Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 123

Wątek: Close Parent (nowe)

Mieszany widok

  1. #1
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    189

    Domyślnie Close Parent (nowe)

    Próbował ktoś? Na razie są tylko w dużym zestawie w ekomaluch.pl.
    Ponoć są wytrzymalsze, chłonniejsze i jeszcze szybciej schną...

    Ciekawią mnie... ale nie piszę się na spróbowanie od razu 10 szt tym bardziej, że cena też jest "nowa"
    Ostatnio edytowane przez spinek ; 06-01-2015 o 16:22

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar ktosikowa
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    4,209

    Domyślnie

    A ja wczoraj oglądałam i zastanawiałam sie dlaczego jeden zestaw 10 sztuk kosztuje ponad 700zł a drugi 500
    No to juz wiem.
    Taka-jestem-ładna(nastolatka...ech...)-1999, Nikt-mnie-nie-rozumie(takoż...)- 2000, Brykacz-nad-brykacze- 2004, Trzeba-to-policzyć- 2006, Królewna(królewny NIE sprzątają)-2011,Tylko-sprawdzam! -2012, Żółwina- 2015


    Dziecko jest jak prąd- ma fazy. Nic dziwnego, że u nas są spięcia... Sieć przeciążona

  3. #3
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    no i kurczę jak sa większe w pasie niz poprzednie to byłoby się o co pokusić
    bo nie wiem jak mają starczac do 16 jak dla mojej córeczki 13 kg są za wąskie w pasie
    ni i te wkłady to chyba mikrofibra co??

  4. #4
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    189

    Domyślnie

    O to właśnie mnie najbardziej interesuje: jakie są rozmiarowo?

    Raczej to mikrofibra, bo jest napisane, że szybciej schnie. Ale jest też dodane w opisie, że są chłonniejsze...

  5. #5
    Chustofanka Awatar ekomummy
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    437

    Domyślnie

    Wrzuciłam 1 pieluszkę do testów

    http://forum.chusty.info/forum/showthread.php?t=43467
    Mama Adasia, 2007, Natalii 2009 i Lilianki 2014

    www.ekomaluch.pl
    www.wielorazowepieluszki.pl
    www.kidstyle.pl

  6. #6
    Chustoholiczka Awatar goralka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    kraków
    Posty
    3,534

    Domyślnie

    Zakończyliśmy testowanie, więc kilka słów od nas
    Jako że zaczynam dopiero pieluszkowanie, pewnie na wiele spraw nie zwróciłam uwagi, ale to kolejne "testerki" dopiszą
    Pierwsze wrażenie jak otworzyłam kopertę - "o rany, jaka paskudna pieluszka" kolor brudny żółty... no nie dla mnie. Jakoś większych nadziei z nią nie wiązałam, tym bardziej że koleżanki mówiły, że rzepy są beee. Ale po upraniu okazało się, że pieluszka schnie migusiem (wieczorem prane, rano suchutkie), wkładki są miluśkie. Zakładałam ją Adasiowi nawet na noc - nic nie przeciekła, rewelacja. Rzepy jednak nie są takie złe

    Ogólnie duuuuży plus!
    Do stosiku na pewno dołączy na stałe
    A. 5.2010, M. 5.2012, A. 9.2016, M. 9.2016

  7. #7
    Chustofanka Awatar ekomummy
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    437

    Domyślnie Close nowa generacja (bambus lub minky)

    Witam,
    Recenzje na temat pieluszek najnowszej generacji proszę wpisywać tutaj.

    Mama Adasia, 2007, Natalii 2009 i Lilianki 2014

    www.ekomaluch.pl
    www.wielorazowepieluszki.pl
    www.kidstyle.pl

  8. #8
    Chustomanka Awatar holica_1630
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Wieliczka/Kraków
    Posty
    772

    Domyślnie

    Miałam przyjemność testować tę pieluszkę jako pierwsza, pierwsze wrażenie po otwarciu koperty, boszee jaka ona piękna Zestawienie koloru fioletowego z ciemno szarym - po prostu wspaniałe
    Posiadam poprzednią wersję Pop In więc mogłam je porównać, pul jest bardziej śliski (plastikowy) niż w pierwszej wersji, ale zapewne nie będzie się tak mechacił. Eleganckie elastyczne wstawki w skrzydełkach są bardzo pomocne. Rzep bardzo mocny, zresztą w starej wersji rzep również jest bardzo solidny. Podstawowy wkład (w testach był udostępniony bambusowy) niewiele się różnił od poprzedniej wersji. Co do innowacyjnego wkałdu nocnego, no cóż do mnie nie przemówił (chociaż kolor ma pięęęękny -mam świra na punkcie odcieni szarości) Ale jak uporałam się już z jego zamontowaniem to miałam problem z zapięciem pieluszki, zmniejszyłam ją sobie o jeden rozmiar ponieważmoja córa ma około 7kg wagi i 5 miesięcy skończone. Tył był bardzo nisko tak że widziałam rowek więc podciągnęłam ja do góry i usłyszałam trzask odpinających się napów, które trzymały wkład w tylnej części. Zatem coś tu jest nie dopasowane w kwestii grubości wkładu nocnego (czyli wkład dzienny + nakładka= wkład nocny) w stosunku do rozstawu nap. Chłonność trudno określić podobno bambus nabiera chłonności po około 8 praniach. A jeszcze jedna fajna rzecz to wkład nocny ma dwie opcje, aby przy pupie był bambus lub mikro polar, podoba mi się to rozwiązanie

    Edit dodaję zdjęcia: modelka Pola 5 miesięcy 7 kg




    Ostatnio edytowane przez holica_1630 ; 25-01-2012 o 23:33
    Ksander 4.06.2009r i Polonia 18.08.2011r
    Aniołek 24.02.2013.[']

  9. #9
    Chustofanka Awatar ekomummy
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    437

    Domyślnie

    Dziękuje bardzo za recenzję. Zapraszam do obejrzenia video. Na minucie 2.5 można zobaczyć jak dopasować wkład na noc.
    http://www.youtube.com/watch?v=8uw_lIPDEIk

    Ten mały wkład powinien być na wierzchu. Wkładamy rękę do środka wkładu na noc i "wciągamy" wkład na "najmniejszy" wkład. Nie trzeba go przypinać.

    Jeżeli stosujemy jako pieluszkę na noc, to najczęściej musimy zwiększyć rozmiar o 1.

    Dzięki bardzo.
    Mama Adasia, 2007, Natalii 2009 i Lilianki 2014

    www.ekomaluch.pl
    www.wielorazowepieluszki.pl
    www.kidstyle.pl

  10. #10
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,788

    Domyślnie

    Zgapiłam się i nie załapałam na testy, nie mam gdzie macnąć, a teraz już raczej nie będę kupować, ale po tym co poczytałam i pooglądałam na filmiku jeszcze popodpytuję z ciekawości, zwłaszcza, że mam słabość do close parents - jak kupiłam jedną (te starego typu) to natychmiast dokupywałam następne - to były moje drugie pieluchy po flipie i jakichś kieszonkach - i był pełen zachwyt, 4 sztuki bambusowe są w użyciu od roku, najczęściej używane ze wszystkiego (zwłaszcza, że mąż lubi rzepy), tylko do dream dri się nie przekonałam (jak w ogóle do mikrofibry).

    Dziś już może takiego zachwytu nie ma, ale może właśnie ten nowy typ po zmianach byłby moją pieluchą doskonałą (tylko przeca nie trzeba mi więcej pieluch!), bo wydaje się, że wszystkie wady zostały poprawione - prosiłabym o poprawkę, jeśli w którymś punkcie coś źle zrozumiałam
    - chyba najistotniejsza wada poprzedniego modelu - rozmiar. Przez dłuższy czas byłam blisko zrezygnowania z naszych starych CP, bo zrobiły się przymałe (synek z tych okrąglejszych), ostatecznie młodzieniec wyszczuplał a CP cały czas są w użyciu, ale te rzepy tak na styk - czy te nowe CP są większe?
    - ponoć pul cieńszy - poprzedni otulacz trochę sztywnawy (mi nie przeszkadzało, ale znam takich, którym owszem; no i od razu używałam rospiętych bo synek duży, nie wiem jak tamte grubość się sprawdzała przy mniejszych dzieciach), ale bezawaryjny - czy nowy jest porównywalny do flipa, tyle, że z wewnętrzną warstwą?
    - niekulkujące się otulacze - znowu - można porównać do flipa albo puli dziewczyn szyjących?
    - kolory!!! fiolet pomarańcz Na początku mi to nie robiło, ale w ostatecznym rozrachunku to nie jest bez znaczenia... Czy będą też wzroki, jak na zalinkowanym filmiku (i czy będą wpływać na cenę)?
    - nie do końca rozumiem rozróżnienie minkee - bambusowa - bambus rozumiem, że wkład jest podobny do poprzedniego bambusowego (ten sam materiał? ta sama grubość i chłonność?), a minkee to tyle co dream dri czyli mniej poprzednia mikrofibra, która taka futerkowata była czy coś innego? Jeśli chodzi o wkładkę, to miałabym sugestię dla sklepu żeby zmienić nazewnictwo, bo ja zaczęłam z przyzwyczajenia tego minkee na otulaczu na zewnątrz szukać, ale ze zdjęć mi nic takiego nie wychodzi - edit.: wycofuję - zauważyłam, że to minkee w nazwie pochodzi od producenta a nie od ekoMalucha.
    - podoba mi się, że mniejszą wkładkę można schować do środka - mniej spłukiwania po kupie (no i system zapięcia - jedna napka mniej, a do prania pewnie można nawet nie odpinać )
    - nie do końca widzę, czy otulacze mają wewnątrz goły pul, czy jakiś welurek/inny niechłonący materiał syntetyczny, żeby pupa jednak pula nie dotykała?
    - no i smutny punkt - cena - to jakie 40% więcej, niż rok temu kosztowały CP starego typu Cena na tyle zniechęcająca, że dla obecnego (dobrze zapieluchowanego) siusianta to chyba już nie kupię, chociaż bardzo kusi (chyba, że się trafi jaka super okazja albo ekstra zniżka ), może w przyszłości jak się pojawi kolejny członek rodziny... no i na tyle konkretna, że trudno mi będzie z czystym sumieniem kogoś przymierzającego się do wielo właśnie na te pieluchy namawiać
    Ostatnio edytowane przez jul ; 26-01-2012 o 00:14
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  11. #11
    Chustofanka Awatar ekomummy
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    437

    Domyślnie

    jul,
    już staram się odpowiedzieć na pytania
    -rozmiar, nowe pieluszki są większe, więc pomieszczą większe dzieci. Spróbuję zmierzyc o ile cm np. w pasie przybyło w nowym modelu
    -pul jest cieńszy, nie sztywny, lepiej się dopasowuje
    -niekulkujący, można porównać do flipa lub dziewczyn szyjących. jest trochę inny ale po prostu już teraz wyjdzie z prania taki sam. Cześć osób bardzo lubiło tamten pul za to, że był taki bardziej materiałowy. Ten nadal zachował coś z tego. nie jest śliski. No i ma wewnętrzną warstwę więc nawet jak stosujemy jako otulacz (po odpięciu wkładek) to ciała dziecka nie dotyka "goły" PUL
    -wzorki też będą i mamy nadzieję, że ich cena będzie tylko ciut wyższa. Myślę, że za miesiąc powinny być
    -jeżeli chodzi o wkłady to jeden jest bambusowy a drugi z materiału "coolmax" a z drugiej strony materiał minky. Faktycznie może to być trochę mylące.
    -otulacz ma wewnątrz materiał, więc nie jest to "goły" PUL
    -cena , niestety po wzroście VATU o 15%, po wzroście walut (średnio o 20%) i transportu, końcowy rezultat nie jest najlepszy. Jest to jednak pieluszka, którą można używać na wiele sposobów. Jako AIO/SIO, jako sam otualcz no i starczy od 4 kg do 16 kg. Myślę, że cena odsprzedaży będzie również wysoka.

    Jeżeli chodzi o cenę to śledźcie facebooka: http://www.facebook.com/pages/Close-...0415845?ref=ts .Ciekawa oferta pojawi się we wszystkich sklepach partnerskich.
    Mama Adasia, 2007, Natalii 2009 i Lilianki 2014

    www.ekomaluch.pl
    www.wielorazowepieluszki.pl
    www.kidstyle.pl

  12. #12
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,788

    Domyślnie

    niby nie potrzebowałam nowych pieluch, ale skusiłam się jakiś czas temu na promocję druga za 50%, po czasie użytkowania do moich wniosków/pytań sprzed posiadania pieluszki mogę dodać jeszcze że:
    - o ile stare CP były takie pancerne, te są znacznie miększe, elastyczniejsze, ładniej się układają
    - może nie jest większa, od CP starego typu, ale materiał, zwłaszcza na skrzydełkach, jest bardziej elastyczny od tego ze starego typu, więc łatwiej go naciągnąć - łatwiej mi się zapina na sporawym brzuszku mojego 20-o miesięczniaka, niż te starego typu
    - wkładki są cieńsze - cały czas mam poczucie, że starsze są chłonniejsze (ale one przecie są pancerne i grubaśne), jakieś takie solidniejsze były (ta szmatkowatość, o których piszą dziewczyny), ale przecieku jak na razie nie odnotowałam (nawet kiedy synek przeszedł na tryb 4 giga siuśki w ciągu dnia) -> może mniej niż poprzednie, ale nadal są całkiem chłonne (w jednym i drugim wypadku piszę o bambusie)
    - na plus mniejsza ilość napek - 4 dla wpięcie dużej wkładki + jedna dla doczepienia małej (poprzednio 5+2)
    - rzeczywiście fajne jest, że mniejsza wkładka jest pod spodem, a nie na wierzchu
    - cieńsza (w porównaniu ze starą wersją) gumka w dużej wkładce na pleckach - chyba w ogóle mogłoby jej nie być, ale zawsze plus, że jest jej mniej, podobnie plus za obszycie wkładów overlockiem dzięki czemu są one cieńsze
    - nie zauważyłam, co zdarzało się przy starszych CP, żeby otulacz zaginał się do środka i rzep szorował po brzuszku - nie potrafię powiedzieć, czy to rpzez zmiany (np. dzięki miększemu pulowi), czy akurat fartem się nie zdarzyło/nie pamiętam żeby się zdarzyło
    - jagodowy śliczny, pomarańczowy mnie zawiódł - jest bardziej marchewkowy, niż pomarańcz jak wywnioskowałam ze zdjęcia, choć po jakimś czasie go polubiłam, też jest ładny
    - od środka otulacza - jak w poprzednich, jest welur, chyba miększy, a na środku jest jeszcze polarek - czy ze względów estetycznych, czy ma jakieś specjalne zadanie, nie wymyśliłam.

    Generalnie na plus, lubię je.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  13. #13
    Chustonówka Awatar aga.gwa
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Łomianki
    Posty
    20

    Domyślnie

    Skuszona pozytywnymi recenzjami i promocją nabyłam 2 pieluszki z bambusem i coolmaxem i nie rozumiem zachwytow nad nią. Jedyny pozytyw to ze nie ma przecieków, trzyma na mur beton. Za to jest strasznie pancerna, sztywna a największy minus za gumki na plecach. Gruba mocno pomarszczona guma w otulaczu i bardzo zwinięty wkład (zwłaszcza w bambusie) plus napy i jeszcze usztywnie w postaci paska do mocowania rzepu w praniu sprawia ze jest niewygodna dla leżącego dziecka. I lamowka przy nozkach przy zmniejszonym rozmiarze dosłownie wbija sie w udka tak jest sztywna. I na brzuszku zawsze odstaje, gdybym chciała mocniej dopiąć to guma na plecach byłaby nie do zniesienia.
    Wersja z coolmaxem lepsza- równie chłonna a szybko schnie i jest milsza

  14. #14
    Chustofanka Awatar Dafnia
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    476

    Domyślnie

    Aga.gwa - popieram jest to raczej niewygodna pielucha, lamowki są beznadziejnie! Teraz synek ma rok i dopiero jako-tako nie gniotą.
    Dostałam od koleżanki starą wersję i jest o niebo lepsza- miękką i miła a wkłady grubsze! Nie rozumiem po co 'ulepszali' :-D
    Maluszek 19.11.2012

  15. #15
    Chustopróchno Awatar Kreska
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    11,272

    Domyślnie

    napiszcie prosze czy te pieluchy farbuja na poczatku? mam bordowe żolwie. nie chcialabym wyciagnac wszystkich pieluch rozowych po praniu
    Ania
    2008, 2011, 2013, 2018

  16. #16
    Chustofanka Awatar Dafnia
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    476

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kreska Zobacz posta
    napiszcie prosze czy te pieluchy farbuja na poczatku? mam bordowe żolwie. nie chcialabym wyciagnac wszystkich pieluch rozowych po praniu
    Ja mam niebieskie żółwie i nie farbowaly
    Maluszek 19.11.2012

  17. #17
    Chustomanka Awatar chudzinkaa
    Dołączył
    Feb 2014
    Miejscowość
    Trójmiasto
    Posty
    581

    Domyślnie CP z 2014 r.

    mamru
    (...) A zdradź proszę, co sprawia, że te nowe CP są takie super? U nas te poprzednie zalegają na dnie póki co.
    Ostatnio edytowane przez spinek ; 27-09-2014 o 09:20 Powód: post skopiowany; orginalny-> http://www.chusty.info/forum/showthread.php/4666-Stosiki-pieluszkowe?p=2963679#post2963679
    Adaśko 12.2013 i Basieńka 03.2017

  18. #18
    Chustomanka Awatar Agis
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Malbork
    Posty
    658

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez chudzinkaa Zobacz posta
    mamru
    Piękna szuflada! A zdradź proszę, co sprawia, że te nowe CP są takie super? U nas te poprzednie zalegają na dnie póki co.
    Podpinam się pod pytanie. One różnią się czymś więcej niż wzorkami od wcześniejszej "nowej generacji" ? Mam jagodową i póki co leży, wkurzają mnie te ślepe rzepy na plecach oraz to że jak zmniejszy się rozmiar ( u mnie póki co na S) to tam z przodu robi się grubo i nie wygodnie dla dziecka. Ja je lubię dopiero dla chodzącego szkraba, choć teraz jak mała już się rusza, nie leży ciągle muszę zacząć zakładać.
    Ostatnio edytowane przez spinek ; 27-09-2014 o 09:25 Powód: post skopiowany; orginalny-> http://www.chusty.info/forum/showthread.php/4666-Stosiki-pieluszkowe?p=2963679#post2963679
    http://agisowo.blogspot.com/

    Jaś 12.2010 Matylda 01.2014

  19. #19
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    poprzedniej wersji nie lubiłam, wkurzały mnie rzepy. w tych te rzepy lepsze od poprzednich. Co do zapinania to ja po protu w każdej pieluszce wyjęłam tę część do zapinania i nie mechaci się żaden pul. Bardzo mi się podobają, używam i na nocki i na dzień. W dzień z muślinkami, w nocy wkładki mikrofibrowe. Jeszcze mnie nie zwiodły. No i te falbanki przy nóżkach, nie ma szans, że coś wyleci, nawet mleczne kupki
    Ostatnio edytowane przez spinek ; 27-09-2014 o 09:23 Powód: post skopiowany; orginalny-> http://www.chusty.info/forum/showthread.php/4666-Stosiki-pieluszkowe?p=2963679#post2963679

  20. #20
    Chustomanka Awatar chudzinkaa
    Dołączył
    Feb 2014
    Miejscowość
    Trójmiasto
    Posty
    581

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamru Zobacz posta
    poprzedniej wersji nie lubiłam, wkurzały mnie rzepy. w tych te rzepy lepsze od poprzednich. Co do zapinania to ja po protu w każdej pieluszce wyjęłam tę część do zapinania i nie mechaci się żaden pul. Bardzo mi się podobają, używam i na nocki i na dzień. W dzień z muślinkami, w nocy wkładki mikrofibrowe. Jeszcze mnie nie zwiodły. No i te falbanki przy nóżkach, nie ma szans, że coś wyleci, nawet mleczne kupki
    Przepraszam, ale jeszcze podpytam. Tylko te rzepy "na plecach" wkurzały, czy generalnie jakoś najnowsze lepsze są? Ja w sumie też nie przepadam za poprzednimi CP, bo wydają mi się takie mało oddychające, aczkolwiek szczelne bardzo. U nas głównie wełna, właśnie muszę też swój stosik wkleić.
    Ostatnio edytowane przez spinek ; 27-09-2014 o 09:24 Powód: post skopiowany; orginalny-> http://www.chusty.info/forum/showthread.php/4666-Stosiki-pieluszkowe?p=2963679#post2963679
    Adaśko 12.2013 i Basieńka 03.2017

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •