Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 62

Wątek: Mio unico

  1. #1
    Chustomanka Awatar darijah
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,167

    Domyślnie Mio unico

    To dzięki Wam zaistniały pieluszki Mio unico. Dziękuję
    Aby firma mogła się rozwijać a pieluszki udoskonalać niezbędne są Wasze opinie. Każda krytyka , sugestia i pochwała są niezmiernie dla mnie ważne. Dlatego zachęcam do recenzowania; zarówno posiadających pieluszki jak i nie posiadających Gdyby się wkradła też jakaś opinia o samym sklepie byłabym podwójnie zadowolona
    Miluszka ::marzec 2008 :: Olafko ::lipiec 2011::

    https://www.facebook.com/MioUnico - unikatowe nery na różne bajery dla dziarskich chustomatek; szyte z nowych, recyklingowanych i chustowych materiałów; również na indywidualne zamówienia ::

  2. #2
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    189

    Domyślnie

    Dzisiaj do mnie przyszła kieszonka z dwoma wkładami

    Teraz jest w praniu więc nie wiem jak się będzie spisywać na małej, ale pierwsze wrażenie bardzo pozytywne:

    Kieszonka jest mięciutka i bardzo delikatna z zewnątrz - super milutki i rozciągliwy materiał. Bardzo dokładnie odszyta, ma milutki polarek o właściwościach antybakteryjnych. Napki dosyć mocno trzymają (trzeba uważać przy odpinaniu aby nie rozciągnąć delikatnego PUL'a) ale to dobrze im wróży na przyszłość - z czasem się wyrobią, a nie będą za luźne.
    Krój pieluszki wydaje się być bardzo przemyślany - pieluszka jest maksymalnie węższa z przodu (aby niepotrzebnie nie powiększać) a zarazem wystarczająco szeroka z tyłu (aby wszystko łapać )
    Wkłady są dosyć cieniutkie i super mięciutkie, a mimo to wyglądają na chłonne - sprawdzimy "w praniu"

    Jeszcze słówko o obsłudze sklepu, pieluszka przyszła do mnie dosyć szybko po dokonaniu przelewu, starannie i jednocześnie ślicznie opakowana Z (chyba) odręcznie malowanym logo firmy.
    Ostatnio edytowane przez mamuśka ; 18-08-2010 o 13:01

  3. #3
    Chustomanka Awatar darijah
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,167

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za pierwszą recenzję :-D

    Logo wprawdzie nie jest odręcznie malowane ale prawie , prawie . Drukuje je moja osobista, domowa drukarka. Etykietki sklejam , przyklejam i opisuję już ręcznie
    Miluszka ::marzec 2008 :: Olafko ::lipiec 2011::

    https://www.facebook.com/MioUnico - unikatowe nery na różne bajery dla dziarskich chustomatek; szyte z nowych, recyklingowanych i chustowych materiałów; również na indywidualne zamówienia ::

  4. #4
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    189

    Domyślnie

    Po kilku używaniach/praniach/używaniach mogę powiedzieć, że znalazłam dwie wady pieluszek:
    1) napki mogłyby być wszywane trochę niżej, ponieważ przy blisko spiętych skrzydełkach bocznych (duży zapas) środek przedniej części pieluszki się wysuwa (ale w sumie też można temu zaradzić zapinając na dwoje bocznych napek w skrzydełkach)
    2) cena , jak zwykle ....

    Poza tym same plusy:
    rozmiarówka dla mnie super, to chyba pierwsza pieluszka, w której mojej córeczce (10 kg) "nachodzą" na siebie boczne skrzydełka - co świadczy o tym, że wystarczy na długo.
    Chłonność (oba wkłady na raz) całkiem przyzwoita, oczywiście nie tak jak w formowankach (ale formowanki to formowanki, a mówimy przecież o kieszonce ) Jeśli wziąć pod uwagę "małość" pupy w pieluszce (wkłady są cienkie i delikatne) i szybki czas schnięcia, to można wręcz być zaskoczonym, że naprawdę sporo pochłoną.

  5. #5
    Chustomanka Awatar darijah
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,167

    Domyślnie

    Jeszcze raz ogromnie dziękuję za opinię. Wszystkie uwagi są bardzo cenne.
    Czy mogłabym Cię prosić o zrobienie zdjęcia przedstawiającego w jaki sposób część pieluszki się wysuwa? Bardzo by mi to pomogło.

    Aby cena nie przerażała wprowadziłam zniżki za zakupy powyżej:

    250 zł - 2% rabatu
    500 zł - 5 % rabatu
    1000 zł - 10 % rabatu

    i jeśli ktoś kupi cały zestaw pieluszkowy czyli 20 szt pieluszek/otulaczy - 15 % rabatu


    Przy następnej dostawie pieluszek , pojawią się też wkłady z bawełnianego weluru. Także świetnie chłoną i są milusie. Będzie można wybrać jakie rodzaje wkładów mają być dodane do pieluszki.
    Miluszka ::marzec 2008 :: Olafko ::lipiec 2011::

    https://www.facebook.com/MioUnico - unikatowe nery na różne bajery dla dziarskich chustomatek; szyte z nowych, recyklingowanych i chustowych materiałów; również na indywidualne zamówienia ::

  6. #6
    Chustomanka Awatar darijah
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,167

    Domyślnie

    Wiele pieluszek znalazło już swoich właścicieli dlatego proszę i zachęcam do recenzowania. Tylko z Wami i z Waszymi opiniami mogą powstać idealne pieluszki polskiej produkcji

    Już niebawem poślę zestaw testowy.
    Miluszka ::marzec 2008 :: Olafko ::lipiec 2011::

    https://www.facebook.com/MioUnico - unikatowe nery na różne bajery dla dziarskich chustomatek; szyte z nowych, recyklingowanych i chustowych materiałów; również na indywidualne zamówienia ::

  7. #7
    Chustoholiczka Awatar morepig
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Birmingham/UK
    Posty
    3,859

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez darijah Zobacz posta
    Wiele pieluszek znalazło już swoich właścicieli dlatego proszę i zachęcam do recenzowania. Tylko z Wami i z Waszymi opiniami mogą powstać idealne pieluszki polskiej produkcji

    Już niebawem poślę zestaw testowy.
    jutro skrobnę pw, ale mam nadzieję że pamiętasz o co pytałam na targach?

    pocketsfullofmemories.co.uk - Life & Kids Photography
    i na fb
    kolorowe śniadania - dopudelka i na fb

  8. #8
    Chustoholiczka Awatar morepig
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Birmingham/UK
    Posty
    3,859

    Domyślnie

    btw pamiętasz taką pieluszkę?



    pocketsfullofmemories.co.uk - Life & Kids Photography
    i na fb
    kolorowe śniadania - dopudelka i na fb

  9. #9
    Chustomanka Awatar darijah
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,167

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez morepig Zobacz posta
    jutro skrobnę pw, ale mam nadzieję że pamiętasz o co pytałam na targach?
    Pamiętam
    Miluszka ::marzec 2008 :: Olafko ::lipiec 2011::

    https://www.facebook.com/MioUnico - unikatowe nery na różne bajery dla dziarskich chustomatek; szyte z nowych, recyklingowanych i chustowych materiałów; również na indywidualne zamówienia ::

  10. #10
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    189

    Domyślnie

    Hej.
    zamieszczam zdjęcie z tym zapięciem, o którym pisałam:




    Celowo trochę na wyrost wyciągnęłam tę część pieluszki (skrzydełko) aby było wiadomo o co mi chodzi. Ona się wysuwa gdy dzidzia jest jeszcze na tyle "wąska", że zapina się na mini. Samoistnie nie wysuwa się aż tak bardzo, ale jednak się wysuwa i zwija, zwłaszcza gdy maluch raczkuje.
    Może rozwiązaniem byłyby dwa rzędy nap, albo wpinanie nap trochę niżej (?).

    Przy tej "wadzie", zaletą jest to, że pieluszka wystarczy naprawdę na długo, również dla pulchnych dzieci (duży zapas w talii) tylko fajnie by było przemyśleć co zrobić z tym zapasem "skrzydełek" pieluszki gdy maluch jest jeszcze mały.
    Ostatnio edytowane przez mamuśka ; 11-09-2010 o 19:03

  11. #11
    Chustomanka Awatar darijah
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,167

    Domyślnie

    Dziękuję

    już wiem jak temu zaradzić.

    Mamuśko a jak oceniasz polarowy tunelik na gumkę przy nóżkach?
    Miluszka ::marzec 2008 :: Olafko ::lipiec 2011::

    https://www.facebook.com/MioUnico - unikatowe nery na różne bajery dla dziarskich chustomatek; szyte z nowych, recyklingowanych i chustowych materiałów; również na indywidualne zamówienia ::

  12. #12
    Chustoholiczka Awatar morepig
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Birmingham/UK
    Posty
    3,859

    Domyślnie

    tak samo sie dzieje w wonderoosach chyba, tych starszych. i czyms jeszcze ale nie pamietak, pt'dessous?

    pocketsfullofmemories.co.uk - Life & Kids Photography
    i na fb
    kolorowe śniadania - dopudelka i na fb

  13. #13
    Chustomanka Awatar Malina
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    904

    Domyślnie

    jak tez i w itti bitti. Ba, w kazdej prawie pieluszce, jesli ma tylko po dwie napy z kazdej strony, albo zbyt blisko siebie, zwlaszcza przy ruszajacym sie juz dziecku. To sie nazywa tzw opad skrzydelek
    Wielu producentow sobie poradzilo z tym dorabiajac trzecia napke na skrzydelkach, co mi sie bardzo przydaje. Ale, no wlasnie, jest jedno ale, jak dziec bedzie wiekszy, i wystarczy zapiecie na dwie napki to sie ta trzecia moze w cialko wbijac..

    Sorry za wtret, ale zajrzalam, a ze opad skrzydelkowy troche nam uprzykrzyl zycie, to sie podzielilam przemysleniami.
    http://www.przytulmniemamo.pl/

    Malinowka wrzesien 2009

  14. #14
    Chustomanka Awatar darijah
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,167

    Domyślnie

    Dzięki za pokrzepienie i przemyślenia


    Nad trzecią napką też dzisiaj myślałam i właśnie boje się , że bedzie się wbijać w ciało. Z drugiej strony moje pieluszki mają dosyć długie uszy więc maksymalnie szerokie zapięcie byłoby możliwe przy mega pulchniaczku

    Póki co skróciłam trochę uszy i będę mocować niżej napki i rzep...zobaczymy .
    Miluszka ::marzec 2008 :: Olafko ::lipiec 2011::

    https://www.facebook.com/MioUnico - unikatowe nery na różne bajery dla dziarskich chustomatek; szyte z nowych, recyklingowanych i chustowych materiałów; również na indywidualne zamówienia ::

  15. #15
    Chusteryczka Awatar kulka37
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    1,893

    Domyślnie

    Nie testowałam pieluszek na delikwencie,bo chłopina już odpieluchowany Ale na targach w Opolu widziałam i macałam.Zachwyciła mnie miękkość i wzornictwo.Pieluszki wyglądają tak,jakby każda była wyjątkowa.System napków wydaje się bardzo przemyślany.Wkładki mięciuchne i bardzo zgrabne.( W najbliższym czasie będę na nie namawiać moją zaciążoną przyjaciółkę)
    O fachowej poradzie na stoisku nie wspomnę
    Dziękuję darijah i trzyma kciuki!

  16. #16
    Chustoholiczka Awatar brikola
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    3,607

    Domyślnie

    ja się podpiszę pod kulka, pieluchy na prawdę cudowne, pobiły w mojej głowie ukochane PD, więc teraz tylko czekam na 3 dziecko

  17. #17
    Chusteryczka Awatar ewaibartek
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Bródno
    Posty
    1,540

    Domyślnie

    Mogę już coś napisać na temat kieszonki i formowanki. Formowanka milutka,mięciutka,bardzo ładnie się układa na moim 5 kilowcu.Ogólnie udany produkt i bardzo mi się podoba,chociaż formowanki to nie jest to co lubię najbardziej Co do kieszonki to trochę się zawiodlam,ale nie wiem czy z winy pieluszki,czy ja coś zle ją założylam. 2 razy mi przemokła po tej samej stronie,a za drugim razem juz sie starałam ja założyć dokładnie. Z Pula to można było wiciskać.Poza tym myśle,że ściągacze tez powinny być pokryte Pulem,a nie polarkiem,bo jak maly moczy pieluche to boki tez ma mokre,co za tym idzie ubranko. Wkłady super,fajnie ze jeden grubszy,drugi szczuplejszy,bo sobie go czasami do tetry instaluję. A swoją drogą z czego są wkłady zrobione,bo nie za bardzo wiem?
    Jeszcze jedno Pul kieszonkowy juz po 3 praniach kulkowaty,lekko,ale zawsze.
    Obie pieluszki polecam dla malutkich dzieci,nawet od 3 kg,za ich elastyczność w formowaniu. Pozdro


    Ano i brawo za ściągacze tu i tam
    Ostatnio edytowane przez ewaibartek ; 04-10-2010 o 15:11

  18. #18
    Chustomanka Awatar darijah
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,167

    Domyślnie

    Dziękuję za recenzję
    Te cienkie wkłady to antybakteryjne mikrowłókno a te grubsze, bielsze to welur bawełniany , taki sam jak w formowance.

    Z tunelikami na gumki pomyślę. Mam jeszcze jeden pomysł jak je zrobić by nadal były miękkie i żeby można było regulować gumkę.

    Najbardziej martwi mie PUL, Wyjaśniam właśnie sprawę z producentem bo coś mi tu nie pasuje. Kupuję od niego już od 1,5 roku i nigdy nie było problemu z przeciekaniem a teraz mam wrażenie , że jest inny. Inaczej się też zachowuje po praniu. Mam nadzieję, że przecieki to nie wina PUL'a . Ewo spróbuj jeszcze odtłuścić pieluszki w płynie do mycia naczyń.
    Miluszka ::marzec 2008 :: Olafko ::lipiec 2011::

    https://www.facebook.com/MioUnico - unikatowe nery na różne bajery dla dziarskich chustomatek; szyte z nowych, recyklingowanych i chustowych materiałów; również na indywidualne zamówienia ::

  19. #19
    Chusteryczka Awatar ewaibartek
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Bródno
    Posty
    1,540

    Domyślnie

    kurcze,znowu przeciek odtłuszcze ją i się zobaczy,mam nadzieję,ze to pomoże bo ją uwielbiam

  20. #20
    Chustomanka Awatar darijah
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,167

    Domyślnie

    U mnie odtłuszczenie zawsze pomaga. Milena ma pieluszkę jeszcze w nocy. Moje trzy oryginalne wkładki z mikrowłókna nie dają rady ale trzy z weluru już tak i nic nie przecieka. Piorę w 60 stopniach. Już wiem , że przy następnym zamówieniu będę miała lepszy PUL. Teraz producent dał mi jednak tańszy zamiennik mimo , iż go nie prosiłam. Powiedziałam tylko , że chcę trochę zaoszczędzić i teraz nie będę szaleć z ilością , dodatkowo chciałam ciut tańszą dzianinę do zalaminowania a on poleciał po całości i membranę też zastosował tańszą. Nie powiem, że zaskoczyła mnie cena i byłam zadowolona, teraz jednak wiem dlaczego i już mi mina zrzedła Ech człowiek uczy się na błędach .
    Miluszka ::marzec 2008 :: Olafko ::lipiec 2011::

    https://www.facebook.com/MioUnico - unikatowe nery na różne bajery dla dziarskich chustomatek; szyte z nowych, recyklingowanych i chustowych materiałów; również na indywidualne zamówienia ::

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •