Strona 1 z 11 123456789 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 212

Wątek: Franiszki

  1. #1
    Chustomanka Awatar Anik801
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    832

    Domyślnie Franiszki

    Nie wiem czy tak można wklejać-nie chcę być posądzona o reklamę
    http://www.franiszki.pl/

    Ja najpierw zakupiłam jedną,ale moim zdaniem była za mała(no malutka była)i dostałam potem większą.Ciekawa jestem jak jest z tymi materiałami w środku,bo duży wybór jest.Ktoś już kupował je?
    Ostatnio edytowane przez spinek ; 10-02-2015 o 22:54

  2. #2
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    189

    Domyślnie

    No i jak się sprawdza? Jaką kieszonkę zamówiłaś, w sensie jaki materiał oprócz PULa?
    Napisałam maila do "wytwórczyni" ale może szybciej zaspokoisz moją ciekawość - Ile kosztują?

  3. #3
    Chustoholiczka Awatar AMK
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Leśny zakątek Śląska
    Posty
    4,457

    Domyślnie

    na jej stronie masz odpowiedź:
    Pieluszki szyję z tkanin znajdujących sie w mojej ofercie.Są typu kieszonka i składają się z warstwy zewnętrznej i wewnętrznej.
    Tkanina zewnętrzna to PUL drukowany lub jednokolorowy.
    Tkanina wewnętrzna to do wyboru;
    -frotka bambusowa
    -dryliner (tzw. sucha pieluszka)
    -coolmax
    -polar
    Na Państwa życzenie uszyję pieluszkę w każdej dowolnej konfiguracji tkanin z rzepami lub napami.

  4. #4
    Chusteryczka
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,486

    Domyślnie

    pieluszki były na all u tej sprzedającej http://allegro.pl/show_user.php?uid=3710677 po bodajże 35 zł (ale głowy nie dam) bez wkładek

  5. #5
    Chustomanka Awatar Anik801
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    832

    Domyślnie

    większa kosztuje 37zł.(35to najmniejszy roz.)Ja mam wersję bambus 60%,bawełna 20%,poliester 20%.Pieluszka fajna-tylko troszkę dłużej schnie niż kieszonki pul(w środku polarek). No i mam na rzepy,a jednak wolę na napy.Wzięłabym jakąś inną kombinację teraz,ale nie wiem jaką.Kupiłam na allegro i dostałam dziś na pocztę link do tej strony.A mam jeszcze wkłady konopne od tej pani i suchą pieluszkę(ale ta sucha mi nie podeszła).

  6. #6
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    ja właśnie koresponduję
    żałuję jednak, że nie ma onesize-ów... bo m/l są od 10,5 kg... a my tu mamy niecałe 9.

    mam info, że duża z polarkiem 36, a z coolmaxem 30
    (s/m 34 i 28)

  7. #7
    Chustomanka Awatar Anik801
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    832

    Domyślnie

    Ja też pisałam do tej pani,że one size byłyby najlepsze,ale jej zdaniem nie Może jednak jak więcej osób będzie chciało one size to zacznie takowe szyć.Ten rozmiar s-m(3-10kg.)który zakupiłam to maleństwo było-moim zdaniem 10kg.nie da się w to wsadzić.Ten drugi M-L(10-16kg.)to akurat super na mojego 7kilowca-ale wątpię że będzie dobry na 16kg.Nie wiem dlaczego uważa,że one size to zbyt duży kompromis.

  8. #8
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    Ostatnio edytowane przez mi. ; 12-08-2010 o 00:05 Powód: to jednak niegrzeczne było :/

  9. #9
    Chustomanka Awatar Anik801
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    832

    Domyślnie

    Możliwe Mi tam nie uśmiecha się kupować ciągle nowego rozmiaru-tym bardziej że nie są aż tak tanie 37zł.(bez wkładu)to chyba nie jest mało.Nie wiem jak wyglądają z napami.Jakby były one size to bym kupiła wiecej a tak skuszę się chyba tylko jeszcze na jedną.Zreszta powoli przechodzę z kieszonek na tetrę i otulacz więc zapasów nie będę robić.A Pani bardzo miła,bo trochę z nią powymieniałam poglądów na temat tej pieluchy co ją kupiłam.

  10. #10
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    cenne to co piszesz o rozmiarze
    to ja zamówię Lkę. zobaczymy co z tego wyniknie.

  11. #11
    Chustomanka Awatar Anik801
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    832

    Domyślnie

    Ja kupowałam z allegro-to były początki.Może teraz te rozmiary jakoś bardziej zbliżone do normalności.Choć ja jak będę kupowała to nie zaryzykuję s-m.Wolę mieć większą niż za małą-naprawdę ciężko mi było dopiąć tą s-m(a mój synek tłusty nie jest).No może z jednym wkładem z mikrofibry dopięłaby się bez problemu.Mój waży teraz 7kg.i ta większa mi odpowiada.

  12. #12
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    189

    Domyślnie

    Właśnie boję się "nieznanych" rozmiarówek... moja córka ma ok. 10 kg. a np. Stretchies Tots Bots (te do 16 kg) są na nią idealnie na styk... Taką ma budowę: grubiutkie nóżki i okrągły brzuszek, chociaż może dziecko od 12 miesiąca rośnie "inaczej" i te pieluszki to uwzględniają...

    Czyli rozmiarówka pieluszek tej Pani jest dosyć mała?
    Ostatnio edytowane przez mamuśka ; 12-08-2010 o 12:23

  13. #13
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    189

    Domyślnie

    Właśnie odebrałam maila od pani Kasprzak - pieluszka z jednokolorowego PUL z dryliner L 27 zł., a z konopią 30 zł. Wkład konopny 15 zł. To chyba nie wychodzi tak najdrożej... a i podobno te pieluszki to "biodrówki" (coś jak IB) więc może dlatego wydają się małe... Chyba się skuszę na taką z materiałem coolmax...

  14. #14
    Chustoguru Awatar Iwka
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    9,881

    Domyślnie

    IMO to bardzo tanio - materiały są wściekle drogie, wiem, bo szyję z tych samych A cena taka jak chińskich. Gdyby nie to, że lubię szyć i mam frajdę, że córce własne pieluchy zakładam, to bym kupiła i się nie bawiła. Tylko że to nie sklep, ciekawe, jak z podatkami...
    Co dwa lata przewrót świata
    my - lipiec 2006, Zosia - luty 2008, Joasia - styczeń 2010, Aleksandra-Salamandra - marzec 2012, Synek-Krztynek Antoś - marzec 2014
    "Hodowla młodych hobbitów wymaga wielkiej ilości paszy" J.R.R.T.

  15. #15
    Chustomanka Awatar Anik801
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    832

    Domyślnie

    To rzeczywiście tani z jednokolorowego.Ja mam małpki to roz.l 37zł.Jak wypróbujesz coolmax daj znać,bo jak jednokolor kosztuje 27 to też się skuszę.

  16. #16
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    można zamówić onesize'y +2pln

  17. #17
    Chusteryczka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Gliwice
    Posty
    1,561

    Domyślnie

    A do której ze znanych pieluszek ,szanowne koleżanki by je porównały?????????<może można prosić właścicielki o pomierzenie..pliss!!!!!!!!>

  18. #18
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    189

    Domyślnie

    Zamówiłam 1 kieszonkę PUL+ coolmax i 1 formowankę bambusową pomarańczową w słoneczka na zdjęciu materiał wygląda ślicznie Pani też szyje formowanki, przy czym formowanka z bambusa wychodzi 30 zł. mniejsza, 33 zł. większa). Zamówiłam też wkłady konopne (po 15 zł.) i myjki z bambusa i konopii (są po 3 zł., najtańsze markowe są w sklepach od 5 zł. wzwyż)

    Jak już je będę mieć, zdam relację jak się sprawują

  19. #19
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    ja zacznę porównywać w przyszłym tygodniu, bo będą wysłane w poniedziałek

  20. #20
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    189

    Domyślnie

    mi.,
    Jak długo czekałaś?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •