Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy 12345
Pokaż wyniki od 81 do 85 z 85

Wątek: Spieranie plam

  1. #81
    Chustofanka Awatar vika
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    Bełchatów
    Posty
    217

    Domyślnie

    dzięki za odpowiedzi jestem troszkę mądrzejsza jeszcze jedno pytanko jeśli otulacze mi przeciekają co trzeba zrobić ???
    mi teoretycznie blade plamy też nie przeszkadzają ale boję się,że jesli po kilku praniach nie schodzą to już tak zostaną na dobre tak jak pisałam mam tylko problem z bambusami a mam cholernie twardą wodę i jeszcze jedno pytanko czy używanie olejku herbacianego aby nie zatłuszcza pieluszki ja używam przy każdym namaczaniu w zimnej wodzi i teraz uruchomiło mi się myślenie MOŻE TO PRZEZ TEN OLEJEK OTULACZE MI PRZECIEKAJĄ CHOLERA JAKIE TO TRUDNE CO DO CZEGO

  2. #82
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez vika Zobacz posta
    dzięki za odpowiedzi jestem troszkę mądrzejsza jeszcze jedno pytanko jeśli otulacze mi przeciekają co trzeba zrobić ???
    mi teoretycznie blade plamy też nie przeszkadzają ale boję się,że jesli po kilku praniach nie schodzą to już tak zostaną na dobre tak jak pisałam mam tylko problem z bambusami a mam cholernie twardą wodę i jeszcze jedno pytanko czy używanie olejku herbacianego aby nie zatłuszcza pieluszki ja używam przy każdym namaczaniu w zimnej wodzi i teraz uruchomiło mi się myślenie MOŻE TO PRZEZ TEN OLEJEK OTULACZE MI PRZECIEKAJĄ CHOLERA JAKIE TO TRUDNE CO DO CZEGO
    olejku to się daje kilka kropel, więc nie zatłuści Ci pieluszki, mydło bardziej i duża ilość proszku w praniu robią się złogi i trzeba je wypłukać. Odtłuść sobie otulacze w gorącej wodzie z kranu, czyli nie wrzątek z dodatkiem płynu do naczyń ludwik lub demol, takie bez balsamów najlepiej ja tak robię, gdy np. mydełkiem traktowałam pieluszkę a na jak długo namydloną pieluszkę zostawiasz? czas działania mydełka im dłuższy tym lepiej plama schodzi na pulu nigdy plamy nie miałam. A jeśli otulacze Ci ciekną, to przy nóżkach czy po środku/całości?


    edit. dodam jeszcze że na bambus i inne twardziochy fajnie działa pranie na 90-95 stopni w kwasku cytrynowym. ostatnio tak wyprałam wszystkie wkłady z torebką kwasku(oprócz formowanek, by mi się czasem nie skurczyły ) , a potem jeszcze dodatkowe pranie bez niczego na 40 stopni godzinne. Choć mam suszarkę bębnową i wkłady miękkie jak kaczuszka, to po tym zabiegu były jak puch niektóre, a najtwardsze były miękkie aż miło
    Ostatnio edytowane przez Magenta ; 29-01-2014 o 11:40 Powód: literówki

  3. #83
    Chustofanka Awatar vika
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    Bełchatów
    Posty
    217

    Domyślnie

    jak używam mydła to robię tak: spłukuję kupkę zimną wodą póżniej polewam ciepłą i nacieram mydełkiem zostawiam tak do następnej pieluch czyli do kolejnego przebrania małej spłukuję i wkładam do wiaderka z zimną wodą i olejkiem tak trzymam pieluszki do drugiego dnia bo co drugi piorę ale zawsze mam zamoczone pieluszki a czy tego płynu można używać również do formowanek tots bots-ów czy kieszonek ???

  4. #84
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    Viko ale o jaki plyn pytasz? Czy olejek masz na mysli? Czy kwasek- bo kwasku nigdy do otulaczy i kieszonek z pul ani niczego innego z pulem bo zniszczy sie pul.

  5. #85
    Chustofanka Awatar vika
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    Bełchatów
    Posty
    217

    Domyślnie

    Magenta pytałam o płyn do zmywania cy można go również używać do kieszonek z pulem czy tylko do otulaczy
    i do tot bots aio czego można użyć bo mi jedna przecieka a druga jest zaplamiona taką z plamą kupilam i już jest coraz ładniejsza ale jeszcze plama się utrzymuje ....kurcze a moje zawsze ładnie się spierają nie wiem jak trzeba zaniedbać by dorobić się tak trwałych plam moje też mają plamy ale zwykle w drugim praniu juz schodzą i za poradą wieszam na sloneczku też bardzo pomaga

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •