Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 112

Wątek: czy do wszystkich pieluch potrzebne są otulacze?

  1. #61
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez konrad white
    Wielki ukłon w Twą stronę Magdo. Widzę, że masz podobne (ekologiczne podejście. Napisałaś, żeby kupić opakowanie pieluszek bambino, masz na myśli tetrowe bawełniane czy są może jakieś specjalne: konopne etc?
    Jeśli chodzi o proszek do białego to Jelpa stosowaliśmy, ale się już kończy. Do zmiękczania tych ręczników z ikei trzeba coś stosować?
    thx
    w babyfancie w Lublinie na stoiskach z pieluchami wielorazowymi są paczki pieluch bambino mio (niestety nie pamiętam który to babyfant).,rozmiar 7-16 (to po prostu większy prostokąt) kosztuje ok.50zł (jest ich 6 w paczce). mniejszy rozmiar to 8 w paczce, myślę,że ten mniejszy rozmiar też będzie dłużej niż do 7 kilo używany. ja mam 7-16 i na 7 kilową dziewczynę po złożeniu pielucha między nogami była za szeroka.
    te pieluchy są bawełniane tylko mają więcej wartsw wszystych materiału-dłużej schną niż tetra czy frota, ale jak będzie okres grzewczy to powieszone przy kaloryferze dość szybko wyschną.
    Jelpa nie stosujcie ponownie, bo szarzeją po nim ubrania, spróbujcie po prostu z jakimś tańszym Dzidziusiem, czy droższą Lovelą (ja mam Dzidziusia i jest w porządku, choć używam go tylko jak mi ekologicznych płynów do prania zabraknie).
    do zmiękczania lepiej używać po prostu żelazka,był świeży temat, zaraz go wkleję.
    nie ma za co
    acha, na all. nie warto kupować bambino mio bo jest droższy (pomijam koszty przesyłek) niż w babyfancie, co było dla mnie wielkim zaskoczeniem.

  2. #62
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

  3. #63
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Lubelajn
    Posty
    60

    Domyślnie

    Wery macz feknkju z ekologicznych do prania białego co polecasz , tzn. co jest niezbędnym minimum?
    Chustotata

  4. #64
    Chusteryczka Awatar polaquinha
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Łodź
    Posty
    2,478

    Domyślnie

    Magda jak zwykle nieoceniona!
    Chodzi mi teraz o te bambino mio Na allegro znalazlam -czy to te?

    http://www.allegro.pl/item438502082_mam ... 8_szt.html

    przepraszam jesli nie doczytalam ale czy stosowalas moze ten proszek do prania Bambino Mio? Dobry do pieluszek jest?

    http://www.allegro.pl/item438400431_mam ... o_mio.html

    ja co prawda kocham lovelle -bo pieknie pachnie i w sumie dosc wydajna jest.




    "Najwspanialszym prezentem, ktorym mozesz obdarowac druga osobe,
    jest podarunek w postaci twojego oczekiwania sukcesu tej osoby"

    Abraham "Prawo Przyciagania"

  5. #65
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    eeee...białe czy różowe
    żeby zmniejszyć koszty piorę wszystko jak leci w płynie czy proszku,a raz na jakiś czas do samych białych rzeczy (myślę o pieluchach,które mogą szarzeć) używam tego:
    http://apmp.natura.xip.pl/product_info. ... cts_id/997
    ten proszek usuwa ładnie plamy i wybiela,a działa od 50 stopni,więc raz na jakiś czas i tak trzeba w wyższych niż 40 stopni temperaturach wyprać pieluchy,to wtedy właśnie dosypuję tego proszku.
    ogólnie polecam też tę stronę,ja tu kupuję środki czystości i pieluchy moltex eko.
    jak masz pytania-to wal śmiało.
    acha,zapomniałam o jednym-dobry zmiękczacz eko jest na tej stronie-na bazie kwasku cytrynowego,który też wybiela (możesz zamiast ww. proszku kupić tylko ten płyn-koncentrat kwasu):
    http://apmp.natura.xip.pl/product_info. ... ts_id/1002

  6. #66
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie Re:

    Cytat Zamieszczone przez polaquinha
    Magda jak zwykle nieoceniona!
    Chodzi mi teraz o te bambino mio Na allegro znalazlam -czy to te?

    http://www.allegro.pl/item438502082_mam ... 8_szt.html

    przepraszam jesli nie doczytalam ale czy stosowalas moze ten proszek do prania Bambino Mio? Dobry do pieluszek jest?

    http://www.allegro.pl/item438400431_mam ... o_mio.html

    ja co prawda kocham lovelle -bo pieknie pachnie i w sumie dosc wydajna jest.
    Paula,przepraszam,że dopiero teraz
    nie używałam proszku bambino mio,przy chemii raczej jestem ostrożna i nie eksperymentuję (używam ecovera),a pieluchy to faktycznie te,są to prostokąty bawełny która jest z kilku warstw,dość długo schnie w domu bez grzania,ale w okresie grzewczym już o wiele szybciej i na słońcu.za to jest bardzo chłonna i jest to główny powód używania przeze mnie (wg. mnie konopne wkładki są w tym względzie dość przereklamowane,ekhem ).

  7. #67
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Lodz
    Posty
    258

    Domyślnie Re: czy do wszystkich pieluch potrzebne są otulacze?

    (wg. mnie konopne wkładki są w tym względzie dość przereklamowane,ekhem ).
    jeju, to ja musze je obronic, jak dla mnie niezbedne, zadna bawelna mi nie wchlania tak jak wkladki czy pieluchy z konopnego polarku, do tego szybko mi schna w przeciwienstwie do bambusowych, a w moja pieluche konopna to chyba cala Wisla by wsiakla (pielucha juz niestety schnie wieki), kiedy zdarza mi sie uzywac kieszonek to zawsze w nie konopie laduje
    5 lipca 2008 roku urodzil sie nasz pupiszon Ern(est)

  8. #68
    Chustofanka Awatar Noriska
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Norwegia
    Posty
    463

    Domyślnie Re: czy do wszystkich pieluch potrzebne są otulacze?

    Witajcie.
    Czytam i czytam
    Spodziewam sie maluszka w lutym. Moge troche poszalec z kaska
    Planuje taki zakup startowy (zeby wystarczyl na pierwsze dwa-trzy miesiace):
    ze strony Pieluszkarnia
    Formowane
    4 pieluszki frotte
    4 pieluszki flanelka
    skladane
    muslinowe (w opakowaniu sa 4 sztuki)
    wklady utrzumujace suchosc (w opakowniu 2 szt.)
    wklady chlonne (w opakowniu 2 szt.)
    wkladki jednorazowe x 2
    otulacz welurowy x 2
    PUL bialy x 1
    otulacz welniany
    ze strony ekodzieciak
    mala bambusowa noc x 2
    http://sklep.ekodzieciak.pl/mala-bambusowa-p-285.html

    do tego troche tetry - 15-20 sztuk (czy potrzebuje klipsy pod otulacze?)

    Jestem poczatkujaca mamusia i bede miala czas na pranie (choc czasami bedzie jakis dluzszy wypad na miasto czy do rodziny)
    Czy taki zestaw to pelne max czy warto cos wymienic?
    Bede bardzo wdzieczna za pomoc

    Pozdrawiam z Norwegii


    "I lać Ci będą łzy potęgi drugiej ci, co człowiekiem nie mogli Cię widzieć." - Norwid

  9. #69
    Chustomanka Awatar scharon
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Żory
    Posty
    1,020

    Domyślnie Re: czy do wszystkich pieluch potrzebne są otulacze?

    Bambusowe pieluchy dosc dlugo schna i nawet jak po nocy pieluszke wypierzesz to do nastepnego dnia moze nie wyschnac.
    Klamerki snapi sa przydatne ale nie niezastapione,jesli skladasz pieluszke w prostokat to wystarczy na to tylko otulacz.

    W trakcie urzytkowania sama zobaczysz co sie Wam najlepiej sprawdza ,czego brakuje i trzeba dokupic.

    Ja na poczatku najwiecej urzywalam pieluch do skladania +otulacz,bylo to dla nas najlepsze rozwiazanie.

  10. #70
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Lodz
    Posty
    258

    Domyślnie Re: czy do wszystkich pieluch potrzebne są otulacze?

    ja tez tak jak scharon mialam, na poczatku najlepiej skladane, uwielbialam wrecz (teraz nie znosze), a formowane mialam wlasnie bambusowe i schnely mi 100 lat w srodku lata, majac dlugoschnace pieluchy trzeba miec ogolnie wszytskich pieluch znacznie wiecej, zeby sie wyrabiac, najlepsze skladane na poczatek i najbardziej ekonomiczne
    i nie znosilam flanelkowych imse chociaz schnely blyskawicznie :/
    5 lipca 2008 roku urodzil sie nasz pupiszon Ern(est)

  11. #71
    Chustomanka Awatar scharon
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Żory
    Posty
    1,020

    Domyślnie Re: czy do wszystkich pieluch potrzebne są otulacze?

    Kieszonki szybko schna dzieki wyjmowanym wkladkom,jak rano wypiore na drugi dzien suche,tylko,ze najgrubsza wkladka schnie na kaloryferze
    Kieszonki sa one-size najczesciej,wiec beda na caly okres pieluchowania.Sprawdza sie na wyjscia lub na noc.

  12. #72
    Chustofanka
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    207

    Domyślnie Re: czy do wszystkich pieluch potrzebne są otulacze?

    Agul a co z flanelkowymi IV jest nie tak? Kupiłam 5 sztuk i trochę mnie podłamałaś
    Tak to jest jak się zacznie robić zakupy bez przestudiowania właściwego forum


  13. #73
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Lodz
    Posty
    258

    Domyślnie Re: czy do wszystkich pieluch potrzebne są otulacze?

    atoja kwestia gustu, mnie denerwowalo ze nie maja zadnych zapiec do tego nawet klamerki snappi nie dalo sie zapiac, co nie oznacza ze tych pieluch nie da sie uzywac, poza tym jedno sikniecie i do wymiany, ja mialam 4 sztuki
    5 lipca 2008 roku urodzil sie nasz pupiszon Ern(est)

  14. #74
    Chustofanka
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    207

    Domyślnie Re: czy do wszystkich pieluch potrzebne są otulacze?

    To może ja sobie troczki przyszyję dołożę wkładkę i będzie OK


  15. #75
    Chustofanka Awatar Noriska
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Norwegia
    Posty
    463

    Domyślnie Re: czy do wszystkich pieluch potrzebne są otulacze?

    dzieki pieknie za informacje Ten watek to kopalnia wiedzy, ale przy tym wyborze pieluch, ktore sa obecnie dostepne na rynku mozna sie niezle zaplatac
    Przeszukujac norweskie oferty znalazlam tylko pieluszki bawelniane (czasami z domieszka hamp - nie wiem co to!) i bambusowe. Nic i konopianych Aha - mam suszarke. Czy pieluchy babmusowe mozna suszysc w suszarce?
    Co sadzicie o zamianie tych nocnych na dodatkowe wkladki w pieluszcze skladanej lub formowanej)? jesli jest to dobry pomysl to jakie wkladki najlepiej sie sprawdzaja?
    Przepraszam, ze tak magluje Chce dokonac na poczatek jak najbradziej trafionego zakupu. Pozniej dokupywac to co najbardziej polubimy
    W kazdym razie nie chce uzywac jednorazowek, choc moj M nie widzi mnie z tetra (dlatego planuje te formowane - dla niego, zeby sie przekonal )


    "I lać Ci będą łzy potęgi drugiej ci, co człowiekiem nie mogli Cię widzieć." - Norwid

  16. #76
    Chustomanka Awatar scharon
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Żory
    Posty
    1,020

    Domyślnie Re: czy do wszystkich pieluch potrzebne są otulacze?

    Pieluchy bambusowe ,sa bardzo dobre,chlonne.Mozna tez do nich dodac wkladke.Wymagaja otulacza.
    Niewiem niestety czy mozna suszyc w suszarce.Podejrzewam ze od czasu do czasu im nie zaszkodzi ,natomiast regularnie to musza sie wypowiedziec inne dziewczyny.
    Do kazdej pieluchy do skladania mozna dodac wkladke chlonna .Jest duzy wybor konopne,bawelniane,mozna pociac recznik frotowy i zrobic z niego wkladki.
    Polar z ktorego mozna zrobic wkladke ma za zadanie izolowanie pupy dziecka przed mokrym.

    Wszystko tez zalezy od tego jak duze jest dziecie .

  17. #77
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Lodz
    Posty
    258

    Domyślnie Re: czy do wszystkich pieluch potrzebne są otulacze?

    noriska hamp to w moim przeczuciu konopie bedzie oznaczal, konopie i bambus to sa najbardziej chlonne materialy, oba nadaja sie i na pieluchy i na wkladki, wg mnie konopie szybciej schna niz bambus, no i jeszcze ze sztucznych mikrofibra jest chlonna, ja mam wkladki z mikrofibry ktore schna blyskawicznie, jak i takie co schna dluzej niz konopne i nie mam pojecia czemu jest taka roznica
    5 lipca 2008 roku urodzil sie nasz pupiszon Ern(est)

  18. #78
    Chusteryczka
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    1,856

    Domyślnie Re: czy do wszystkich pieluch potrzebne są otulacze?

    to ja może dodam kilka refleksji odnośnie pieluchowania noworodka.

    Na razie jesteśmy na tetrze (mamy w sumie 55 sztuk), kupiłam dwa rodzaje tetry - prostokątną i grubą, nieco cienszą kwadratową i jeszcze 4 szt tetry Imse Vimse (ładna jest, ale trochę duża i jakby mniej chłonna...). Do tego dobre otulacze Imse Vimse (40 zł)

    Pierzemy co dwa dni (jedno pranie+5 kg+ ok30 pieluch) w 60 stopniach, raz w tygodniu w 90 z dodatkiem sody oczyszczonej dla wybielenia (nie ma sensu gotować za każdym razem - żelazko lepiej wybija bakterie). Prasujemy ok pół godziny.

    Pieluszek schodzi dużo, bo używamy ich praktycznie do wszystkiego, co związane z dzieckiem. Pod otulacz składamy w origami - super sprawdza się przy chłopcu i jak się dobrze zawinie to nic nie ma prawa wypłynąć

    Próbowaliśmy stosować papierki, ale stwierdziliśmy, że na razie nie ma sensu - kupy są luźne, więc papierek niewiele daje.

    Kupiliśmy 20 szt ręczników z Ikei (tych mniejszych), ale przy noworodku się nie sprawdzają (no chyba, że się złoży taki ręcznik tradycyjnie na trzy części, ale wtedy nie ma zabezpieczenia przed wypływającą kupą).
    Ręczników planujemy uzyć, jak dzieć będzie starszy, jako dodatkowe wkładki (np. do kieszonek).

    Pieluchy formowane kupujemy powoli. Mamy 4 szt One size Imse Vimse frotkowe, ale Jasiek wygląda w nich, jak wielka osa - są zdecydowanie za duże dla takiego maleństwa, ale pewnie lepiej sprawdzą się później.
    Za to mamy 2 pieluszki formowane babeco w rozmiarze S i one są super - szybko się zakłada i są bardzo chłonne. Niestety długo schną.
    Nie wiem jak pozostałe formowane (innych firm), że jeżeli ktoś nie polubi się ze składanymi, to najlepsze będą właśnie S dla takiego maleństwa.

    Jeżeli nie chcemy sobie utrudniać zycia, musimy pamiętać o dobrym, dobrze dopasowanym otulaczu (my mamy dwa na razie + trzeci rezerwowy, ale troche większy i właściwie korzystamy tylko z tych dwóch - wystarcza w zupełności)

    A tetra jest świetna, myślę, że się nie pogniewamy na nią tak szybko I wbrew obiegowym opiniom jej obróbka wcale nie zajmuje kosmicznie dużo czasu. I jakoś mi dobrze z myślą, że nie wynoszę codziennie kontenera pieluch na śmieci... No i dla dziecia to zdrowsze zdecydowanie (fu, zapachniało propagandą )
    Live, Love, Enjoy Life! Always.

  19. #79
    Chusteryczka Awatar Leika
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,755

    Domyślnie Re: czy do wszystkich pieluch potrzebne są otulacze?

    A co to znaczy, że składasz tetrę na origami? To znaczy jak?
    I jakie masz te dwa otulacze? PUL, bawełniane, welurowe, wełniane?
    Starszy Syn (VIII.2006), Córka (I.2009) i młodszy Syn (XI.2011)

    http://moje-dzieciaki.blogspot.com/

    We are what we think. All that we are arises with our thoughts.
    With our thoughts we make the world.
    Buddha



  20. #80
    Chustomanka Awatar agapee
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Warszawa Włochy
    Posty
    608

    Domyślnie Re: czy do wszystkich pieluch potrzebne są otulacze?

    Dziewczyny, ilość opcji mnie totalnie zakręciła. Od kilku tygodni się zbieram do zakupów i ciągle zmieniam zdanie. Czytam ten wątek i staram się uporządkować myśli .
    Kuba ma teraz 7 miesięcy. Kupę robi grzecznie do kibelka (chyba że rozwolnienie, choroba), siusiu coraz częściej też, więc dużo prania mieć nie będę. Teraz zużywamy 3-4 pampków na dobę. Chcę kupić:
    Na dzień:
    - 3 otulacze
    - 10 ręczników IKEA (czy 1 ręcznik = 1 wkład?)
    - 20 tetrowych (już mam)

    Na wyjście i na noc:
    3 sztuki Bumgeniusa lub innego pocketa z wkładkami
    ew. potem dokupię konopną wkładkę gdyby przemakało

    Czy dobrze to wykombinowałam?
    Agata-mama-Kubusia (18.04.08)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •