowa, pouch podpasował dopiero stosunkowo niedawno, kiedy Hania lekko ciała nabrala
    Hania - 01.01.2007 r.
    http://okiemrudej.wordpress.com/

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •