Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Rany na nóżkach po gumeczkach

  1. #1
    Chustonówka Awatar margonik
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Ursynów
    Posty
    47

    Domyślnie Rany na nóżkach po gumeczkach

    Ubrałam niedawno młodemu Bambooty na drogę samochodem i cichcem zrobił kupę. Siedział na tej kupie nie wiem, jak długo. Po dwóch godzinach zmieniałam pieluszkę i okazało się, że na obu nóżkach zrobiły mu się okropne bąble - w miejscu, gdzie uciskały go gumeczki. Tyłek OK, a na nóżkach wręcz rany! Obraziłam się na Bambooty śmiertelnie i lada dzień pójdą pod młotek. Młodemu już ich w życiu nie założę! Na dodatek odwiedzaliśmy właśnie znajomych z małym dzieckiem, którym mój mąż tak zachwalał wielo i którzy byli zainteresowani tematem i to, co zobaczyli, to dwie żywe rany po wielo.

    Poradźcie, jakie kupić pieluszki lub otulacz, z którymi nie będzie takich problemów?
    Po wełnie młody ma czerwony podrażniony brzuszek, po polarze przy pupie - pupa-katastrofa i jeszcze teraz te odparzenia po gumeczkach... I co? Do pampków wrócić??? W domu ubieram same formowanki, ale ciężko tak wyjść na dwór o tej porze, już nie mówiąc o wiecznym przebieraniu mokrych ciuchów .

    Jak na razie nie zawiodły mnie tylko Swaddlebees Econappi. Itti Bitti też, ale pod warunkiem, że nie używam tej dużej składanej na trzy wkładki, bo z nią pupa jest jak zabetonowana i jajka wymiętolone. Jakieś inne typy?

  2. #2
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    margonik,sorki ale jak dziecko siedzi na kupie i ta kupa najprawdopodobniej rozlazła mu się na cały tyłek łącznie z gumkami,to logiczne jest że tam gdzie największy ucisk,jest i największe prawdopodobieństwo odparzenia.po czyjej stronie jest wina?
    jak formowanki Wam pasują to nakładaj na nie otulacz.i ciuchy będą suche i na dwór wyjdziecie.
    nie rozumiem Twojego rozczarowania wielorazówkami,no i zachwalacie wielo a macie z nimi problemy?
    no i piszesz,że dziecko ma po polarze masakrę na skórze,a Bambooty ma polar,więc...?

  3. #3
    Chustomanka Awatar Marsjanka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Stare Babice
    Posty
    569

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez margonik Zobacz posta
    Jakieś inne typy?
    wszystko, co nie ma od środku polaru - czyli bawełna, bambus, konopie (lub miksy tych trzech)

    P.S. po dwóch godzinach w kupie u każdej z moich córek - czy pampersowanych czy wielopieluchowanych - mogłam się spodziewać masakry i odparzeń
    aczkolwiek w wielo zwykle wcześniej wyczuwam kupę, a pampersy tak capiły że czasem nie wyczuwałam od razu
    Kasia
    mama samych córek: Marianny (29.08.1999), Michaliny (03.06.2006), Matyldy (01.04.2010), Melanii (22.07.2014)
    www.wielorazowo.pl - pieluszki wielorazowe

  4. #4
    Chustonówka Awatar margonik
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Ursynów
    Posty
    47

    Domyślnie

    Bambooty nie mają polarka, tylko taką warstwę, jak IB. Ten materiał nie podrażnia młodego.

    Ja nie wiem, czy on na tej kupie siedział 2h czy kwadrans. Jechaliśmy autem i nie słyszałam, nie czułam, a nie zatrzymuję się przecież co chwilę aby sprawdzać pieluchę. Takich odparzeń w życiu nie widziałam (a to moje drugie dziecko, wiec już nie raz czerwoną pupę leczyłam) - najpierw bąble, a potem żywe rany. Sorry, ale żaden pampers tego nie zrobi... Nie żebym była fanką pampersów, bo świadomie z nich zrezygnowałam, ale ostatnio coraz częściej na spacery jednak pampersy zakładam
    Z wielo byliśmy bardzo zadowoleni dopóki młody mógł latać w samych formowankach. Nastawiałam się na wełniane otulacze i mam ich sporo, więc zakładam je na noc, mimo pokrzywki na brzuszku (w nocy, jak młody leży nieruchomo, to nie podrażniają tak bardzo, gorzej, jak zgina się w brzuszku). Żadnych otulaczy PUL'owych prawdę mówiąc nie mam. Mam kilka AIO i kieszonek, ale jak widać to nie dla nas. Może rzeczywiście sam otulacz PUL'owy, zakładany na formowankę, byłby lepszy, bo gumki od formowanek tak nie drażnią, a kupa nie dochodziłaby już do PUL'a.
    Dzięki dziewczyny.

  5. #5
    Chustoholiczka Awatar morepig
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Birmingham/UK
    Posty
    3,859

    Domyślnie

    skoro lubisz IB to pokombinuj z tutto, ich wkładka nie robi się taka sztywna (wiem o czym mówisz ;/ bo tez nam jajeczka przykleja )
    ja się przesiadłam z ib sio na ib aio, głównie ze wzgl na miękkość

    pocketsfullofmemories.co.uk - Life & Kids Photography
    i na fb
    kolorowe śniadania - dopudelka i na fb

  6. #6

    Domyślnie

    ja myślę że to kwestia siedzenia w foteliku, u nas po podróży zawsze pieluszki się bardziej odciskają na ciele, a u Was doszła kupa i stąd rany

  7. #7
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    tak,w foteliku temperatura przy pupie silnie wzrasta,myślę,że to miało duży wpływ,bambooty i ib mają od strony pupy mikropolar czyli drobny cieńszy polar
    kupcie dobry otulacz PULowy po prostu,rozwiąże Wam parę kłopotów.

  8. #8
    Chustomanka
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    710

    Domyślnie

    Miałam o to zapytać, ale temat wypłynął. Czy u Was wielo nie uciskają maluchów w foteliku?
    Ja świadomie zakładam do fotelika jedonorazówkę, bo mały zawsze poodciskany na maksa.
    K. 2010 i A. 2012

  9. #9

    Domyślnie

    można otulacz luźniej zapinać bo sam wkład nie odciska, najgorsza wersja to chyba formowanka+otulacz=podwójne gumki

  10. #10
    Chustoguru Awatar ala
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    tu i tam
    Posty
    6,711

    Domyślnie

    ja nie zauwazyam szczegolnych odcisniec po lezeniu w foteliku, musze to skontrolowac przy najblizszej okazji wydaje mi sie ze nie tyle pieluszki sa winne co kupa. Moja corka ma mega zaczerwieniona pupe jak pochodzi z nia nawet 10minut, co dopiero dluzszy czas.
    DOULA

    najczęściej zaglądam z telefonu, więc proszę o cierpliwość w odpisywaniu

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •