Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Jaka kółkowa- proszę o radę

  1. #1
    Chustomanka Awatar wiki100
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Lublin jeszcze
    Posty
    1,368

    Domyślnie Jaka kółkowa- proszę o radę

    Zdecydowałam się na chustę kółkową gdyż zachodzi konieczność częstego wyjmowania dziecka z chusty (zaczyna wołać siku a zanim wydostanę ją z MT zazwyczaj jest już za późno). naczytałam się wątku dotyczącego rodzajów ramion i prawdę mówiąc... zgłupiałam całkiem. czy ktoś może mi doradzić jaką chustę kupić jeśli:

    • dziecko jest maleńkie (wiekowo 1,5 roku ale waży 8kg) i ja sama jestem raczej drobna i niezbyt wysoka
    • będę jej używać w miesiącach "zimnych" więc wolałabym coś grubszego i chętnie z wełną
    • raczej większe kółka- już wiem że na małych się źle dociąga
    • odpowiadają mi odcienie niebieskiego i szarości, ew. zimne odcienie różu
    • zależy mi żeby się nie zsuwała podczas chodzenia żeby była stabilna na ramieniu

    mierzyłam ostatnio kółkową jendrulino i właściwie fajnie się w niej czułam tyle że to był rozmiar M i ogon mi sięgał gdzieś do kolan wiec koniecznie musi być rozmiar S. poza tym ta którą mierzyłam miała "wszyte" ramię i to też zrobiło na mnie dobre wrazenie- nałożyłam na to kurtkę i plecak i było dobrze- z tym że to przez chwile nie wiem jak by było po dłuższym czasie. nie wiem czy da się chodzić w kółkowej i z plecakiem ale bardzo bym chciała. tak jak pisałam ciężar dziecka można pominąć bo jest tak lekkie, że na krótszych dystansach noszę ją "w ręce" na biodrze i wcale się nie męczę. i tak jak pisałam ważne jest żeby szybko można było wyjąć dziecko- wkładać już mogę dłużej. Z góry dziękuję za wszelkie rady.

  2. #2
    Chustomanka Awatar wiki100
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Lublin jeszcze
    Posty
    1,368

    Domyślnie

    nie wiem czy za duże wymagania mam, czy brakuje "znawczyń"? nadal nie zakupiłam a mam potrzebę i wdzięczna będę za wszelkie sugestie.a jeżel i już gdzieś było to prosze o podpowiedź gdzie.

  3. #3
    Chustomanka Awatar fizbach
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Zielona Góra
    Posty
    559

    Domyślnie

    Ja nosiłam trochę w kółkowej, ale mniejsze dziecko. Jest problem z noszeniem plecaka i chusty, mi się nie udało.
    Co do wielkości kółka i ramienia, to dużo zależy od Twojej postury.
    Nie jestem "znawczynią", ale jakby co, to pytaj.

  4. #4
    Chusteryczka Awatar doominikaa
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    2,449

    Domyślnie

    to ja swoją opinię wyrażę, jeśli mogę

    • dziecko jest maleńkie (wiekowo 1,5 roku ale waży 8kg) i ja sama jestem raczej drobna i niezbyt wysoka

    uwielbiam nosić takie maluchy, moja też kruszynka . Jeśli będziesz miała problem z doborem rozmiaru, to może rozważ uszycie z chusty długiej? wtedy sama ustalisz długość

    • będę jej używać w miesiącach "zimnych" więc wolałabym coś grubszego i chętnie z wełną

    jesli będziesz nosić pod kurtką, co szczerze polecam, (również w weresji z plecakiem ) to nie musi być grubsza, nawet fajnie, jak jest cienka, bo nie wpływa znacząco na temperaturę pod kurtkĄ


    • raczej większe kółka- już wiem że na małych się źle dociąga

    no to jasna sprawa, a właściwie - najważniejsze, żeby rozmiar kółek był dobrany do materiału, bo cienki materiał + duże kółka = porażka
    odpowiadają mi odcienie niebieskiego i szarości, ew. zimne odcienie różu
    pozostaje chustostragan...

    • zależy mi żeby się nie zsuwała podczas chodzenia żeby była stabilna na ramieniu

    kwestia ramienia jest bardzo indywidualna, najlepiej popróbować kilka typów... Jędrulino mają ramię, które mi odpowiada, jest taką wersją pośrednią, bo np babylonia czy chusta.pl mają mało rozkładające się ramiona, a Storchenwiege, czy pewnie jeszcze jakieś inne - takie, które bardzo się rozkłąda na ramieniu. ALe wtedy moze być trudniej założyć plecak.

    generalnie lubię chusty kółkowe
    fakt, że wymagają odrobiny wprawy, ale warto
    jak coś, to pytaj
    Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®, niepraktykujący ale z sentymentem.
    Matka Mateusza (wrzesień 2005) i Małgośki (styczeń 2008), była chustonoszka, ale trzymająca jeszcze szmaty w szafie.
    No chustopróchno po prostu.



  5. #5

    Domyślnie babelulu hamalu - dobry wybór?

    Potrzebuję szybko kółkową - moja córa uwielbia chustę, a ja nie mam siły motać co chwilę kieszonki. W związku z tym mam pytanie:
    1. piszą, że bebelulu hamalu można nosić dziecko do 12 kg. Królik waży ponad 8 kg (ma 7 miesięcy). Czy ta waga to specyfika wytrzymałości chusty, czy rodzica?
    2. czy ktoś ma doświadczenie z tą chustą i poleca (lub nie poleca)?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •