Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Wątek: Moja pierwsza tkana: czy GIRASOL dobry będzie na jesienno-zimową porę?

  1. #1
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    Okolice Warszawy
    Posty
    550

    Domyślnie Moja pierwsza tkana: czy GIRASOL dobry będzie na jesienno-zimową porę?

    Proszę o opinię i pomoc bardziej doświadczone mamy.
    Moją pierwszą i jedyną chustą jest na razie elastyczna NATI i bardzo się sprawdziła, ale chyba nadszedł czas na coś innego. Widziałam piękną chustę Girasol tęczowy i chyba się zakochałam, to moje kolory, ale nie wiem czy jest to odpowiednia chusta na nadchodzącą porę jesienno-zimową? Dodam, że zależy mi na chuście miękkiej, z którą nie będę miała problemów z zawiązywaniem, będzie miała mały węzeł i dużo możliwości różnych wiązań. Wiem, że chyba długość przy tych opcjach wiązania jest podstawą, ale z tego co gdzieś wyczytałam to chusta ma 4,6 m. Ile jest możliwości wiązań przy takiej długości? Czy bardziej opłaca się kupić taką nową chustę (czy jest ona wtedy sztywna?) czy używaną? Czy dobrze będzie mi nosić moją ponad 7 kg i jak będzie coraz cięższa, czy jest wygodna w noszeniu? Mam trochę problemów z kręgosłupem, chociaż tylko 164 cm wzrostu. Będę wdzięczna za pomoc.

  2. #2
    Chusteryczka Awatar milorzab
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    PodWarszawa
    Posty
    2,567

    Domyślnie

    Myślę, że dobry.
    To uniwersalna chusta i zawiążesz wszystko: z przodu, z boku, na plecach. Nosi - normalnie. Spokojnie w niej poniesiesz starsze dziecko.
    Chusta piękna, raczej miękka. Nawet nowa szybko będzie mięciutka.
    Asia, mama Ignacego, Tosi, Dominika, Weroniki i Maksa


  3. #3
    Chustoguru Awatar pati291
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    7,420

    Domyślnie

    Z doświadczenia napiszę, że dobrze zawiązana chusta sporo kg poniesie.
    Ostatnio bardzo starannie przykładam się do wiązania mojego dwulatka i prawie wcale nie czuję tego mojego slodkiego ciężaru na plecach W girasolku też go noszę i jest dobrze.
    Patrycja - mama Damiana 08.08.08, Hanny 04.12.09, Emilii 01.03.14
    Chcieć to móc

  4. #4
    Chustomanka Awatar Suzi
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    Warszawa/Wilanów
    Posty
    524

    Domyślnie

    Mam Girasola Donau od tygodnia i jestem zachwycona. Na razie po jednym praniu i jednym prasowaniu więc pewnie jeszcze zmięknie. Staś waży 8100 i póki co wygoda noszenia w Girasolu jest taka sama jak w Storchenwiege, który słynie ze swej nośności.

  5. #5
    Chustofanka Awatar kachna_zg
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Zielona Góra
    Posty
    364

    Domyślnie

    Ja tam moje 13 kg noszę w girasolu i nie narzekam Mąż zresztą też nie bo to on raczej ostatnimi czasy nosi jak dziecko chce do przodu u mnie póki co zostały mu plecy
    Maciek 27.01.2009; Zoja 12.01.2011

    Doradca Noszenia Clauwi®, Doula, Promotor Karmienia Piersią Zielona Góra i okolice

  6. #6
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    Okolice Warszawy
    Posty
    550

    Domyślnie

    O to super, chyba zakup mi się nowy szykuje. A te kolory w Koktajlu ogrodowym chciałoby się zjeść.
    Jak rozumiem girasole są jednej długości, nie ma rozmiarów jak w innych?

  7. #7
    Chustofanka Awatar kachna_zg
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Zielona Góra
    Posty
    364

    Domyślnie

    mają różne długości 4,2; 4,6; 5,2
    Maciek 27.01.2009; Zoja 12.01.2011

    Doradca Noszenia Clauwi®, Doula, Promotor Karmienia Piersią Zielona Góra i okolice

  8. #8
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    Okolice Warszawy
    Posty
    550

    Domyślnie

    Ups, a którą wybrać najlepiej??? Przy 164 cm??? A M przy 176 musiałby mieć drugą?

  9. #9
    Chusteryczka Awatar Sroka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    na polnoc od Monachium
    Posty
    1,613

    Domyślnie

    ja mam 166cm i rozm 42 i z girasola 4,6m zawiaze wszystko lacznie z zawiazaniem mezusia (180cm 95kg), choc tu juz nie wszystkie wiazania i czasem na koniuszki
    wszystko zalezy od tego jakie wiazania preferujesz. Jak nosisz w kangurku albo prostym plecaczku to ci 4,6m nie potrzebna ale jak w kieszonce to juz tak

  10. #10
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    Okolice Warszawy
    Posty
    550

    Domyślnie

    Ja właściwie tylko w elastycznej noszę w kieszonce, nie mam doświadczenia z innymi wiązaniami, więc właściwie nie wiem jakie 'będę' preferować, dlatego chciałabym kupić taką na której mogłabym dużo wiązań przećwiczyć. A co jak chusta jest za długą i się majta, można skracać???

  11. #11
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,810

    Domyślnie

    majtanie się jest cool ja lubię jak mi coś powiewa... zresztą zawsze można się dodatkowo w pasie okręcic jakby co no albo na inne wiązania z czasem kupić coś krótszego...

    4.6 Ci wystarczy na wszystko i po ziemi nic się nie powinno walać, ja też z 4.6 spokojnie kieszonkę wiążąc teraz z ponad 5m chusty robię plecak prostu z kokardą u pasa i jestem zadowolona

    No i kto powiedział, że na 1 chuście się skończy?
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  12. #12
    Chustomanka Awatar Suzi
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    Warszawa/Wilanów
    Posty
    524

    Domyślnie

    Ja mam 1,77 chusta 4,6 ale "górę" mam szczupłą i nawet przy kieszonce ogony dość długie ale fredzlaste, piękne Przy 2x i złej pogodzie ostatnio zrobiłam Prezesowi z ogonów osłonkę na nogi

  13. #13
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    Okolice Warszawy
    Posty
    550

    Domyślnie

    Ja noszę rozmiar S i raczej nie lubię jak mi się coś między nogami majta. Czy przy 164 cm wzrostu może lepsza będzie 4,2 długości, czy wtedy też wszystkie wiązania wywiąże?

  14. #14

    Domyślnie

    Spotkaj się z nami (wątek "Pruszków i okolice") lub w innej grupie chustomam - są różne spotkania w Wawie, i takie chustowo-towarzyskie, i odpłatne warsztaty. Wypróbuj długość 4,6 i 4,2 i wtedy kupisz.
    As a mother you learn what it is to be both martyr and devil. Rachel Cusk

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •