Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 62

Wątek: Mio unico

  1. #21
    Chusteryczka Awatar ewaibartek
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Bródno
    Posty
    1,540

    Domyślnie

    masakra,zabieg przeprowadzony i nic się nie zmieniło,mały cały do przebrania
    może ja mam jakąś wadliwą ta pieluchę?

  2. #22
    Chusteryczka Awatar Aniamama
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    bydgoszcz\fordon
    Posty
    1,578

    Domyślnie

    Witam ja właśnie puściłam dalej zestaw pieluszkowy i takie są moje przemyślenia
    estetycznie i rozmiarowo po prostu bomba ,wszystko milutkie i mięciutkie.
    Kieszonka niestety przeciekła przy nóżkach ubranko zamoczone ale to nie problem
    formowanka dla mnie bomba super chłonna wkłady szybko schną jak na tą grubość i tak samo sama formowanka.
    otulacz świetna regulacją , troche męczące wkładanie gumek ale to nic , niestety zawiódł mnie zewnętrzny materiał strasznie się po praniu jakby pochaczył jeśli wiesz o co mi chodzi po wyjęciu z pralki wyglądał jakby był używany już długo i rzepy się nie odpieły i nie prałam z innymi pieluszkami n rzepy bo już przed praniem wyglądał mi tak licho i dlatego specjalnie inych rzepów nie wkładałam. Ale nie przeciekai wszystko ładnie opina.
    No nie wiem co jeszcze mogłabym dodaćmoże jak coś się komuś nasunie to niech pyta.

  3. #23
    Chustomanka Awatar darijah
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,167

    Domyślnie

    Dzięki za recenzję . Powiedz jeszcze jak Ci się podobał woreczek na pieluchy i wkładki sucha pieluszka , czy rozmiarowo też wszystko dobrze?

    Tym przeciekom może być winny sposób szycia tunelika na gumkę. W tym tygodniu zrobię pieluszkę z nowym sposobem i doślę do zestawu.

    Gumki w otulaczu faktycznie mogą wkurzać , polecam zatem (jeśli się ma swój otulacz ) wyregulowanie rozmiaru , włożenie nadmiaru gumki w tuneliki i delikatne ich przeszycie. Kiedy trzeba będzie zmienić rozmiar to po prostu odpruć nitkę.

    Dzianina "wierzchnia" jest cudowna w dotyku i świetnie się układa ale właśnie ma tą małą wadę, że łatwo się mechaci. Muszę ją niestety zmienić.
    Miluszka ::marzec 2008 :: Olafko ::lipiec 2011::

    https://www.facebook.com/MioUnico - unikatowe nery na różne bajery dla dziarskich chustomatek; szyte z nowych, recyklingowanych i chustowych materiałów; również na indywidualne zamówienia ::

  4. #24
    Chustofanka Awatar hoyabella
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    282

    Domyślnie

    U nas od miesiąca w użyciu jest kieszonka na rzep i formowanka welurkowa z "pionierskiej" serii Minki
    Obie są śliczne i uszyte z widoczną troską o każdy szczegół, to sie ceni

    Przemyślenia na temat tych pieluszek mam podobne jak przedmówczynie:
    Kieszonka jest najmilsza w dotyku z naszego stosiku, polarek nadal wygląda jak nowy. Jest zdecydowanie cieńszy niż ten yettowy i z włóknem antybakteryjnym.
    Świetnie jest rozwiązana sprawa gumki na plecach. to jedyna kieszonka, z testowanych przeze mnie, która IMO nie będzie sie odciskała na plecach u leżącego dziecka.
    Pielucha ładnie leży na pupce mojego 10 kilowca.
    Niestety pul jest zawodny, i zewnętrzna warstwa trochę sie niszczy (ale nie jakoś strasznie), ale ta sprawa została juz wyjaśniona i nastepne serie będą perfekcyjne.
    Ja uznałam, że to po prostu kieszonka, w której Młody siedzi krótko, wkładam więcej wkładki i jest git!
    Pieluszka jest dosyć duża, więcej materiału na pupie niż w większości kieszonek, ale możliwości dopasowania sa naprawde spore.
    W kolejnych seriach podobno wykroj troche się zmienił a pieluszki sa jeszcze zgrabniejsze.

    Do formowanki nie mam za to żadnych zastrzeżeń.
    Ładnie wygląda, dobrze leży, welurek wciąż miękki.
    Polecam!
    Tadzio (2009) , Maks (2012) , Aniołek ( * 2014)
    czekamy na gwiazdkowy prezent

  5. #25
    Chustomanka Awatar darijah
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,167

    Domyślnie

    dzięki za recenzję
    Miluszka ::marzec 2008 :: Olafko ::lipiec 2011::

    https://www.facebook.com/MioUnico - unikatowe nery na różne bajery dla dziarskich chustomatek; szyte z nowych, recyklingowanych i chustowych materiałów; również na indywidualne zamówienia ::

  6. #26
    Chusteryczka Awatar ewaibartek
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Bródno
    Posty
    1,540

    Domyślnie

    wszyscy lubimy zdjęcia,więc proszę ( sorki za jakość ale to komórką
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

  7. #27
    Chustomanka Awatar darijah
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,167

    Domyślnie

    Ach cudownie , dziękuję
    Miluszka ::marzec 2008 :: Olafko ::lipiec 2011::

    https://www.facebook.com/MioUnico - unikatowe nery na różne bajery dla dziarskich chustomatek; szyte z nowych, recyklingowanych i chustowych materiałów; również na indywidualne zamówienia ::

  8. #28
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    103

    Domyślnie

    To ja poczekam na perfekcyjnie idealna kolekcje Mio unico i wtedy sobie zamowie

  9. #29
    Chustonoszka
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    125

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aniamama Zobacz posta
    otulacz świetna regulacją , troche męczące wkładanie gumek ale to nic , niestety zawiódł mnie zewnętrzny materiał strasznie się po praniu jakby pochaczył jeśli wiesz o co mi chodzi po wyjęciu z pralki wyglądał jakby był używany już długo i rzepy się nie odpieły i nie prałam z innymi pieluszkami n rzepy bo już przed praniem wyglądał mi tak licho i dlatego specjalnie inych rzepów nie wkładałam. Ale nie przeciekai wszystko ładnie opina.
    No nie wiem co jeszcze mogłabym dodaćmoże jak coś się komuś nasunie to niech pyta.
    Aniamama, czy piszesz o otulaczu PUL czy polarkowym?
    Mam apetyt na polarkowy na napy i byłabym wdzięczna za opinie użytkowniczek.

  10. #30
    Chustomanka Awatar Ajka
    Dołączył
    Aug 2007
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    1,309

    Domyślnie

    przepraszam za opóźnienie
    miałam przyjemność gościć u siebie testowe pieluszki i jestem pełna zachwytu, pieluszki rewelacyjne ( po za tym mankamentem o którym juz była mowa że sie zaciąga materiał z otulacza)
    otulacz rewelacyjny u nas sprawdzał sie super , nawet zaryzykowałam i założyłam na noc małemu formowanke z otulaczem + 2 wkłady i nic mi nie przeciekło przez całą noc choć mały mega dużo pije w nocy tyle ze jednak za dużą pupę miał mały i ciężko się było mu ruszać, kieszonka super , wkłady sucha pieluszka milutkie w dotyku choć moim zdaniem troszkę małe , no i woreczek to jest rewelacja ; ja osobiście mam do całości tylko jedno zastrzeżenie bo ja nie przepadam za białymi pieluszkami ( chodzi mi o "warstwę " zewnętrzną ) wolę kolorowe
    Bardzo dziękuje za mozliwość testowania , dzięki temu zdecydowałam się już na poważnie że w miarę możliwości finansowych zwiększę ilość pieluszek posiadanych i przechodzimy na poważnie na wielo
    "co zesłał los trzeba będzie stracić " 13.11. 2000 Kubuś i Franus (25tc) [*][*] 14,09 2004 2 fasolki(5tc) [*][*] ; kruszynka 08. 2012
    jesienna panienka 14.09.2001[/COLOR]; zimowy chłopak 22.02.2007; letni chłopaczek 03.07.2009
    Chustopróchno ze mnie


    na urlopie od 2000 roku

  11. #31
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    już od jakiegoś czasu mamy formowanki mio unico i jeszcze nic o nich nie napisałam
    Materiały bardzo mi przypadły do gustu, pieluszki są starannie uszyte i miłe dotyku, jeśli chodzi o rozmiar to podoba mi się to, że są duże, bo pasują zarówno na mojego 8-miesięczniaka i prawie 2latkę. Trochę się zdziwiłam, że mają i napy do zmniejszania i gumki ale to fajne jest i bardzo pomysłowe a no i aplikacje są super!
    aa i jeszcze wkładki, na razie przyznaję że jeszcze ich nie użyłam, jakoś nie mogę się przekonać do tego materiału, jest inny niż wszystko co do tej pory widziałam/dotykałam i mam problem (pewnie zupełnie niesłusznie) że to nie ma szans chłonąć ale poleżą tak trochę, aż je wreszcie założę i wtedy się wypowiem w temacie chłonności.
    Ceny przyjemne

    I tak ogólnie, brawo Daria

  12. #32
    Chusteryczka Awatar ewaibartek
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Bródno
    Posty
    1,540

    Domyślnie

    przyznam,ze ja tez miałam opory przed tymi wkladkami,tzn przed gruba,bo małej uzywam jako dodatek do mikrofibrowej
    az w koncu zalozyłam obie do pieluchy i swietnie dały rade
    fajnie ze sa takie cienkie i waskie
    Bartek 02.05.2007 Ksawery 07.08.2010 Sara 28.04.2012

  13. #33
    Chustomanka Awatar darijah
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,167

    Domyślnie

    dziękuję za recenzje
    uch..... mam okropnie mało czasu i możliwości na szycie. Praca mi się trochę skomplikowała. Jednak nie tracę nadziei i wierzę, że już niedługo pojawią się w sklepie kolorowe pieluszki. Póki co intensywnie myślę co by tu udoskonalić
    Miluszka ::marzec 2008 :: Olafko ::lipiec 2011::

    https://www.facebook.com/MioUnico - unikatowe nery na różne bajery dla dziarskich chustomatek; szyte z nowych, recyklingowanych i chustowych materiałów; również na indywidualne zamówienia ::

  14. #34
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    1,519

    Domyślnie

    Właśnie skończyłam testy nowego zestawu.
    Po pierwsze, szacun dla Darii, że chce jej się bawić przy wszywaniu tych regulowanych gumek Regulacja ta na pewno przyda się mamom chudzielców albo "pulpecików", które mają problemy z luzami przy nóżkach albo odciskającymi się gumkami.
    Otulacz podszyty materiałem - wsio ok
    Otulacz obszyty lamówką - jedyne czego mogę się czepić to, że nie musiałoby być marszczenia z przodu.
    Kieszonka - urzekły mnie tęczowe napki. Bardzo zgrabna (młody wyglądał jakby był w jednorazówce) i bardzo wąska w kroku (pewnie wygodniejsza dla dziecka, ale ciężko upchnąć wkładki).
    Formowanka - zgrabna, wąska w kroku, chłonna, szybkoschnąca.
    Wkładki - chłonne, szybkoschnące.
    W porównaniu z wcześniejszym zestawem testowym duży +.

    Edit: przypomniało mi się, że strzeliłam młodemu fotę w kieszonce



    Mało reprezentacyjne, ale widać jaka jest zgrabna.
    Ostatnio edytowane przez Pentla ; 06-04-2011 o 10:26

  15. #35
    Chustomanka Awatar darijah
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,167

    Domyślnie

    dziękuję
    Miluszka ::marzec 2008 :: Olafko ::lipiec 2011::

    https://www.facebook.com/MioUnico - unikatowe nery na różne bajery dla dziarskich chustomatek; szyte z nowych, recyklingowanych i chustowych materiałów; również na indywidualne zamówienia ::

  16. #36
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,769

    Domyślnie

    i do nas zawitał zestaw testowy.
    dziekuję za możliwość testowania, teraz zastanawaim sie nad zakupem, tylko jeszcze nie wiem czego bardziej kieszonki czy otulacza

    ale do rzeczy.
    formowanka zapinana na rzep - generalnie wolimy napy, ale ten zapiety jak przymurowany, pierwszy raz widziałam taki rzep, trzyma jak nie wiem co, wyglada tez tak jakby nie szarzał. rewelacja! oczywiście wytrzymała całą noc, co wclae nie jest oczywistością u nas (zdarzały sie noce gdzie flexi tots przemokła).

    kieszonka słodka, leży świetnie, mięciutki pul. wkłady super, nie są za szerokie (troche węższe od standardowych mikrofibrowych).

    otulacze leżą dość zgrabnie, nic nam z formowanki nie przeciekło. aczkolwiek jakis taki przód kanciasty, flip jest jednak zgrabniejszy. poza tą estetyką, otulacze są rewelacyjne!

    Myjki nie używaliśmy, wkładów sucha pielucha też nie. Woreczek ok, ale mógły być jakiś weselszy niż biały, a może z napisem?

    Ogólnie pieluszki są super! Jestem baaaardzo mile zaskoczona.
    K. 2009M. 2012

  17. #37
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,769

    Domyślnie

    Nie chciałam edytować poprzedniego postu, ale tylko dopisać:

    NIE POLECAM, czerwona kieszonka zafarbowała mi wszystkie wkładki, AIO i ubranka na różowo.
    K. 2009M. 2012

  18. #38
    Chustonówka
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    43

    Domyślnie

    Dziękuję za możliwość testowania.

    Pieluszki bardzo mi się podobały. Materiały przyjemne i milutkie w dotyku, pieluszki świetnie odszyte. Gumeczki regulowane - świetne rozwiązanie.
    Pieluszek używaliśmy tylko na noc, gdyż Kuba w dzień już prawie odpieluchowany.

    Formowanka spisała się na medal, nic nie przeciekło ( a było duużo)! Rzepy trzymały bardzo mocno.

    Kieszonka bardzo zgrabna, tylko rzeczywiści ciężko włożyć wkłady.

    Otulacze spisały się i z tetrą i z wkładami.

    Pieluszki i wkłady chłonne i szybkoschnące.

    Wkładek sucha pielucha, myjki i woreczka nie używałam.

    Ogólnie jestem bardzo zadowolona. Dziękuję.

  19. #39
    Chustonoszka Awatar ela84
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    56

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez peluche Zobacz posta

    NIE POLECAM, czerwona kieszonka zafarbowała mi wszystkie wkładki, AIO i ubranka na różowo.
    W jakiej temperaturze prałaś?
    Tomek ur. 8 lipca 2011
    Testuję pieluchy i inne rzeczy: http://ekotest.blog.pl/

  20. #40
    Chustomanka Awatar darijah
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,167

    Domyślnie

    Pieluszka farbuje w 60 stopniach. Najlepiej prać w 40 albo osobno. Właśnie całą belę czerwonego materiału przygotowuję tak by nie farbował i żeby problem się nie pojawiał. Aż nie uzyskam pożądanego efektu nie uszyję czerwonej pieluszki.
    Miluszka ::marzec 2008 :: Olafko ::lipiec 2011::

    https://www.facebook.com/MioUnico - unikatowe nery na różne bajery dla dziarskich chustomatek; szyte z nowych, recyklingowanych i chustowych materiałów; również na indywidualne zamówienia ::

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •