Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 34

Wątek: Nosidło czy chusta w ciąży?

  1. #1
    Chustoguru Awatar Olapio
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7,911

    Domyślnie Nosidło czy chusta w ciąży?

    Byłam pewna że chusta ale znalazłam gdzies wypowiedzi ze jednak lepsze nosidło bo mozna zapiac na biodrach i nie obciaza tak kregosłupa.
    A ja sie wlasnie nosideł wyzbywam wiec mnie oswieccie bo jedno juz dzis poleciało w swiat...

    Jesli juz był taki temat to przepraszam ale uzywałam szukaja i nie znalazlam. Jedynie ogolnie o noszeniu w ciazy.

  2. #2
    Chusteryczka Awatar anqa
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Gdańsk / Sopot / Warszawa
    Posty
    2,192

    Domyślnie

    mi sie wydaje że chusta bo lepiej ciężar nosi no i zależnie od wiązania można poszczególnie partie pleców mocniej lub lżej dociążać....

  3. #3
    Chustoguru Awatar paskowka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa-Bielany/Puławy
    Posty
    6,506

    Domyślnie

    Ale jak już będziesz miała brzuszek to nosidła nie zapniesz, a chustę z tybetanem zawiążesz


    www.lydialand.pl - Sklep - chusty Chimparoo, Hoppediz, LennyLamb, Nati, Felizzy, nosidła Bondolino, Tuli, Manduca, Hipseat, pieluszki wielorazowe, Goki, Bajo
    Chimparoo - Wyłączny przedstawiciel chust Chimparoo.

    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci


  4. #4
    Chustoguru Awatar Olapio
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7,911

    Domyślnie

    kurcze no mi sie lepiej nosi ciezary w nosidle ale tu beda podzielone opinie
    raczej mam pytanie czy faktycznie dam rade przez dlugi czas instalowac pas biodrowy pod brzuchem
    dodam ze w pierwszej ciazy brzuch mi wyskoczył baaaaaaaaaaaardzo wczesnie (w 8 tygodniu smigałam juz w spodniach ciazowych)

  5. #5
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,793

    Domyślnie

    Ja noszę w plecaku prostym wiążąc pod brzuchem (bo chestbeltów nie uznaję) i jest spoko.

    A do tego odkryłam onbuhimo - IMO cudo w ciąży! pasek nad brzuszkiem wiążesz i jest (mi osobiście) mega wygodnie.

    Ale inna sprawa - że innych nosideł nie posiadam... miałam coś na testach i też było fajnie zapinając nisko na biodrach - nawet kilka dni temu instalowałam coś na sobie i problemu nie było pod brzuszkiem zapiąć... Tyle, że wtedy Ci dzieć nisko siedzi - mój na niskie siedzenie się buntował.

    Nie wiem co to ból kręgosłupa - ale oprócz tego w czym/ile noszę rozważ kwestię wygodnego łóżka i ćwiczeń...
    Ostatnio edytowane przez Mayka1981 ; 17-09-2010 o 20:09
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  6. #6
    Chustoguru Awatar Olapio
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7,911

    Domyślnie

    no wlasnie myslalam o onbuhimo ale skad mozna je wziac?
    kurcze chciałam sprzedac moje nubigo bo myslalam ze w nim nie ponosze ale ono w sumie tak nisko na biodrach siedzi wiec moze jeszcze sie wstrzymam

  7. #7
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    2,614

    Domyślnie

    kiedyś zgłębiałam temat i natrafiłam na sporo opinii, że przeszkadza pas w nosidle, jak dziewczyny piszą. może lepiej jakaś meganośna szmatka np? ja uwielbiałam na plecach nosić w namiocie cyrkowym, ale nie pamiętając historię, nie polecam Ci go już

  8. #8
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Beskid Niski
    Posty
    5,289

    Domyślnie

    sama sprawdzisz, w czym będzie wygodnie
    nosiłam przez całą ciążę, najwygodniej było mi w manduce, ze względu na to, o czym piszesz - zapinana nisko na biodrach nie obciążała kręgosłupa.
    z tybetanem było mi zdecydowanie za ciężko.
    a, i jeszcze w kółkowej było mi wygodnie
    2007, 2009, 2016

  9. #9
    Chustoguru Awatar Olapio
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7,911

    Domyślnie

    ane własnie na Twoja wypowiedz trafiłam szperając
    a powiedz mi, szybko Ci brzuszek wybiło? do konca nie przeszkadzał Ci pas biodrowy czy tylko do jakiegos rozmiaru?

  10. #10
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,793

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Olapio Zobacz posta
    no wlasnie myslalam o onbuhimo ale skad mozna je wziac?
    jak się rozpakuję i stwierdzę, że nie potrzebuję to mogę Ci swojego użyczyć jakby co
    tylko się przypomnij...
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  11. #11
    Chustoguru Awatar Olapio
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7,911

    Domyślnie

    ok chyba ze do tego czasu kupie

  12. #12
    Chusteryczka Awatar AS
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    1,729

    Domyślnie

    W ciąży, póki mogłam, nosiłam w onbuhimo z wykończeniem estońskim albo w kółkowej. I w plecaku z tybetańskim, ale tylko testowo, bo tybetan mnie dusił po chwili, miałam problem z oddychaniem i piersiami karmicielkami. A nie przyszło mi do głowy wiązać węzła pod pupą, starszaka oczywiście Pasa biodrowego nie próbowałam. Próbowałam wiązać pod brzuchem i gniotło mnie, a mam brzuch (drażliwy na macanki) już tak od 2 miesiąca i nie taki malutki jak Mayka pokazywała na różnych zdjęciach, chociaż ciąża młodsza
    Moje onbuhimo jest na gościnnych występach, ale już wolne, w przyszłym tygodniu może lecieć na pożyczki (zastrzegam, że do zwrotu kiedyśtam), jeśli się Mayka rozmyśli. Szyte przez forumową Jujamę.
    Ania - dawniej AS_MS_?, mama MichuChichu 22.11.2008 i Manfreda-Mandziuka vel Borysa Szyca 28.10.2010
    i

  13. #13
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Beskid Niski
    Posty
    5,289

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Olapio Zobacz posta
    ane własnie na Twoja wypowiedz trafiłam szperając
    a powiedz mi, szybko Ci brzuszek wybiło? do konca nie przeszkadzał Ci pas biodrowy czy tylko do jakiegos rozmiaru?
    brzuch wyskoczył w miarę wcześnie. janka podróżowała w nosidle praktycznie do końca ciąży z tośką, manduka zaczęła mi przeszkadzać dopiero na samym końcu, kiedy brzuch mi się opuścił, czyli ostatnie dwa tygodnie.
    przeglądałam zdjęcia, żeby to sprawdzić i przypomniało mi się, że tybetan najbardziej mi przeszkadzał w pierwszej połowie ciąży, nie pozwalał oddychać. w trzecim trymestrze wróciłam do chust
    2007, 2009, 2016

  14. #14
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    chusta i plecak hanti
    specjalnie wymyślony na potrzeby ciężarówek i sporych dzieci

  15. #15
    Chustoguru Awatar Olapio
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7,911

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez magda1980 Zobacz posta
    chusta i plecak hanti
    specjalnie wymyślony na potrzeby ciężarówek i sporych dzieci
    Ty po prostu chcesz to Nubigo

  16. #16
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Olapio Zobacz posta
    Ty po prostu chcesz to Nubigo
    jeeeeeeeee
    wymiary idealne

  17. #17
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    plecak prosty z tybetanem albo podegi - tez z tybetanem - taki zestaw sprawdzal sie u mnie. nosidlo tez - ChMT - ale tylko na poczatku, potem mi jakos wygodniej bylo w szmacie nosic, lepiej ciezaz rozkladala. w koncowce nosilam juz tylko w szamacie, glownie dlatego, ze podegi mam najprostsze, bez ypelnionych pasow i F. byl po prostu do nich za ciezki juz.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  18. #18
    Chustomanka Awatar maagduusiiaa
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Płock - miasto sexu i biznesu :P
    Posty
    1,230

    Domyślnie

    jeszcze ze 2 yg temu młodego w manduce niosłam (fakt, że niedaleko szliśmy, ale... w połowie lipca bez problemu chodziliśmy po kilka km)
    ale ja z tych co się boją plecaki wiązać (no a z przodu niesienie naraz dwójki to chyba oczywista oczywistość )
    Prosiaczek wspiął się na paluszkach i szepnął:
    - Tygrysku...!

    - Co Prosiaczku?
    - NIC - odparł Prosiaczek biorąc Tygryska za łapkę - chciałem się tylko upewnić czy jesteś...


    Sz. 2008 E. 2010 Lu.2017

  19. #19
    Chusteryczka Awatar hexi
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2,349

    Domyślnie

    zdecydowanie chusta i plecak hanti
    druga ciaze nosilam nisko wiec zadne ustrojstwo pod brzuchem nie mialo racji bytu
    imo - zobaczysz sama - ale plecak hanti warto przetrenowac - nawet bez ciazy swietnie sie w nim nosi klocuszki


    DB PBC

  20. #20
    Zosia Samosia Awatar JJ
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nibylandia
    Posty
    9,445

    Domyślnie

    Ja bede w chuscie nosic
    nosidlo napewno odpada

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •