Strona 4 z 11 PierwszyPierwszy 1234567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 212

Wątek: Franiszki

  1. #61
    Chustopróchno Awatar Mamamaria
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Ostrowo
    Posty
    14,772

    Domyślnie

    ja też czekam... podobno są uszyte i maja być wysłane - ale poprosiłam o zdjęcia i nie dostałam

  2. #62
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    189

    Domyślnie

    Qrcze, współczuję bo dla "maniaka pieluchowego" czekanie na nowy nabytek to męka
    Do mnie paczka przyszła listem poleconym, ale nie priorytetem, może to też spowalnia...

  3. #63
    Chustopróchno Awatar Mamamaria
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Ostrowo
    Posty
    14,772

    Domyślnie

    toż ja coby sobie w męce ulżyć poprosiłam o zdjęcia! A tu cisza....

  4. #64
    Chustopróchno Awatar Mamamaria
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Ostrowo
    Posty
    14,772

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mi. Zobacz posta
    moje już uszyte
    "zaraz" dostanę fotki!
    mi. - dostałaś fotki?

  5. #65
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    dostałam jedną - fatalną

    rzekomo wyszły w poniedziałek...

  6. #66
    Chusteryczka Awatar Aniamama
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    bydgoszcz\fordon
    Posty
    1,578

    Domyślnie

    ja też czekam na fotki

  7. #67
    Chustomanka Awatar ania
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Częstochowa okolice
    Posty
    750

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamuśka Zobacz posta
    ania,
    Chyba nie da się doradzić jakiejś jednej idealnej wersji. Są różne dzieci, są różne oczekiwania mam. Najlepiej chyba trochę potestować tzn. kupić kilka wersji pieluszek, poużywać przez jakiś czas i zdecydować co lepsze...
    Dzięki, właśnie tak zamierzam zrobić i zamówię sobie chyba po jednaj z każdego rodzaju i się zobaczy co w praniu wyjdzie
    mama Julci (06.05.2005) i Lilki (06.12.2009)
    wymianki: http://chusty.info/forum/showthread....h-doda%C5%82am
    na forum bywam troszkę rzadziej, więc proszę o cierpliwość jeśli nie odpisuję od razu

  8. #68
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    189

    Domyślnie

    Zdjęcia moich 2 pieluch są na stronie franiszki.pl, zakładka "wzory gotowych pieluch". Ale jakość zdjęć fatalna, w rzeczywistości pieluszki są dużo ładniejsze, kolory żywsze.

    No i jestem po użyciu kieszonki i formowanki - pierwsze wrażenie i zdziwienie (pozytywne) to pieluszki są za duże! Wiem, że rozm. L z założenia mają być od 10,5 kg. do 16 kg. ale niejeden producent tak podaje, a moją małą ciśnie. Natomiast franiszki są wręcz za duże, ale to OK będą na później.

    Kieszonka z coolmax spisała się super, mała nie miała żadnego zaczerwienienia (tak jak w polarze lub mokrej tetrze), nic też nie przemokło (a zasnęła mi w tym na pośniadaniową drzemkę). Coolmax z PUL'em bardzo szybko schnie, wypłukałam pod bierzącą wodą i powiesiłam na świeżym powietrzu, szybko był znów do użycia. Formowanka jest chyba troszkę większa od kieszonki, więc za duża na moją córę, jeśli będę zamawiać więcej to rozm. M lub one size. Bardzo miły bambusek od środka (ten kremowy) no i cała bardzo szybko schnie jak na bambus oczywiście (moje Bamboozle i Bambinex bambusowy jeszcze trochę powiszą na sznurku, a franiszka już zaliczyła ranne siki )


    Wkłady z konopii (trudno mi na razie oceniać chłonność) ale są bardzo przyjemne i jak to konopie, nawet namoczone, sprawiają wrażenie prawie suchych w kontakcie ze skórą (w przeciwieństwie do bambusa, który robi się zimny). Myślę o zamówieniu kilku pieluszek rozm. M lub one size, no i myślę intensywnie czy kieszonki czy formowane A jak formowane to chyba spróbuję z konopii o ile to ten sam materiał co we wkładach.


    edit: moje myjki też są na stronie w zakładce "inne wyroby" Polecam bambusowe.
    Ostatnio edytowane przez mamuśka ; 25-08-2010 o 11:58

  9. #69
    Chustofanka
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Gliwice
    Posty
    442

    Domyślnie

    Mamuśka dzieki za odpowiedź. Jeśli to milutka frotka to muszę zamówić, bo cena rzeczywiście fajna.
    Mam jeszcze pytanie o wkłądy "sucha pielucha" - z czego one są? Czy to jest polar czy coś cieńszego. Dla mnie idealne są wkłady IV tylko strrrrrasznie drogie. Po polarkowych moje dziecko ma pełno potówek i szukam jakiegoś "złotego środka".

  10. #70
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    189

    Domyślnie

    To nie jest polar, ten materiał jest dosyć gruby i sztywny (przypomina mi trochę tzw. obrusy nieplamiące ).

    Jeśli mówimy o tym samym - wkłady Imse Vimse takie cieniutkie, prostokątne, w lekkie prążki (też moje ulubione), to napewno ten wkład nie ma z nimi nic wspólnego. Aczkolwiek i tak wolę go od polarkowych (przynajmniej na razie bo użyłam go dopiero 2 razy), bo polarowe bardzo źle działają na skórę mojej córy.

    Ciekawa jestem jak by się spełniał coolmax jako wkład sucha pielucha. Po 2 użyciach kieszonki z coolmaxem jestem zadowolona ze stanu skóry małej.

  11. #71
    Chustoholiczka Awatar sheana
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Puszcza (krk)
    Posty
    3,735

    Domyślnie

    Moje pieluszki też już u mnie. Na razie nie testowane, bo się wietrzyliśmy i sama tetra była na pasku sumo z rajstopy
    Ale - pieluszka slicznie uszyta - mam z frotką w środku, schnie jednak nawet nawet. Mam wkładkę konopną - jejku nigdy nie widziałam tak cieniutkiego wkładu. Jestem ciekawa chłonności, jak będzie ok, to będzie mój zestaw! Malutka pupa to jest to

    Na stronie można zobaczyć mój otulacz z dodatkową zakładką (wzorowana na Bummis ) Ale jeszcze potrwa zanim zalożymy, bo wzięłam przyszłościowo M.

    Zamówiłam też coolmax do testowania jako wkład sucha pupa. Napiszę co i jak - u mnie polar be, wiec szukam czegoś na tetrę.

    EDIT: Pieluszka cudna. Wkład konopny choć cieniutki wytrzymał trzy godziny drzemki. Frotka na wierzchu mokrawa, Smo nie przeszkadzało i nic nie uczuliło! Teraz się pierze. Rozmiarowo jest to pieluszka zgrabna, cieniutka, ale dość duża na noworodka. Rozmiar S/M zapinamy na ostatnie napki, a Młoda ma 5300. Choć jakby włożyć do środka tetrę to byłoby pewnie wypchane bardziej. W tym momencie jest idealna. Gumki miłe, nóżki troskzę odciśnięte, ale bardziej przez to, że w chuście była mocno podociągana.
    Jutro test coolmaxa
    szersza niż IB:

    Środek:

    Wkładka:
    Ostatnio edytowane przez sheana ; 27-08-2010 o 14:08
    Lauron(Smo) 12.06.2010, Bruno(Gadzinka) 12.01.2012

  12. #72
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    189

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamuśka Zobacz posta
    To nie jest polar, ten materiał jest dosyć gruby i sztywny (przypomina mi trochę tzw. obrusy nieplamiące ).

    Jeśli mówimy o tym samym - wkłady Imse Vimse takie cieniutkie, prostokątne, w lekkie prążki (też moje ulubione), to napewno ten wkład nie ma z nimi nic wspólnego. Aczkolwiek i tak wolę go od polarkowych (przynajmniej na razie bo użyłam go dopiero 2 razy), bo polarowe bardzo źle działają na skórę mojej córy.

    Ciekawa jestem jak by się spełniał coolmax jako wkład sucha pielucha. Po 2 użyciach kieszonki z coolmaxem jestem zadowolona ze stanu skóry małej.
    Po kilku użyciach i praniach trochę zrewidowałam poglądy nt. wkładu dryliner. W dalszym ciągu daleko mu do Imse Vimse, ale zrobił się dużo miększy/delikatniejszy i przyjemniejszy w dotyku. Mała lepiej na niego reaguje niż na polar, ale chyba nr 1 będzie i tak coolmax.

    sheana,

    ty masz chyba inny wkład konopny niż ja, brałaś ten na 30x35 czy 15x35?
    Ten Twój na zdjęciu przypomina mi materiał z moich myjek (baaardzo cienki, niemal jak papier). Mój wkład do pieluszki jest z podwójnie składanej konopii (jest taka troszkę msiowata w dotyku). Jakie jest ten Twój wkład?
    Ostatnio edytowane przez mamuśka ; 27-08-2010 o 20:37

  13. #73

    Domyślnie

    sheana, a IB jaki masz rozmiar?
    Z 2008, M 2010, M 2018

  14. #74
    Chustoholiczka Awatar sheana
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Puszcza (krk)
    Posty
    3,735

    Domyślnie

    Mam 15 na 35 cm - materiał 70% konopi,30% bawełna - tak jest taki jak koszulki, cienki. -> prosiłam o najcienszy i chłonny A Ty które konopie masz?

    IB mam M
    Lauron(Smo) 12.06.2010, Bruno(Gadzinka) 12.01.2012

  15. #75
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    189

    Domyślnie

    Ja brałam 30x35, składa się go na pół. I jest z tego drugiego materiału (chyba konopie+bambus+bawełna+poliester). Też jest dosyć cieniutki (ale nie tak bardzo jak ten Twój), nawet chłonny. Szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie tego drugiego "koszulowego" (jak go ładnie ochrzciłaś ) na wkład, ale moja mała ma roczek i sporo sika.
    Ostatnio edytowane przez mamuśka ; 28-08-2010 o 14:44

  16. #76
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    odebrałam!
    1.) gwiazdki z rozmytoturkusowym polarem mnie nie powalają, ale to raczej w wyniku mojej marudności w kwestii barw, bynajmniej nie wykonania (coś mi mówi, że wylądują na bazarku... ) Jeśli któraś z Was ma ochotę na nieśmiganą jeszcze - dawajcie znaka, zaraz poślę
    2.) "pawie" z coolmaxem fajne. Ten coolmax (jeśli naprawdę jest suchy przy pupie) znacznie bardziej mnie przekonuje niż polar. Wygląda na na naprawdę elegancko oddychający i porządny.

    Jakość szycia - bez zarzutu! Materiały też wyglądają na bardzo porządne - choć polar nie tak fantastyczny jak Yetty. Napki nie są najpiękniejsze, to fakt ale może to dlatego, że Tysiula, Yetta i Aloha mnie rozpieściły małymi, zgrabnymi i kolorowymi, a te tu są białe i jakieś nieco większe... (może czas kupić napownicę? )

    Wkrótce zaczynamy testy, jeśli pawie z coolmaxem się sprawdzą - zamówię z nim kolejne wzory

  17. #77
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    mi jaki rozmiar i coś poglądowego do zerknięcia wstawisz?

  18. #78
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    onesize!
    na razie nie mogę nic wstawić, do środy

    ALE mogę opisać dokładnie.
    PUL jest gwiazdkowy, a polar niemalże identyczny z tłem tegoż PULa. Różnica jest doprawdy minimalna. Napki są białe.

  19. #79
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    jak dla mnie za dużo niebieskości - ch....a no

  20. #80
    Chustoholiczka Awatar sheana
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Puszcza (krk)
    Posty
    3,735

    Domyślnie

    mamuśka, to bez porównania. Dwumiesięczniak jednak tak dużo nie siknie Ale kilka godzin przeżyło i podejrzewam, że jeszcze coś by zniosło. Podoba mi się, że cieniutko i chłonnie. Na większe dziecko można ze trzy takie wkładki, a i tak będzie cieniej niż w większości...
    mi - czekam na doświadczenia z coolmaxem.
    Będe na pewno omawiać jeszcze coś i zastanawiam sie czy testować, czy zostać przy "mojej" frotce
    Lauron(Smo) 12.06.2010, Bruno(Gadzinka) 12.01.2012

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •