Strona 1 z 7 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 123

Wątek: Close Parent (nowe)

  1. #1
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    189

    Domyślnie Close Parent (nowe)

    Próbował ktoś? Na razie są tylko w dużym zestawie w ekomaluch.pl.
    Ponoć są wytrzymalsze, chłonniejsze i jeszcze szybciej schną...

    Ciekawią mnie... ale nie piszę się na spróbowanie od razu 10 szt tym bardziej, że cena też jest "nowa"
    Ostatnio edytowane przez spinek ; 06-01-2015 o 16:22

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar ktosikowa
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    4,209

    Domyślnie

    A ja wczoraj oglądałam i zastanawiałam sie dlaczego jeden zestaw 10 sztuk kosztuje ponad 700zł a drugi 500
    No to juz wiem.
    Taka-jestem-ładna(nastolatka...ech...)-1999, Nikt-mnie-nie-rozumie(takoż...)- 2000, Brykacz-nad-brykacze- 2004, Trzeba-to-policzyć- 2006, Królewna(królewny NIE sprzątają)-2011,Tylko-sprawdzam! -2012, Żółwina- 2015


    Dziecko jest jak prąd- ma fazy. Nic dziwnego, że u nas są spięcia... Sieć przeciążona

  3. #3
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    no i kurczę jak sa większe w pasie niz poprzednie to byłoby się o co pokusić
    bo nie wiem jak mają starczac do 16 jak dla mojej córeczki 13 kg są za wąskie w pasie
    ni i te wkłady to chyba mikrofibra co??

  4. #4
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    189

    Domyślnie

    O to właśnie mnie najbardziej interesuje: jakie są rozmiarowo?

    Raczej to mikrofibra, bo jest napisane, że szybciej schnie. Ale jest też dodane w opisie, że są chłonniejsze...

  5. #5
    Chustofanka Awatar ekomummy
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    437

    Domyślnie

    Wrzuciłam 1 pieluszkę do testów

    http://forum.chusty.info/forum/showthread.php?t=43467
    Mama Adasia, 2007, Natalii 2009 i Lilianki 2014

    www.ekomaluch.pl
    www.wielorazowepieluszki.pl
    www.kidstyle.pl

  6. #6
    Chustoholiczka Awatar goralka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    kraków
    Posty
    3,534

    Domyślnie

    Zakończyliśmy testowanie, więc kilka słów od nas
    Jako że zaczynam dopiero pieluszkowanie, pewnie na wiele spraw nie zwróciłam uwagi, ale to kolejne "testerki" dopiszą
    Pierwsze wrażenie jak otworzyłam kopertę - "o rany, jaka paskudna pieluszka" kolor brudny żółty... no nie dla mnie. Jakoś większych nadziei z nią nie wiązałam, tym bardziej że koleżanki mówiły, że rzepy są beee. Ale po upraniu okazało się, że pieluszka schnie migusiem (wieczorem prane, rano suchutkie), wkładki są miluśkie. Zakładałam ją Adasiowi nawet na noc - nic nie przeciekła, rewelacja. Rzepy jednak nie są takie złe

    Ogólnie duuuuży plus!
    Do stosiku na pewno dołączy na stałe
    A. 5.2010, M. 5.2012, A. 9.2016, M. 9.2016

  7. #7
    Chustomanka Awatar tonya
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    743

    Domyślnie

    Ta pieluszka według mnie zmieniła się bardzo na plus - przede wszystkim jest inny pul w otulaczu który się już z zewnątrz się nie kulkuje w praniu - poprzednia wersja już po pierwszym praniu pokrywała się kulkami na otulaczu, co wyglądało niezbyt estetycznie - głównie z tego względu poprzednio z niej zrezygnowałam, bo mi się to po prostu nie podobało

    bardzo fajny materiał mają też wkładki - zamiast gładkiej bawełny taka jakby siateczka no i wkładki schną naprawdę bardzo szybko

    ogólnie pieluszka ma nadal cechy bardzo szybko schnącej pieluchy z pula jest też bardzo zgrabna na pupie
    plusem jest też to, że można używać samego otulacza po wypięciu wkładek, a jeśli chodzi o chłonność to jest raczej standardowa - superchłonną bym jej nie nazwała

    minusy: kolory kremowe, ja jednak wolę żywsze kolory pieluszek oraz rzepy - niestety z rzepami się nie lubimy, po pierwsze trzeba pamiętać żeby zapiąć/zabezpieczyć przed praniem bo wszystkiego się czepiają i pokrywają się różnymi nitkami, po drugie niestety szarzeją

    ogólnie pielucha ma u mnie ocenę bardzo dobrą z minusem


    bardzo dziękuję za możliwość testowania pieluszki
    Beata mama Grzesia (30/03/96) Ani (14/08/07) i Jasia (16/10/09)

  8. #8
    Chusteryczka Awatar mgosia
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    1,592

    Domyślnie

    W porównaniu ze starą CP nowa wypada zdecydowanie na plus.
    Po pierwsze i najważniejsze otulacz. Akurat mnie mechacenie specjalnie nie przeszkadzało, ale ten nowy jest jakby bardziej miękki. No po prostu fajniejszy
    Wkładki mikrofibrowe fajne pokryte chyba coolmaxem suchutkie po siknięciu (z wierzchu) (tu nie mam porównania, bo mam tylko bambusową CP
    Ogólnie pieluszka bardzo zgrabna, nie tworzy odwłoczka fajnie się rozkłada.
    rzepy w końcu się nie kleją przy praniu do całego otulacza, tylko tam, gdzie mają się kleić.
    Kolorek jak to kolorek, nie powalił mnie jakoś bardzo (jestem raczej fanką "wesołych" pieluszek)

    ogólnie ocena bardzo dobra


    bardzo dziękuję za możliwość testowania pieluszki
    przepraszam z góry za literówki i brak polskich znaków, często piszę z telefonu
    Gosia mama Lili (10 2009 oraz Hani 03 2012)

    mój blog



  9. #9
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    1,519

    Domyślnie

    W ciągu testowego tygodnia zdążyłam użyć pieluszkę tylko 2 razy. I 2 razy były przecieki. Raz, wszystko zupełnie przemoczone, raz, mimo prawie suchych wkładek, mokre gumki. (nie wiem czy testowa pieluszka nie miała po drodze jakiegoś wypadku???)

    +
    Ogólnie, nowa wersja jest chyba większa od starej. Na moim 13 kilowcu leży ok. (Starą wersję używałam ostatnio latem i już była na styk).
    Leży zgrabnie.
    Otulacz się nie kulkuje.
    Wkładki schną szybko.

    -
    Przekombinowano, moim zdaniem, z dwiema warstwami pulu. Otulacz jest trochę gruby.
    Coolmax na wkładkach wcale nie daje uczucia suchości.
    Nie wiem po co to minkee od spodu wkładek.

  10. #10
    Chustofanka Awatar ekomummy
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    437

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pentla Zobacz posta
    W ciągu testowego tygodnia zdążyłam użyć pieluszkę tylko 2 razy. I 2 razy były przecieki. Raz, wszystko zupełnie przemoczone, raz, mimo prawie suchych wkładek, mokre gumki. (nie wiem czy testowa pieluszka nie miała po drodze jakiegoś wypadku???)

    +
    Ogólnie, nowa wersja jest chyba większa od starej. Na moim 13 kilowcu leży ok. (Starą wersję używałam ostatnio latem i już była na styk).
    Leży zgrabnie.
    Otulacz się nie kulkuje.
    Wkładki schną szybko.

    -
    Przekombinowano, moim zdaniem, z dwiema warstwami pulu. Otulacz jest trochę gruby.
    Coolmax na wkładkach wcale nie daje uczucia suchości.
    Nie wiem po co to minkee od spodu wkładek.
    Pentla,
    Jezeli jeszcze nie nadalas pieluszki to daj znac. Pieluszka prawdopodobnie miała wpadkę i jest zatluszczona. Bede prosila o zwrot. Minkee od spodu jest dla zwiekszenia chłoności. W obu rodzajach pieluszki Close Parent nie ma uczucia suchości. W coolmaxie w porównaniu do bambusa jest "bardziej sucho" ale nie jest to zupełne uczucie suchości takie jakie daje mikropolar. Jeżeli komuś zależy na poczuciu suchości to trzeba dołożyć wkładkę "sucha pielucha".
    Dzięki za recenzje i test.
    Mama Adasia, 2007, Natalii 2009 i Lilianki 2014

    www.ekomaluch.pl
    www.wielorazowepieluszki.pl
    www.kidstyle.pl

  11. #11
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    1,519

    Domyślnie

    No właśnie, głupia ją wysłałam, zamiast do Ciebie napisać

  12. #12
    Chusteryczka Awatar Zazuza
    Dołączył
    Sep 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,800

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mgosia Zobacz posta
    W porównaniu ze starą CP nowa wypada zdecydowanie na plus.
    Po pierwsze i najważniejsze otulacz. Akurat mnie mechacenie specjalnie nie przeszkadzało, ale ten nowy jest jakby bardziej miękki. No po prostu fajniejszy
    Wkładki mikrofibrowe fajne pokryte chyba coolmaxem suchutkie po siknięciu (z wierzchu) (tu nie mam porównania, bo mam tylko bambusową CP
    Ogólnie pieluszka bardzo zgrabna, nie tworzy odwłoczka fajnie się rozkłada.
    rzepy w końcu się nie kleją przy praniu do całego otulacza, tylko tam, gdzie mają się kleić.
    Kolorek jak to kolorek, nie powalił mnie jakoś bardzo (jestem raczej fanką "wesołych" pieluszek)

    ogólnie ocena bardzo dobra


    bardzo dziękuję za możliwość testowania pieluszki
    ja nie mam porownania do starej
    ale podpisuje sie pod postem
    dodam tylko ze ze wzgledu na kupy nie lubie wkladek "na wierzchu" jak w IB, ale tu w sumie wkladki oceniam bardzo dobrze

    ja tez dziekuje za mozliwosc testow
    Zuzia

  13. #13
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,769

    Domyślnie

    ja też testowałam i nie zostawiłam komentarza

    więc pieluszka była bardzo fajna, w porownaniu do starej CP udoskonalona, chyba bardziej dopasowana, chłonna moim zdaniem tak samo. Otulacz jak to w CP i tak się mechaci, ale mi to nie przeszkadza. Generalnie zgadzam się z mgosią.

    Dziękuję za możliwość testowania.
    K. 2009M. 2012

  14. #14
    Chusteryczka Awatar ewaibartek
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Bródno
    Posty
    1,540

    Domyślnie

    i ja po testach
    ogólnie pieluszka ok,nigdy nie miałam do czynienia z CP zaznaczam
    na pewno minusem jest to,ze bardzo szybko pieluszka wyglada na eksploatowaną,np te gumki przy rzepach,pare osób testowało,a te gumki juz mocno skulkowane
    poza tym ja chyba nie lubie pieluch SIO,takie sa przekombinowane, 2 wkładki,zakładki przy nóżkach, te na plecach i brzuszku, no dla mnie za dużo,chyba wolę proste pieluszki
    ale ogolnie ocena 4 za mocne rzepy,zgrabna pupę i chłonność,a już na pewno za szybkość schnięcia
    Bartek 02.05.2007 Ksawery 07.08.2010 Sara 28.04.2012

  15. #15
    Chustofanka Awatar sara
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    340

    Domyślnie

    Po testach:

    Plusy za:
    - kolorystykę wkładów - żółte, co mnie mniej stresuje niż biel, bo czasem po kupie ciężko doprać
    - całkiem fajne te wewnętrzne fałdki przytrzymujące wkłady i niedopuszczające do tego, by zawartość pieluchy wydostała się na zewnątrz
    - rzepy - rzeczywiście są mocne, wytrzymałe i ja od tej pieluchy wiem, że lepsze rzepy niż napy

    Minusy:
    - materiał od środka skulkowaciał
    - nie wiem, czy to moje wrażenie czy efekt eksploatacji, czy też ten typ tak ma - ale wydawało mi się, że gumki jakieś takie naciągnięte, jakby mocno zużyte
    Jałóweczka (2006), Lutek (2008) i Grudniaczek (2010).

    http://czytanki-przytulanki.blogspot.com/

  16. #16
    Chustonówka Awatar aser
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    27

    Domyślnie

    Ja ma jedną sztukę tej pieluszki i nie jestem z niej zadowolona, na pleckach jest tego wszystkiego za dużo po pierwsze gumka od otulacza po drugie 3 napy od wkładki a najgorsza ta na środku i jeszcze tył od dużej wkładki to wszystko tworzy gruby i sztywny wałek który gniecie.

    Plusy tej pieluszki to takie, że wkłady szybko schną i ma zgrabny fason.

  17. #17
    Chustodinozaur Awatar panthera
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    okolice warszawy, później Gdańsk, Wrocław i znów pod Warszawą. aktualnie Gdynia :)
    Posty
    16,505

    Wink

    nowa testowa cp:
    oprócz tego ze to całkiem wygodna pielucha SIO
    to od starej:
    zgrabniejsza, bo węższa w kroczku
    milszy i miększy PUL
    inne rzepki (moim zdanie brzydsze, ale może wytrzymalsze?)
    węższe i milsze wkładki.
    mniejsz wkładka przypinana tylko na 1 nape nie jak stara wersja na 2, co daje możliwość przypiecia zamiast niej dodatkowego wkładu bambusowego CP (tego składanego) i na drzemkę jest super opcją. wczesniej ta bambusową wielka mozna było przypiać tylko do samego otulacza, a przy rozm L była zbyt krótka
    jedyny minus w porównaniu do wersji starej - napki na wkładkach są na wierzchu.

    jeszcze dodam ze jest to jedna z najszybciej schnących pieluch na rynku - rekord 2 godziny od powieszenia (na tarasie na słońcu)

    z dodatkowych rzeczy - ta wąskość niestety wyklucza stosowanie V3 jako otulacza - większość formowanek wystaje.
    ale na pewno jest wygodniejsza dla młodszych dzieci które uczą się chodzić.
    Damian 07.01.2005
    Maciek 07.09.2009
    Tomek 17.04.2014

    J15.01.2013 [']

    1% Maciek
    https://jim.ultra3.done.pl/nasze-dzieci/profil?id=778572


    uwaga: znikam na weekendy: odwyk i czas dla rodziny






  18. #18

    Domyślnie

    dziewczyny, a możecie pokazać jak wygląda nowa i stara? bo kupiłam na bazarku CP z bambusem ale pojęcie nie mam czy to nowa czy stara...


  19. #19
    Chustodinozaur Awatar panthera
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    okolice warszawy, później Gdańsk, Wrocław i znów pod Warszawą. aktualnie Gdynia :)
    Posty
    16,505

    Domyślnie

    jak z bambusem to chyba stara - nowa chyba tylko w wersji mikrofibrowej.
    najprościej odróżnić po ilości nap do przypinania wkładek. w starej na otulaczu z tyłu 3 napy w nowej 2
    w starej materiał w środku całkiem inny niż z zewnątrz w nowej bardzo podobny
    i jeszcze drobiazg - w starych rzepki na skrzydełkach całkiem owalne w nowej z jednej strony ścięte na prosto.
    pomogłam?
    Damian 07.01.2005
    Maciek 07.09.2009
    Tomek 17.04.2014

    J15.01.2013 [']

    1% Maciek
    https://jim.ultra3.done.pl/nasze-dzieci/profil?id=778572


    uwaga: znikam na weekendy: odwyk i czas dla rodziny






  20. #20

    Domyślnie

    stary, dzięki Jutro ją wypróbuję ale wygląda fajnie (poza pulem ale to jak widzę standard).


Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •