Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 1234567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 212

Wątek: Franiszki

  1. #41
    Chustomanka Awatar Anik801
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    832

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Suzi Zobacz posta
    Anik801 - jad długo schnie po praniu?
    dłużej niż fuzzi niestety.Zależy też od pogody oczywiście.No,ale wiadomo że polar schnie szybciej niż bambus.

  2. #42
    Chustoholiczka Awatar sheana
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Puszcza (krk)
    Posty
    3,735

    Domyślnie

    Też się skusiłam, wysyłka w środę wiec pokazywać będę. Będzie kieszoneczka i otulacz. Otulacz może być na Smoka nieco duży jeszcze, ale powoli mi się ciasnawy robi stary więc asekuracyjnie już zakupiłam
    Lauron(Smo) 12.06.2010, Bruno(Gadzinka) 12.01.2012

  3. #43

    Domyślnie

    ja kupiłam sobie pul tej firmy na woreczek i mi przemaka

  4. #44
    Chustomanka Awatar Suzi
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    Warszawa/Wilanów
    Posty
    524

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez margeritta Zobacz posta
    ja kupiłam sobie pul tej firmy na woreczek i mi przemaka
    to fatalnie
    który wzór?

  5. #45
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    ale nie wyprałaś z płynem do płukania przypadkiem?

  6. #46

    Domyślnie

    wzór bakterie, nigdy nie piorę z płynem. Jak trzymam pieluszki lekko wilgotne to jest ok ale jak wrzucę jakąś mocno zasikaną i poleży chwilę to zdarzyło się że ubranka w torbie się przemoczyły po kontakcie z workiem

  7. #47
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    1,519

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez margeritta Zobacz posta
    ja kupiłam sobie pul tej firmy na woreczek i mi przemaka
    Używam puli Muskuta do szycia pieluszek i są bardzo w porządku. Może trafił Ci się jakiś wybrakowany kawałek, albo laminat popękał przy szyciu?

  8. #48
    Chustoguru Awatar Iwka
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    9,881

    Domyślnie

    Ale to na szwach puszcza, czy materiał przemaka? W to drugie trudno uwierzyć, też mam te pule i są bardzo dobre, może faktycznie jakiś wybrakowany?
    Co dwa lata przewrót świata
    my - lipiec 2006, Zosia - luty 2008, Joasia - styczeń 2010, Aleksandra-Salamandra - marzec 2012, Synek-Krztynek Antoś - marzec 2014
    "Hodowla młodych hobbitów wymaga wielkiej ilości paszy" J.R.R.T.

  9. #49

    Domyślnie

    no może faktycznie wybrakowany bo kupiłam kawałek materiału 50x50 właśnie z myślą o uszyciu woreczka, to chyba jakieś resztki były
    w każdym razie przemaka cały, też początkowo myślałam że to szwy puszczają, ale nie, bo mokry jest głównie na środku

  10. #50
    Chustomanka Awatar Suzi
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    Warszawa/Wilanów
    Posty
    524

    Domyślnie

    mam "w drodze" pieluszkę we wzór bakterie... zobaczymy jak sie bedzie sprawować. Proponuję zareklamować bo nieprzemakalnośc to główna funkcjonalnośc tych materiałów!

  11. #51

    Domyślnie

    gdyby to była pieluszka to bym reklamowała, worka mi sie nie chce, wszyje sobie od srodka ceratke i bedzie ok

  12. #52
    Chustofanka
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Gliwice
    Posty
    442

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamuśka Zobacz posta
    Zamówiłam też wkłady konopne (po 15 zł.) i myjki z bambusa i konopii (są po 3 zł., najtańsze markowe są w sklepach od 5 zł. wzwyż)

    Jak już je będę mieć, zdam relację jak się sprawują
    Mamuśka a te myjki to jakie, frotkowe są? Starannie obszyte? Zadowolona jesteś?

  13. #53
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    189

    Domyślnie

    Zobaczę jak dojdą

  14. #54
    Chustomanka Awatar ania
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Częstochowa okolice
    Posty
    750

    Domyślnie

    Dziewczyny doradźcie coś, bo zielona w temacie jestem (jeszcze . Chyba też się skuszę na te pieluszki, a że będą to nasze pierwsze to jaki wybrac środek pieluchy: polar, coolmax czy dryliner? Co będzie najlepsze (=najsuchsze dla skóry małej)? A wkłady do pieluszek z oferowanych przez sprzedającą, które: 1. konopie-bawełna; 2. bambus-bawełna-poliester-konopie; 3. bambus-bawełna? Chodzi mi tutaj o największą chłonność, a nie koniecznie o czas schnięcia...
    mama Julci (06.05.2005) i Lilki (06.12.2009)
    wymianki: http://chusty.info/forum/showthread....h-doda%C5%82am
    na forum bywam troszkę rzadziej, więc proszę o cierpliwość jeśli nie odpisuję od razu

  15. #55
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    189

    Domyślnie

    Przyszła paczka

    Na razie wszystko się suszy po pierwszym praniu więc nie wiem jeszcze jak się będą sprawdzać, ale pierwsze wrażenia wzrokowo-dotykowe :

    Myjki konopne - nie za bardzo, są bardzo cienkie (Pani mnie uprzedzała), natomiast myjki bambusowe - super, taka delikatna frotka.

    Pieluszki - pierwsze wrażenie wzrokowe: są rozmiarowo OK, (mam L na 10 kg córę, na którą niektóre pieluszki typu "do 16 kg" są na styk ) myślę, że wystarczą na długo (potwierdzę to jeszcze testami bo jeszcze nie mierzyłam na małej). Są starannie uszyte, PUL w kieszonce... wygląda jak PUL W środku ma coolmax - taka delikatna siateczka, podobna do zewnętrznej powłoczki Tots Bots Flexi. Jeśli chodzi o formowankę to mam bambusową, na zewnątrz pomarańczowa w słoneczka, od środka bambusowa frotka kremowa... myślę, że przyszłościowo wybiorę frotkę kremową na obydwie strony. Kremowa jest grubsza od kolorowej (Pani mnie uprzedzała), sprawia wrażenie bardziej naturalnej.

    Wkłady konopne - wydają się być cieniutkie i lekkie, pewnie cokolwiek będzie można powiedzieć o ich chłonności dopiero po kilkurazowym użyciu.

    Wkłady "sucha pielucha" - wydają się być sztywne i grube ale pewnie cokolwiek będzie można powiedzieć o ich skuteczności po użyciu.

  16. #56
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    a ja ciągle czekam i czekam...

  17. #57
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    189

    Domyślnie

    ania,
    bardzo dużo w wyborze "środka" zależy od skóry dziecka. Moja mała jest alergiczką i ma bardzo wrażliwą skórę. Gdy przez dłuższy czas używałam polaru - zaczęła się od niego odparzać (polar jest sztuczny i może "grzać", zwłaszcza w upały). Gdy przeszłam na bambus i/lub tetrę też się zaczęła odparzać (niby naturalne tkaniny, ale wilgoć jest przy skórze).
    Myślę, że u mojej córy pewne znaczenie mają "smarowidła", kiedy ją smaruję maścią (przynajmniej co kilka przewinięć) jest lepiej. Ponieważ przy kieszonkach z polarem, dryliner etc. nie wolno "zatłuszczać" pieluszki bo traci chłonność, smaruję małą niewielką ilością kremu kiedy zakładam tetrę/muśliny/ ewentualnie bambus - i piorę je w wyższej tem. żeby wypłukać ewentualne pozostałości maści. A pomiędzy używam kieszonek.
    A teraz właśnie będę próbować tajemniczego coolmax

    Chyba nie da się doradzić jakiejś jednej idealnej wersji. Są różne dzieci, są różne oczekiwania mam. Najlepiej chyba trochę potestować tzn. kupić kilka wersji pieluszek, poużywać przez jakiś czas i zdecydować co lepsze...

  18. #58
    Chustomanka Awatar Suzi
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    Warszawa/Wilanów
    Posty
    524

    Domyślnie

    ja też czekam i się pewnie nie doczekam... bo gapa jestem adresu nie podałam i Pani wysłała na adres z konta, który jest ode mnie hen, hen - na Pradze

    mamuśka - napisz jak ten coolmax się sprawuje

  19. #59
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    189

    Domyślnie

    mi,
    a kiedy miałaś wysłane? Do mnie wyszły w czwartek (zamiast obiecanej środy bo trochę namieszałam z tkaninami) no ale już są.

  20. #60
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    189

    Domyślnie

    Tak. Pani wysłała na adres z przelewu... u mnie to akurat właściwy.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •