Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21

Wątek: Akademia Zdrowego Rozwoju (Pampers) a chusty

  1. #1
    Chustoholiczka Awatar eesti
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Estonia/wcześniej Szczecin
    Posty
    4,806

    Domyślnie Akademia Zdrowego Rozwoju (Pampers) a chusty

    Byliśmy z synkiem dzisiaj w Domku Akademii Zdrowego Rozwoju organizowanego przez Pampers. Oczywiście w chuście. A tam przy pogadance pani, która opowiadała o rozwoju dziecka, cały czas wspominała o chustach, jakie to one są niezdrowe dla kręgosłupa. Mówiła, że dziecko można nosić w chuście dopiero, jak już trzyma stabilnie główkę (po 3 miesiącu), a najlepiej, jak już samo siedzi. Porównała wpływ chusty na kręgosłup do prowadzenia za rączki dziecka uczącego się chodzić.
    Dzisiaj było tam niewiele rodziców z dziećmi, bo cały dzień pada deszcz, ale wczoraj były do nich bardzo duże kolejki. I wszyscy Ci rodzice usłyszeli, jakie to chusty (i nosidełka) są niezdrowe. I to tylko dlatego, że żaden z producentów chust ani nosideł nie był sponsorem tej akcji. Jak tu się później dziwić, że tyle matek boi się, że chusta zaszkodzi dziecku.
    Na koniec podróży po świecie reklam Pampers, Bobovity, Vizira itd wszystkie dzieci dostają po jogurciku Bobovity, "naturalnym, bananowym, o wiele zdrowszym, niż Danonki, obowiązkowym jako przynajmniej 1 mleczny posiłek dziennie dla dzieci po 4 miesiącu życia" (słowa ich dietetyczki). Skład tego jogurtu: jogurt pasteryzowany (86,3%), cukier, banan (3,5%), skrobia modyfikowana, serwatka w proszku, białka mleka, pektyna – substancja zagęszczająca, naturalny aromat. A wystarczyłoby, żeby to Danonki były sponsorem Akademii, to na pewno byłyby o wiele zdrowsze od jogurcików Bobovity
    Przykre, że nawet takie akcje propagujące Zdrowy Rozwój dziecka kierują się tylko tym, ile im ktoś zapłaci za reklamę. A młodzi rodzice wierzą w opowieści tych "ekspertów".

    Nie wiem, czy wybrałam dobry dział, bo widzę, że połowa mojej wypowiedzi jest o jogurcie Ale chodziło mi głównie o to wmawianie przez panią "ekspert", że chusty się nadają dla dzieci już siedzących i też nie na cały dzień, a tylko na szybkie wyjście do sklepu

  2. #2
    Chusteryczka Awatar ewadbr
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    UK
    Posty
    1,798

    Domyślnie

    ..
    Ostatnio edytowane przez ewadbr ; 18-10-2010 o 20:38 Powód: dopisek

  3. #3
    Chustoguru Awatar paskowka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa-Bielany/Puławy
    Posty
    6,506

    Domyślnie

    wrrrr szkoda że mnie tam nie było. a może jakąś doradczynię tam nasłać?


    www.lydialand.pl - Sklep - chusty Chimparoo, Hoppediz, LennyLamb, Nati, Felizzy, nosidła Bondolino, Tuli, Manduca, Hipseat, pieluszki wielorazowe, Goki, Bajo
    Chimparoo - Wyłączny przedstawiciel chust Chimparoo.

    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci


  4. #4
    Chustoholiczka Awatar eesti
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Estonia/wcześniej Szczecin
    Posty
    4,806

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ew@
    pani chustę z nosidlem pomyliła jesli chodzi o wiek dziecka
    No właśnie chodziło jej konkretnie o "ostatnio modne chusty". Jak powiedziałam, że jak synek był mały robiłam mu wałeczek z chusty na karku, żeby główkę trzymało, to ona na to, że pionowa pozycja szkodzi na kręgosłup. A o nosidełkach wspomniała dopiero jak jakiś tata się o nie spytał, czy są zdrowe. A "ekspertka" odpowiedziała, że to tak samo jak z chustą.
    A i ona młoda była, studentka, bezdzietna.Widocznie tak ich nauczyli opowiadać.

    Cytat Zamieszczone przez paskowka
    a może jakąś doradczynię tam nasłać?
    Właśnie o tym samym pomyślałam.
    Ostatnio edytowane przez eesti ; 09-09-2010 o 20:24 Powód: dopisek

  5. #5
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    a może by tam się wybrać masowo-chustowo? doradczynie i nie

  6. #6
    Chustofanka
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    347

    Domyślnie

    kurcze, ludzie chodzą w takie miejsca świadomi, że to akcja reklamowa ale sądzą, że poza reklamą zobaczą/dowiedzą się czegoś wartościowego a tu taki klops...

  7. #7
    Chusteryczka
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    1,533

    Domyślnie

    A tak mnie zasatanwia kim z wykształcenia był ekspert. Niestety pewnie po prostu ekspertem.
    Chusty i nosidełka były bee bo nie sponsorowały akademii. Za to pewnie wielo to zło.
    A jogurciki są super, nie dosc ze kilkakrotnie drozsze od zwykłych to jeszcze równie zdrowe co słodycze.

  8. #8
    Chustoholiczka Awatar eesti
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Estonia/wcześniej Szczecin
    Posty
    4,806

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Asia_k_19
    kurcze, ludzie chodzą w takie miejsca świadomi, że to akcja reklamowa ale sądzą, że poza reklamą zobaczą/dowiedzą się czegoś wartościowego a tu taki klops...
    Ja poszłam obejrzeć te wielkie meble Nie wiedziałam, że będę musiała wysłuchiwać takich mądrości...

  9. #9
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,903

    Domyślnie

    Za to pewnie wielo to zło.
    Zło i to najgorsze! Bo najgorsza konkurencja dla Pampersa...

  10. #10
    Chusteryczka
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Warszawa Białołęka
    Posty
    2,766

    Domyślnie

    Propaganda i tyle... szkoda słów...

  11. #11
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,797

    Domyślnie

    no, że reklama to ja rozumiem, chyba nikt kto się wybiera na akcję mającą nazwę handlową w tytule niczego inkszego się nie spodziewa...
    a o chustach ito może od Zawitkowskiego o tym pionizowaniu?
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  12. #12
    Chustoguru
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    9,802

    Domyślnie

    widzicie, czego to mozna sie dowiedziec na takich akcjach? ze my wszystkie tu chustonoszki krzywde dzieciom robimy, jesli nosimy przed ukonczeniem 3 miesiaca zycia

    a jakiez kwalifikacje ta studentka miala, po kursach jakichs byla czy co?

    matka czworga
    i psa


  13. #13
    Chustoholiczka Awatar eesti
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Estonia/wcześniej Szczecin
    Posty
    4,806

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mayka1981
    no, że reklama to ja rozumiem, chyba nikt kto się wybiera na akcję mającą nazwę handlową w tytule niczego inkszego się nie spodziewa...
    Ale ta reklama nie powinna być kosztem zdrowia dzieci...

    Cytat Zamieszczone przez Mayka1981
    a o chustach ito może od Zawitkowskiego o tym pionizowaniu?
    Tak pomyślałam, jak ją usłyszałam, ale Zawitkowski, z tego co wiem, zaczął się wycofywać z tych głupot (czy się mylę?).

    Cytat Zamieszczone przez węgielek
    a jakiez kwalifikacje ta studentka miala, po kursach jakichs byla czy co?
    Wątpię. Pewnie przeszła tylko jakieś szkolenie zorganizowane przez Pampers. Było ich tam z 10 osób gadających taki sam, wyuczony tekst o rozwoju dziecka.

  14. #14
    Chustofanka Awatar u_lcia
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    józefów / warszawa
    Posty
    151

    Domyślnie

    eee tam ekspertka. jak urodzi swoje dziecko i posłucha krzyku kolkowego przez kilka wieczorów to od razu jej się odwidzi niepionizowanie i jeszcze może sama po chustę siegnie jak dzidziuś bedzie się w niej uspokajał. może do tergo czasu zauważy różnicę między chustą a niosidełkiem, skoro w tej chwili to dla niej takie samo:-/

  15. #15
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,797

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez eesti Zobacz posta
    Tak pomyślałam, jak ją usłyszałam, ale Zawitkowski, z tego co wiem, zaczął się wycofywać z tych głupot (czy się mylę?).
    eee tam, to tylko zapalone chustonoszki się dopatrują promyka nadziei

    a pionizować to ja i na rękach pionizowałam od urodzenia - no co poradzę, że w poziomie był ryk... zdrowiej dla dziecka juz w tę nieszczęsną chustę w pionie wsadzić niż w poziomie wypłakiwać (z przymrużeniem oka pisze rzecz jasna...)

    zresztą sama kiedyś pracowałam w różnych takich i dostawałam tekst do nauczenia się - m.in robiłam demonstrację jak pampersy wchłaniają wodę w sensie szybciej od innych pieluch - i faktycznie, ciągnęły jak złoto...

    A co do reklam - jeżeli produkt jest dopuszczony do spożycia/używania przez niemowlęta to przecież mogą sobie reklamować do woli (za wyjatkiem mleka modyfikowanego od urodzenia, tego producentom nie wolno...) a już od rodziców zależy co kupią i jak będą używać/stosować...
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  16. #16
    Chusteryczka
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    1,533

    Domyślnie

    Zawitkowski sie o chustach wypowiada pozytywnie, krytykuje nosidla zarowno ergo jak i wisiadła.

  17. #17

    Domyślnie

    taaaaaaaa,
    a ja przy wyjsciu ze szpitala dostalam wyprawke pampers, w ktorej byla m.in. ichnia gazetka z takim oto obrazkiem. I zeby bylo smieszniej to tekst dotyczy pytania mlodej matki w sprawie ciagle placzacego 5 tyg dziecka. Wprawdzie odpowiedzi pochodza chyba z pampersowego forum a nie od eksperta ale jedna z nich mowi zeby sprobowala nosic go po domu w chuscie ale tylko dopoki maly bo pozniej boli kregoslup

  18. #18
    Chustoguru
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    7,056

    Domyślnie

    W ubiegły weekend były u nas targi EXPO Kids. Zaczepiła mnie babka prowadząca szkołę rodzenia. Myślałam, że jakąś miłą pogawędkę sobie utnę, a ta jak na mnie nie naskoczy...- w chustach tylko siedzące się dzieci nosi, a tak jest to bardzo niebezpieczne dla główki i kręgosłupa. Ja oczy jak 5 zł i zapytałam się, skąd te wiadomości-od jej fizjoterapeutki. I nie dała sobie nic powiedzieć, ale co szkodliwe show zrobiła, to jej.
    I teraz się nie dziwię, że tak mało mam w Bydgoszczy nosi w chustach. Przy takiej propaganndzie być inaczej nie może.

  19. #19
    Chustonoszka Awatar pama
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    128

    Domyślnie

    ech te pampersy.....

  20. #20
    Chusteryczka Awatar Anais
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Gocław
    Posty
    2,173

    Domyślnie

    wkurzające jest to, że osoby podające się za ekspertów robią ludziom wodę z mózgu I jednak się nie zgodzę, że taki event ma mieć znaczenie tylko komercyjne, bo jednak wysłuchujemy bajeru na temat produktów po to, aby dowiedzieć się też czegoś od osób kompetentnych. Przeciętna osoba nie ma dotępu do specjalistów 'ot tak'.
    de la Vega 08.07.2010
    Dzidźka 09.07.2015

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •