Strona 8 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 198

Wątek: mei tai by pani olo

  1. #141
    Chustofanka Awatar cathleen
    Dołączył
    Jul 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    410

    Domyślnie

    Szczebiotko
    Dzieki zaraz napiszę pw z mailem, bo przyda mi się jakieś zdjęcie poglądowe.
    A hybryda ma wypełnienia pod kolankami dziecka?
    Zastanawiam się właśnie jak to jest z tym otulaniem, bo w mt mi to nie za bardzo wychodzi poza tym pasy ida pod nóżkami dziecka i jakoś jedynym miejscem naprężania/dociagania panelu jest góra pasów. A w ergo oprócz naciagania gory to jeszcze pasy naramienne jakby pośrodku trzymają panel - stad moje watpliwosci co lepsze... Szukam zdjęć hybryd, żeby dokładnie poobserwować jak się układa, ale kiepsko mi idzie znalezienie hybrydy z dzieckiem na plecach z wiązaniem pod nóżkami dziecka a nie na (chyba, że wiązanie na nóżkach jest ok - właśnie jestem po lekturze wątku, że pasy powinny iść zdecydowanie pod nóżkami...)

  2. #142
    Chustonoszka Awatar KaMira
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Warszawa (Imielin)
    Posty
    94

    Domyślnie

    Czekam na hybryde i rowniez jestem bardzo zainteresowana zdjeciem w akcji. Czy ktoras z Was moglaby je jednak wstawic tu lub podzielic sie w inny sposob?
    06-02-2013

  3. #143
    Chustofanka Awatar cathleen
    Dołączył
    Jul 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    410

    Domyślnie

    A, i jeszcze chciałam dopytać o regulowanie wysokości moja córa musi mieć rączki na wierzchu, więc panel powinien się kończyć tam gdzie pasy naramienne. Gdy urośnie to wydłużam tylko tą część ponad pasami, czy jednak całość?

  4. #144
    Chusteryczka
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Böblingen
    Posty
    2,158

    Domyślnie

    pasy powinny iść pod nóżkami, ale nie muszą, zwłaszcza, jeśli służą za dodatkowe odciążenie i poszerzenie panela
    tu hybryda nieregulowana słabo widać, ale jest


    tu chyba pierwsza Oli hybryda, również prowadzona po nóżkach a nie pod


    przy maluchach jest zupełnie inaczej niż przy starszakach, im mniejsze dziecko, tym bardziej nosidło powinno przypominać chustę (ułożenie- fizjologiczna żabka, zaokrąglony kręgosłup), stąd prowadzenie pasów pod nóżkami
    http://kachaskowo.blogspot.com
    a najlepsze me dzieła: Michał 06-06-2007 i Klaudia 17-09-2011
    bociany dzieci nie noszą, ja tak (zapożyczone z nosime.sk)


  5. #145
    Chustofanka Awatar cathleen
    Dołączył
    Jul 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    410

    Domyślnie

    kachasku
    Bardzo ładnie ta hybryda otula dziecko A masz porównanie do mt/ergo? W czym wygodniej Ci nosić cięższe dziecko?

  6. #146
    Chusteryczka
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Böblingen
    Posty
    2,158

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cathleen Zobacz posta
    kachasku
    Bardzo ładnie ta hybryda otula dziecko A masz porównanie do mt/ergo? W czym wygodniej Ci nosić cięższe dziecko?
    do mt mam, do ergo jeszcze nie, bo jeszcze nie dotarło
    mt jest inne, też fajne, ale jednak hybryda wygrywa, lepiej otula, jak dla mnie lepiej rozkłada ciężar, zwłaszcza właśnie z rozłożonymi połami pasów. Gdzieś mam zdjęcia, ale net mi zamula, jutro postaram się wrzucić. No i MT jednak tak uniwersalne rozmiarowo nie jest jak hybryda
    http://kachaskowo.blogspot.com
    a najlepsze me dzieła: Michał 06-06-2007 i Klaudia 17-09-2011
    bociany dzieci nie noszą, ja tak (zapożyczone z nosime.sk)


  7. #147
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    145

    Domyślnie

    Cathlenn priv doszedl, jutro pstrykne foty I zaraz wysle, dla innych zainteresowanych jak w weekend znajde chwilke postaram sie tu wrzucic takze. Hybryda wypelnienie ma pod kolankami, co do pasow mnie na warsztatach uczono (w uk) ze maja na gorze isc a mlodej musi byc tak wygodnie bo godziny czasem w nosidle spedza I nie narzeka, a Ona nie jest dzieckiem ktore niedogodnosci milczaco znosi, w kazdym razie raz przez przypadek zawiazalam pod nozkami, na szybko ja wkladalam , ale tez nie mialam problemu z dociaganiem, jak panel jest na niej to ja tak jakby "podskakuje" ona wtedy ladnie osiada, pasy wkladam pomiedzy nogi z przodu I dociagam pojedynczo, panel mamy dopasowany idealnie rozmiarem wiec pasy prowadze bardziej na brzegach panelu niz na nozkach w cory przypadku ale okazjonalnie zdarza mi sie nosic dlugasnego 3lata (ubranka na 110cm) I wtedy pasamI przedluzam panel.
    Ja zaczynalam od mt, Ola mI takze regulowany uszyla, I bylo bardzo wygldnie dopoki mala nie osiagnela ok10kg potem odczuwalam spory ciezar na ramionach, Ola doradzila hybryde (ja po doswiadczeniach z popularnymi sklepowymi "wisiadlami" typu babybjorn, ktorych uzywalam przy Synku, bylam zrazona do "klamrowych" nosidel) I to byl strzal w 10 bo pas jest szerszy I dzieki temu waga dziecka w duzej mierze na nim osiada, Ninka ma prawie 13 kg I nadal nam bardzo wygodnie, Synka max godzine nioslam ale mimo 19kg tez spokojnie dalam rade, bardziej mi jego dlugasne nogi przeszkadzaly niz waga.
    Co do raczek na wierzchu to w nowych nosidlach Oli panel jest rowno z pasami wiec regulacja jest na calej dlugosci ale nawet w starym typie panel gora byl zaokraglony wiec maluch mogl spokojnie trzymac raczki pomiedzy tym zaglowkiem a pasami, co zreszta widac chyba wlasnie na zjeciach kachaska

  8. #148
    Chustofanka Awatar cathleen
    Dołączył
    Jul 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    410

    Domyślnie

    Dzięki dziewczyny.
    Szczebiotko, poczekam na zdjęcia, bo cały czas nie mogę sobie wyobrazić tej regulacji pionowej..
    Właśnie w MT nam teraz nie za wygodnie (mam od Pathi), bo mam dwurozmiarowe i mniejsze za małe - duże za duże... I się cały czas waham czy ergo czy hybryda, ta regulacja mnie mocno kusi ....

  9. #149
    Chusteryczka
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Böblingen
    Posty
    2,158

    Domyślnie

    Reglacja pionowa w nosidłach jest bardzo przydatna i powoduje właśnie lepsze otulanie dziecka. Material nie odstaje na bokach, bo jest ściągnięty i tworzy ładny "worek"/"kieszonkę", dzieki czemu lepiej się dopasowuje.
    http://kachaskowo.blogspot.com
    a najlepsze me dzieła: Michał 06-06-2007 i Klaudia 17-09-2011
    bociany dzieci nie noszą, ja tak (zapożyczone z nosime.sk)


  10. #150
    Chustodinozaur
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    BB
    Posty
    15,522

    Domyślnie

    Dla mnie nosidło o tyle wygrywa z hybrydą, że zakłada się szelki i zdejmuje w 3 sekundy i nic się nie szlaja po ulicy. Ja akurat teraz jeżdzę tak, ze wsiadam do autobusu i wypinam dziecko sadzając na kolana. Z hybrydą to by był kociokwik.

    Nasze ergo od paniolo wygląda jak poniżej. Niestety idzie do zwrotu, bo zostało uszyte z wadliwego, nowego materiału. Nie mniej jest śliczne, miękkie, lekkie. Brakuje mi tylko jakiegoś sprytnego przeszycia, aby pas piersiowy nie ściągał szelek. Szelki są w ogóle bardzo miękkie, choć może to też kwestia materiału, z którego akurat nasze było szyte.

    "Szczęście dla ludzkości, że nie możemy zmusić dzieci, by ulegały wpływom wychowawczym i dydaktycznym zamachom na ich zdrowy rozum i zdrową ludzką wolę." J. Korczak

  11. #151
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    145

    Domyślnie

    Cathlenn foty poszły Franada ja wlasnie z powodu tych pasow ciagnacych sie po ziemii sprobowalam ergo, jednak hybryde jakos szybciej mi sie zaklada ale to pewnie kwestia praktyki. Ergo tez super pod wzgledem rozmiaru bo o wiele mniejsze po zwinieciu niz hybryda, gdybym miala kasy jak lodu to bym trzymala ergo w samochodzie na krotkie wypady

  12. #152
    Chustofanka Awatar cathleen
    Dołączył
    Jul 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    410

    Domyślnie

    Szczebiotko nie dostałam maila

  13. #153
    Chustomanka Awatar goszkaaaaa
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,467

    Domyślnie

    Cathleen, ja mam hybryde , ktorej na razie nie uzywam, wiec jakbys chciala pozyczyc i pomierzyc, to mozemy sie umowic

    dziewczyny, a ja mam pytanie odnosnie pas biodrowego i miejsca, gdzie dziecko powinno wpasc, ehh, czy ja dobrze tlumacze..?
    Bo mam wrazenie, ze jak wkladam zuzke i otulam ja panelem, to ona siedzi na pasie biodrowym, na nim sie opiera, a on taki dosc twardy i boje sie, ze moze byc jej niewygodnie
    z kolei jak probuje zrobic jej dupkowpadke, to mam wrazenie, ze jakos tak wisi, i wtedy znowuz mi niewygodnie..
    i nie wiem co czynic
    Tak sobie myslalam, ze albo na miejscu w warszawie( cathleen, KaMiRa, ktos jeszcze?) moglybysmy sobie pomoc albo na zlocie znajdzie sie dobra dusza, ktora obczaja hybryde i pomoze
    bo strasznie mi sie podoba nasza hybryda, i wierze, ze jest w niej wygodnie, wiec nie chce z niej rezygnowac..

  14. #154
    Chustofanka Awatar cathleen
    Dołączył
    Jul 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    410

    Domyślnie

    franado,
    się przyznaję bez bicia, że zainteresowałam się wyrobami pani_olo jak się spotkałyśmy i zobaczyłam Twoje ergo i jak opatula Twoją córę I byłam zdecydowana na ergo, ale w Bondolino mi się tak fajnie nosi... (czemu bondolino nie ma opcji Toddler?!)
    Mierzyłam Tulę i niewygodnie mi było w pasach naramiennych. Testuję teraz Bobę i niestety nie moge ściągnąć pasów naramiennych tak, aby nosidło opatulało dziecko (mam za wąskie ramiona, czy co?).
    Minusem hybrydy są paski zamiatające chodniki, ale teraz jednak szukam czegoś, co pozwoli mi wygodnie nosić dziecko, nawet kosztem brudzenia. Z drugiej strony ergo ma pas piersiowy, czego mi na pewno będzie brakować w hybrydzie...

    goszkaaaaa
    Bardzo byś mnie poratowała pożyczeniem hybrydy na kilka dni...
    Co do spotkania to ja jestem za! Na zlot nie jadę niestety, więc proponowałabym spotkanie w wawie - może w środę na spotkaniu warszawskim spróbujemy?

  15. #155
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    kochana, a zapytaj Olę o pas piersiowy, to jest raczej do rozwiązania, wydaje mi się

  16. #156
    Chusteryczka Awatar irish_dancer
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    2,285

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez goszkaaaaa Zobacz posta
    Cathleen, ja mam hybryde , ktorej na razie nie uzywam, wiec jakbys chciala pozyczyc i pomierzyc, to mozemy sie umowic

    dziewczyny, a ja mam pytanie odnosnie pas biodrowego i miejsca, gdzie dziecko powinno wpasc, ehh, czy ja dobrze tlumacze..?
    Bo mam wrazenie, ze jak wkladam zuzke i otulam ja panelem, to ona siedzi na pasie biodrowym, na nim sie opiera, a on taki dosc twardy i boje sie, ze moze byc jej niewygodnie
    z kolei jak probuje zrobic jej dupkowpadke, to mam wrazenie, ze jakos tak wisi, i wtedy znowuz mi niewygodnie..
    i nie wiem co czynic
    też mam problem z wpadnięciem dupki i myślę, że to może przez ten nadmiar materiału przy zwężeniu hybrydy?
    poza tym dziecko siada mi na plecach jak go zarzucę i nie mam patentu na szybkie naciągnięcie panela

  17. #157
    Chustomanka Awatar goszkaaaaa
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,467

    Domyślnie

    [QUOTE=cathleen;2841543...

    goszkaaaaa
    Bardzo byś mnie poratowała pożyczeniem hybrydy na kilka dni...
    Co do spotkania to ja jestem za! Na zlot nie jadę niestety, więc proponowałabym spotkanie w wawie - może w środę na spotkaniu warszawskim spróbujemy?[/QUOTE]
    Ok, chetnie to do srody
    Cytat Zamieszczone przez irish_dancer Zobacz posta
    też mam problem z wpadnięciem dupki i myślę, że to może przez ten nadmiar materiału przy zwężeniu hybrydy?
    poza tym dziecko siada mi na plecach jak go zarzucę i nie mam patentu na szybkie naciągnięcie panela
    Hmmm, myslisz? U mnie problemem jest tak jak pisalam , pas biodrowy, wydaje mi sie, ze jest taki twardy i czy ona ma na nim siedziec czy mam zrobic dupkowpadke z panela i ma siedziec jakby poza pasem..?
    Musze poprobowac jeszcze raz..

  18. #158
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Czy pupa wpadnie mniej czy bardziej, to jedynie kwestia wizualna, bo odwiedzenie pozostanie takie samo. Mowa jest tu o nosidłach. Bardzo dobrych nosidłach (polecam!), ale jednak nosidłach.

    przy maluchach jest zupełnie inaczej niż przy starszakach, im mniejsze dziecko, tym bardziej nosidło powinno przypominać chustę (ułożenie- fizjologiczna żabka, zaokrąglony kręgosłup), stąd prowadzenie pasów pod nóżkami
    Nie bardzo tu widzę związek. Pasy prowadzimy pod nóżkami dziecka, ponieważ jeśli poprowadzimy po nóżkach, dziecko będzie odczuwało na udach cały swój ciężar. Można sobie wyobrazić, co czuje takie dziecko, jeśli włożymy na siebie plecak o masie takiej jak masa naszego ciała i na przykład ułożymy swoje ręce na ramionach, pod pasami naramiennymi takiego plecaka.

  19. #159
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pat Zobacz posta
    Czy pupa wpadnie mniej czy bardziej, to jedynie kwestia wizualna, bo odwiedzenie pozostanie takie samo. Mowa jest tu o nosidłach. Bardzo dobrych nosidłach (polecam!), ale jednak nosidłach.



    Nie bardzo tu widzę związek. Pasy prowadzimy pod nóżkami dziecka, ponieważ jeśli poprowadzimy po nóżkach, dziecko będzie odczuwało na udach cały swój ciężar. Można sobie wyobrazić, co czuje takie dziecko, jeśli włożymy na siebie plecak o masie takiej jak masa naszego ciała i na przykład ułożymy swoje ręce na ramionach, pod pasami naramiennymi takiego plecaka.
    Dziewczyny ja nie bardzo Was rozumiem, czy chodzi o poprowadzenie pasow tak jak w np. plecaku prostym?

  20. #160
    Chustonoszka Awatar KaMira
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Warszawa (Imielin)
    Posty
    94

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez goszkaaaaa Zobacz posta
    Tak sobie myslalam, ze albo na miejscu w warszawie( cathleen, KaMiRa, ktos jeszcze?) moglybysmy sobie pomoc albo na zlocie znajdzie sie dobra dusza, ktora obczaja hybryde i pomoze
    Na zlot nie jade, ale jesli dotre na spotkanie to bardzo chetnie
    06-02-2013

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •