Strona 10 z 10 PierwszyPierwszy ... 2345678910
Pokaż wyniki od 181 do 198 z 198

Wątek: mei tai by pani olo

  1. #181
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Magenta, znam Twój problem Też tak mam z bardzo sztywnymi pasami - pas obciera mi kolce biodrowe. Wolę bardziej miękkie pasy. Trzeba by Olę spytać, czy jest możliwość wyboru. Mi Ola kiedyś uszyła bardziej miękką hybrydę, tylko to było 1,5 roku temu.

    Cathleen, myśl też o sobie! Dopasuj nosidło do dziecka i do siebie. Naprawdę da się. Fajnie, że masz możliwość przetestowania.

    (Wysłane z telefonu.)

  2. #182
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    No wlasnie kolce a jak sie zapne w tali to mi dolem wychodzi taki balonik ze scisnietego brzucha i nie jest to ani wygodne ani ekhm estetyczne no a drabinki na brzuchu nie posiadam Cathleen Tobie tez musi byc wygodnie bo potem nosidlo bedzie lezalo....

  3. #183
    Chustofanka Awatar cathleen
    Dołączył
    Jul 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    410

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez goszkaaaaa Zobacz posta
    Chcialam wlasnie do ciebie pisac, bom ciekawa jak tam wasze proby z hybryda?
    czyli wciaz ten sam problem jest, tak?
    Na razie cały czas próbuję, ostatnio młoda nie chciała być noszona, więc hybryda czekała. Dzisiaj będe miała Bondolino i będe porównywać...
    Jeszcze raz dziękuję za pożyczkę
    Cytat Zamieszczone przez Magenta Zobacz posta
    zastanawiam sie czy to zalezy od miejsca zapiecia pasa? Bo ja raczej na biodrach nosze a widzialam jak dziewczeta wyzej zapinaja. Tylko ja w tali jestem dosc waska i czulabym sie jak w gorsecie. Albo inaczej jak zapinam wysoko to nosidlo(kazde) mi sie wpija w kosci biodrowe (w sensie te od gory) choc wcale koscista nie jestem naprodukowalam sie i nie wem czy ktos mnie zrozumial chodzi mi o to ze gdy mam bardziej miekki pas to dziecko na nim nie siedzi a po za nim w panelu i zastanawiam sie czy to jest zalezne od budowy noszacego czy od sztywnosci pasa.
    Też nad tym myślę. Wczoraj zapięłam pas na wysokości bioder, bo córę nosiłam z przodu - wytrzymałam może z 5 minut, bo mnie ten pas w biodra się wpijał i nie dałam rady Dzisiaj w pasie zapięłam i było o wiele lepiej - nic się nie wpijało, ciężar fajnie odjęty, ale... córa była za wysoko, nie miała jak się do mnie przytulić bo głowa była na wysokości szyi i nie dała rady usnąć, więc testowanie zakończyłam. Muszę na plecach potestować i zapiąć pas w pasie - wyżej i zobaczymy.

    goszkaa
    jak nosiłam córę to spróbowałam włożyć rękę między nią a mnie, żeby zobaczyć gdzie ten pas leży i ona nie siedziała na tym pasie, tylko na panelu i tylko nogi miała oparte na pasie.
    Cytat Zamieszczone przez Pat Zobacz posta
    . Trzeba by Olę spytać, czy jest możliwość wyboru. Mi Ola kiedyś uszyła bardziej miękką hybrydę, tylko to było 1,5 roku temu.

    (Wysłane z telefonu.)
    Muszę dopytać, dzieki
    Cytat Zamieszczone przez Magenta Zobacz posta
    Cathleen Tobie tez musi byc wygodnie bo potem nosidlo bedzie lezalo....
    Cytat Zamieszczone przez Pat Zobacz posta
    .
    Cathleen, myśl też o sobie! Dopasuj nosidło do dziecka i do siebie. Naprawdę da się. Fajnie, że masz możliwość przetestowania.

    (Wysłane z telefonu.)
    Jasne, trochę się źle wyraziłam w poprzednim poście - ważniejsza dla mnie wygoda dziecka i jak mialabym np. przeprowadzac pasy na nozkach bo mi tak wygodniej to wole zamowic ergo. Mimo ze w ergo gorzej się czuję niż w hybrydzie. dlatego tak mecze Was w tym watku bo szukam optymalnego rozwiazania
    Chociaż w tej hubrydzie wiazalam pod nozkami i bylo fajnie

  4. #184
    Chusteryczka Awatar Wika
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Cieszyn
    Posty
    1,694

    Domyślnie

    Ktoś mnie tu wywołał hmm... no pas biodrowy jest sztywniejszy, szeroki, ale myślę że to plus- chyba lepiej podtrzymuje (?). Ja nosząc z tyłu wiąże w tali bo Ludwiczek jeszcze dość mały i wolę żeby nie wderzal twarzą w moje łopatki. Jest mi wygodnie. Z przodu, jak może być niżej to na biodrach i też jest ok. Jak źle psdy dociagne to bolą ramiona ale to oczywiste. Wydaje mi się, że jeśli dziecko jest dobrze wsadzone w nosidło to nie siedzi ns pasie biodrowym tylko w "kieszonce" z panela jeśli wiecie o co chodzi.

    Hania (02.10.2008)
    Marta(03.12.2009)
    Ludwik (16 10.2013)


  5. #185
    Chustodinozaur
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    BB
    Posty
    15,612

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cathleen Zobacz posta
    Nie, inaczej - ważniejsza jest moja wygoda w przemieszczaniu się, czytaj: nie muszę brać wózka, szybko załatwię to, co muszę, a nie wygoda jako osoby noszącej.
    No, ale skąd pomysł, ze jej niewygodnie? Mi nie chodziło o to, że ma być dziecku niewygodnie... Myślę, że roczne dziecko w nosidle ergo będzie podobnie zadowolone, niezal. czy panel sięga od kolanka dokolanka, czy jest do karku czy do szyi.

    Ja kupiłam ostatecznie manducę i jestem bardzo zadowolona. Nie ma jak niemiecka jakość Panel jest oczywiście węższy niż w szytym na miarę nosidle, ale widzę, że to rzeczywiście w tym wieku nie ma znaczenie. Widać, że jest jej wygodnie, że ma dobrą pozycję. A pas biodrowy jest dość giętki dzięki czemu dobrze układa się na mnie (z resztą jest wyprofilowany), więc i nic się nie odkleja.

    Moje nosidło od paniolos było uszyte z bardzo miękkiego materiału i to było fajne, szczególnie w części panelu. Ale jednocześnie ten materiał nawalił, więc nie wiem, jak jest z innymi. Fajnym pomysłem jest szycie z chusty, bo miękka jest, ale i twrała.
    "Szczęście dla ludzkości, że nie możemy zmusić dzieci, by ulegały wpływom wychowawczym i dydaktycznym zamachom na ich zdrowy rozum i zdrową ludzką wolę." J. Korczak

  6. #186
    Chustofanka Awatar cathleen
    Dołączył
    Jul 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    410

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wika Zobacz posta
    Ktoś mnie tu wywołał hmm... no pas biodrowy jest sztywniejszy, szeroki, ale myślę że to plus- chyba lepiej podtrzymuje (?). Ja nosząc z tyłu wiąże w tali bo Ludwiczek jeszcze dość mały i wolę żeby nie wderzal twarzą w moje łopatki. Jest mi wygodnie. Z przodu, jak może być niżej to na biodrach i też jest ok. Jak źle psdy dociagne to bolą ramiona ale to oczywiste. Wydaje mi się, że jeśli dziecko jest dobrze wsadzone w nosidło to nie siedzi ns pasie biodrowym tylko w "kieszonce" z panela jeśli wiecie o co chodzi.
    Dzięki
    Tylko w tej hybrydzie od goszki ten pas jest sztywny oraz odstający od ciała.
    Zamotałam młodą na plecach. I jak włożyłam rękę pod nosidło to czułam, że pas "odkleił" się ode mnie i odstawał. I dziecko było w tej kieszonce, ale ten odklejony pas bardzo mnie denerwował.
    Nie wiem czy to kwestia sztywności pasa w nosidłach pani_olo, czy tego jednego nosidła czy np. długości - pas mam na maxa ściągnięty, bardziej się już nie da, czuję, że jestem "ściśnięta" a on i tak odstaje
    Cytat Zamieszczone przez franada Zobacz posta
    No, ale skąd pomysł, ze jej niewygodnie? Mi nie chodziło o to, że ma być dziecku niewygodnie... Myślę, że roczne dziecko w nosidle ergo będzie podobnie zadowolone, niezal. czy panel sięga od kolanka dokolanka, czy jest do karku czy do szyi.


    Moje nosidło od paniolos było uszyte z bardzo miękkiego materiału i to było fajne, szczególnie w części panelu. Ale jednocześnie ten materiał nawalił, więc nie wiem, jak jest z innymi. Fajnym pomysłem jest szycie z chusty, bo miękka jest, ale i twrała.
    Hmmm... takie mam wrażenie, że jej niewygodnie. Myślałam, że to kwestia szerokości panela, ale... W Bobie nie wytrzyma długo. W Bondolino - ok. Różnica szerokości jest mała, 2-3 cm na korzyść Bondolino. Może to kwestia pasów ? w ergo pasy ściągają samą górę panela, w hybrydzie panel jest cały naciągnięty.
    A wysokość dla mnie jest bardzo ważna, bo młoda MUSI mieć ręce na zewnątrz.i jak panel za wysoki, to ręce i tak daje na zewnątrz i wtedy na dole pod pupą robią się luzy i materiał jest zwinięty, niedociągnięty, taka luka pod pupą powstaje.

    Ciekawa jestem tej Manduki, jak kiedyś się spotkamy to poproszę o przymiarkę do mojej córy

    A co do pani_olo to zamierzam przerobić chustę, teraz tylko podejmuję decyzję którą, więc o materiał się nie martwię Po przetestowaniu hybrydy goszki jednak zdecydowana jestem na hybrydę, nie na ergo -p o kilku próbach motania hybryda bardzo mi się podoba, fajnie odejmuje ciężar, fajnie opatula dziecko.

  7. #187
    Chusteryczka Awatar irish_dancer
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    2,285

    Domyślnie

    A ja wzielam pasy i pas ze sztruksu i jak nosze na plecach to ten nadmiar materialu ktorym sie reguluje szerokosc wpija mi sie w kregoslup

    Wysyłane z mojego GT-S5570 za pomocą Tapatalk 2

  8. #188
    Chusteryczka Awatar Wika
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Cieszyn
    Posty
    1,694

    Domyślnie

    cathleen- co do wysokości panela- w hybrydzie regulowanej panel jest też regulowany na wysokość, możesz dać go "niżej", żeby dziecko miało swobodnie ręce na górze.

    irish_dancer- nawet na ubraniu? Kurcze, no niefajnie. Pocieszające, ze z wiekiem dziecka, jak panel będzie na maksa rozciągnięty to pewnie przestanie się wpijać ?!

    Hania (02.10.2008)
    Marta(03.12.2009)
    Ludwik (16 10.2013)


  9. #189
    Chustomanka Awatar Nadarienne
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    560

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pat Zobacz posta
    Magenta, znam Twój problem Też tak mam z bardzo sztywnymi pasami - pas obciera mi kolce biodrowe. Wolę bardziej miękkie pasy. Trzeba by Olę spytać, czy jest możliwość wyboru. Mi Ola kiedyś uszyła bardziej miękką hybrydę, tylko to było 1,5 roku temu.

    Cathleen, myśl też o sobie! Dopasuj nosidło do dziecka i do siebie. Naprawdę da się. Fajnie, że masz możliwość przetestowania.

    (Wysłane z telefonu.)
    Czy ta "bardziej miękka hybryda" to ta, którą kupiłam od Ciebie?

    A w ogóle ja krzyżowałam pasy na panelu, jak znalazłam w jakiejś instrukcji do mei-tai. Można tak w hybrydach, czy to błąd?
    Maria 17.01.2010, Aleksandra 4.01.2013

  10. #190
    Chustofanka Awatar cathleen
    Dołączył
    Jul 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    410

    Domyślnie

    Wika próbowałam ale jak naciagam pasy to mi sie regulacja luzuje.... nie umiem się dogadac z regulowana hybryda

    Irish dancer myślisz ze to kwestia materialu?

    Nadarienne powinno się prowadzić pasy pod nozkami strone lub dwie wczesniej Pat tłumaczyła czemu

  11. #191
    Chusteryczka Awatar irish_dancer
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    2,285

    Domyślnie

    Mysle ze to kwestia zlego naciagniecia panelu,albo za malo go skrocilam.Wtedy Mlody mi troche tylkiem przyciskal pas,bo troche mu pupa wisiala.
    A stopery do sciagania na wysokosc mozna zblokowac supelkiem/pentelka (tak zeby dalo sie pozniej rozwiazac)na tym sznurku do sciagania.

    Wysyłane z mojego GT-S5570 za pomocą Tapatalk 2

  12. #192
    Chustomanka Awatar Nadarienne
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    560

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cathleen Zobacz posta
    Nadarienne powinno się prowadzić pasy pod nozkami strone lub dwie wczesniej Pat tłumaczyła czemu
    Doczytałam tłumaczenie i okej - czy w takim razie w meitai też powinno się prowadzić pasy pod nóżkami?
    W sumie rozumiem, żeby nie prowadzić po nóżkach, ale czy krzyżowanie ich na pleckach (na takiej wysokości jak szelki od ergonomika łapią panel) też jest niefajne? Mam na myśli starsze dziecko, gdzie nie trzeba już zaokrąglać kręgosłupa.
    Tak drążę temat, bo prowadząc pod nóżkami nie udaje mi się tak wygodnie zawiązać, jak z pasami prowadzonymi przez plecki. Być może to kwestia dobrego dociągnięcia.
    Maria 17.01.2010, Aleksandra 4.01.2013

  13. #193
    Chustofanka Awatar cathleen
    Dołączył
    Jul 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    410

    Domyślnie

    Nadarienne nie jestem doradca ale w ktoryms watku czytałam ze pasy absolutnie nie powinny isc po pleckach dziecka - zeby nie obciazac kręgosłupa jesli dobrze pamietam. W mei tai też powinny isc pod nozkami.

    Irish dancer nie pomyślalam o supelkach.... dzieki!

  14. #194
    Chusteryczka Awatar irish_dancer
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    2,285

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cathleen Zobacz posta
    Irish dancer nie pomyślalam o supelkach.... dzieki!
    Tylko taki z pentelka zebys mogla rozwiazac



    Wysyłane z mojego GT-S5570 za pomocą Tapatalk 2

  15. #195
    Chustofanka Awatar cathleen
    Dołączył
    Jul 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    410

    Domyślnie

    Odgrzebuje watek bo od lipca jestem szczesliwa posiadaczka nosidla pani_olo
    Jednak wybralam ergo, mierzyłam tulę i bobę w nieskońćzoność, przeliczałam, wyliczałam i mam nosidło idealnie dopasowane na córę - dokładnie pomiędzy tulą standard a tulą toddler.
    Jest genialne, mega wygodne i dla mnie i dla córy (która ma pozycję żabki dowody poniżej ), byłam pewnie trudną klientką, bo miałam milion pytań i próśb do nosidła, ale mam swój ideał (swoją drogą Ola jest mega cierpliwa)
    Nosidło szyte z rapalki, tak jak Pat pisała poprosiłam o miękki pas i jest świetnie dopasowany, nic nie odstaje. kapturek ma dłuższe sznurki, żebym nie miała problemu z naciągnięciem, chestbelt jest regulowany, co jest b. wygodne, mam zapięcie na torebkę. A, i prosiłam o wyższy zagłówek, żeby młodej było wygodnie (woli ręcę na zewnątrz). Chociaż teraz zdarza jej się w środku ręce mieć, ale i tak nosidło super ją utrzymuje.
    Jak młoda jest zmęczona i śpiąca, to jedyną opcją jest noszenie z przodu - na plecy się nie da zamotać i tutaj się dziwię, bo nosząc z przodu jest mi cały czas bardzo wygodnie.
    Fotki ze strony pani_olo i moje
    [IMG][/IMG]

    [IMG][/IMG]

  16. #196
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    Sliczne!

  17. #197
    Chustomanka Awatar Linus
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Reda
    Posty
    616

    Domyślnie

    podbijam
    jestem w trakcie zamawiania ergo u Oli i potrzebuję rady
    czy lepiej brać z regulacją panela czy bez?
    staszą nosiłam w Tuli, ale zaczęłam jak miała rok
    synka planują zacząć jak siądzie
    czy ta regulacja się przydaje? bo wizualnie bardziej podobają mi się ergo bez regulacji panela
    ktoś ma jakieś doświadczenia?

  18. #198
    Chustofanka Awatar elinn
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    podwarszawska prowincja
    Posty
    386

    Domyślnie

    Ja polecam z regulacją (mamy hybrydę od Oli i ergo). O wiele częściej teraz w hybrydzie nosimy właśnie dzięki regulacji (np. jak ubieram Młodego w kombinezon, to wydłużam panel, jak po domu - to skracam).
    Chuścioszek czerwiec 2013 Chuścioszka - kwiecień 2015 i mały Ktoś - lipiec 2017

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •