Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19

Wątek: Przekonajcie mnie do formowanek

  1. #1
    Chustonoszka
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    141

    Domyślnie Przekonajcie mnie do formowanek

    Mój dzieć jest bardzo ruchliwy (jak pewnie większość w jej wieku) i jestem zmęczona na samą myśl o zmianie jej pieluchy. A jeszcze mi się zachciało ją wysadzać.
    No i powiedzcie mi czemu używacie formowanek, przecież wtedy trzeba 2 pieluchy zakłądać?
    Wiem że w lato często dzieciaki w samej formowance latają ale generalnie zasada jest że na formowanke otulacz się daje?
    córa 2009
    syn 2011

  2. #2
    demona
    Guest

    Domyślnie

    Ja tą zasadę stosuję tylko na noc. W dzien, nawet na dwór w formowance śmiga. Uwierz mi, że niedawno się zastanawiałam po co są formowanki,a teraz je kocham

  3. #3
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,233

    Domyślnie

    Po prostu spróbuj z formowankami i od razu sama się przekonasz.
    Ja kocham formowanki nieprzytomnie.
    I polecam serdecznie.

  4. #4
    Chustomanka Awatar Dr.Obinka
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    936

    Domyślnie

    Hm, dołączam się do pytania. Dla mnie jedyna różnica miedzy tetrą/wkładem czy czym tam jeszcze a formowanką jest taka, że ta druga długo schnie - a tego nie lubie. Więc gdzie przewaga formowanki?

  5. #5
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,233

    Domyślnie

    Formowanki stosuję u mojego mojego pięciomiesięcznego synka (może jak będzie starszy to zmienię zdanie), ale póki co:
    - to pieluchy, co do których mam pewność, ze nie przeciekną na dłuugim spacerze, zatrzymają nocne siuśki itd.
    - śpię spokojnie, kiedy mam pewność że pupa mojego dziecka oddycha (stosuję wełniane otulacze)
    - generalnie preferuję naturalne materiały od pupy
    - latem sprawdziły się u nas genialnie z racji upałów - dziecko leżalo sobie w ślicnziutkich formowankach a nie grzało się w PUL-u
    - od tetry różnią się urodą i łatwością nakłądania
    - istnieją formowanki kieszonki, których czas schniecia nie jest tragiczny

  6. #6
    Chustomanka Awatar Malina
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    904

    Domyślnie

    Albo formowanki nie kieszonki, ale z dopinanymi na napy wkladami i tez schna szybciorem.

    Formowanki sa z reguly bardziej chlonne niz kieszonki i AIO. Ale to oczywiscie, jesli jest otulacz lub welna
    sa tez sliczne, cudnie dopasowane i w ogole och i ach.
    Mloda po domu tylko w formowankach lata. fakt, ja czesto zmieniam, ale to mi nie przeszkadza. A, i dodam, ze od niepamietnych czasow dziecia przewijam na stojaco/siedziaco/ w locie, od 5-6 m mlodej, jakos tak
    Tetry tez czasami uzywam. bo tak
    http://www.przytulmniemamo.pl/

    Malinowka wrzesien 2009

  7. #7
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,233

    Domyślnie

    Malina Wy macie takie śliczne formowanki, że grzechem byłoby je zakrywać otulaczem

    Wczoraj zapomniałam o jeszcze jednej bardzo ale to bardzo ważnej przesłance na rzecz formowanek - można je prać w 95st, gotować, traktować kwaskiem i czym tam sobie ktoś życzy, przez co ładniej pachną, mniej szarzeją, dają zdecydowanie większy komfort maluszkom i ich rodzicom niż PUL-owe

  8. #8
    Chustomanka Awatar emmaline
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,457

    Domyślnie

    ja darzę miłością bambusowe bambinexy, i tez tylko na noc stosuję - a że moja panna w nocy dużo je, to i dużo sika, więc dokładam jej tam jeszcze ręczniczek czy wkład z Naughty Baby, no i polarek, i na prawie 10h spokój z przewijaniem
    Weronika Magdalena 09.10.09 http://weronikamagdalena.blog.pl

    czekamynaczerwcowegochłopca2017

  9. #9
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    ponad moje siły jest stosowanie formowanek, więc poczytam argumenty
    bo sam wygląd już na mnie nie działa..

  10. #10
    Chustonoszka
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    141

    Domyślnie

    Hmm chyba jednak zostanę przy kieszonkach i AIO, zwłaszcza w perspektywie nadchodzącej zimy (i tak się je przykrywa) i żłobkowania (tam na jednorazówkach)
    Chyba że mnie najdzie i coś sama poszyję
    córa 2009
    syn 2011

  11. #11
    Chustomanka Awatar Anik801
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    832

    Domyślnie

    Mnie też przekonajcie,bo też ich nie lubię i już się ich pozbyłam Mamy kilka kieszonek,a w większości tetra i otulacz.

  12. #12
    Chustoholiczka Awatar espejo
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    3,737

    Domyślnie

    Wolę formowanki bo w nich w razie wpadki kupsko otulacza (akurat gaci) nie brudzi, ile razy wezme tetre czy flanelkę i otulacz to wpadke mam jak w banku, mimo, ze wiekszosc do nocnika lapiemy!
    i dla mnie to jedno zakladanie - pieluchy, na to gacie welniane na stojaco praktycznie i smiga po domu
    Truscaffkowa Marzenka
    starszy i młodszy .... bardzo mi urośli







  13. #13
    Chustomanka Awatar Dr.Obinka
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    936

    Domyślnie

    To widać zależy od wieku dziecka - mi na razie nie robi to różnicy, na spokojnie mogę mu założyć tetrę z otulaczem. Jak bedzie już biegał, formowanka będzie pewnie praktyczniejsza i na to spodenki.
    A gdzie można znalezć formowanki kieszonki? Bo takie z dopinanymi wkładami to tylko Lulu Nature znalazłam - są jeszcze jakieś?

  14. #14
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,899

    Domyślnie

    np. Nature Babies Lovable, czyli Bambusowa Miłość czy jakoś tak...

  15. #15
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    189

    Domyślnie

    Ja taką wystawiłam na Bazarku... zapraszam

  16. #16
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,233

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wiewiórka Zobacz posta
    np. Nature Babies Lovable, czyli Bambusowa Miłość czy jakoś tak...
    dokładnie tak
    dodam tylko jeszcze od siebie ze ta pieluch to porządna jakość za przyzwoitą cenę
    a poza tym:
    formowanki kieszonki szyte przez dziewczyny
    babykicks - kieszonka z wkładką
    Baby Beehinds - dopinane wkłady
    Lulu bambou - dodatkowa wkładka do położenia przy pupie (jak na formowankę przyzwoicie schnie)

    hmm bez przerwy coś wkładam do kieszonek pieluch, dopinam ale jak się okazuje na tą chwilę nie potrafię zbyt dużo wymienić......

  17. #17
    Chustomanka Awatar busia
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Dublin
    Posty
    1,499

    Domyślnie

    a mnie zastanawia czy takie "upychanie" dodatkowych wkladek do formowanki jest wygodne dla malucha? ja mam formowanki baby beehinds i juz z jedna wkladka + otulacz Zosia maszeruje jak w zbroi..sama juz nie wiem!
    Beata, mama Zosi (15.02.2009) i Mikolaja (6.01.2011) , żona Łukasza

  18. #18
    Chustoguru Awatar kammik
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Stolyca
    Posty
    6,437

    Domyślnie

    Wielbię formowanki Najczęściej zakładam je na noc, razem z wełnianymi gatkami. Nic nie przecieka, nie przesuwa się, a zaletą jest brak pulowej warstwy przez tyle godzin. Taki sam zestaw jest idealny na dłuższe wyjścia. Latem młoda była w samej formowance w domu. Aspekt urody tychże też jest istotny
    "A co im imponuje? Płaczące posągi. Zamiana wody w wino. Zwykły kwantowy efekt tunelowy, który i tak by się zdarzył, gdyby tylko ktoś zechciał poczekać parę zylionów lat. Jak gdyby zamiana słonecznego światła w wino, dokonywana przez winorośle, ich grona, czas i enzymy nie była tysiąc razy bardziej cudowna i nie zdarzała się stale..."
    Terry Pratchett "Pomniejsze bóstwa"


  19. #19
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,233

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez busia Zobacz posta
    a mnie zastanawia czy takie "upychanie" dodatkowych wkladek do formowanki jest wygodne dla malucha? ja mam formowanki baby beehinds i juz z jedna wkladka + otulacz Zosia maszeruje jak w zbroi..sama juz nie wiem!
    A kto "upycha"?
    Była mowa o wkładaniu wkładek do kieszonek, ew. dopinaniu.
    A poza tym nie każda formowanka to baby beeheinds - osobiście już bym nic dziecku nie miała sumienia dołożyć do tej pieluchy, BB (i konopne i bambusowe) same w sobie cięęężka, na samym początku z ciekawości aż zważyłam
    Nie pytajcie ile ważą

    Poniżej zdjęcie - Jak widać nie dość, ze zgrabne mogą być formowanki to jeszcze jakie śliczne (dla porównania z BB)

    (od dołu)
    BB konopna (z dopiętym małym wkładem w środku)
    BB bambusowa (z dopiętym małym wkładem w środku)
    formowanka szyta by Tysiula (od środka frota bambusowa, w śrdodku wkładka konopna Lulu Nature)
    formowanka szyta by Tysiula (od środka jersey bawełniany, w śrdodku wkładka konopna Lulu Nature)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •