Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 112

Wątek: czy do wszystkich pieluch potrzebne są otulacze?

  1. #1
    Chusteryczka Awatar polaquinha
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Łodź
    Posty
    2,478

    Domyślnie czy do wszystkich pieluch potrzebne są otulacze?

    wgryzam sie powoli w temat wielorazówek pod kątem Maleństwa.




    "Najwspanialszym prezentem, ktorym mozesz obdarowac druga osobe,
    jest podarunek w postaci twojego oczekiwania sukcesu tej osoby"

    Abraham "Prawo Przyciagania"

  2. #2
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    po kolei:
    są kieszonki z Pulem od zewnątrz,czyli nie potrzebują otulacza (nature babies stuffables,bumgenius etc.)
    są kieszonki bez Pula i te potrzebują otulacza.
    otulacz to majtki nieprzemakające na wkładkę lub pieluchę.

    ekonomiczna jest tetra i frota-ja tak mam do teraz +dwa porządne otulacze.

    tetra nie musi być specjalna,frota też-ja mam z ręczniczków białych ikeiowskich,chyba że chcesz mieć jakieś z bawełny organicznej fiu bżdziu,że się tak wyrażę

    pieluchy składane to prostokątna pielucha (jak tetra)-składa się ją np. w trójkąt.
    pielucha formowana wygląda kształtem jak pampers.

    najlepiej poczytać ekobaby,z tym że trzeba zrobić sobie przesiew,bo mnie przeraziły na początku paski sumo i zachęcanie do wełny.
    do wełny zachęciłam się sama dwa miesiące po przerzuceniu się na wielorazówki.
    wszystko powoli,ale faktycznie kupuj już teraz.
    pytania jakieś konkretne,to może privujmy,postaram się dokładnie pomóc.

    mogę Ci nawet fotostory zrobić z tego co mam w domu

  3. #3
    Chusteryczka Awatar polaquinha
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Łodź
    Posty
    2,478

    Domyślnie

    Magda -dzięki kochana
    a skąd wiem,że już nie potrzebuję otulacza w danej kieszonce?
    a wełniane majty to te z ekobaby?
    Widziałam w nich swego czasu




    "Najwspanialszym prezentem, ktorym mozesz obdarowac druga osobe,
    jest podarunek w postaci twojego oczekiwania sukcesu tej osoby"

    Abraham "Prawo Przyciagania"

  4. #4
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    [quote="polaquinha":6cg0dyq7]Magda -dzięki kochana
    a skąd wiem,że już nie potrzebuję otulacza w danej kieszonce?
    a wełniane majty to te z ekobaby?
    Widziałam w nich swego czasu

  5. #5
    Chusteryczka Awatar polaquinha
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Łodź
    Posty
    2,478

    Domyślnie

    Magda, to co napisałaś baardzo mi juz rozjasniło Jeszcze raz wielkie dzięki

    Zacznę od 20 nowych tetrowych (te "stare" i tak mam cały czas w użyciu przy Manuelku) i 20 frotowych (które są najfajniejsze? a może ręczniki kupic i pociać na wymiar??)

    Czy dwa otulacze naprawdę wystarczą? wiem,że przewija się tu u mam praktykujacych te magiczne 2 otulacze.
    Papierki kupię bo wiem, ze jestem mega wrażliwa na spieranie kupy (inna sprawa czy w ogóle dam radę z tymi wielorazówkami ze wzg właśnie na aspekt kupny )

    tej wełny na ekobaby znaleźć nie mogę do czego ona służy?
    A wkładki dodatkowe potrzebne są czy już nie?

    tak, masz rację -zadnych formowanych na początek. Byłoby łatwiej ale pewnie nie ma sensu




    "Najwspanialszym prezentem, ktorym mozesz obdarowac druga osobe,
    jest podarunek w postaci twojego oczekiwania sukcesu tej osoby"

    Abraham "Prawo Przyciagania"

  6. #6
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    co do otulaczy, kupiłabym tak naprawdę 3
    przy noworodkach to różnie bywa, choć szybko schną (otulacze, nie noworodki )

    Ania mama

  7. #7
    Chustomanka Awatar scharon
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Żory
    Posty
    1,020

    Domyślnie

    Z Filipem zaczelam od tetrowych i mialam ok 20szt + otulacze (ale dopiero od jakis 3 miesiecy mam firmowe)
    Robil na dobe ok 20-25 kup....
    Mam w domu formowane i napewno nie jest to najlepsze rozwiazanie dla noworodka -kupy by przez nie przelecialy .
    Urzywalam tez pieluch bawelnianych -mam dosc duze i grube ,ale dzieki temu super sie skladaly i byly bardzo chlonne.
    Najlepiej tez zabezpieczyc sie polspiochami zamiast tradycyjnymi spiochami ,latwiej i szybciej przebrac jak i rozebrac do wysadzania np.nad miska .
    Magda1980 super wszystko opisala ,ze zabardzo nie ma co dodac

  8. #8
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez scharon
    Z Filipem zaczelam od tetrowych i mialam ok 20szt + otulacze (ale dopiero od jakis 3 miesiecy mam firmowe)
    Robil na dobe ok 20-25 kup....
    Mam w domu formowane i napewno nie jest to najlepsze rozwiazanie dla noworodka -kupy by przez nie przelecialy .
    Urzywalam tez pieluch bawelnianych -mam dosc duze i grube ,ale dzieki temu super sie skladaly i byly bardzo chlonne.
    Najlepiej tez zabezpieczyc sie polspiochami zamiast tradycyjnymi spiochami ,latwiej i szybciej przebrac jak i rozebrac do wysadzania np.nad miska .
    Magda1980 super wszystko opisala ,ze zabardzo nie ma co dodac
    sharon-dzięki, staram się
    a propos pieluch bawełnianych-na próbę kupiłam prostokątne+ otulacz bambino mio, do otulacza nie mam żadnych zastrzeżeń, pieluchy schną trochę dłużej niż tetra i frota, ale bardzo lubię ich używać, miałam konopne prefoldy (składałam je na cztery) i nawet po wielu praniach, gdzie powinny mieć już super chłonność, wg mnie lepsze pod względem chłonności były bambino mio, tańsza wersja, ale chwalę

  9. #9
    Chustomanka Awatar scharon
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Żory
    Posty
    1,020

    Domyślnie

    Ja mialam kilka bawelnianych ,ktore obszywala moja babcia,jak urodzila sie moja siostra 30lat temu a ,ze kazdy o nie dbal to przezyly juz 5 dzieci -moj Filip jest 6

    Sprawdzily mi sie ,koszulki kaftaniki ,polspiochy ,spodenki dresowe na lekkiej gumce .Przy urzywaniu tetry beee- byly bodziaki ,cale spochy czy pajace.
    Dodatkowo na wyciekajace kupy owijalam go poskladan pielucha w trojkat ,to chronilo przed zabrudzeniem ubran.

    Kilka kieszonek -na wyjscia,formowanych (choc ja tez wole tetre po domu lub sama wkladke+otulacz) po domu ,bambusowe TotsBots+wkladka +otulacz- na noc . onesize jest tez dobrym rozwiazaniem dziecko jednak rosnie z pieluszka i zmniejsza sie ilosc wydanych pieniedzy.

  10. #10
    Chusteryczka Awatar polaquinha
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Łodź
    Posty
    2,478

    Domyślnie

    dziewczyny siedzę cicho bo robię listę i buszuję po wszystkich znanych mi e-sklepach:
    -ekobaby
    -ekodzieciak
    -pieluszkarnia
    -gugu-gaga


    ale czytam, czytam z wypiekami na twarzy i jeszcze raz serdecznie dziękuję!

    x 100!

    czy można kupic prześcieradło frote i pociąć je na pieluchy?
    czy może jednak jest zbyt cienkie?

    acha -pierwsze otulacze kupię po 1 szt wełniane od Ani, polarkowe od Petisu i jakies nieprzemakalne.

    ale emocje!




    "Najwspanialszym prezentem, ktorym mozesz obdarowac druga osobe,
    jest podarunek w postaci twojego oczekiwania sukcesu tej osoby"

    Abraham "Prawo Przyciagania"

  11. #11
    Chusteryczka Awatar polaquinha
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Łodź
    Posty
    2,478

    Domyślnie

    acha a tetrę to lepiej 80x80 czy te prostokatne?
    Które lepiej składałoby się dla noworodka?




    "Najwspanialszym prezentem, ktorym mozesz obdarowac druga osobe,
    jest podarunek w postaci twojego oczekiwania sukcesu tej osoby"

    Abraham "Prawo Przyciagania"

  12. #12
    Chusteryczka Awatar landa
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    okolice Tarnowa
    Posty
    2,459

    Domyślnie

    Dziewczyny, a ja czytam i czytam coraz więcej o tych wielorazówkach i im więcej czytam tym głupsza jestem i wyobraźnia mi zaczyna szwankować
    Przemawia do mnie wersja Magdy: ręczniki i otulacze, ale już co do wkładek wszelakich mam mętlik. Te papierki fajne i na pewno kupię tylko powiedzcie mi czy one się czymś różnią w zależności od źródła.

    Pola dzięki za ten wątek, może zmądrzejemy razem
    Kacper 26.12.2007, Kamila 22.09.2009

  13. #13
    Chusteryczka Awatar polaquinha
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Łodź
    Posty
    2,478

    Domyślnie

    WOW nie miałam bladego pojęcia,że jest tyyyyle rodzajów składania pieluchy tetrowej!!
    http://www.ekobaby.pl/ep_instrukcja_skladania.php#1

    jestem w głebokim szoku! Nie dziwne, że mi z Manuelkiem nie szło!

    pięknie!!! yes! yes! yes!




    "Najwspanialszym prezentem, ktorym mozesz obdarowac druga osobe,
    jest podarunek w postaci twojego oczekiwania sukcesu tej osoby"

    Abraham "Prawo Przyciagania"

  14. #14
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    http://www.allegro.pl/item408077916_rew ... a_hit.html
    te ręczniczki mam, składają się na cztery tak,że nie trzeba nic ciąć.

    papierki są wiskozowe i celulozowe, wisklozowe można prać 2-3 razy jeszcze przed wyrzuceniem, celulozowe są na rzadkie kupy, wiskozowe na gęste.

    tetrę kupiłabym właściwie nie wiem, jaką
    ja mam zwykłą prostokątną, ładnie się składa w prostokąt jako wkładka

    Ania zwróciła mi uwagę,że ręczniczki są bielone, ale to szwedzki wyrób, więc się tym nie zmartwiłam, szczególnie,że dodała też, że w sumie to nie wiadomo, co robią ze zwykła tetrą przy produkcji

  15. #15
    Chusteryczka Awatar landa
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    okolice Tarnowa
    Posty
    2,459

    Domyślnie

    A te papierki na ekobaby to jakie one? Bo mi wychodzi, że celulozowe czyli dla noworodka dobre a jak już je coś wiecej oprócz mleka to już nie są dobre?
    Madzia Ty taka mądra

    Przegoń lenia i cyknij fotki motorka czy motorkom, bo nie wiem ile ich tam masz
    Kacper 26.12.2007, Kamila 22.09.2009

  16. #16
    Chustomanka Awatar scharon
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Żory
    Posty
    1,020

    Domyślnie

    Tetra te jest wybielana ....
    Tez niewiem jaki wymiar jest moja tetra ...hehe ale tez skladam na prostakat ,najlepiej sie nam sprawdza ,bawelniane skladalam w ten sposob jak na stronce z ekobeby bo sa grupsze.

    Ja mam piepierki wiskozowe i najczesciej je piore jeszcze kilka razy przed wyzuceniem ,jak sa tylko zsikane.

    Tylko trzeba pamietac ,ze tetra wytrzymuje tylko jedno siekniecie ,bawelna juz dwa -wiec czeste przewijanie nieuniknione.

    Ja pocielam stary recznik na wkladki i skladam je na pol,boki sa obrabione na owerloku.Kupilam tez duzego prefolda XL i pocielam -wyszly mi 4 wkladki -duzo taniej niz kupno wkladek osobno.

  17. #17
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    na ekobaby celulozowe-ponoć jak przypadkowo wpadały do pralki z pieluchami to wychodziły jeszcze zxdatne do użytku-zaraz je przetestuję
    nie widzę różnicy co do kupek-celuloza to w końcu papier-świetnie trzyma kupy Mariana na miejscu

    przyrzekam-postaram się Landa

  18. #18
    Chusteryczka Awatar Bogusia
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Szwajcaria
    Posty
    1,754

    Domyślnie

    ręczniki ikea sa super fajne i tańsze niż pieluchy tetrowe
    JA jeszcze bym dokupiła otulacze - ale uwaga tylko z PUL , nie takie z dodatkową bawełną czy welurem jak IMSE VIMSe = dłużej schnął , a taki pUL tp pod wodę spłukać i schnie rach ciach

    No i AOI - kompaktowe chłonne są ale długo schnął , ja polecam kieszonkowe żeby można było wszysko wyjąć i oddzielnie szybciej schnie

    Takie moje przemyślenia
    MACIUŚ - 20.03.2007 JÓZIO - 23.10.2010 ZOJA - 21.02.2016
    Opowiedz mi mamo VLOG BLOG

  19. #19
    Chustoholiczka Awatar erithacus
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Tczew
    Posty
    3,315

    Domyślnie

    Jesli chodzi o tetrę, to polecam tetrę LUX. Mam taką i zwykłą i różnica jest kolosalna. Zwykła po praniu marszczy się i kurczy i jest cieniutka, że rzeczywiście wytrzymuje jedno siknięcie. Tetra LUX nie zmienia swojej faktury po praniu, nie trzeba jej prasować, wystarczy wygładzić przy wieszaniu. Kupowałam u Galiano. W tej chwili nie widzę jej w ofercie, ale w tej aukcji, na samym dole pokazane jest porównanie: http://www.allegro.pl/item398846461_gal ... tunek.html






    Czasem mnie nie ma. Można mnie złapać na maila: [mój nick z forum] @ tlen.pl


  20. #20
    Chustomanka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    667

    Domyślnie

    Ja mam trochę doświadczeń z niemowlakiem, wielorazówki mamy od miesiąca, a Marcel liczy sobie 7 tygodni.

    Stosujemy papierki z Imse Vimse i nieźle sobie radzą. Tzn. płynna część często przesiąkuje i zabarwia pieluchę, ale chyba o to też chodzi - głupio tak niemowlaka skazywać na siedzenie w mokrym. Wiem, że to się szybko zmienia, ale np. mój synek co jakiś czas robi kupę przez sen i jeśli przy nim nie jestem, to nie słyszę i nie wiem, że coś tam w pieluszce ma. No i łatwiej się zmienia, kiedy nie pływa wszystko - ostatnio, jak pływało, to się upaćkać zdołałam...

    Poza tym ilość - wszystko zależy od tego, jak często chcesz prać. Na początku prałam kilka razy dziennie rzeczy małego, potem raz dziennie, ale teraz już mogłabym prać i co 3 dni, gdyby nie to, że pieluch mi brakuje i same pieluchy idą się prać co 1,5 dnia. A i tak czułabym się pewniej, gdbyby prać codziennie - ale tu mi szkoda wody, prądu itd. Teraz w użyciu mam 10 bumgeniusów, 5 bambusowych formowanych, 1 flanelowa formowana, 1 frotte formowana, 3 prefoldy konopne. Bumgeniusy "oszczędzam", bo dziecko nie uczy się w nich zależności siku=mokro - są po prostu bardzo suche. Używam w nocy, na niektóre wyjścia, w podróży. Marcel i tak często w dzień kupy robi, więc chłonność nie ma takiego znaczenia. W nocy nie robi, więc bumgenius ma sens. A w podróży czy np. u lekarza bumgeniusa (kieszonkę) można szybko przebrać, pieluchę brudną łatwo schować. Kłopot z wolno schnącym praniem mam stąd, że główna część stosiku pieluchowego to formowane bambusowe - bardzo chłonne, ale w związku z tym schną w upały (!) prawie dwa dni.

    Ręczniczki z Ikei to świetny wynalazek, wielkie dzięki za podpowiedź! Bezpośrednio w Ikei kosztują 1,69 zł za sztukę, przy następnych zakupach zakupię całą masę, bo zawsze się sporo przyda!

    Ja mam pytanie do doświadczonych z tetrą - chciałam i chcę używać tetry, ale zastanawia mnie to zmienianie po jednym siknięciu. Marcel sporo śpi w ciągu dnia i te drzemki ma dość długie - 2 h. Co wtedy? Budzić i zmieniać? Jakbym zmieniła przez sen, to się obudzi Jak się obudzi, to prędko nie zaśnie.

    A i jeszcze jedno pytanie - jak pociąć prefolda XL na 4? Pytam, bo on poobszywany z podziałem na 3 i nie wiem, jak pociąć, żeby było dobrze... Na 3 umiem, na 6 też, ale na 4 nie mam pomysłu
    Marceli 19 czerwca 2008
    Małgosia 13 sierpnia 2011

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •